• PKD

Absolutní nic,umocněno na desátou dílů,je pořád nic. A ještě ke všemu,je to regulérní sračka,vedle které je Pod Kupolí na úrovni Stranger Things. Napřed přišel Darablb s tím svým shit koncem,a teď tohle,kde prakticky nic není podle předlohy. Eh? WTF??? Skvělá novela,která zřejmě už nikdy nebude zadaptována tak! , jak má být,včetně jejího geniálního ´´konce´´. Asi půjdu Kupoli zvýšit hodnocení. P.s.ani nedokážu dost poděkovat panu režisérovi za TO pt.I,protože jinak,by poslední Kingův rok,stál za h....,Věž,tv Mlha,co přijde dál? Máme se bát??? Já bych se tedy bál. Ale ne tak,jak by jistě chtěl King. Ještě,že TO pt.II,to jistí. Doufám. P.s.a takovou bandu hnusných držkoidů,jsem snad pohromadě v jednom seriálu/sérii,ještě neviděl! Opravdu,velmi odstrašující příklad,jak se to ROZHODNÉ nemá dělat. Ještě že to zrušili,protože dost pochybuji,že o 2.s.někdo stojí.Jediné,co tak za něco stojí,je poster,který je ostatně i zde k vidění. To je ovšem sakra! málo.(29.9.2017)

Přemrštěné očekávání a nadšení, které končí jak jinak než bouřlivým zklamáním. Stephen King nemá prostě štěstí. Znám jenom jednu jedinou jeho adaptaci, která si získala mé srdce a byla vysoce kvalitní a to Kubrickovo Osvícení (v rámci hororu), které ale zase nenáviděl autor předlohy. No a co teď s tím. Temná věž taky nenadchla masy lidí jako tomu zřejmě mělo být. Mlha dostala dobrý i nadprůměrný film, který s knihou je údajně ruku v ruce a nyní v duchu mainstreamu a seriálu zde máme toto. Je nutno říct, že ono to zase není zpracování až tak špatně. Problém je klasicky scénář a tupost tvůrců. Postavy se chovají jako debilové a diletanti postrádající základy logického myšlení. S tím, že to jde ruku v ruce s tím, že se příběh musí natáhnout na několik dějových linek a být v naprostém nesouladu s původním dílem. Asi nemusím říkat, že by seriál byl trilionkrát lepší kdyby se to natáhlo na těch deset nebo osm dílů a celý by se to odehrávalo v onom minimarketu a mělo by to jasných pár hlavních postav. To je na tom to smutné. Ani nemluvím o to, že seriál nemá konec. A pokud je to velice nelákavé a stupidní lákadlo na druhou sérii. Tak asi máte smůlu. Jestli tohle dostane druhou sérii tak asi něco podpálím, jelikož Vinyl ji nedostal. A přitom šlo o jeden z nejlepších seriálů posledních let.(3.9.2017)

• tron

No, nič moc. Vlastne poriadny prepadák. Dopozeral som to, lebo to nebolo príšerné, ale „iba“ totálne priemerné. Nápad natiahnuť Kingovu poviedku (novelu?) na televízny seriál nebol najhorší, ale nakoniec to dopadlo ako podobne unylé Pod kupolou. Nezaujímavé postavy hrané hercami, pre ktorých ide o vrchol kariéry (a schopností), tupé, nekonečné dialógy o ničom a strašne nudné telenovelové vzťahy. Občas sa objaví niečo, čo vás vytrhne z letargie (drsnejší zvrat alebo gore) a spočiatku je prítomná sľubná hmlistá atmosféra. Avšak s pribúdajúcimi minútami je to slabšie a slabšie. O hmlu bohvieako nejde, skôr o to, čo sú ľudia schopní urobiť jeden druhému. Jasné, o to šlo aj v poviedke, ale išlo v nej zároveň a bez debaty aj o nebezpečenstvo v hmle. V seriáli je hmla len nedôležitý štatista a ukrývajú sa v nej veci, ktoré sa v poviedke (a ani v Darabontovom filme) rozhodne neobjavovali. Koniec je zakončený cliffhangerom, ale myslím, že budem hovoriť za všetkých, ak vyhlásim, že sa nič hrozné nestane, ak druhá sezóna nikdy nevznikne.(1.11.2017)

• Morholt

Velká natěšenost a velké zklamání. Tvůrcům se nepodařilo to, co Darabontovi a totiž zachytit dusnou atmosféru, která panuje mezi poschovávanými lidmi a hrotit jí až na hranici extrému. Na tom to totiž mělo pravděpodobně celé stát, protože příchozí z mlhy nebyli prakticky vidět (skončil jsem po pátém díle, takže nevím, jestli náhodou něco nevylezlo), o nějakém napětí nemůže být řeč a trocha té krve to také zachránit nemohla. Další věcí je casting, který se vůbec, ale vůbec nepovedl. Tolik nesympatických a mizerně hrajících ksichtů na jednom místě jsem neviděl ani nepamatuju, což mělo za následek i to, že mi postavy byly prakticky ukradené. Čestná výjimka pro Danicu Curcic. Suma sumárum, další zpackaná kingovina. 20%(5.9.2017)

Čistý průměr. Nejvíce zamrzí skutečnost, že mlha a veškeré mystérium okolo ní má v seriálu spíše podružnou roli a tvoří jen jakési pozadí k řešení osobních dramat postav. To je obrovská škoda a nevyužití potenciálu námětu. Nicméně odpustit by se to částečně dalo, kdyby šlo o zajímavá a strhující dramata dobře zahraných a dobře napsaných postav, což ovšem ani v nejmenším není pravda. To zamlžené městečko jakoby tu mlhu ani nepotřebovalo, protože většina lidí v něm jsou labilní a nesympatičtí magoři sami o sobě a je velký problém si mezi nimi najít osobního favorita, kterému byste fandili, ať to celé přežije (nakonec to vyhrál asi Jay, jehož charakter je vkusnou antitezí high school jocka, kterého ve skutečnosti má představovat)...spíš celou dobu fandíte mlze. Navíc je to hned od prvního dílu strašně ukecané a bez tempa, nic se tam pořádně neděje a nějaká gradace tempa s důrazem na rozpad psychiky, spojený s rozpadem civilizace, přichází na řadu až v posledních třech dílech, což je strašně pozdě. Do té doby je seriál zajímavý pouze v jednotlivých gory a creepy momentech, a výrazně méně jako souvislý celek. Tak dvě a půl hvězdy, zaokrouhluji nahoru za silné poslední tři díly.(27.8.2017)