Přání k mání poetickou, hravou a humornou formou vypráví příběhy několika podob lásky: o trampotách náctiletého Alberta, který je až po uši – a hlavně neopětovaně – zamilován do sestry svého nejlepšího kamaráda, o lásce mezi Albertovými rodiči, tedy o varietním kouzelnickém duu prožívajícím krizi středního věku, a také o lásce rodičovské, kdy se floutek a lamač dívčích srdcí Bosák junior snaží získat pozornost a lásku svého otce, mocného hoteliéra. Albert a všichni ostatní nakonec přijdou na to, že ke štěstí není zapotřebí kouzel a magie, ale hlavně odvaha věci kolem sebe změnit k lepšímu. To ovšem neznamená, že opravdová kouzla a čáry neexistují... (Česká televize)

Lambrija

Konečně něco jiného! Karas si dovolil natočit film na české poměry neobvyklý a to bude pravděpodobně hlavním zdrojem jeho kritiky. Mně se však jeho pojetí vánoční rodinné komedie líbilo. Přání k mání přináší od každého něco - pěkné triky, něco poetiky, rozumné ponaučení, humoru pro široké věkové spektrum diváků. Dialogy nejsou kdovíjak složité, ale mají hlavu a patu. Velice solidní je kamera. Hlavní zápletku ocení školáci, ostatní si najdou něco ve vedlejších liniích. Líbili se mi i kostýmy a rekvizity, díky kterým člověk pořádně neví kdy a kde se děj odehrává. Námitek nemohu mít k obsazení. Herci byli v rámci daného žánru perfektní v hlavních rolích stejně jako ve štěcích. Horší už to bylo s představiteli dětských rolí. Nejlépe vyšli Antonio a Pecháčková, Březinovu komičnost kazí vyjadřování a nejzkušenější Maršál se až příliš snaží být prominentním floutkem. Celkově je na filmu vidět poctivě odvedená práce a také to, že se za každou cenu nešetřilo. Jandák For President a lepší trojka :D ()

PinkButterfl

Škoda, že potenciál filmu nebol naplno využitý. Páčia sa mi herecké výkony, najmä detské, ako aj dvojice Čvančarová-Myšička. Niektoré miesta sú vo filme slabšie, prázdne, naopak iné sú skvelé a nasmiali sme sa pri nich. Je to taký lepší priemer, videla som aj lepšie české filmy, ale aj horšie. ()

elery

Velmi povedený film. Pozornému, vnímavému a odborně erudovanému divákovi neunikne kvalita scénáře, v Českých zemích téměř až nevídaná, stejně, jako výjimečné zpracování. Přiměřená nadsázka a pohádkově vánoční stylizace, nebývalá hravost příběhu, který si klade chytré otázky a moudře na ně odpovídá. Je to možná první český film, za jaký by se nemusela stydět ani hollywoodská produkce. Samozřejmě bude červeným hadrem před očima závistivců a zastánců malé české zaprděnosti :) Takže velká chvála pro trio Karas, Adamec, Maxa! Protože i Česká televize zde pro jednou překročila svůj stín. ()

lineker

Česká fantasy pohádka u které mne kromě manželského "jiskření" Martina Myšičky a Jitky Čvančarové nic nedokázalo blíže připoutat. Co mne naopak nepříjemně překvapilo bylo obsazení dětských rolí. To opravdu u nás v současné době nedisponujeme lepším materiálem, než byl ve filmu nabídnut? ()

Priaxxa

Dlouho jsem odolávala tomuto filmu/ moderní pohádce a asi jsem v tom měla setrvat. Pro mě se bohužel jedná o veliké zklamání. Příběh nebyl ani extra originální, ani extra originálně zpracovaný. Nevím, ale připadá mi, že snaha českých tvůrců o vyprávění moderní pohádky poslední roky končí téměř vždy fiaskem. :-( Za mě určitě nestačilo mrsknout do panoramatu Karlových Varů (?) pár umělých Santů (a proč vůbec Santa, kruci? Jsme snad v Čechách, ne?!), tři děti, kouzelného dědečka a pár hoteliérů. A co to jako mělo být s tím Baronem? Přiznám se, že jsem půlku času dělala jiné věci, pohádka mě prostě nebavila a dá se říct, že jsem ji protrpěla. Nelíbilo se mi ani výtvarné zpracování, které na mě asi bylo moc divoké, ani pointa. Dvě hvězdy dávám hlavně za duo Jitka Čvačarová a Martin Myšička, kteří se rolí potrhlých oridčů zhostili parádně a za dětské herce, zejména okatý kamarád Alberta překvapil. Tahle pohádka je věcí, kterou si znovu určitě nepustím. ()

pirduch

Tak dětem se to líbí, občas pěkně ujetý forek,alkoholismus mladistvých mi tedy nesedí,ale jinak příjemný, zajímací... ()

m.a.t.a. odpad!

Kdo je cilovka? Nadavaji si tam, takze deti asi ne. Zrychlovane zabery, pitvoreni a deti typu Sam doma a bohaty, takze pro dospele taky ne. ()

Dodopolase

NECHŤ UŽ TO SKONČÍ. Přesně to mi běželo hlavou minimálně od poloviny filmu. Nutno říct, že hlavní myšlenka a idea příběhu nebyla vůbec špatná, ale to zpracování- tragedie. Vlastně nejsem ani tak proti modernímu pojetí a dokonce ani proti vtipným absurditám, pokud se užívají s citem. Tohle ale bylo tak neskutečně blbé jakoby se 105 minut procházel slon v porcelánu. Po dlouhém zvažování jedna hvězda za ten romantický konec .-) ()

M.C.S. odpad!

Naprostá hovadina… V tomhle filmu/pohádce je špatně úplně všechno. Nestojí to za delší komentář. Za mě tak 10%. ()

Thamilka

Docela pěkný rodinný film. Dětem se líbil a to tam nebyly žádné střílečky a nebyl tam ani Harry Potter... Hezké zázemí a příběh byl celkem napínavý. Dávám 3 hvězdičky. ()

mlcojana

Já teda nevím, jestli jsem až tak domýšlivá, ale viděla jsem tam strašně moc odkazových momentů, což mě velmi pobavilo a myslím si, že za jednou zhlédnutí jsem si všech určitě nevšimla. Je pravda, že pro mě nejvíce vyčníval netradiční svérázný pár Jitka Čvančarová a Martin Myšička, další dějové linky byly slabší. Ale podle mě byly dětské herecké výkony nekřečovité, velmi bych vyzdvihla trojici Filip Antonio, Lukáš Březina a Jan Maršál, kteří byli místy až komediální, což se v dnešní tvorbě a práci s dětmi ve filmu často nevidí. Zvlášť na mě tedy udělal dojem Lukáš Březina. Vítězslav Jandák působil majestátno-pohádkově, uvěřila jsem mu to. Velmi mi celkový dojem z filmu vylepšil Jan Vondráček. Měl nejlepší roli a nejlípe ji pojal. Také se přikláním k tomu, že to bylo dějově trošku slabší, ale atmosféra byla perfektní, stejně jako již zmíněné triky a efekty. Kdybych na tom byla v kině, asi bych to hodnotila přísněji, ale v době Vánoční to v televizi vůbec nepůsobí špatně. Pro mě to bylo lepší než Micimutr. ()