Láska bez bariér

Láska bez bariér

Komedie / Romantický

Francie / Belgie, 2018, 107 min

• verbal

Oslizlý, nesympatický, přehrávající a místy ukrutně trapný PseudohomoDelon se snaží retardovaně vyprcat vozíčkářku, i když je mrtvá na spodek. Navíc místo toho, aby si nechal přerazit páteř a bylo by to za pět z voleje, sníží se na její úroveň jen jako a toho kripla pouze předstírá. No hihň! Je z toho parakomický, paraúčelový, parapřiblblý až paradebilní pohřeb obvykle šarmantní a zábavné žabožroutské komedie (pokud zrovna děsně tumorně neasimiluje migranty), určený výhradně pro enormně otylé uklízečky a dělnice, toho času na pracáku, co doma lačně 24/7 přepínají mezi megahity TV Hovna a Primitive Love, aby si taky užily trochu té chitré a fťypné romantyki. No, možná že to upřímně pobaví i pár postižených, co vědí, že dva plnotuční paraplegici do sebe mohou leda tak vášnivě narážet vozíkama a předstírat paraorgasmy, pokud ona nemá bezbariérovou kundu a on nájezdovou rampu, parkovacího asistenta a elektromotor v prdeli. Pro kohokoliv jiného merde terrible par excellence.(30.9.2018)

Je to tam ! Francie když chce tak pořád v komediích valí jak za starých časů. Francouzi ten svůj humor umí skvěle promazat romantikou i sociální tématikou, tak že to nebolí, netahá za uši ani za oči a odcházíš s náladou fajnovkou. Jo a pražská epizoda mila potěšila a zmínku o Spartě bych ve francouzským filmu nečekal už vůbec.(2.7.2018)

Typická romantická komedie s netypickým námětem. To je asi to, co musí mít dnes už každá nová romantická komedie, aby dokázala zaujmout. Nicméně v tomto ohledu jsem měl trošku problém s humorem. Ač se Franck Dubosc snažil sebevíc, a občas je to z některých scén fakt znát, humoru jsem se úplně nedočkal. Zachraňuje to tedy alespoň ta romantická atmosféra, u které ale divák ví, že vzniká na úkor hrozný lži, takže jsem tomu neměl moc důvod kdovíjak dvakrát fandit.(3.6.2019)

Rozpočet Eur 7miliónovTržby Celosvetovo $20,236,000▐ Strašná trapošina, Francúzi konkurujú svojou komediálnou prízemnosťou Američanom. Absolútne nesympatický ošuntelí herec v hlavnej úlohe sa hrá na mladíka a chce svojou nápaditosťou na vozičkárskom kresle nabaliť skutočne postihnutú ženu. Námet na oko dobrý ale tak odflákle spracovaný až hrôza, nechuť, povrchnosť. /20%/(24.12.2018)

Zatímco Hollywood s dobrou romantickou komedií nepřišel posledních pár let, Frantíci jsou opět na královském křesle a zase přichází s nápadem, který je originální, neokoukaný a dostatečně poutavý. Frank Dubosc skvělý jako režisér, scénarista i hlavní herec a představuje typicky vysoce postaveného muže, který by rád ulovil jakoukoliv ženu, která mu padne do oka a to i za cenu, že bude předstírat, že je na invalidním vozíku. Chvála patří i velmi sympaticé Alexandře Lamy a potěší úsek z Prahy. Je to sice více romantika, humoru je zde méně, ale závěrečný zvrat a šílený náboj emocí spíš z dojetí a nadšení mě psychicky absolutně vysílil. Jakmile mě film dokáže rozesmát, rozbrečet i překvapit 4* jsou na místě. Skvělá je i hudba.80%(28.9.2018)

„Víš, lesknou se ti oči. Když se ti lesknou oči, tak máš buď nové boty, nebo pocit viny.“ Je celkem osvěžující vědět, že se dá ještě také narazit na novější francouzskou komedii, která není zatížená řešením „multikulti“ problematiky, jak se bohužel stalo smutným pravidlem…no, přejdu k filmu. Říká se, že příležitost dělá zloděje…a v případě tohoto snímku falešného vozíčkáře. Já osobně proti stárnoucímu a nenapravitelnému sukničkáři s vizáží lázeňského šviháka nic neměl, i když nejen v jeho případě je herectví kapánek stylizovanější (sluší se ale dodat, že nijak zvlášť otravně…snad s výjimkou hodně střelené Marie). Humor je trochu jednodušší (a stejně jako příběh předvídatelný), spíš se sází na hodně pohodovou a úsměvnou atmosféru (v žánrech film zvládá spíš ten „romantický“ než „komedii“). Čímž se dostávám k mému trochu nenaplněnému očekávání; myslel jsem, že se zasměju podstatně víc. Nicméně zklamaný nejsem, film mi příjemně utekl, snad jen ten závěr nemusel být tak odfláklý. S hodnocením končím na lepším průměru.(20.10.2018)

Velmi příjemné nenucené překvapení.(5.1.2019)

• Snorlax

Takhle tedy opravdu ne. Kdeže loňské sněhy jsou a s nimi lehkonohá a šarmantní francouzská komedie. Tohle spíše připomínalo chacha komedii z vesnického prostředí, ve kterých si tak libuje Zdeněk Troška. Ubohé, křečovité, bez fantazie, umolousané, naprosto nefrancouzské. Pryč s tím.(11.12.2018)

• CarloRizzi

Tohle se nepovedlo. Dvě hvězdičky za obsazení a za scénu u stolu Max a víno.-)(30.9.2018)

V krátkej dobe hneď druhý Francúzky romantický film s Alexandrou Lamy, ktorý som mala možnosť vidieť. Ten prvý nestojí takmer za zmienku. Tento bol síce o poznanie lepší, ale žiaľ mňa neohúril tak ako zvyšných 77% "opýtaných". Ak však máte chuť na romantiku, tak smelo do toho, možno práve vám Láska bez bariér sadne ....(24.9.2018)

Očakávania boli veľké, výsledok je len priemerný. Film postavený na jednom nápade nedokáže utiahnuť celovečernú minutáž. Síce je to niekedy milé, občas vtipné, ale chcelo to viacej nápadov. Potešili scény s Claude Brasseurom.(28.11.2018)

Franck udělal tuhle komedii skvělou, mohla být mnohem dokonalejší ale mě tahle krypl zábava bavila i tak. Příběh předvídatelný ale to nevadí, důležité je že se povedl, hlavně herecky.(2.11.2019)

Ze začátku jsem si teda říkal, co to proboha zase je za rádoby vtipnou zápletku, ale... nevím, jestli to bylo tou Prahou, podmanivou hudbou a nebo tou celkovou feel good atmoškou, nicméně si mě film postupem času získal, přestože je to párkrát už fakt na hraně kýčovitého televizního filmu (od zpomalených záběrů po přehnaně srdcervoucí scény). Každopádně za mě čtyři hvězdy nakonec jo - tak nějak si to roztomile plyne, má to (až na hlavního hrdinu) mega sympatické postavy, párkrát se i zasmějete a celkově to na člověka přenese neskutečně pozitivní energii. Je mi úplně jasný, proč z toho kritika až tak nadšená nebude, ale já bych tohle pro pohodovej večer doporučil všemi deseti. Francouzské dramedie už pomalu začínají být sázka na jistotu.(8.7.2018)

Kino Svět Lišov - Příjemná francouzská letní komedie. 75% (with J.)(30.6.2018)

Narážky na romanci a postižení je v rámci žánru poctivě natočená, zvídavá a občas zábavná. Příběh běží plynule a hbitě.Chvílemi to vypadá, že se politicky korektně vysmívá handicapovaným, ženám i divákům. Závěrečná vtipná scéna se mi líbila, protože maratony běhám také. Za to dávám třetí hvězdu.(20.8.2019)

Dalsia komedia s otrepanym pribehom ako sa jeden kurevnik polepsil. Nemal som prilis chut tomu kurevnikovi fandit a ani zenska, ktoru balil sa mi dvakrat nepacila, ale niekolkokrat som sa behom filmu dobre zasmial, takze aspon komedialna stranka funguje solidne. Ale na stare francuzske klasiky to nema ani zdaleka. Ale niekedy aj priemer celkom potesi. 6/10.(19.12.2018)

Nejen, že je to krásný romantický příběh, ale ohromně jsem se u něj zasmála.(30.12.2018)

Na režijní a scenáristický debut docela fajn snímek, který ničím nepřekvapí a je příjemným kompromisem mezi hollywodskou a evropskou podobou žánru. Od první chvíle je jasné, jakým způsobem se příběh bude ubírat, což Dubosc naštěstí dobře ví a dává si pozor, aby nebyl moc přeslazený nebo sladkobolný. To se mu docela daří a na city diváků vůbec netlačí, což je vzhledem k tématu pozitivem a snaží se působit docela svěžím tempem, některými zajímavými momenty, kterých ale bohužel není moc a velice decentním humorem, který donutí jen k mírnému pousmání. Sám autor je v hlavní roli obstojný a civilní, stejně tak Alexandra Lamy je velmi dobrá a svým způsobem charismatická, snad jen Elsa Zylberstein svým pitvořením a přehráváním působí jako z jiného filmu. Potěšující je i to, že zápletka není tak hloupá, jak se od začátku jeví a nakonec je docela důvěryhodná a uvěřitelná, což je u romantické komedie skoro zázrak. Možná tu chybělo trochu víc sžíravého humoru na téma vozíčkářů a celé je to až moc uhlazené a s minimem tvůrčí invence, jako večerní jednohubka ale Tout le monde debut funguje více než dobře a je stravitelný i pro ty, kteří žánru ani francouzskému humoru moc neholdují. 60 %(2.1.2019)

Scenar je takovy jako drtiva vetsina americkych romantickych komedii z 80.-90. let. Natoceno je to ale tak lehce, s nadhledem, ze se ve finale jedna o pekny zamilovany pribeh. Misty mi to prislo velmi vtipne. Par trapnejsim mistum se to ovsem taky nevyhne. Jako chlap, neslo Jocelynovi nefandit a Alexandra Lamy svou roli zvladla vyborne. Pobavi i dve scenky z Prahy, konkretne obe odehravajici se na recepcich...(9.10.2018)

-3* tak tu máme další srovnávačku a tentokrát dvou nových francouzských romantických komedií. kde se řeší nějaký handicap - tahle a Za láskou vzhůru. Ani jedna není nijak extra bláznivá, takže kdo očekává něco na způsob Louis de Funèse, tak se nedočká a vlastně by se to asi ani nehodilo. Sice každá je o něčem jiném, ale ve výsledku na mě působily podobně, a to tak že jsem od obou očekával víc a myslím si, že by se scénářem dalo víc pohrát a k očekávanému konci mohly dojít vynalézavěji, jak se občas ve francouzské kinematografii povede. Ve výsledku jsou to průměrné komedie se sympatickým obsazením na rozhraní 2-3 hvězdiček se svými chybičkami, ale myslím že obě příjemně zaplní nudné chvíle u televize, a proto jim dám tu vyšší známku. [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 1 /// ATMOSFÉRA: 1 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 2 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 2 (3*MAX) ](26.12.2018)

<< předchozí 1 2 3 4