Snímek "12 hrdinů" se odehrává v trýznivých dnech, které následovaly po událostech 11. září 2001. Americká speciální jednotka vedená kapitánem Mitchem Nelsonem (Hemsworth) je vybrána, aby byla jako první poslána do Afghánistánu na velice nebezpečnou misi. Musí zde v drsných horách přesvědčit generála Severní Aliance Dostuma, aby se k nim připojil v boji proti společnému nepříteli: Talibánu a jejich spojencům z Al-Káidy. Kromě překonání vzájemné nedůvěry a obrovských kulturních rozdílů musí Američané – zvyklí na moderní způsob boje – přijmout prastarou strategii válčení na koních. Navzdory této rozpačité alianci musí noví spojenci čelit drtivé převaze – nelítostnému nepříteli, který nebere zajatce. (HBO Europe)

Charlie84

Do dlouhé době skutečně válečný film. Bál jsem se, jak bude Thor ze sedla kosit Talibánce po stovkách a celkem zbytečně. Trailer šikovně zatajil, že bude mít k ruce kromě jedenácti speciálů i slušnou jízdu místních kočovníků a B-padesát dvojky, které budou ze zálohy pravidelně rozsvěcet ohňostroje přes půl pouště. Z herců potěšil Shannon i Peňa, válka je natočená přiměřeně filmově, hudba film drží především v klidných pasážích, kdy přiživuje očekávání věcí příštích. Jako třeba útok jízdy proti stylově nasnímanému raketometu, který to tahá na pátou hvězdu. Pokud to budete brát jako film a ne jako filmovou rekonstrukci, neměli byste šlápnout vedle. ()

KUFI

Akcni becko. Ackoliv to z velky casti kopiruje realitu http://www.historyvshollywood.com/reelfaces/12-strong/ tak na me obzvlast zaverecna stec na konich nepusobila dvakrat verohodne. Kosit od boku na uhanejicim koni desitky talibancu bez vymeny zasobniku a s aurou ktera odkloni vsechny kulky..takhle podle me valecnej konflikt nevypada. Mnohem radsi bych se kouk na nejakej dokument o tom co se stalo, s realnyma zaberama, fotkama a interview s akterama. ()

phoenixer

Jako parodie dobrý, ale pokud tohle myslí vážně, tak se někde stala velká chyba. Čekal bych, že mě film díky krajině, válečné atmosféře a super obsazení vtáhne do děje. To se však bohužel nestalo a já tak koukal na podprůměrný film s dvanácti vojáky, co se snaží okopírovat Ramba. Vždyť i ten hlavní plakát vypadá extrémně okopčenej. Achjo.. ()

dalziel

Dopozeral som to, aj keď som mal namále.Akcia bola slušná.Otom potom.Napriek tomu ,že sa jedná o "true story" je to sladké až moc.Nič pre cukrovkárov.Ale amíci to majú takto radi.Wow,wow,wow!!! ()

ludva10

Celkem dobrý válečný film, ale tak nějak tomu chybí kousek nápaditosti. Dost scén se naopak skoro celý film opakuje. Škoda, potenciál film měl. ()

Kingjiri

Jako na režijní debut dobrý, nicméně si myslim, že se chybějící zkušenosti pana režiséra přece jenom projevily. Ono totiž pokud biják s takovymhle hereckym obsazenim a silnym námětem nemá ani jeden pořádně silnej moment (náznaky se objevily, ale nakonec se je nepovedlo přetavit v něco fakt zapamatováníhodnýho), je něco špatně. Akce je naopak hodně fajn, jenže celou dobu se jaksi neválčí a v těhlech chvílích je to často nuda a občas i okatá až lehce trapná agitka. Za casting (byť trochu znuděnej - nejspíš vlivem nedostatečnýho režijního vedení), akci a hudbu třetí slabší hvězda. ()

Jakubik

Patosu je tady tolik, že i Bayův Pearl Harbor je v porovnání čajíček. Musím ale uznat, že tu je pro to důvod. Američani jsou na své bojovníky vždycky dost pyšní a možná je to i dobře. A díky utajované operaci je o důvod víc tento čin připomenout. Pro mě celkem zajímavá náplň filmu a celkem slušně zpracovaná. Občas tedy není moc poznat kdo je kdo ale v tom marastu v těchto zemích to asi taky není moc poznat i ve skutečnosti. Na čtyři to není ale za hlédnutí si myslím, že to stojí určitě… ()

Maximilianus

Film nebol zlý, dokonca prestrelky boli fajn a bolo v ňom aj celkom napätie. Akurát, že mu niečo chýbalo, taká hĺbka alebo duša. Vôbec nevytvára vzťah medzi postavami a divákom a predsa len ísť na koňovi proti tankom, to je také americké. 6,7/10. ()

Clockwooork

Klasicky jsou na csfd všichni komentující Coppolové a Kubrickové. Nicméně, zkrátka. Když se mluví a řeší se zlaté trio "láska, patriotismus a rozdílné kultury" stojí to trochu za hovno. Když přijdou na řadu kulomety a v tomhle případě koně proti tankům, je to fajn, zábavný, svižný a přehledný. A těch keců tam taky neni moc 4* jak nic ()

deLaFere

Naprosto prázdný a neemocionální snímek, který doslova bleskem zapomenete. Některé dialogy musel psát člověk s IQ houpacího koně, v zásadě jsem závěrečnou třetinu překlikal, abych měl nějakou představu jak to dopadlo. Tohle snad nemůžou baštit ani ty nejpřihloupější Američani. To už nebyl ani patriotismus nebo patos, to byla úsměvná říkanka pro prvňáky. Natočit snímek z počátku konfliktu v Afghánistánu se snahou vylíčit jak je operace důležitá pro záchranu Ameriky s aktuálním vědomím, že to bylo naprosto k ničemu (maximálně se napakoval vojensko-průmyslový komplex). Opravdu slušná hloupost. Kdyby akce aspoň byla napínavá, ale nic, vůbec nic. ()

s1r1us

Mám rád válečné filmy, ale tohle fakt ne. To se nedá. Trapný, nedívatelný patos. Prostě nekoukatelné. Rambo byl proti tomuhle suchý dokument. ()

Likan7

Prvotina pana režiséra. A upřímně řečeno si nepamatuju, kdy jsem viděl tak nudný a pocitově dlouhý film. Nebaví to Hemswortha (co ho proboha k tomuhle přinutilo), nebaví to Shannona a nebaví to poslední dobou i parádního Peňu. A už vůbec to nebaví mě. Je celkem kumšt mít 3 takový herce, kteří nejsou sice v nominacích na Oskary, ale alespoň oblíbení a známí, a pustit do světa takovou věc. Aby byl film dobrý, musíte mít scénář i režii.. A to myslím i u válečného filmu. Tady není jedno ani druhý. ()

netWoor

Prostě Amerika .... emerickej voják jedoucí na koni má v plným trysku mušku Buffalo Billa, talibánskej těžkej kulometčík zase netrefí v podstatě nic ... a zhruba o tom celej film je, byť udělaný to úplně špatně není ... ale nudí to... ()

Ivo

Už dlouho jsem nezhlédl nějakou tu čistokrevně dojemnou pohádku z dílny strýčka Sama a tak jsem si ji nyní s velkým potěšením opět naplno vychutnal, abych se posílil ve své upřímné víře a znovu se napevno ubezpečil v tom, že existuje jen jedno jediné království na zemi, na které je možné se vždy neomylně a celým srdcem spolehnout. Tentokrát se v našem příběhu představuje nový, krásný, silný, moudrý, statečný, nezranitelný a politicky uvědomělý princ Usajaja (který však není dočasně němý - Božena Němcová snad promine) a jeho jedenáct bratří, které s ním král vyšle chrabře bojovat na koních se zlým mnohohlavým drakem, záludně se skrývajícím za dalekými skalisky a horami. A jak myslíte, milé děti, že to celé dopadlo ? Inu, nebudete tomu asi ani věřit, ale tito stateční bratři po mnoha opakovaných bojích a dechberoucích dobrodružstvích zlého draka s přehledem téměř porazili, jeho nebezpečným nástrahám, drápům i chrlení ohně, koulí a létajícího železa vždy v posledním okamžiku spolehlivě unikli (a kupodivu při tom ani moc neohluchli), skoro všechny hlavy mu postupně pozutínali a stihli si při tom vybudovat i nová trvalá a dojemná přátelství s některými místními hodnými malými dračíky. A poté se opět se vší slávou a zaslouženými poctami navrátili na létajících strojích zpět do své rodné vzkétající královské říše, ke svým krásným čekajícím princeznám, dvorním dámám (či pánům) i malým nejloztomilejším ťuťu princezničkám. Takže pomalu zamáčkněte svou obdivnou a vděčnou urinoidní slzu do polštáře a jdeme pěkně spinkat, milé děti ... Doblou noc ... ()

rublik05

Taková moderní americká propaganda se vším co k tomu patří. I přes dobré obsazení, totální herecká rutina, hloupé až nereálné scény. Těžká nuda v Brně, film nemá absolutně čím nadchnout nebo upoutat divákovu pozornost. Jediný plus filmu je pár celkem slušných akčních nářezů, které jsou sice těžce hollywoodské, ale v podstatě film zachraňují. 3/10. ()

bearmeedek

Blbé kecy o patosu, vlastenectví, propagandě a já nevím, co ještě, je jen ztráta času a odvádí myšlenky od filmu samotného. Ten je v první řadě podle skutečné události a neskutečně až nereálné akci. Silně herecky obsazeno a na režijní debut dost dobré. Určitě víc, než zde uvedený průměr. U mě film zabral, akce velmi dobré a reálie (ačkoliv ne pravý Afganistán) také přidaly na zajímavosti. ()

Acrobat

Príjemné putovanie s ďalšími objaviteľmi „krás“ Afganistanu, kde, ako to trefne každý v tejto oblasti filmu spomenie, sa vydali mnohí. Tentokrát sú tu Amíci, ktorých pohnútky v úvode filmu sú odpornejšie ako zločiny v Beslane a divák musí len s ihlami v zadku prejsť klišovitým utrpením lúčenia sa so ženami a deťmi. Našťastie tieto zvratky netrvajú dlho a hop sa na deň prvý ku holohlavému Fichtnerovi, ktorý Vás poučí, že dobre robíte, keď pôjdete zabíjať. A potom to príde, kvôli čomu sme tu. No režisér s neznámym menom sa nepohol od rutiny, šablonovité strieľačky sledujú skôr bodycount. Pár dobrých fráz majú rozhovory s Uzbekom, a všadeprítomné napätie od miestnych taktiež pomáha udržať pozornosť. Kone proti tankom síce vyznejú rozpačito, ale povedzme no, že pri tej leteckej podpore hádam aj hej. Ani za všetok ópium ľudstva by ma tam nedostali, do tej kameniny a celkovo si myslím, že ak je toto ozaj skutočný príbeh 12 hrdinov, tak si myslím, že to bolo dvanásť apoštolov, proti ktorým guľky odháňal sám Ježiš. Chvála mu za to, rejžovi už menej ale aj tak mu ďakujem. Dovidenia pri iných dobyvateľoch priatelia. (videné 03.11.2019, JOJ) ()

Ceberus

Na jedno zhlédnutí kvalitní tři hvězdy, přestože existuje mnoho lepších válečných filmů. Generál Dostum nejzajímavější postavou snímku. ()