Hlavní hrdinkou černé komedie Teroristka je Marie (Iva Janžurová), učitelka na penzi, která si jednou řekne, že už si nechce připadat jako kráva. Když jí proti arogantnímu strůjci lokálního zla (Martin Hofmann) nepomůže ani starostka (Tatiana Vilhelmová), sežene si zbraň a rozhodne se udělat to, co většinu z nás občas napadne, ale hned tu myšlenku rozumně zapudíme. Brzy však zjistí, že stejně, jako je vražda složitá morálně, je nesnadná i prakticky – přesto, že jí bývalý žák, momentálně v podmínce (Pavel Liška), dává cenné životní rady: „Kriminalita jenom vypadá jednoduše, paní učitelko, ale pak se dycky něco posere.“ (CinemArt)

andiek05

K hercům nemám vůbec žádné výtky, byly super! Ale domnívala jsem se, že se bude jednat více o komedii, ale tohle pro mě komedie bohužel nebyla. Přestože tam byly skvělé scény, u kterých jsem se zasmála, tak v celku film jako komedie pro mě nevyzníval. Zklamal mě vývoj děje, který z jaksi snahy o zábavnou linii se změnil na "témata", že každý si může dělat, co chce, ozbrojovat se, zabíjet apod. A hlavně závěr, to mi vtipné opravdu nepřišlo ba naopak. Zvažovala jsem o hvězdičku vyšší hodnocení, ale vzhledem k tomu konci jsem prostě nemohla. ()

HonzaBez

"Bez Macha bude na světě líp, to je fakt ...." Faktem je i to, že komedie s Ivou Janžurovou v hlavní roli nemůže být rozhodně úplně špatná. V tomto případě jde o hodně netradiční námět, v němž učitelka na penzi s přesvědčením, že "násilí je blbě", dochází k závěru, že "když potkáte zlo, je třeba ho zastavit." Ta cesta ke konečnému zastavení "zla" jménem pan Mach je trošku zdlouhavá, přesto plná vtipných dialogů a groteskních situací, které rozhodně pobaví. Možná bych si jen odpustil tu závěrečnou část, kdy Holubová nejprve střílí v posteli na Hofmanna, načež následuje bizarní scéna, při níž je zloduch "upálen". Nejen proto, že v těchto chvílích mi to i jako černá komedie připadalo už maličko přitažené za hlavu. Především jsem nějak pocitově doufal, že ta předchozí "lekce" musí Machovi stačit...A že to skončí trošku jinak než to nakonec skončilo. Kdybych měl jinak vedle hereckých výkonů Ivy Janžurové, Martina Hoffmana či Tatiany Wilhemové ještě něco vypíchnout, pak by to byla westernově laděná hudba Jiřího Hájka, která filmu přidává na atmosféře. ()

griph

ᴰⁱˢ ˢʰⁱᵗ ᵐᵉʲ ᵏᵒⁿᵗᵉʲⁿ ˢᵃᵐ ᵒᶠ ᵈⁱ ⁱⁿᶠᵒʳᵐᵃᵗⁱᵒⁿ ʲᵘ ʷᵒⁿ'ᵗ ᵗᵘ ⁿᵒᵘ ᴶᵘ ʰᵉᵛ ᵇⁱⁿ ʷᵒʳⁿᵈ  Janžurka? Tak terorem bych to zrovna nenazval, enywej planovaná akce to vskutku byla.. co se výběru herců týče, dosti vyvedený. Ekspektejšns.. trajler i nápad mě zaujal, avšak při sledováním prvních desítek minut, jsem se málem unudil k smrti, bylo to přišerný... napřiklad scéna s motobiatlonem a Koukalovou byla naprosto terribl, ale jak to šlo dál, docházelo na fajnl "útok" a začalo se mi to líbit! Dokonce to byla i slušná zábava při následném přepadnutí pana Macha, akorát trochu překombinovaný.. Rozhodně na český počin, slušnej matroš. :) ()

Script

Není to špatný film, ale není nijak chytrý. Ve filmu je dost vtipných momentů na to že to je odsud. Češi komedii a černý humor vůbec neumí, ale tohle docela ušlo. Nic méně to nijak neuráží, ale závěr bych udělal trochu jinak. Kromě toho název filmu nedává vůbec smysl. Hlavní hrdinka není teroristka, ale bojovnice za spravedlnost. ;) ()

chelseaman22

Teroristka trpí tím, že se jedná o naprosto chybný počin, který dokáže zaujmout pouze v případě, pokud máte rádi Hofmanna, který je tak skvělý sviňák, jak jen může být. Bajgarovi bych vzal pero/MacBook a zahodil ho do meze, protože takovéto výkony český film skutečně nikam neposunou. 28 % ()

Lopezka1982

Musím říct, že vidět pěkný český film se stává čím dál náročnějším. Film s dobrým hereckým obsazením mne neskutečně zklamal, měla jsem velký problém ho vůbec dokoukat a nechápu, proč se takové kraviny o ničem vůbec točí..... ()

inspektorsvihak

plochý roubování devadesátkových reálií skrze tavící kotel klišé myšlenkových procesů v saturovaném světě monster a andělů nezachrání ani absurdní finiš. tohle nedrží balanc. ()

Doudis19

Sebeparodická groteska o braní spravedlnosti do vlastních rukou. Chce se to tvářit, že by to líp ani Zelenka nepodal. Objektivní výsledek : 90% Magnusek a 10% Zelenka. Jediný pozitivní... Hofmannův talent prodá sebehorší hlášky v jakémkoli množství. Ten chlap je bůh. ()

Vitow

Myslím, že už jsem to někdy psal, ale ani tohle Hofmann nezachrání. O tom jaké poselství to vysílá ani nemluvím. ()

Johnny.ARN

Ale hej. Po dlhej dobe konečne príjemná česká komédia. Trochu uletená, trochu morbídna, trochu čierna ale pozeratelná, so skvelým obsadením a neprevareným dejom. Postavy neboli úplne ploché. nemalo to dve hodiny a nešklbal som si pri tom kotlety. Objektívne 2 ale Svarinskej cecky si jednu zaslúžia. 3 z 5 ()

Lachtaan

Totální bizár, který mě ale po většinu času fakticky bavil a nenajde se v něm, vzhledem k jeho pointě, jediná otravná postava. ()

ecceHOMMO

Čakal som viac drámu ako komédiu...a dostal som opak. Pobavilo a potešilo....herecké obsadenie ako aj ich výkony - parádne. ***/**** ()

Mrkvič

Komedie je to tragická, drama je to směšný, tak se dá říct, že se tvůrcům záměr málem podařil. Jen je všechno naopak. Takové komické drama pro diváka, který zastydl na Vinetůovi a "To je vražda napsala". Hofmann hraje podesáté to samé, žánry se spojili jako voda s olejem a ani samotná myšlenka nestojí za nic. ()

viperDavid

První půlka nuda, ale druhá naprosto luxusní. Teroristka mě opravdu mile překvapila i přes ten otřesně dlouhý začátek, kde se toho až tak moc nedělo. Vynahradila to druhá polovina zejména od části nahé Kristínky Svarinské, která pokud si dobře pamatuju říkala, že se už před kamerou od filmu Love nesvlékne. No naštěstí to nesplnila a pánové se můžou na co těšit. Ale nejde ani náhodou o nahotu, ale luxusní dialogy, kdy se to tak trošku zamotá :) Úplný konec před závěrečnýma titulkama mě opravdu pobavil. Prostě ty 4* musím dát ()

Stegman

Všichni rozebírají, že se jim nelíbilo, že důchodkyně řeší vše tím, že vezme do ruky flintu, jako kdyby právě na té absurditě nebyl postaven celý film. Mně se spíš nelíbilo to, že nikdo neproblematizoval, že v závěru POZOR SPOILER: motorkáři škrtli zapalovačem, on (politý benzínem) chytnul... a motorkáři radši zdrhli. Hotovo dvacet. (A nevěnovali se tomu ani postavy ve filmu, ani kritici, pokud vím.) Je mi jasné, že to bylo jen scenáristicky laciné řešení zamotaného příběhu (a pro někoho vlastně potvrzení toho, že celý film byl nedomyšlený), ale podle mě tohle "neposkytnutí pomoci" bez jakýchkoli důsledků pokazilo celý film víc než všechny ty nadužívané westernové podkresy. KONEC SPOILERU Kdyby nebyla poslední 10minutovka tak přehnaná, považoval bych Teroristku za téměř bezchybnou českou odpověď na komedie ve stylu Uprchlíků. Takhle je to jen lehký nadprůměr. ()

st.verka

Přiznám se, poslední dobou se českým filmům spíš vyhýbám a protože jsem od něj nic nečekala, byla jsem mile překvapená. Prostě mě pobavil. Někdy trochu nenáročné zábavy po náročném dni zkrátka sedne. ()

Sfinkter

Zde Bajgar lehce přestřelil - chápu, že snímek je nutné brát s extrémním nadhledem a sledujeme prakticky veselohru řezanou westernem a tarantinovským nádechem, ale i přes skvělé herecké výkony sklouzává k bezcenné frašce. Teorie tygra má vyšší rozměr a viděl jsem ji už několikrát, Teroristku si znovu nepustím. ()

Mr.Marcellus

Hrůzný snímek, který měl velký potenciál a jeho myšlenka mohla být nápaditě využita, což se přesně nestalo. Paskvil ve kterém je zřejmá snaha o několik žánrů, přičemž nefunguje ani jeden. Možná to funguje jako parodie. Parodie na celovečerní film. ()

Kino na hranici - on-line na konci listopadu

Kino na hranici - on-line na konci listopadu

10.11.2020

Čeští filmaři si rozdělili peníze

Čeští filmaři si rozdělili peníze

15.06.2018

Státní fond kinematografie čerstvě rozdělil celkem 65 milionů mezi devítku vybraných filmových projektů. Největší částku 15 milionů korun obdržel chystaný snímek Davida Ondříčka (Ve stínu) Zátopek,… (více)