Snímek "12 hrdinů" se odehrává v trýznivých dnech, které následovaly po událostech 11. září 2001. Americká speciální jednotka vedená kapitánem Mitchem Nelsonem (Hemsworth) je vybrána, aby byla jako první poslána do Afghánistánu na velice nebezpečnou misi. Musí zde v drsných horách přesvědčit generála Severní Aliance Dostuma, aby se k nim připojil v boji proti společnému nepříteli: Talibánu a jejich spojencům z Al-Káidy. Kromě překonání vzájemné nedůvěry a obrovských kulturních rozdílů musí Američané – zvyklí na moderní způsob boje – přijmout prastarou strategii válčení na koních. Navzdory této rozpačité alianci musí noví spojenci čelit drtivé převaze – nelítostnému nepříteli, který nebere zajatce. (HBO Europe)

MartinTerran

Velmi dobrá podívaná a jak moc to odpovídá skutečnosti to ví pouze aktéři. Je to surové a kruté jako Afghánistán sám. Akční scény jsou vydařené a v rámci možností i přehledné. Nechápu že jeden šéfík má pouze koně a druhý se veze v autě, ale v těch horách by mu to moc nepomohlo. Herecky obsazeno i zahráno skvěle. Hodnocení: 86/100. ()

DanielP.

3* za námět... Provedení je ovšem tragické. Režie je zmatená a je vidět, že to dělal někdo kdo je nováčkem a přebírá od jiných a navíc blbě. Přestřelky snad kromě 2 jsou zmatené a často se stává, že ztratíte pojem o místě a směru. Herecké obsazení zajímavé, ale nevýrazné postavy. Kladně hodnotím práci kamery, ale bohužel není schopna přebít režijní debakl. Jako oddychový akčnák ok. Ale tím to hasne. Ať tam ti muži dokázali cokoliv, tento film oslavným v tom dobrém slova smyslu není. ()

K1NGSLAYER

Těžko se mi rozhoduje mezi třemi nebo čtyřmi hvězdami. Scénář je celkem stereotypní. Hlavní postavy na mě nepůsobí nijak zvláštně, pouze dvě a to Michael Peña v roli Dillera a Navid Negahban v roli generála Dostuma. Ostatní postavy na mě prostě působily průměrně. Plnohodnotné přestřelky s dost reálnou fyzikou působí k příběhu podle skutečné události prostě parádně. Zpracování to má dobré, ale opravdu ve filmu podle skutečné události uhne celá skupina jezdců na koni střele z tanku? Vážně? Tohle je Expendables? Některé scény zde byly prostě proti logice. A to je to hlavní, proč jsem tomu hned nechtěl dát pět hvězd. Dávám tedy čtyři za poměrně zajímavé zpracování reálného příběhu. ()

pafka

Americky hrdina - nezastrelitelny hrdina. Pokud se nad tohle divak povznese, dostane vskutku neobvyklou podivanou jako z rise fantasy, kdy jezdci na konich kropi okoli sapikama a granatometama, kolem nich jezdi tanky a nakonec to jeste vyhraji. Ale stoji to za to videt. Takhle jsem to jeste nevidel. Jinak dejove prumerne. ()

The_soloist

Nechápu hodnocení většiny lidí.... je to pořádná akční vřava, která je hlavně ke konci filmu hodně napínavá. Chris Hemsworth je jistota, ačkoliv tady nemá svoje klasické vtipy a celý film se nese v hodně vážném tónu. A pokud bych měl vzít nejlepší moment filmu, tak bezkonkurenčně letecké nálety a koňská jízda kolem tanků pod raketami. ()

wanry02

Dostal jsem to co jsem očekával. Skvělý námět, který se dlouhou dobu hlásil o své zpracování na velkém plátně a k tomu hvězdné obsazení kterému vévodí Chris Hemsworth. U hvězdného obsazení ještě zůstanu a musím říct, že jsem byl trochu zklamán. Kromě Chrise jsem viděl u všech takový nezajímavý až možná v některých částech přehrávající výkon, který mě ještě utvrdil v tom, že například Mikel Peňa nemůže hrát vojáka v akčním filmu. Když se přesunu na již zmíněnou akci tak tam sem až na pár vyjímek spokojen. A jednou z těch vyjímek je dle mého docela přehnaná závěrečná scéna, kdy hlavní hrdinové (POZOR SPOILER) jedou na koních proti stovce skrytých nepřátel a jako zázrakem se nikomu nic nestane a naprosto převálcují dobře skrytého a asi i lépe vybaveného nepřítele (který tam měl myslím i obrněné vozidlo nebo tank). Ale když tohle pominu tak to je hezký válečný film, který vás sice nestrhne, ale asi ani neunudí. 65% ()

a0001

V dnešnej dobe natočiť taký trápny, nereálny propagandistický usashit movie, tak to chce skutočne veľmi obmedzené vnímanie. ()

Honzulik

12 hrdinů...?! Tak ti "Amíci" už totálně zmagořili a nějak nechápou, že jim to už moc lidí nežere. Film, který nemá hlavu ani patu, divák neví o co těm "hrdinům" vlastně jde... Honí se po horách a vše má zachránit pár dramatických scén s "humanitárním" bombardováním a velice dramaticky naladěné ksichty (Ramba) Hemswortha, (Vinnetua) Shannona a dalších...Afgánský generál (Sam Hawkens) Dostum je ve filmu spíš trapný a jeho výlevy proti zlému a zákeřnému náčelníkovi Talibanu jsou komické. Ale nakonec vše dobře dopadne, dobro zaslouženě zvítězí nad zlem a nenávisti, "vyhulí" se dýmka míru a všichni jsou spokojeni... Toto fakt nemusím ! ()

Aniki odpad!

Vzhledem k datu vzniku filmu nelze mít s tímto "skvostem" vůbec žádné slitování. Nesmyslné bojové akce, kde umírají jen ti "zlí", božskému šéfovi zvláštní jednotky bez jediné bojové zkušenosti je dána při výběru na misi zcela nelogicky přednost před zkušenějšími veterány, chlapci nám zde bez kapky respektu a hlavně studu ukazují, jak lze vyhrát válku v Afgoši v počtu dvanácti mužů a jedné bandy místního dementního kmene i když se to před nimi nepodařilo ani miliónové rudé armádě, která má na pažbě i takový zářez, jakým byl Hitler, herecké obsazení se nekonalo vlastně žádné, neboť šlo u představitelů hlavních hrdinů o naprostá, prkenná dřeva, no a tak bych mohl pokračovat ještě asi hodinu. "Céčková" záležitost, jejíž natočení by mělo být vlastně trestným činem!!! ()

OwenBobby

Eh? Co si z toho filmu člověk odnese? Jeden, dva hezké bojové záběry a to, ze Michaelovi Shannonovi jdou lépe záporáci? Více na jistotu už to být natočené nemohlo. Na úvod pár záběrů na Dvojčata, aby měli protagonisti motiv odjet do Afghanistánu, tři záběry na rozloučení se s manželkami, abychom se s nimi nějak emocionálně spojili a pak už do Asie do hor, kde úspěšně prochází jednou bitvou za druhou. Největším nedostatkem je dostatečné vylíčení prostředí a nějaké přípravy před bitvou, při níž samotné divák moc netuší, kde se bojuje, proti komu a jak moc velký element nebezpečí hrdinům hrozí. Do toho si připočtěte povinná klišé, stereotypní vedlejší postavy a slabě vygradovaný, přesto patetikcý závěr a nechce se vám věřit, že je to natočené podel skutečné události. A když, tak proč to někdo nenatočil mnohem lépe a poutavěji. 6/10 ()

hufnagel

Američania na koňoch dajú dole Al Kaidu a to všetko podľa skutočnej udalosti.No neviem.Skôr ako béčkový výplach. ()

Ace.A.T.L.

Inu, jak začít? Tak trailer super, ale bohužel se v něm použily všechny super záběry a zbytek filmu už neměl takřka čím ohromit a oslovit. Herci dobrý, obsazení super, efekty fajn, děj jakš takš, jen to bylo zkrátka takový, jakoby to nemělo šťávu se rozjet. Film jsem si užil určitě, to neříkám, ale ne asi tak, jako Speciální jednotku nebo 13 hodin. Za mě silný 3* a DOPORUČUJU ()

Saxos

Fikce: 12 nejsilnějších a 200 generálových domobranců, na koních i pěšky, ale hlavně s podporou házečů bomb, zničí tálibán s al-srajdou dohromady. Realita: po celé věky v Afghánistánu všechny armády světa ve finále vždycky dostali na prdel. Na to kolik bylo akce a bojů, nudně a nezáživně zpracováno. ()

RomaS

Co Američanům nejde upřít je to, že jsou silní patrioti. Jsou na sebe hrdí a s oblibou okázale oslavují svá vítězství. Co jim taky jde dobře, je to, že ty své úspěchy umí velmi dobře prodat. U nás se toto chování moc nemusí (kdo například má před domem vyvěšenou státní vlajku?), takže v očích domorodce naší kotliny tyto zámořské chvalozpěvy nemusí dopadat na úrodnou půdu. Když se od tohoto přehnaného patriotismu dokážeme oprostit, vznikl tady za mě až neuvěřitelný příběh. Nebýt kouzelné formulky "podle skutečné události", stala by se z toho jen další neuvěřitelná oslava hrdinství amerických vojáků. Nebýt hlavně poslední pasáže, kdy se z jezdců na koních stávají nesmrtelní bohové, kterým blesky ze zadnice nemilosrdně kosí všechny nepřátele, jednalo by se o celkově pěkně zpracovanou vojenskou akci. ()