Reklama

Reklama

Když skupina X-Menů vyrazí na celkem rutinní záchrannou misi na oběžné dráze k ohrožené posádce raketoplánu, zdá se, že mají vše pod kontrolou a operace probíhá zdárně. Ale zdání klame. Jean Grey (Sophie Turner) je zasažena neznámou a smrtící kosmickou silou, která ji promění v jednoho z nejsilnějších mutantů. I s podporou ostatních X-Menů Jean zápasí nejen se svou nově nabitou a nestabilní silou, ale i se svými osobními démony. Postupně se dostává do děsivé spirály a ztrácí nad sebou kontrolu. Navíc její myšlení začíná ovlivňovat tajemná postava (Jessica Chastain), která přichází s nebezpečnými návrhy na využití její ničivé síly. Grey se mění v Dark Phoenix a stává se hrozbou nejen pro své nyní již bývalé přátele z řad mutantů, ale pro celou planetu. X-Meni tak musí čelit svému nejbližšímu i nejničivějšímu nepříteli – jednomu z nich. (CinemArt)

(více)

Videa (9)

Trailer 1

Recenze (601)

HOCKEYKA 

všechny recenze uživatele

Celá vynikajúca séria dostala týmto posledným dielom poriadne na p..u a vôbec nie v dobrom slova zmysle.Celé zle,okrem hudby a Fassbendera.Mal by sa natočiť taký malý vzdelávací dokument o tom,ako sa Sophie Turner podarilo vyhrať casting na hlavnú rolu a ako James McAvoy totálne skurvil jednu z najobľúbenejších filmových postáv. ()

EvilPhoEniX 

všechny recenze uživatele

Dle dosavadních ohlasů jsem čekal velký průser a do kina jsem šel spíše z nudy, ale byl jsem velmi příjemně překvapen a po delší době jsem si kino užil. Sestava McAvoy, Lawrence, Fassbender a Chastain mě hodně baví a byť Sophie Turner je stále nevyspělá herečka, vyloženě mi nevadila. Po příběhové stránce film sice moc nezaujme, ale velmi mě bavila samotná akce, především půl hodinové finále ve vlaku patří k tomu nejlepšímu, co jsem letos viděl a Magneto si to zde dává ve velkém stylu ( Solovka je doufám na cestě!. Škoda menšího prostoru pro Quicksilvera, který si poslední dva díly kradl highlighty pro sebe, tak snad příště. Za mě spokojenost a vidět Phoenixe na modré obloze už nejspíš neuvidím.80% ()

Reklama

MrHlad 

všechny recenze uživatele

Z Jean Grey se stala Dark Phoenix a ostatní X-Meni ji po dobrém nezkrotí. Mají ale proti své bývalé parťačce vůbec šanci? A co když o její nové síly stojí ještě někdo mnohem nebezpečnější? Noví X-Meni se vrací ke svým kořenům a víc než na akci se pokoušejí spoléhat na zajímavé postavy a vývoj jejich charakterů. Daří se to tak napůl, bohužel překvapivě solidně režírujícímu Simonu Kinbergovi podráží nohy mnohdy ne moc dobří herci a přespříliš uspěchaný příběh. Pár silných emotivních momentů tu ale také je a finále ve vlaku patří mezi vůbec nejlepší akce, jaké jsme kdy v X-Menech viděli. Čekal jsem to o dost horší. ()

Fiftis 

všechny recenze uživatele

V poslednom období mám dilemu, že u mnohých filmov sa neviem rozhodnúť, či mám dať 3 alebo 4 hviezdy. Tak som dal 4, pretože nie som kritik filmov a snažím sa vo všetkých snímkach nachádzať čo najviac pozitív, aby som hodnotil čo najvyšším možným spôsobom. V prvom rade by som zdôraznil, že filmy o X-Menoch zvyknem pozrieť len raz a kedže mám mnoho filmov a seriálov, ktoré chcem ešte vidieť, nedostane sa mi čas pozrieť si ich častejšie. Preto sa mi stáva, že sa v X-Menoch už často strácam a nevyznám sa v postupnostiach deju. Tu ma dosť silne a emotívne zasiahla smrť jedného (alebo jednej) z X-Menov, čo som nečakal. A jednalo sa o môjho (alebo moju) najobľúbenejšieho X-Mena. Každopádne snímka plynula svižne, ale príbeh bol nie až tak prepracovaný. Zdalo sa mi, že je to akoby vedľajšia príbehová linka, akoby sme sa nedívali na nič podstatné. Potešila ma prítomnosť Jessici Chastain, ale bohužiaľ nevyzerala tu veľmi okúzľujúco. Stopáž je prijateľná a tak môžem konštatovať, že táto snímka mi v skutku príjemne minula čas. ()

Frajer42 odpad!

všechny recenze uživatele

Spoilery! Nedovedu si představit jiný důvod vzniku tohoto nadpozemsky debilního dílu, než že vznikl z toho důvodu, že se mě někdo pokusil pořádně nasrat. Bohužel naprosto úspěšně. Sledovat skoro dvě hodiny jakousi ubrečenou píču v naprosto šablonovitém ději, který byl přesycen neposlouchatelnými žvásty, které muselo zřejmě napsat nějaké dítě předškolního věku při ranní stolici, byl úkol nadlidský. Více než 2 hvězdičky snad nemůže dát žádný divák s trojciferným IQ a alespoň malým náznakem vkusu. Opravdu totální čurákovina, kterou nespasila ani závěrečná 30 minutovka, kdy všechny ubohé postavy konečně zavřely držku a pro změnu se pokoušeli si je vzájemně rozbít, což vzhledem k faktu, že je polovina postav nesmrtelných a druhá polovina postav téměř nesmrtelných, tak nevedlo úplně k úspěchu. Ani navzdory příjemnému faktu, že chcíply dvě největší a nejotravnější píče celého X-Men projektu, tak se jednalo o tak těžce nestravitelný užvaněný kus hovna, že o mém hodnocení nemohu ani na nanosekundu zapochybovat. S takovou píčovinou, milí tvůrci, jděte opravdu do píče. Jako velký fanoušek se cítím brutálně uražen tímto pokusem o film, který vaří z hoven a podle toho to i vypadá. Kinberg je na režisérské židli naprosto neschopné hovado a měl by se držet oblastí, kde se mu daří. Toto je v podstatě Apokalypsa, když si z ní zkusíte odmyslet děj, zajímavou akci, nadhled, humor a hlášky a namísto toho si dosadíte melancholickou pohádku o 500x omletém traumatu z dětství, nezničitelnou superhrdinku (čti nesnesitelně otravnou superpíču), antihumor, uplakánky a 2 hodiny povrchních keců. ()

Galerie (34)

Zajímavosti (31)

  • Sophie Turner uvedla, že se scénář v podstatě konstantně přepisoval za pochodu. Jeden den se něco upravilo, Kinberg na základě změn celou noc přepisoval scénář a další den se jelo nanovo. [Zdroj: Fandimefilmu.cz] (Kinofil)

Související novinky

Noví mutanti mají požehnání Marvelu

Noví mutanti mají požehnání Marvelu

25.12.2019

Původní mutantí univerzum de facto skončilo s filmem X-Men: Dark Phoenix. Škarohlídi by dokonce mohli říct, že skončilo už s Loganem v roce 2017. Existuje však ještě jeden snímek z téhož světa, který… (více)

20 největších propadáků poslední dekády

20 největších propadáků poslední dekády

15.12.2019

S blížícím se koncem roku se pochopitelně pojí vznik různých žebříčků, rok 2019 je ale specifický ještě v tom, že spolu s ním zároveň končí i celá dekáda, a to ohlížení proto bude místy větší.… (více)

Netflix ukořistil sci-fi s Reese Witherspoon

Netflix ukořistil sci-fi s Reese Witherspoon

14.08.2019

Netflix podle čerstvých zpráv přeplatil šest dalších velkých studií a získal tak práva na nové sci-fi Pyros v hl. roli s Reese Witherspoon (Pravá blondýnka, Sedmilhářky). Snímek bude produkovat a… (více)

Smrtonosná past nebude, Disney šlape na brzdu

Smrtonosná past nebude, Disney šlape na brzdu

12.08.2019

Mohli jsme to předpokládat, teprve minulý týden se to však stalo oficiální. Po propadácích typu X-Men: Dark Phoenix se studio Disney rozhodlo zaříznout drtivou většinu chystaných snímků od studia… (více)

Reklama

Reklama