Hlavní hrdinkou černé komedie Teroristka je Marie (Iva Janžurová), učitelka na penzi, která si jednou řekne, že už si nechce připadat jako kráva. Když jí proti arogantnímu strůjci lokálního zla (Martin Hofmann) nepomůže ani starostka (Tatiana Vilhelmová), sežene si zbraň a rozhodne se udělat to, co většinu z nás občas napadne, ale hned tu myšlenku rozumně zapudíme. Brzy však zjistí, že stejně, jako je vražda složitá morálně, je nesnadná i prakticky – přesto, že jí bývalý žák, momentálně v podmínce (Pavel Liška), dává cenné životní rady: „Kriminalita jenom vypadá jednoduše, paní učitelko, ale pak se dycky něco posere.“ (CinemArt)

M.i.k.e

od českého filmu v posledních letech nic nečekám a můžu tak být pouze příjemně překvapen. A Teroristce se tohle příjemné překvapení nakonec celkem povedlo. Nicméně je tu pořád dost ale... Ani bych snad neřešil, že mi nepřijde úplně ok poselství ve stylu "když si nevíš rady, vyřeš to pistolí" ,protože to beru jako součást určité filmové nadsázky. Co Teroristce ubližuje nejvíc je spíš fakt, že Bajgar neví co by vlastně chtěl a fomát/žánr tu tak skáče z dramatu do černé komedie až po celkem absurdní grotesku a slušně tak mate diváka v tom co by si měl během sledování myslet a jak film vnímat. Na začátku se vše tváří jako solidní drama s černohumornými prvky (a přesně tak nějak to v reálu i funguje) ,ale postupem času děj vykrystalizuje do něčeho co by nejspíš bylo velmi rádo něčím ve Tarantinovském stylu, ale není. Naštěstí tu ale je hodně sympatický herecký ansámbl a díky němu tak Teroristka i přes to všechno funguje lépe než 80% českých filmů posledních let...60% ()

honajz2

Ach jo, když já nevím. Na jednu stranu to je natočené tak, že to nenudí, první polovina se mi líbila a i když nebyla bůhvíjak vtipná, něco v ní vtipné bylo. Navíc to mělo pěknou kameru. A pak tady máme tu druhou stranu, ve které dominuje především druhá polovina, která je celá jenom o té pomstě. Člověk by si řekl, co na tom může být špatného, obzvlášť, když Martin Hoffmann zde hraje jednu vysoce postavené nesympatické arogantní hovado, které charakterem připomíná gangstera Alberta z film Kuchař, zloděj, jeho žena a její milenec. Jenže když vám tady pomsta trvá zhruba 40 minut (!), Janžurová s Hoffmannem zde vedou naprosto nefunkční dialogy a pak se do toho přidá mnoho nevtipných absurdních zvratů. A ono se to za celou dobu už nijak nezlepší a jediné, co se mi v té druhé polovině líbilo, byla leda tak babka, co střílela z postele a finální scéna s cyklisty, jinak to bylo zoufale nevtipné cosi. Herecky se mi to taky moc nelíbilo, Janžurová je celkem ok, ale Hoffmann podle mě pak v druhé polovině hrál naprosto nepřesvědčivě, nezlobte se na mě. A Pavel Liška zde hraje svoji typickou roli. Zbytek je někde v rámci průměru. Celkově jsem z toho filmu dost zklamaný, protože jsem mu z těch letošních českých celkem věřil (protože ho má na svědomí Bajgar, co natočil skvělou Teorii tygra), ale ono to bohužel moc nefungovalo. Je tu ale taky ten smutný fakt, že tohle je zatím nejlepší letošní český film, co jsem viděl (a moc nevěřím tomu, že by to zachránila kopírka Gran Torina (Na střeše), Léto s Gentlemanem nebo Ženy v běhu) a tak tu nechám, i když brutálně slabé, 3*, abych tenhle film nějak odlišil od těch opravdu špatných z tohoto roku. Jestli přijde lepší, asi to změním na 2*. Fakt mě to zklamalo. ()

rakovnik

Jako černá komedie zvítězila Teroristka o několik délek nad Úhoři. Celkově je příběh samozřejmě sci-fi, nicméně kvalitně obsazené, dobře zahrané a s humorem, který opravdu fungoval. Konečně je také paní učitelka vážená paní. Navíc k hlavní postavě musíte mít kladný vztah, protože je nenápadnou, ale skutečnou hrdinkou. Nesmíme ovšem přemýšlet hlouběji filozoficky, byť se nám autoři i postavy snaží motivy i doslovně vysvětlit. Excelentní Iva Janžurová je již legendou a Martin Hofmann má prostě obličej na takové postavy. Jednoduchá zábava, vcelku milá. ()

Martin741

Cesky film ako taky vlastne nejestvuje, ze jo, je to zydovsky film. U mna bola z trojice Jiraskova - Janzurova - Bohdalova najlepsia zydovka Jiraskova. Jo, ale ta uz umrela, ze jo., Janzurova je pre mna len znesitelny priemer. Jaxi si myslim, ze priemernych ludi je v kazdej religii najviac. 20 % ()

vydumnica

Musim povedat, ze viac sa mi to nepacilo ako pacilo. Cakala som aspon nejaky ten priemer, ale ani do tejto kategorie by som Teroristku nezaradila. Cele to bolo take zvlastne rozpacite, tak velmi nerealne a neuveritelne a tolko zbytocnych scen...a ta zaverecna scenka to uz vobec nechapem, co to akoze malo byt?! Skoda, asi nic pre mna...40%. ()

kaposlav

Keď film stojí za hovno, tak si zoženieme mladú slovenskú herečku, ktorá ukáže kozy, aby to celé zachránila. No nepodarilo sa. Za tie kozy 1*, aby sa nepovedalo. ()

bourec

Nakonec pro mě docela překvapení. Po teorii tygra sem spíš čekal i vzhledem k povaze scénáře průser.Ale ten se nekonal,a dokonce sem se i několikrát zasmál.Radek zatim má laťku kurva vysoko.80%. ()

Streeper

Možná jsem to čekala o kapánek lepší. Moc se mi ale líbí délka filmu. Tvůrci to zbytečně neprotahovali, takže to rychle utíkalo. Iva Janžurová je skvělá, je to jedna z nejlepších hereček, kterou tu máme a jsem nadšená, že pořád dostává hlavní role, protože na to stále má. Občas jsem se u filmu nasmála, někdy mi přišlo, že bylo hodně vidět, jak to herci přehrávají nebo si z toho vyloženě dělají naschvál srandu (bylo to hodně patrné u Hofmanna), ale i tak jsem se bavila. Průměrný odpočinkový film. ()

Cheeter

Teorie tygra mě velmi potěšila, takže na další film od Bajgara jsem se těšil. Nečekal, že to bude dosahovat stejné úrovně, to nikdy nejde. Ale přišlo vystřízlivění, a to nemalé. Dlouhou dobu to dost šlo, drželo to určitou úroveň. Ale ten závěr to dost shodil. Jeho těžká uvěřitelnost je prostě velké závaží. ()

zette

Uvod je dost rozpacity, motobiatlon primo tragicky. Pak se to ale nastesti rozjede a treba takova situace v Machove dome je uzasna a je ozdobou celeho filmu. Janzurova hraje dobre, takovy ten svuj standart. Daleko vice me bavila Vilhelmova s Hofmannem. Dejove slabsi, ale humor vyhnany k absurdite byl velmi zabavny. Je jasne, ze se tvurci nechali inspirovat v zahranici, ale je fajn, ze se neco tak blazniveho podarilo celkem uspesne prenest i do ceskych pomeru. Slabsi ctyri hvezdicky, videno v ostravskem Cinestaru. ()

Juto

Milé prekvapenie pre mňa. Na to, že je to český film som sa dobre zabával. Najväčšie prekvapenie bolo pre mňa, že vo filme funguje humor, čo nie je zvykom pre český film. 6/10 ()

Martrix

Zúčtování s lokálními mafiány ve westernovém pojetí, je vcelku ohraný motiv. Bajgarova invence spočívá pouze v postavě mstitele, resp. hrdiny, který vezme spravedlnost do vlastních rukou a postaví se bezpráví. Přestože českou důchodkyni ztvárňuje vynikající I. Janžurová, žádné české Grand Torino se nekoná. Důvod je prostý. Na čisté drama je to látka omšelá a slabá, takže došlo k "obohacení" humorem. Uvozovky jsou na místě, protože na můj vkus nebylo toho nadhledu a vtipu dost. Resp. ta směs byla docela nekonzistentní. Oba žánry mají své slabiny a Bajgar se jim nedokázal vyhnout. Komedie jsou často předvidatelné a jejich postavy příliš šablonovité. A v dramatech se občas s motivy postav divoce žongluje, nebo nejsou dostatečně vykresleny. V Teroristce se navíc trochu spoléhá na to, že divák půjde tvůrcům na ruku. Národem milovaná herečka ztvárňuje slušnou důchodkyni, které dojde trpělivost a rozhodne se zatočit s bezskrupulózním zmetkem. Kdo by nefandil, kdo by nesympatizoval? Za zvuků westernové hudby, je tak divákovi doručena poněkud nebezpečná zpráva: když to nejde po dobrém, půjde to po zlém. Žádné vykoupení, polepšení se, fungující justice...nic, jen brokovnice a pár naštvaných ženských. Za mě trochu málo. Přesto,...Teroristka nenudí, má bezva obsazení a pár dobrých pasáží...takže lehčí nadprůměr. PS: Mafiáni by se měli mít na pozoru. Každý rok přibývá důchodců. Už za patnáct let půjde do penze generace Husákových dětí. Kdyby si jen každý tisící pořídil brokovnici...do roka je ČR demafiánizovaná :-) ()

KajusaK

První polovina filmu velmi slabá, poté obrat. Poslední titulková scénka zbytečná. Janžurová, Vilhelmová super. ()

angel74

Radek Bajgar dokáže neskutečně dobře bruslit na tenkém ledě. V Teorii tygra to dovedl skoro k dokonalosti a ani Teroristka moc nezaostává. Koukám nevěřícně na ta nízká hodnocení zde. Přitom tahle ironií prodchnutá černá nadsázka dle mého názoru ťala do živého a to nebývá v tom našem rybníčku dvakrát zvykem. Má sice své mouchy, ale ruku na srdce, která dramedie je nemá? Poněkud rozvláčnější start bohatě vynahradí gradující druhá polovina filmu podpořená trefným hudebním doprovodem. Iva Janžurová je v hlavní roli naprosto vynikající a ostatní zúčastnění jí skvěle sekundují. Na české poměry dost slušný počin. (70%) ()

kocik1

Pekelně černá komedie v podání pekelně přesvědčivé Ivy Janžurové. Příběh je stylizovaný do zjednodušeného do westernu a tam to zpočátku trochu (víc) drhne.O to lépe si film vede na poli černého humoru, kde autoři popustili uzdu fantazii do absolutního absurdna a .... ono jim to vyšlo. Čistá zábava, nic víc a nic míň.:-) ()

SeanLSD

Veľmi moderný film, ktorý vhodne adaptuje svetové vzory - viz Clint Eastwood - na domáce pomery. Morálne veľmi pochybný, samozrejme, ale keď nám to nevadí u zahraničných filmov, prečo by malo tu, keď je tento koncept prenesený do dôverne známeho domáceho prostredia, doslova na našu záhradku ? Osobne som sám bol prekvapený tým, ako dobre zvládnutý ten film je... -a že som sa pri vtipných scénach nasmial ako pri českom filme už dávno nie... ()

sator

Za mě skvělý film, není prvoplánový ani v humoru ani tragice... Hoffman excelentní, Janžurová prima, Liška též, krásná i když studená Svarinská, naprosto věrohodná Holubová..prima hudba...jupííí :-) Vlastně si umím představit že i člověk který je mírumilovný má své meze a je ochoten se obětovat,"pro dobro věci", v zájmu ostatních, ale ne se pomstít.. Viděno po dvou letech 2021... ()

Kino na hranici - on-line na konci listopadu

Kino na hranici - on-line na konci listopadu

10.11.2020

Čeští filmaři si rozdělili peníze

Čeští filmaři si rozdělili peníze

15.06.2018

Státní fond kinematografie čerstvě rozdělil celkem 65 milionů mezi devítku vybraných filmových projektů. Největší částku 15 milionů korun obdržel chystaný snímek Davida Ondříčka (Ve stínu) Zátopek,… (více)