Bratři Sean a David (Damon CarneyRandy Wayne) dostanou na starost případ brutálního sériového vraha, který si sám říká Preceptor a svými odpornými skutky se odvolává na boží Desatero. Počet obětí však rapidně stoupá, a proto je k bratrům přidělena detektivka Christine (Alexandra Harris), což se jim samozřejmě nelíbí. Společnými silami se tedy pouští po stopě vraha, jehož brutalita a zvrácenost se neustále stupňují, jako by to snad ani nebylo dílo člověka. Jenže se záhy ukáže, že i oni sami mají vlastní démony z minulosti a navíc o ně projeví zájem nejen pekelní cenobité a inkvizice, ale i samotné nebe… (SOLOM.)

Karamanlis

Dobré momenty sa tu striedajú s menej interesantným dianím, pričom Judgment nad vodou jednoznačne držia scény s Cenobitmi a nimi vykonávanom svojráznom osobnom audite, ktoré miestami skĺznu do celkom slušnej hnusárne. Nový predstaviteľ Pinheada Paul T. Taylor ma moc nenadchol a v závere vyzeral v civilnej podobe komicky. Douga Bradleyho mám s touto postavou spätého asi rovnako neoddeliteľne ako Roberta Englunda s Freddym Kruegerom a je pre mňa obtiažne v úlohe hlavného Cenobita akceptovať kohokoľvek iného. ()

JASON_X

Hodně slušná oddechovka pro milovníky pokleslého braku; jak si tak matně vybavuju celou sérii, tak určitě jeden z těch povedenějších Hellraiserů. Děj má zjednodušeně řečeno dvě složky - první je videobéčkový krimithriller, ve kterém policie vyšetřuje vraždy neznámého sériového vraha. Ovšem podstatnější je složka druhá, kterou bych pracovně nazval třeba jako 'fakt hustej bizár'. Při závěrečných scénách s Pinheadem a andělicí s fluidem pornoherečky jsem uvažoval i o čtvrté, ale počkám radši až na případnou druhou projekci. Nemá smysl se rozepisovat, kdo máš oči k vidění, viď. Silné tři. ()

Morholt

Člověk nesmí čekat, že nový Hellraiser naváže na osmdesátkovou klasiku. Tady se jede spíš v intencích Inferna a mě to docela vyhovovalo. Navíc oproti předchozím dílu se tu pracuje s nadsázkou, což je v sérii věc nevídaná. Mám na mysli především postavu pekelného úředníka a vůbec celkové pojetí soudního procesu, které filmu dodávalo trochu zvráceného vtipu. Co se gore týče, tak jsem čekal asi kapánek víc a oproti minulosti mi moc nepřišly nápadité ani masky, ale zase to nebylo nic, co by mě výrazně zklamalo. No a konec pobavil. Herecky v pohodě a na Alexandru Harris je fakt hezkej pohled. Nejsem si sice úplně jist, jestli by se od Judgment měl Hellraiser odrazit k dalším dílům, ale jinak jsem celkem spokojen. 65% ()

corpsy

Nebolo by lepšie vrátiť sa ku koreňom? Alebo predsa len natočiť ten dlho sľubovaný reboot? Pretože tieto kŕče, nazývajúce sa hororom sú bludom, ktorý sa snaží zaujať celkom niečim iným, čím zaujali prvé tri časti tejto série. No tááák! ()

sidzej

Na to, aký smiešny rozpočet film mal, je to vlastne dosť dobré. Detektívna línia tejto sérii vždy svedčala (Hellraiser: Inferno), má to krátku stopáž, pár naozaj úchylných scén ale ako celok je to trocha nevýrazné. Každopádne séria ma na konte aj oveľa horšie časti. ()

PKD

Takže- prvních 10min.a posledních 11min.jsou naprostou hostinou. Což neznamená,že zbytek filmu je naprd. Samozřejmě,ve srovnání s nízkokalorickými (ne ovšem nutně špatnými),filmy 5-8. Ano,objevuje se zde opět detektivní motiv z dodnes skvělého Inferna,a pokračuje se v tradici,Pinheada co nejméně. Náhradník za kultovního Douga Bradleyho odvedl dobrou práci a nedělá svému předchůdci ostudu. Nevím,zda jsem vyloženě nadšen z propojení této ságy se (zde nepřiznanou,leč pro mě osobně,zde velmi silně rezonující),sérií Proroctví aka Boží Armáda. Protože z comicsů,na které osobně dohlíží samotný tvůrce Pekelníka,a tudíž jsou platné,je jasně patrné,že peklo z Hellraisera není to křesťanské peklo,jako např.v Konstantinovi. A tudíž nemá žádný anděl,co nařizovat samotnému Pinheadovi. Taky z toho důvodu,jsem byl nadšen z výsledku konfrontace,Pinhead vs Jophiel. Protože mu nějaký (i když sexy) anděl nebude přece nařizovat a bránit v plnění svých milých povinností. Potitulková scéna rozhodně pobavila a potěšila,až se divím,že to už dávno někoho u předchozích dílů nenapadlo. Protože zrovna tahle sága by pár překvapení po titulcích rozhodně snesla. Pro mě,pěkných 3.5 * ,které...kdoví,mohou časem nakynout na plné 4. Co mi ovšem celý film vadilo (a stalo se mi to už po 3.za posl.půl roku),ta dle mého,nedostatečná délka. Jsem přesvědčen,že by zrovna tento díl (doufám,že ne poslední),klidně snesl 10min.navíc,abychom dostali těch pěkně průmerných 91min.a měli tak možnost vidět více z (pro diváky nové) sekce pekla jménem-Stygijská Inkvizice a jejího auditora,sedícího za psacím strojem,kterýžto jest parádní a hl.originální postavou v H.universe (btw hraná samotným režisérem/scénáristou:) Špinavý look rozhodně vítám a klidně bych si dal nášup dalších filmů od pana Tunningcliffa,který pro mě osobně,ví co dělá a je znát,že tuto sérii jako tvůrce make up efektů,opravdu zná. Určitě bych zde vyzdvihl scénář,který mě (i po přečtení doslova všeho z H.světa),2x nečekaně překvapil,co se týče zvratů. Ne zvratků:))) A pro znalce samotné lit.předlohy k 1.filmu,je zde adresa domu,kde sídlí ona Inkvizice a je to 55 Ludovico. V novele je to ul.Lodovico v Londýně.:) P.s.To ale neznamená,že stále nesmutním (páč mi z tohoto komentu vylezl skoro milostný dopis) po návratu nefalšované porce atmosféry,masa a krve,kterou nám naservírovala první svatá trojice filmů,dodnes nepřekonaných. V každém případě mám rozhodně chuť si pustit pár dalších dílů,což je u mě známka kvality u čehokoli,z nějaké filmové série XY. ´Auditor promluvil.´ P.p.s.a až ti z vás,co vlastní psa,potažmo partnerku,a on se vám někam ztratí,po tomto filmu víte,kde hledat. Tato rada není pro slabší povahy. ()

kaylin

Snímek „Hellraiser: Judgment“ rozhodně není nejlepším dílem série, ale musí se uznat, že oproti dílu z roku 2011 je tohle krok kupředu. Možná rovnou dva kroky. Jednoduše se to povedlo, je to brutální, je to hnusné, ale je to pořád zamyšlení o tom, kam vlastně naše touhy sahají, co vlastně chceme, kam až jsme ochotni zajít, když něco chceme a koho jme ochotni tím zničit kromě sebe. ()

IceQueen

Bez atmosféry a bez nápadu. Ten nudný dej by možno ešte vydal za dve trasľavé hviezdičky, ale jednu musím ubrať za zbytočné a nechutné uflusano ugrcané scény. ()

honajz2

Nebýt debilního epilogu, který z jinak velice zajímavého konce udělal klasické hororové klišé, tak bych možná dal i čtvrtou hvězdu. Z početné série Hellraiser jsem viděl jen první díl a teď díky bráchovi, který to chtěl vidět, jsem se oslím můstkem dostal až k dílu (zatím?) poslednímu. Takže jsem občas vnímal, že mi některé věci unikají a že u některých postav vlastně vůbec netuším, co jsou zač. I přes tenhle fakt se mi to překvapivě líbilo. Je to sice výrazně nízkorozpočtové a policisté by ve skutečnosti takhle neprofesionálně nikdy nejednali ani nevyšetřovali, ale ta "lacinost" tomu dodává solidní špinavě-undergroundovou atmosféru, díky které mě to drželo po celou dobu v napětí a navzdory tomu, že příběh sám o sobě sotva drží pohromadě, tak přesah, který to v sobě má (!), to částečně zachraňuje. Není to nic extra hlubokého a občas se tu myšlenku povede zabít a zase vzkřísit, takže podle toho tak v celku vypadá, jenže její otázky ohledně hříchu, viny a trestu docela fungující a překvapivě dávají smysl (pokud ji neberete doslovně). A za tohle budu nejspíš lynčován, ale přišlo mi to lepší a v myšlence chytřejší, než jakýkoli díl Saw. Change my mind. Saw totiž má podobný princip trestu, ale Hellraiser v sobě má přiznané nadpřirozeno a v souvislosti s tím umí udělat krok dopředu. Jednička to svým způsobem měla taky, ale ta byla hlavně hororem a tohle moc záměrně nebudovala, zatímco tenhle díl ano. A ačkoli mám jedničku celkem rád, tenhle díl s vyloženě mizerným hodnocením se mi líbil jen o maličko míň. Tohle jsem opravdu nečekal. Silné 3* ()

Nivenx

Rozpočet chudých 350 000 USD. Takže jen o fousek více než v minulém díle, ale rozhodně to není nejhorší díl. První desetiminutovka svou nechutností a zpracováním pěkně navnadila na "zvrácenost a nechutnost". Poté přišla detektivní a vysvětlující část. Konec na Pinheada standartní. Tunnicliffe na to šel fikaně a malá podobnost Inferna z toho cítit je, škoda že neumí atmosféru, jelikož tu to nemělo téměř žádnou. Stopáž krátká, takže to nestihlo ani nudit. A dle konce usuzuji, že to mělo být rozloučení s Pinheadem, tím že ho vyloučili do reálného světa. Tak snad někdy solidní remake, nebo už úplný konec. Tento díl mě ani nenadchnul, ale ani nesklamal. Dle hodnocení zde jsem to čekal mnohem horší. // 40% ()

Yoshimitsu

Přiznám se, že jsem viděl jenom 3 díly pekelníků, které mi byly doporučeny a další ne, abych si nepokazil celou sérii, takže mi mohli nějaké návaznosti uniknout. Návrat špendlikáče a jeho pobočníků Cenobitů mě velice mile překvapil. Hlavně se mi tam líbilo nařízení rozsudků od soudce a následné soudní líčení, které bylo pořádně zvrácené. S Judgmentem jsem spokojený a sám špendlikáč ukázal, že své špendlíky na hlavě nemá jenom na okrasu. Dávám 70% ()

bizz_mjc

No, Judgement. Zúčtování není zlé. Pinheadova sérka tentokrát konečně má příběh, na rozdíl od některých předchůdců je nebrakově natočena a film vesměs dává smysl. Ale všechno jsme někde už tak ňák viděli a originální téma je stále jen čajíčkem toho, co by z filmu - i tohoto - mohlo být, takže strašně mrzí, že Hellraiser Origins od Paula Gerrarda nakonec nedostal zelenou. Nevyužitý potenciál. ()

lykan9

Tvůrci se vrátili ke krimi rovině, což bylo dobré rozhodnutí a napravilo dojem oproti posledním filmům této značky. Bohužel značka Hellraiser již není nijak zajímavá a již není tím, co by mohla nabídnout. Opravdu bych se již k tomuto tématu nevracel a nechal bych už Hellraisera ležet v pokoji. ()

LukyHell odpad!

To jsem otevřel Lament configuration já místo postav ve filmu, že musím trpět, když vidím kam tahle skvělá série spadla? Režisér a scénarista GJ Tunecliffe už v roce 2004 natočil fan film No More Souls no a konečně mohl natočit další, tentokráte s celoveřerní stopáží. A to, že sebe obsadil do jedné z hlavních rolí asi mluví za vše. Hlavním faktem ale zůstívá, že tohle není Hellraiser. Možná by se zdálo, že vykrádá Inferno, to je ale omyl, tenhle film vykrádá film Sedm a navíc špatně. Judgement má nulovou estitiku původních filmů a Hellworld oproti tomuhle měl aspoň Lance Henriksona. Gary navíc zřejmě viděl film Necromentia, protože jak se zdá to byla jeho hlavní inspirace. Obšlehnout nějakej indie horor proč ne, jenom ho nesmíte vidět taky, protože pak víte, že sledujete jen ubohou výkrádačku. Kromě toho je film extrémně špatně natočenej, sestříhanej a zrežírovanej, plnej klišé bež špetky originality. Snaha šokovat přidáním zvratků, slin a prsatic jen dokazuje, jak malou fantazii Gary má, že si nedokáže představit nic hnusnějšího než plivanej a navíc o tomhle Hellraiser nikdy nebyl. Novej Pinhead je opět ubohej a to, že je lepší než jeho verze z Revelations na tom nic nemění. O ději ani hereckých výkonech se nemá smysl bavit, protože ani o jednom se nadá říct nic moc pozitivního. Můžete jen politovat Heather Langenkamp, jak hluboko klesla, doufám jen, že za svůj minutový výstup dostala zaplaceno nejvíc, protože jako jediná má v žánru nějakou stopu. Judgement je jen další špatnej fan film, kterej se nějakým zázrakem dostal do distribuce, nezbývá než jen doufat, že Dimension konečně prodá práva někomu, kdo by dokázal sérii oživit (Netlix možná?). Existence filmu je navíc právě podmíněná tím, aby si studio zachovalo práva a těch 350.000 dolarů jim za to žrejmě stálo. Důkazem budiž nulový marketing, kdysi slavné značky. ()

Gogo333

Ze série Hellraiser jsem kdysi viděl první tři nebo čtyři filmy (možná bych je ještě někde našel na VHSkách), ale už si z nich kromě postavy Pinheada nic nepamatuji. Film zaujme nechutností a brutalitou, ale příběh je stupidní, look filmu je hodně béčkový ne-li céčkový a prostě to celé nudí. Líbily se mi art deco žárovky, který bych si chtěl časem pořídit domů, ale ve filmu to bylo k smíchu a docela zaujaly ty tři nahé slečny a to je tak všechno. ()

Corpsegrinder

Lepší než ten předchozí výsměch, i tak ale špatnej film. Náhrada obsazení Pinheada se povedla, k čemu to ale je když ve filmu skoro vůbec neni? Detektivní zápletka je podobná tý z Hellraiser: Inferno, tady je ale tak tisíckrát blbější. Střih ve filmu je divnej a scény na sebe špatně souvisle navazujou. Kamera těžce laciná. Jediný co se zde tak povedlo jsou masky a gore efekty, vše poctivě prakticky a nechutně. ()

Paldiny

Judgment je kvalitatívne presne medzi Deaderom a Infernom a od oboch si berie len to dobré. Na rozdiel od Ričiho ma nenudila ani vyšetrovacia časť, ktorá už síce ku koncu balansovala na hrane, no dokázala sa nezosypať. Konskú zásluhu má na tom samotný Pinhead, ktorého dôvtip to tentokrát vytmaví aj nebeským bránam čo prekvapivo vstupujú do diania. Pre nasledujúcu kapitolu mi stačí málo, zachovať rovnakú zostavičku pekelníkov, vrátane Auditora, ktorého výberový proces je odpornejší, než trhanie tiel na kúsky a prísť so zápletkou aspoň na úrovni tejto. ()