Příběh služebnice - Série 1

(série)
USA, 2017, 8 h 45 min (Minutáž: 47–60 min)

Epizody(10)

VendaCiki

Chlapi vládnou světu a ženský maj jen na roztahování noh. Nedej bohu, že jsi neplodná nebo lesba. I taková doba může nastat, neplodných lidí je víc a víc, vsichni chtějí všechno a přitom nemají nic. Ze začátku jsem čuměla s otevřenou hubou, chvílema jsem byla nasraná, jak lidi dokážou být svině. Nakonec jsem celou problematiku hodila za hlavu a můžu jen doufat, že tohle nenastane, jinak budu mezi prvníma, kdo zavede "Očistu" ()

Dejf4

Asi toho Služebnici moc vytknout není, protože po režijní a celkově řemeslné stránce to šlape na jedničku. Tísnivá atmosféra, mrazivé scény, skvěle napsané postavy. Problém spočívá v rozmělněnosti děje a pár epizodek navíc, které celý příběh zpomalují, zbytečně natahují a občas trvá delší dobu než se někam pohneme dále. Na druhou stranu tvůrci se více soustředí na vykreslení charakterů než na samotný děj. Každopádně i přes pomalejší tempo je to jeden z vrcholů seriálového roku. 8/10 ()

SuzieS

zajimavy napad, ale provedeni me nejak nechytlo. Bylo mi to neprijemne, k postavam jsem si nedokazala udelat nejaky extra vztah. Nejvic mi asi vadi hlavni protagonistka, nebo mozna jen jeji zpusob hrani. ()

Kozlowski8

Originální námět a slibný začátek. Jenže už u druhého dílu se to nějak zadrhlo a nikam se neposouvalo.Nejvíc času druhého dílu zabraly nudné pasáže z porodního centra a nekonečné, stále se opakující slovní výrazy ("dýchej, dýchej"...). A nekonečně pomalý a roztahaný průběh provázel i další díly. Za těch bezmála devět hodin se v příběhu událo příliš málo skutečností, či dokonce zvratů, které by vytáhly diváka z polospánkového modu. Oceňuji skvěle vybudovanou atmosféru a prostředí těžké, syrové a drsné totality, slušné herecké výkony a dobrou hudbu a kameru. Samotný příběh mne ale zklamal. 60%. ()

jackalsc

První sezóna mě zaujala hned už od prvního dílu. Výborný scénář, který je skvěle zpětně skládán i flashbacky jako skládačka. Příběh působí velice silně i proto, že je zasazen do velmi blízké budoucnosti či alternativní přítomnosti. Flashbacky jsou po většinu času velmi zajímavé. Herecké obsazení skvělé, opravdu se mi líbilo také obsazení aunt Lydie, Ann Dowd na to svým hereckým vystupováním i vzhledem perfektně sedla. ()

TimyD.

Ukázku na první díl jsem zahládla na sociálních sítích. Nemyslím si, že by mě to příliš zaujalo. Ale opak se stal pravdou. Seriál mě vtáhl do děje, tak že se nedokáži dočkat na další díl. Sama se tedy mezi feministky nezařazuji, ale seriál mě i tak uchvátil. Zároveň herečka Elisabeth Moss zde ztvárňuje úplně neskutečnou osobnost. Ve zkratce všem doporučuji tento seriál! ()

Rozmarýna

Seriál je nadhodnocen. Zatím jsem viděla první dva díly a nevím, jestli se dodívám. První díl začal akčně a napínavě, než skončil, už mě nudil. Ve druhém díle Den porodu, jsem si u toho porodu říkala, že ty baby asi chtějí, aby rodičku kleplo a když tam naskočila a nasedla si za rodičku předvádět porod ta žena, pro kterou se dítě rodilo, normálně jsem se už smála, přišlo mi to jako komedie a ne jako scifi. Větší část druhého dílu byla opět nuda. ()

CheeseFigure

Prvý diel ma nudil, hlavná hrdinka mi bola nesympatická, pripomínala mi takú nemeckú Gretu (bez urážky všetky Grety, ktoré tento komentár čítate). Ale rozhodol som sa, že tomu dám šancu. A nakoniec to nebolo až tak príšerné a celkom sa mi ten dystopický svet bez nádeje zapáčil (teda, ak sa dá to slovo v tomto kontexte takto použiť). Len jedna vec sa mi tam nezdá, to akože každý vysoko postavený muž je impotent? Lebo to tak vyzerá. Ale to je len detail na inač celkom dobre vymyslenom prostredí. Och a ešte nakoniec jedna vec. Ešte nikdy som nechválil kostýmy, ak si teda dobre pamätám, ale tie ,,uniformy" slúžok pochváliť musím, červená a biela k sebe pekne ladia. ()

sherudan

Jeden z vrcholů seriálové tvorby posledních let. Vynikající herecké výkony, výprava filmové úrovně a hlavně nesmírně silný scénář. Kouzelným lapsem je tvrzení, na něž jsem opakovaně narazil, že se jedná o "feministický příběh". Nic není vzdálenějšího pravdě, a to nejen proto, že největší svinstva si dělají ženské mezi sebou (geniální postava tety Lydie) nebo že na přeměně USA na totalitní Gileád se významně podílela žena, mimochodem bývalá feministka (v jedné z nejsilněších scén Serena vyhazuje do popelnice své feministické knihy). Stejně tak nejde o dílo protináboženské - Gileád se sice opírá o fundamentalistickou verzi křesťanství, ale zároveň bourá kostely a v jednom díle oběsí všechny muže z vesnice, kteří odmítali vydat své ženy, právě v kostele, který se stal posledním útočištěm jejich odporu. V jiném momentě mexická delegace vedená ženou odmítne pomoc hlavní hrdince, protože potřebuje nakoupit plodné ženy - děsivá paralela s cestou švédské "feministické" vlády do Iráku, kde se přes opakované výzvy místních ženských aktivistek dostavily všechny její členky na jednání v čádorech. Příběh služebnice je zkrátka obžalobou jakékoli totality (včetně potenciální neomarxistické) a obrazem nezadržitelné cesty k ní. ()

babuška

viděl jsem i film, séroš je ale lepší, moc jsem přemejšlel co je na tom tématu nejhorší, to že se to může stát, až někoho nasere, to dnešní sračky plnící, že jsou všude lbtq, nebo jak se ta sračka píše, překrucování dějin, kde jsou historické nesmysly ()

FakinAdsso

Ještě jeden dlouhej záběr na hnusnej a rádoby utrápenej obličej hlavní protagonistky a půjdu se raději dobrovolně nechat znásilňovat za ní.   To je zárovaň pochvala i výtka. Zachytili atmosféru docela dobře, ale je to úmorný, zbytečně úmorný. Vážně, těch dlouhejch záběrů na její xicht je hrozně moc a potom už ani nic neříkají. Dál se na to nemůžu dívat, protože mě baví jen to mezitím a nebaví mě klikat na šipku doprava. ()