• RedRose

Proč si sakra tvůrci mysleli, že je třeba Kingovo dílo jakkoliv upravit...?! Že se lidi ve stresových situacích (obzvlášť v americe) mění na zběsilá zvířata jsme asi věděli... Že budou vzývat náboženské a jiné apokalypsy (obzvlášť v americe) bylo celkem jasné taky... Nízký rozpočet kritizovat nebudu, to je problém mnoha seriálů a je to prostě tak, ale tady mi vadil hlavně nekvalitní scénář, který nedokázal tu potřebnou tíživou atmosféru dostatečně vybudovat a následně alespoň udržet... Jednoduše ze všech postav udělali labilní psychopaty a vrhli je do zamlženého prostředí a čekali jak to dopadne... Lidí kteří by si zachovali zdravý rozum tady bylo fakt moc málo... Další problém je casting... Tolik nesympatických až ošklivých ksichtů pohromadě se hned tak nevidí a celou dobu to prostě vadí... Nejprotivnější tři postavy jsou matka Alyssa Sutherland (tohle že je modelka? šerednější modelku jsem asi neviděl)... Ten Homo-Emo-Satanista Russell Posner mi tam taky lezl pěkně na nervy a v psychiatrickém oddělení jsem fandil tomu magorovi, který ho chtěl zlikvidovat... A ze všech nejvíc nechutných postav, byla ta kostelní stařena Frances Conroy, která se tam pasovala do nějaké polohy mesiáše přírody, nebo jak to nazvat a na nic jiného jsem nečekal, než, kdy ji někdo konečně rozmarasí hlavu minimálně kolejnicí!! Její konec mi přišel nedostatečně bolestivý... Naopak závěr seriálu mi přišel celkem solidní a až na Jayovu zbytečnou smrt to bylo vcelku logický závěr, ale mam pocit, že tvůrci chtějí pokračovat... Pokud ano, tak je celkem jisté, že to dopadne podobně jako Under the Dome, kde byla výborní pouze první sezóna a zbytek byl odpad s tím rozdílem, že tady není ani ta první série dostatečně dobrá... Filmové (nízkorozpočtové) zpracování z roku 2007 je v mnoha směrech propracovanější, s lepšími herci i režisérem a celkově lepší... Seriál hodnotím na 35% za Kingovo dílo a za to, že jsem se vydržel dívat až do konce...(31.8.2017)

Čistý průměr. Nejvíce zamrzí skutečnost, že mlha a veškeré mystérium okolo ní má v seriálu spíše podružnou roli a tvoří jen jakési pozadí k řešení osobních dramat postav. To je obrovská škoda a nevyužití potenciálu námětu. Nicméně odpustit by se to částečně dalo, kdyby šlo o zajímavá a strhující dramata dobře zahraných a dobře napsaných postav, což ovšem ani v nejmenším není pravda. To zamlžené městečko jakoby tu mlhu ani nepotřebovalo, protože většina lidí v něm jsou labilní a nesympatičtí magoři sami o sobě a je velký problém si mezi nimi najít osobního favorita, kterému byste fandili, ať to celé přežije (nakonec to vyhrál asi Jay, jehož charakter je vkusnou antitezí high school jocka, kterého ve skutečnosti má představovat)...spíš celou dobu fandíte mlze. Navíc je to hned od prvního dílu strašně ukecané a bez tempa, nic se tam pořádně neděje a nějaká gradace tempa s důrazem na rozpad psychiky, spojený s rozpadem civilizace, přichází na řadu až v posledních třech dílech, což je strašně pozdě. Do té doby je seriál zajímavý pouze v jednotlivých gory a creepy momentech, a výrazně méně jako souvislý celek. Tak dvě a půl hvězdy, zaokrouhluji nahoru za silné poslední tři díly.(27.8.2017)

Tak King fakt jede, zde sice trochu lacině, ale za mně dobrý, nemusím mít miliardový rozpočet abych se bavil a že sem se bavil. Gore docela i slušný, byť místy je příšerná tma a neni skoro nic vidět, naštěstí se, mi to stalo jenom dvakrát, takže to neni nic hrozného.Tahle mlha na rozdíl od Darabontovy, víc hraje na psychologii a méně na to, co v té mlze je. V té mlze, nejsou sice monstra z jiné dimenze, ale taky to neni vyloženě špatný. Herecká sestava je sice neni oscarová, ale herci se snaží. Je to na tři, ale poslední tři epizody, byli docela dost klíčové a tvůrci se v nich vytáhli, takže čtvrtá se sem hodí. Škoda toho otevřeného konce, který docela namlsal na pořádnou konspirační teorii. PS: A jedna konspirační teorie, tady je, byť dneska by se to dalo označit za "fake news" jo to s těmi letadly.(4.4.2018)

• Morholt

Velká natěšenost a velké zklamání. Tvůrcům se nepodařilo to, co Darabontovi a totiž zachytit dusnou atmosféru, která panuje mezi poschovávanými lidmi a hrotit jí až na hranici extrému. Na tom to totiž mělo pravděpodobně celé stát, protože příchozí z mlhy nebyli prakticky vidět (skončil jsem po pátém díle, takže nevím, jestli náhodou něco nevylezlo), o nějakém napětí nemůže být řeč a trocha té krve to také zachránit nemohla. Další věcí je casting, který se vůbec, ale vůbec nepovedl. Tolik nesympatických a mizerně hrajících ksichtů na jednom místě jsem neviděl ani nepamatuju, což mělo za následek i to, že mi postavy byly prakticky ukradené. Čestná výjimka pro Danicu Curcic. Suma sumárum, další zpackaná kingovina. 20%(5.9.2017)

V pokojnom americkom mestečku Bridgeville sa situácia mení vo chvíli, keď sa nad mestom začne dvíhať tajomná hmla. Tá najprv nevyzerá byť problémom, ale vo chvíli, keď obyvatelia zistia, že zabije takmer každého, kto s ňou príde do kontaktu, začína boj o prežitie. Niekto tvrdí, že ide o súdny deň a Boh chce vykonať posledný súd, iní si zase myslia, že ide len o zvláštny prírodný úkaz, ale pravda je omnoho desivejšia. - Do poslednej chvíle som veril, že to nebude také zlé, ako to podla hodnotenia na všetkých internetových databázach vyzeralo, ale pravdou je, že tento seriál sa velmi nepodaril. Už v prvej epizóde príde divák do kontaktu s nešikovným hereckým obsadením, ktoré vyzerá, ako keby tvorcovia namiesto castingu vyrazili do nejakého odlahlého vidieckeho mestečka v štáte Mississippi a požiadali miestnych rednecks, či by za zásoby Bud Lightu na celý rok neodohrali zopár epizód v televízii. Tí samozrejme súhlasili a namiesto povalovania sa pred TV, sledovania amerického futbalu a kŕmenia ošípaných vyrazili na pár dní do Kanady, kde sa to celé natáčalo. Už dlho som nevidel v niektorom z hororových seriálov tak nezaujímavé postavy, o ktorých sa divák vôbec nič nedozvie a všetko je tu velmi uponáhlané. Nie som žiadny scenárista, ale aj amatér vidí, že tie postavy sú napísané úplne nelogicky a to ich správanie je hrozné. Gore je málo, je odporne digitálne, atmosféra je aj napriek tomu, že divák netuší, čo sa v tej hustej hmle môže skrývať, úplne nulová a ani to mystérium okolo hmly teda nefunguje správne. Tie zápletky s vierou a prírodou sa nepodarilo spracovať zaujímavo a občas bolo konanie postáv napriek tomu, že sa nachádzali pod velkým tlakom, až úsmevné. Aby som ale len nekritizoval, musím napísať, že sa dá viacero vecí aj pochváliť. Tými sú dosť vydarené zvraty, ktoré bývajú u seriálov problémom a často spôsobujú nezáujem divákov. Tu však dokázali udržať napätie a viacero z nich bolo málo predvídatelných, takže sa mi páčili. Zaujímavé boli aj niektoré vraždy a myslím si, že keby bol tento projekt pod záštitou nejakého väčšieho štúdia, tak by sa podla mňa vydaril omnoho lepšie, pretože ten nízky rozpočet bol až príliš viditelný, či už sa to týka efektov, lokácií alebo interiérov. O pochvalách pána Kinga tomuto seriálu radšej nebudem písať, pretože mám pocit, že v poslednej dobe pochváli každý projekt, za ktorý mu do vrecka pribudne pár drobných. Toto nepíšem velmi často, ale tento seriál ani neodporúčam pozerať. Radšej si pozrite seriály ako The Living and the Dead, The Whispers alebo BrainDead, ktoré sú velmi kvalitné a zostali neprávom zabudnuté. A najlepšie bude, keď si pozriete celovečernú verziu The Mist s jedným z najlepších hororových koncov všetkých čias. + herec z 1408 + herec z House at the End of the Street + herečka z Don't Look Up + herec z The Silence of the Lambs + herec z The Returned + herečka z Regression + herec z Saw II + herečka z Damien(27.8.2017)