Přání k mání poetickou, hravou a humornou formou vypráví příběhy několika podob lásky: o trampotách náctiletého Alberta, který je až po uši – a hlavně neopětovaně – zamilován do sestry svého nejlepšího kamaráda, o lásce mezi Albertovými rodiči, tedy o varietním kouzelnickém duu prožívajícím krizi středního věku, a také o lásce rodičovské, kdy se floutek a lamač dívčích srdcí Bosák junior snaží získat pozornost a lásku svého otce, mocného hoteliéra. Albert a všichni ostatní nakonec přijdou na to, že ke štěstí není zapotřebí kouzel a magie, ale hlavně odvaha věci kolem sebe změnit k lepšímu. To ovšem neznamená, že opravdová kouzla a čáry neexistují... (Česká televize)

Franki69

Kouzelný pohádkový vánoční příběh, za který se češi nemusejí stydět. Naprosto srovnatelný s kousky kinematograficky vyspělejších zemí, kterým dáváme najevo, že už to „taky umíme“. Tolik vychytávek mi v něm udělalo radost. Nejen zvládnutá kamera, triky, zvuk, promyšlená a vizuálně přitažlivá výprava a myriády drobných vtípků, ale hlavně neokoukané tváře dobře hrajících dětských hlavních herců, a k tomu výborně provedené postavy dospělých. Na každou scénu s kouzelnickými manželi Myšička-Čvančarová jsem se doopravdy těšil. A překvapil také Jandák nebo Vondráček. Pro mne tenhle pohádkový film neměl jediné hluché místo a díky své sázce na výborně vypointované dialogy v krátkých svižných scénách mě pobavil daleko víc, než jsem od něho čekal. Dávám 80%, myslím, že povedenější vánoční film pro celou rodinu, s výjimkou pohádky V peřině, češi ještě nenatočili. Jojo, láska buď je…nebo není! ()

JeffScylla

Podle mně jedna z nejpovedenějších "moderních " pohádek. Je to bezesporu vtipné a i narážky na dobu současnou jsou napsané velmi zdařile. Nevím co už by asi tak lidi ještě chtěly. Aby tam běhala Xena Rex a řezaly se s Batmanam? Rozhodně v něm nehledám kdovíjaká filozofická témata, navíc "blbá" ta pohádka není. ()

kokofek

Jsem z toho trochu v rozpacích.Poetické a hravé mi to zrovna nepřipadalo.Spíš splácané i přeplácané.Taky mě při vyhrocených situacích rušila hudba.Byla jako z jiného filmu. ()

honeysuckle

Škoda té první půlhodiny, z níž většina měla zůstat na podlaze střižny. Ze začátku jsem se také nedokázala ztotožnit s trápením malého kluka neopětovaně zamilovaným do kamarádovy sestry: ona na něj byla jako vosa, takže si jen těžko získávala mé sympatie, na druhou stranu bylo těžké fandit hrdinovi, který i po opětovném „ne“ pronásleduje spolužačku vyznáními a dopisy. S přibývajícími minutami naštěstí kvalita Přání strmě stoupala, Albert a Johana si mě získali zážitkovým rande v lunaparku a konec byl velice půvabný. Oceňuji celkové laskavé vyznění, absenci vulgarity a zla. Líbil se mi nádherný vizuál, ověnčený mnoha drobnými vtipnými detaily (jako snaha o omeletu v domácnosti dvou iluzionistů, když z vajíček vypadávají živá kuřátka) a barevné pletené svetry. Chválím i výkony dětských představitelů, zvláště Filip Antonio a Lukáš Březina byli velice přesvědčiví. Za mě příjemné překvapení, u kterého nemám problém se přiklonit k vyššímu hodnocení a dát 4*. ()

zigy

Je mi moc sympatická snaha natočit něco pro mládež, jako třeba Dívka na koštěti nebo filmy paní Plívové - takže za snahu palce nahoru. Taky se mi líbilo, že to chtělo být milé a hřejivé. A slušné. Bohužel, zapomnělo se na to, že by scénář mohl být také alespoň trochu vtipný nebo nápaditý. anebo logický.....takže zbyla jen KŘEČ. ()

LencaN

Čučela jsem jako blázen. Na české poměry tohle není standard. Vůbec nevím, čím se film inspiroval a jaký filmařský rukopis v tom mám hledat. Ale vím, že se mi to líbilo. Bylo to hezky nastylizované. Krásně vánoční. Barevné, příjemné, takové "útulné" a hřejivé. Příběh byl zajímavý. Nebyla to klasická pohádka. Spíš dětský příběh o trampotách rodičů, o problémech s kamarády a o neopětovaném zamilování. Taková kouzelná oddechovka. ()

CaptNemo

S lepším scénářem a lepším vedením dětských herců by to mohla být origiální a svěží podívaná. Váznou základní věci - logičnost příběhu, motivace postav, především u dětí. Jejich dialogy jsou překombinované a pro děti těžko uhratelné. Režisér se soustředí hlavně na vizuál, ostatní se mu poněkud rozpadá pod rukama. Hvězdička navíc za scény s Jitkou Čvančarovou. Ta je tu vynikající. ()

ztracenyDen

Příjemný rodinný film. Natočený z vizuální stránky s nápadem, děj byl ke konci už příliš kýčovitý. Závěrečná scéna prozření u grandhoteliéra byla zcela stupidní. Některé dětské herecké výkony pokulhávaly, ale u dětí se to dá přežít. ()

Kamil111

Je zajímavé, k čemu všemu to tady dokáží přirovnat, ale jasné zdroje inspirace jsou Jean-Pierre Jeunet, pak Wes Anderson a soundtrack ze Sám doma. A pak odkaz k české klasice Pan Tau, která bodovala i na Západě. Přes dějovou dětinskost, po formální stránce jde o film mezinárodní úrovně. Sice takové té k televiznímu vysílání v neděli odpoledne, ale kolik vzývaných pravých vlasteneckých (jak tady kdosi slintal) českých pohádek na něco takového dosáhne? Zejména těch poloamatérských z poslední desítky let? ()

Ondr4H odpad!

Na můj vkus moc stupidní, křečovité a amerikanizované...Opravdu jsem to po půlhodině zhnuseně vypnul a nemám ani náladu to sledovat v archivu. ()

dogrose

Během první půlhodiny jsem několikrát toužila film vypnout, protože mi přišel zmatený a netušila jsem, oč v něm půjde, takže sledovat překotně se střídající výjevy bylo pro mne dost nudné. Rovněž jsem čekala výraznější závěr, ne až tak klišejovitý. Nicméně: naprosto mne uchvátilo novátorství, určitá renesance. Zasazení příběhu mimo čas a prostor, více retro než futuristické (budoucnost zde vlastně reprezentuje jen lanovka či rychlodráha jezdící nad městem). Sympatická mi přišla absence současné techniky (mobily, televize, počítače) a vůbec jsem to nevnímala jako socialistický realismus. Príma kostýmy a hudba. Balzámem pak byla absence vulgarismů, uječenosti, trapných vtipů. Naopak chyběl smysl pro zkratku, prospělo by film prostříhat. Nevím, jestli se na film ještě někdy podívám, ale rozhodně je pro mne kladným zážitkem i v kontextu soušasných českých komedií. ()

D1705

Ja nemám rád neprirodzenosť. Načo sa snaží československá kinematografia priblížiť tej Americkej, keď sa jej to nikdy nepodarí? Aj keď film mal aj humorné momenty, takisto tam bolo veľa vecí, kedy mi bolo trápne za najmä detských hercov, viem hrali podľa scenára, ale bolo to také obohrané, neoriginálne. Ak niečo nechápem, tak je to predabovanie do slovenčiny, a zas prečo slovenská herečka hovorí česky, rýchly sled udalostí, príbeh bol trochu predvídateľný... Ale oceňujem kostýmy a niektoré efekty, takisto strih... Troška krok vedľa, ale tak stačí si raz pozrieť a čas tým nestratíte. ()

Hombre8 odpad!

Tak na tohle se ani dívat nebudu a rovnou do odpadu. Možná se k tomu jednou vrátím, až se plně rozvine demence. ()

Kekik

Samotný příběh je krásný. Má myšlenku, ponaučení. Je zajímavý. Ale bohužel mě po celou dobu rozptylovaly ty příšerné rádoby "staré" kostýmy. Všechny byly nové, na zakázku vyrobené. Školní aktovky zářily čistotou, a vsadím se, že v nich nebyl ani jeden sešit. Na dětských ramenou byly nepřirozené. I ostatní kulisy působily nepřirozeně. Čepice a šály si děti zřejmě každé ráno vyzvedly přímo v prodejně. Tohle mi prostě kazilo film. A nezbavila jsem se toho až do konce. Když už dobové oblečení, tak ale tak má i vypadat. Je pravda, že zde není zmíněno, v které době se příběh odehrává, takže kdyby se na to rovnou vykašlali, a příběh dosadili do současnosti, možná by to bylo po kostýmní stránce lepší. Ale zase na druhou stranu nepřítomnost moderní techniky potěšilo. ()