Epizody(8)

Šest měsíců po zmizení Mikkela, Jonase a Ulricha se síť záhad ve Windenu prohlubuje. Osud světa opět visí na vlásku. (Netflix)

Kulda24

Síla polevila, postavy začaly být dosti stejné a téměř žádný posun. Nucené natažení do 3. série mě hodně mrzelo. Myslel jsem si, že se něco začne rýsovat ke konci a najednou jsou zde další dimenze. Třetí série to třeba zase pozvedne, uvidíme. 75% ()

hEROic

Vše dobré z první řady zůstává a rozrůstá se do šířky i dalších časových rovin! Takový spletenec vztahů se nevidí a plně se v nich vyznat je již skoro nemožné. Takový chaos v palici jsem neměl dlouhé roky. Přesto je fascinující, jak se vše rozvíjí a nabírá na intenzitě. Skvělé dílo... 90% ()

Vabr

Nato, že jsem si zde četl pár komentářů, ve kterých bylo napsáno, že je tato série lepší, protože je akčnější a jde rovnou k věci, mi to tak nepřipadalo. Zde té mysteroizity bylo někdy k nepochopení, delší stopáž tolik nevadí, ale je trochu zbytečná, vadí mi, že to ještě neskončilo a zdá se, že třetí to ještě neskončí, ze*raly zde postavy, Magnus je ještě větší trapák, klesl do propasti trapáctví úplně na dno, Martha (Jonasova holka, nebo nevím co) je trochu horší, Jonas je horší, dělá ze sebe většího hrdinu, detektivku hodně odsunuly, je tu víc nevhodných scén, atd. Víc napínavý to bylo v první sérii a na postavách mi tam také záleželo více. Tohle je víc natáhlý, protože sem dávají více střihů na postavy a minulost a budoucnost. Budoucnost tu je hodně málo. Za to tu je minulost až moc a přítomnost tu moc taky teda není (,ta mě zajímá nejvíc). Moc velká pozornost se tu věnuje dospělýmu Jonasovi a ten mi vadí. Intro je horší. Příběh se moc neposunuje, alespoň ne jak v TWD :). Reginy máma je dobrá, jsem rád, že se jí tu věnuje pozornost. Regina je taky dobrá, je mi jí líto, bohužel jí také odsunuly. Vyšetřování policie je dobré, ALE nikam se to nedostalo. Štve mě, že jsme se nedozvěděli, co má ten polda s tím okem. Ona přes cestu přeběhla Reginy máma a už jsme se to nedozvěděli. Hlavně, že ji (ne)srazili. VYHODNOCENÍ: LESBEN FICKEN ()

JetDryerFan

Při sledování první série jsem měla neustále pocit, že se ztrácím. Že ztrácím přehled o postavách a tolik důležitých souvislostech, takže v průběhu druhé série jsem byla namydlená tuplem. Joo, před třetí sérií si chtě nechtě budu muset dát repete, abych to všechno správně pojala. Nicméně druhá série je neméně precizní v mnoha oblastech, které jsem vyzdvihovala v sérii první, je to prostě parádní, casting, hudba, příběh, osudy postav a jako velký bonus spatřuji fakt, že si Magnus nechal narůst dlouhý háro! :) Závěrečný díl mě nalomil udělit plný počet hvězd, ale počkám si na závěrečnou sérii. ()

Hashirama

Zatímco první řada s ubíhajícím dějem nabírala na síle, druhá nejprve sype přehršle symboliky a zdánlivě opulentní mystiky a v druhé polovině povážlivě ztrácí tempo, čímž vzniká spousta prostoru k úvahám jako proč některé postavy konají tehdy a tehdy ne, jak to, že některé postavy něco zapáleně řeší, ale o 33 let později stejně pořád nic nevědí? S nafukující se dějovou bublinou je zákonitě těžší předstírat, že postavy konají z vlastní vůle a ne z vůle tvůrce, který potřebuje rozestavit figurky na hracím poli. Ještě štěstí, že je to pořád tak napínavé. 7/10 ()

Emafera

Nevím, jestli je 2. série tohoto zajímavého seriálu uz překombinovaná nebo geniální. Každopádně je to zajímavé a těším se na další sérii. Potkat sám sebe v jiné době, zjistit, že matka je vlastně dcera svojí dcery a vést válku se svým starším já - originální a propracované po všech stránkách. ()

stone

Švagr: "Nejsem tvůj švagr.” Tomáš: "Ne?" Švagr: "Jsem tvůj bratranec.” Tomáš: "To ovšem mění celou situaci.” Teta: "Ne tak docela. Já totiž nejsem tvá teta." Tomáš: "Ty nejsi má teta, tetičko?" Teta: "Ne. Jsem tvoje vzdálená snacha.” Tomáš: "Ale v tom případě jsem tě obelhal, tatínku.” Otec: "Nedělej si výčitky, milý synu. Já totiž nejsem tvůj otec. Jsem tvůj syn.” Tomáš: "A maminka?" Otec: "To je babička z otcovy strany.” Tomáš: "To je hrozné. Jsem tedy úplný sirotek. Ale nevadí. Hlavně, že jsem konečně poznal pravdu!” (Vichr z hor- Jára Cimrman) ()

oasismanik

Seriál ako Dark ma len utvrdzuje v tom, aký skvelý záväzok si dalo moje minulé ja pár rokov dozadu: že už nikdy nebude začínať pozerať seriál, ktorý ešte nie je dokončený. Neviem si predstaviť aký guláš z toho museli mať všetci, alebo aspoň väčšina, ktorí čakali nejaký rok na druhú sériu. Pravda je ale taká, že prvá séria ma bavila o trošičku viac, tiež to bolo sci-fi, ale viac mysteriozne ako sci-fi, v druhej sérií už tak nejako pozorný divák pochopí, že nie je dôležité, či niečo hlavní hrdinovia zmenia, ale ako docielia to, aby nezmenili nič. A vďaka tomuto vzorcu už sem tam, naozaj len sem tam, dokážete predvídať dej. A ja strašne dúfam, že tento vzorec tvorcovia Dark v tretej sérii aspoň raz porušia. V tretej sérií, na ktorú idem pár minút po dopozeraní poslednej časti tej druhej, nie po roku a pol ako mnohí nešťastníci predo mnou :) ()

AnthropOcean

Druhá séria seriálu Dark nepodliezla jediný krát latku, ktorú nastavila v sérii prvej. A nie len to! Nie len že ju zdvihla, ale spektakulárne poukázala na detailnú prepracovanosť celého konceptu a príbehu cestovania v čase, ktorý je to najpremyslenejším čo televízia priniesla zrejme od jej vzniku ako komerčného média. Mravenčia práca s jednotlivými charaktermi, ich budúcimi/minulými náprotivkami je v televízii bezprecedentná a človeku ostávajú len oči pre plač, keď sa snaží pochopiť čo všetko sa dokáže udiať každú hodinu, každej epizódy a ako ani minúta nie je minutá na zmar. "Got is Zeit." ()

Marcas

Wau. Tvůrci nepřestávají překvapovat, ba naopak. Druhá série je ještě víc zamotanější, víc promyšlenější a víc emocionální. Tenhle seriál je opravdu velmi náročný na chápání a musí se bedlivě sledovat každá scéna, aby jste se neztratili, rozhodně to není žádná oddechovka. Opravdu se nemůžu dočkat 3. série, protože pokud bude pokračovat v nastolených kolejích, tak se máme opravdu na co těšit. Třešničkou na exkluzivním dortu jsou mindfucky, které mě osobně přivedli do různých emočních rozpoložení. Prostě úžasný seriál, který by si podle mě zasloužil o trochu více pozornosti. Kéž by bylo takovýchto náročných seriálů více. ()

STORM70

..... Hedvika v té době právě rodila tvé dítě.... Myslel jsem že je to Adolfovo dítě.... Adolf Hedviku vůbec neznal.... Ale jestli Hedvika porodila mé dítě pak ty Karlo jsi má sestra... To není možné..... Máš pravdu Tomáši.... Však tys mě švagře říkal.... Já nejsem tvůj švagr... Já vůbec nepatřím do rodiny, jsem cizí člověk... Pak jsem tě obelhal tatínku... Nedělej si výčitky milý synu, nejsem totiž tvůj otec jsem tvůj syn tatínku... A maminka?.... Je tvá babička..... Jsem tedy úplný sirotek .... Ale to není tak důležité, důležité je, že jsem konečně poznal pravdu.... takže tak nějak po Cimrmanovsku, ale jinak druhá série velmi slušná.. 8/10 ()

IZFNP

Dávam 5 hviezd za to, že tu máme seriál o cestovaní v čase, ktorý už dve série zvláda dávať zmysel. Tvorcovia to majú ozaj dobre vymyslené a stále to do seba zapadá. Do toho je produkčne seriál na vysokej úrovni a casting sa tu naozaj, naozaj podaril. Dala by som dole jednu hviezdu za tú poslednú scénu, ale nie, podľa mňa si Dark plný počet zaslúži, pretože vo svojej disciplíne i v druhej sérii vyniká. ()

Dejf4

Jak první série potěšila a pohltila, tak druhá je zklamání. Že Dark je složitý na sledování a kde každý dialog, událost mají svůj význam to již víme. V první řadě jsem neměl problém se orientovat, ale zde už je to trochu přes čáru. Z příběhu je cítit, že tvůrci to sice mají celé dopředu jasně promyšlené, ale jejich nelineární způsob vyprávění už zde moc nefunguje a působí až moc chaoticky a strašně uměle. Místo, aby to celé gradovalo k finiši to naopak ztrácí tempo. Uvidíme jak to celé zakončí, ale stále doufám, že se tvůrcům podaří uspokojivé finále. 6/10 ()

PaTeXx

Ze začátku byl děj dost zmatený, uznávám. Ale s postupem času přišly i odpovědi a to pochopitelně mělo největší vliv na kladné hodnocení celé série. Bojím se, že toho příště bude už trochu moc. Tak jako tak, příští série by mohla být poslední. ()

david.babick

zase super :-) jen se najdou zbytečné mínusy...moc překombinované a průhledné...ale to jsou jen maličkosti...spíš mě zhrozil konec druhé série..po první jsem se hodně těšil na druhou, druhá nezklamala :-) ale po shlédnutí druhé mám ze třetí řady trošku strach..no uvidíme ()

kokofek

Tak už se těším na další řadu.Třeba se něco víc vysvětlí a nebo taky ne.Možná to ani vysvětlit nelze,protože to jsou věci nevysvětlitelné.Jedno je jisté ! Druhá řada se mi taky líbila.Asi bych taky chtěla potkat své mladší a starší já.Zvláště to starší na kterém bych viděla chyby,které jsem udělala.No zajímavá myšlenka. ()