Snímek "12 hrdinů" se odehrává v trýznivých dnech, které následovaly po událostech 11. září 2001. Americká speciální jednotka vedená kapitánem Mitchem Nelsonem (Hemsworth) je vybrána, aby byla jako první poslána do Afghánistánu na velice nebezpečnou misi. Musí zde v drsných horách přesvědčit generála Severní Aliance Dostuma, aby se k nim připojil v boji proti společnému nepříteli: Talibánu a jejich spojencům z Al-Káidy. Kromě překonání vzájemné nedůvěry a obrovských kulturních rozdílů musí Američané – zvyklí na moderní způsob boje – přijmout prastarou strategii válčení na koních. Navzdory této rozpačité alianci musí noví spojenci čelit drtivé převaze – nelítostnému nepříteli, který nebere zajatce. (HBO Europe)

JerryPilsen

Začalo to jako agitka,ale dál už to byla slušná filmařina.Až slepě chronologický děj je vyprávěn překvapivě přehledně. ()

otakP

Neuměl jsem si představit (Chris Hemsworth) v tomto filmu, vidím v něm furt roli Thora ale postupem času jsem si zvykl. Osedlat koně vzít pušku (M4) a vyrazit vstříc stovkám Akčkům a tankům mi přišlo hrozně nesmyslný a nereálný pak jsem zjistil že to je ale podle skutečný události čímž teda nebudu brát hodnocení za tuto scénu. Kamera a efekty byli super výbuchy by pochválil si myslím i (Michael Bay), co se mi ale nelíbilo i když to je podle skutečný události je to jak jsou všichni neprůstřelný a nezranitelný myslím si že kdyby ve skutečnosti letadlo pustilo bomby 3 metry od vás tak vás to jen neodhodí trošku dál, pak vyplivnete krev a za pár minut zase jdete dál jako by se nic před chvílí nestalo. Za mě 70% ()

FakyCB

Film, který neurazí ani nenadchne.Dobré herecké výkony, pěkné akční scény, ale trošku velké sci-fi. Druhá půlka filmu byla mnohem zajímavější než ta první, která byla místy až moc nudná. ()

vinson003

Měl to být blockbuster a nakonec to byl takový nicmoc movie plné bomb a samopalníků na koních. Pokud to je podle skutečné události, tak smekám, protože na válku je nutno vlastnit pouze 12 zabijáků a pár Uzbeků na koních, co bych povídal, čekal jsem víc...ale pokud to proběhlo tak, jak to bylo znázorněno, s USA bych rozhodně válčit nechtěl no, ta technika, satelit na zádech, vrtulník přiletí pro zraněné od moře, je to neuvěřitelné, taktika a metody boje vyšolíchané do absolutní perfektnosti, takovou zhovadilost mohou vymyslet jen Američani...všude bude ráj...tak doufám, že odzbrojí..pěkný večer ()

darius1706

No, film dává odpověď na řadu věcí. Třeba pro jsou amíci, když jde o válku, jak švihlý, protože jestli jim tam tohle vtloukají z telky do palic, tak se fakt není co divit. Všichni uvědomělí, chlapi se třesou, aby si mohli jít zastřílet, ženský jsou v klidu, protože to je přeci správňácký, no a děcka musí stranou, proč by s nimi měl být fotřík, když může někde zabíjet na druhém konci světa. Také jsme se dozvěděli, co dělá Thor, když zrovna neleští kladivo a je to tedy pěknej hňup. Ale teď vážně - agitka hraničící až s nechutností, málokterá propaganda takhle tlačí na pilu. Všichni radostní, celý zbytek světa jsou šmejdi a správňáci jim nakopou - není nic lepšího, než dělat tohle. Měl jsem co dělat, abych to po 10ti minutách nevypnul. Jenže zase na druhou stranu při práci do sluchátek to bylo celkem fajn, člověk se nemusel moc soustředit na děj. Pak přišlo vykreslení Afghánistánu, a to nebylo špatné. Některé scény celkem věrně připomínaly videa, která člověk čas od času shlédl. I bojové scény byly na slušné úrovni, celkem realistické, nic moc nepřikrášlovaly. Dá se říci, že celkově to tam fakt nebyl med. Zvedám na 3 hvězdy, nebýt té naprosto děsivé první třetiny, kdy jsem to málem vypnul, mohlo to být i výše. ()

PORTER44

I když ty bitvy nebo ta poslední určitě je hodně přibarvená (koně proti tankům),tak jsem se docela filmově bavil ,akce bylo dost ,herecky to nebylo špatný,prostředí ,efekty, spokojenost, film celkově je propaganda americký armády vždyť je to točený Američany. ()

K1K0

Útok na mesto mazar-i-sharif v Afganistane s cieľom zneškodnit a zničiť Al-khada. Americký vojaci majú za úlohu sa pripojit ku kapitánovi a jeho aliancii a bojovať spolu proti talibanským mužom a mužom z Al-khady. Sú však nútený bojovať proti znacnej presile a netradičným spôsobom akým sú zvyknutý, 12 člena skupina amerických hrdinov v boji na život a na smrť. Budem úprimný je to niekoľký vojnovy film za tento mesiac ktory vidím a musím uznať a dodať že je úctyhodný. Nie je to však žiadny trhák. ()