poster

The Ghazi Attack

Drama / Historický / Válečný

Indie, 2017, 116 min

Režie:

Sankalp Reddy

Scénář:

Sankalp Reddy

Kamera:

R. Madhi
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Lacike
  ***

  Tak aj India si natocila svoj ponorkovy film. Uz podla standardnej stopaze je snad kazdemu jasne, ze to je normalny film bez hudobnych vystupov a romantickych motivov. Dej sleduje hon medzi dobrou indickou ponorkou a zlou pakistanskou ku ktoremu poriadne dôjde az v poslednej tretine. Dovtedy musime sledovat dianie na indickej ponorke, kde panuje totalny chaos. Kapitana tu skoro nikto nerespektuje. Po kazdom jeho rozkaze nasleduje diskuzny kruzok podriadenych o spravnosti jeho rozkazu. Proste jeden velky bordel jak na indickom trhovisku. Vdaka tomu som minimalne od polovice nadobro fandil uz na prvy pohlad diabolskym pakistancom, kde aspon poriadne funguje hierarchia velenia a kazdy rozkaz sa okamzite splni. Fakt nie som priaznivec armady a klasicky vycvik, pri ktorom sa ludom vygumuju mozgy, aby posluchali, mi je odporny. Ale tento film nazorne ukazuje, ze ma svoje opodstatnie. Inak dostanete nesurodu bandu diskuterov a nie armadu. Technicka stranka je solidna. Interiery ponoriek su skvele. Uzijeme si hlavne tu indicku. Exteriéry su riesene CGI trikmi, ktore by potrebovali este vyladit, ale da sa to akceptovat. Dockame sa aj poriadnej taktickej bitky, ktora postupne zacne pôsobit az komicky, co najlepsie dokazuje hlaska pakistanskeho kapitana na adresu indickej taktiky: Je to velitel ponorky, nebo obsluha výtahu? V tej chvili som nad neschopnostou Pakistancov krutil hlavou a nakoniec definitivne znova fandil zmätenym Indom. Takze aj ked film ponuka viacero nezmyselnych a hlupych scen, tak pre fanusikov ponorkovych filmov stoji za jedno pozretie. 6/10.(28.7.2017)

 • kaylin
  ****

  Pravda, dalo by se namítnout, že je snímek docela vlastenecký, na druhou stranu se musí uznat, že se opět podařilo natočit hodně dobrý film, který se většinu doby odehrává na palubě ponorky. Ať už byl záměr vojáků jakýkoli, podařilo se de vykreslit docela silné charaktery, a top bez jakýchkoli hudebních čísel.(10.3.2017)

 • goauld
  ***

  Na to, že se jedná o Indický snímek, tak to nebyl zas tak špatný počin... Visuálně se na to dalo koukat, hlubinné prostředí s ponorkami bylo nadstandartně dobře natočené, dokonce absence tanečnic a choreografie s tím spjatá, takže by se dalo říct... jen samé superlativy a 5*... Jenže... -1* za podezřelou "výdrž" hlavního hrdiny (na závěr filmu) a -1* za neodpustitelné kopance jež bylo taky dost... (jeden za všechny - malý spoiler): ponorka se vesele potápí. Vedoucí poradce kapitána hlásí, že maximální hranice je 300m. Ponorka se ponořuje hlouběji, při 270m lítaj šlouby matičky, něco se i zatopí, baterie vesele se škvaří při mohutném kratování ale nic se v podstatě neděje... Pak buch - mina a ponorka se zrcyhleně potápí až se ručička hloubkoměru dere z budíku ven, bo stupnice juž nestačí... Bác a ponorka je na dně.... Kupodivu imploze nenastává, dokonce nic nepraská a lidi nepanikaří.... Zřejmě chyba v Matriksu, nebo soudruzi konstruktéři špatně počítali..... néééébo to bude tzv "magická hranice 300" nebo-li "bod zlomu", kdy se pod tuto hranici zase vše anuluje a tlak klasá a všechno se dává do normálu??? No já nevím, kam ti Indové na to chodí :-) Kadopádně dokonce se tam najde i náznak humoru !!! (viz.konstatování nepřítele s obsluhou výtahu :-D), takže v podstatě film má vše podstatné. Bohužel na konec nemohu neodpustit "nešvar", který v poslední době provází snad KAŽDÝ indický film a to je indicko-anglický mišmaš.. Fakt nevim, co tím Indiové sledují, když mají neustálou potřebu vsázet alespon jedno, dvě slova do jedné indické věty, případně pulka konverzace je v eng a pulka v hindi. To chtějí jako mermomocí dávat najevo, že "taky jako umí anglicky"??? :-O ...(nebot se jedná o nešvar více indických snímků, tak nemohu dát -1*)(2.5.2017)

 • Honzulik
  ****

  The Ghazi Attack - tak pro mne je tento film jeden z nejlepších indických filmů, jaké jsem měl možnost shlédnout. Ve filmu je použita skvělá podmořská technika, která při sledování udivuje hlavně proto, že tento typ filmu se točil v Indii asi poprvé. Solidní scénář, dobré filmové záběry a výkony herců. Oceňuji produkci, celý filmový a technický personál, kteří vydali velké úsilí pro spokojenost filmového diváka...(1.5.2017)

 • MickeyStuma
  ****

  Což o to, natočeno je to velmi zdařile, ale proč mám pocit, jako bych se díval na indickou verzi německého velkofilmu z roku 1981 ´Ponorka´? Protože je to dějově, kromě prostředí, naprosto stejné? Nehledě na to, že tu jsou použity i scény z různých Hollywoodských ponorkových snímků. Takže o co se tu jedná? O indický remake nebo o plagiát? To je fakt, který toto filmové dílo dosti sráží na kolena. Ale musí se uznat, že to Indové umí daleko věrohodněji, než hollywoodští tvůrci. Jejich remaky povětšinou nestojí za nic.(5.5.2017)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace