Čistý průměr. Nejvíce zamrzí skutečnost, že mlha a veškeré mystérium okolo ní má v seriálu spíše podružnou roli a tvoří jen jakési pozadí k řešení osobních dramat postav. To je obrovská škoda a nevyužití potenciálu námětu. Nicméně odpustit by se to částečně dalo, kdyby šlo o zajímavá a strhující dramata dobře zahraných a dobře napsaných postav, což ovšem ani v nejmenším není pravda. To zamlžené městečko jakoby tu mlhu ani nepotřebovalo, protože většina lidí v něm jsou labilní a nesympatičtí magoři sami o sobě a je velký problém si mezi nimi najít osobního favorita, kterému byste fandili, ať to celé přežije (nakonec to vyhrál asi Jay, jehož charakter je vkusnou antitezí high school jocka, kterého ve skutečnosti má představovat)...spíš celou dobu fandíte mlze. Navíc je to hned od prvního dílu strašně ukecané a bez tempa, nic se tam pořádně neděje a nějaká gradace tempa s důrazem na rozpad psychiky, spojený s rozpadem civilizace, přichází na řadu až v posledních třech dílech, což je strašně pozdě. Do té doby je seriál zajímavý pouze v jednotlivých gory a creepy momentech, a výrazně méně jako souvislý celek. Tak dvě a půl hvězdy, zaokrouhluji nahoru za silné poslední tři díly.(27.8.2017)

• Ratemus

Další z velkých a epických výtěrů řitního otvoru Kingovou předlohou a je to ještě radikálnější vytření prdele než u Pod kupolí. Jak já se na to těšil, dokonce jsem si i tu Mlhu přečetl, ale to byla chyba. Seriál si bere prapůvodní a prazákladní myšlenku předlohy a zbytek si jede ve svým v tom největším klišoidním a tuctovém měřítku a do toho ten homo emouš. Postavy sympatické asi jako reklama na tamtpóny, chovají absolutně nelogicky a člověku přilnou k srdci podobně jako rakovina a záleží jim na nich asi jako na každé tchýni. No hrozné, tupé, nudné, tuctové a velmi slabé.(27.8.2017)

Zatiaľ absolútne neporovnateľné s filmom s pred 10tich rokov, čo sa deja týka... Aj podstata Hmly sa mi zdá úplne inde než vo filme a priznám sa, že toto vysvetlenie je lepšie. Skúmanie ľudských vzťahov im celkom ide, hoci uvídime ďalej. Videné 5 episód... Už som seriál dopozeral a musím povedať, že nesmierne trpel slabučkým obsadením málo sympatických hercov. Scenáe však bol veľmi slušný a malo to potenciál na super druhú sériu... Bohužial už len malo. Hodnotenie 80%(18.9.2017)

• Filip.Kazi

Myslel jsem si,že něco tak špatného dobrovolně sledovat nebudu..chyba.Chudák Stephen King.Čekal jsem,že se to po prvních dílech rozjede,zlepší se..opak je pravdou..od čtvrtého dílu to ještě klesá.Herecké výkony a hlavní charaktery jsou čím dál tím otravnější,spousta kandidátu na nejotravnější postavy..ať už "true nature" Nathalie..,šílený buzík Adrian s bordelem v hlavě...obchoďáková sešlost..a ostatní nejsou o moc lepší... A scény odehrávající v kostele jsou něco tak iritujícího..náboženské sračky,které fakt nemusím.Čím dále jsme,tím víc otravné se to stává...postavy víc a víc nesympatické,dějové linky víc a víc otravné...Dosledováno jen proto,abych zjistil,jestli to mohlo klesnout ještě níž...a těch posledních 10 minut..WTF...buzík přežil,přijel vlak..snad to nedostane druhou sérií.Je tolik lepších seriálů,které si to zasloužily a nic..*S01-40%(27.8.2017)

Přemrštěné očekávání a nadšení, které končí jak jinak než bouřlivým zklamáním. Stephen King nemá prostě štěstí. Znám jenom jednu jedinou jeho adaptaci, která si získala mé srdce a byla vysoce kvalitní a to Kubrickovo Osvícení (v rámci hororu), které ale zase nenáviděl autor předlohy. No a co teď s tím. Temná věž taky nenadchla masy lidí jako tomu zřejmě mělo být. Mlha dostala dobrý i nadprůměrný film, který s knihou je údajně ruku v ruce a nyní v duchu mainstreamu a seriálu zde máme toto. Je nutno říct, že ono to zase není zpracování až tak špatně. Problém je klasicky scénář a tupost tvůrců. Postavy se chovají jako debilové a diletanti postrádající základy logického myšlení. S tím, že to jde ruku v ruce s tím, že se příběh musí natáhnout na několik dějových linek a být v naprostém nesouladu s původním dílem. Asi nemusím říkat, že by seriál byl trilionkrát lepší kdyby se to natáhlo na těch deset nebo osm dílů a celý by se to odehrávalo v onom minimarketu a mělo by to jasných pár hlavních postav. To je na tom to smutné. Ani nemluvím o to, že seriál nemá konec. A pokud je to velice nelákavé a stupidní lákadlo na druhou sérii. Tak asi máte smůlu. Jestli tohle dostane druhou sérii tak asi něco podpálím, jelikož Vinyl ji nedostal. A přitom šlo o jeden z nejlepších seriálů posledních let.(3.9.2017)