Nádech pro lásku

• Austrálie

• Kanada

Životopisný / Drama / Romantický

Velká Británie, 2017, 117 min

Rozpočet $-miliónovTržby USA $490,131Tržby Celosvetovo $5,020,000▐ Určite smutný "skutočný" príbeh, je to utrpenie keď sa niečo takéto stane, len dejovo by to chcelo viac okoreniť, lepšie sa to rozbehne až v druhej polovici, prvá je nehybná ako bohužiaľ osoba o ktorej bol film. Serkis na režisérskej stoličke prekvapil, hneď sa pustiť do takejto vážnej témy, sila. /55%/(30.4.2018)

Na jednej strane plne chápem, že po všetkých tých divočinách, ktoré Andy Serkis postváral u Stevena Spielberga, Petra Jacksona, Ruperta Wyatta, Matta Reevesa, J.J. Abramsa, Riana Johnsona a u Marvelu, dostal chuť režijne debutovať civilnou, komornou a konverzačnou retro drámou a nie megatrikovým a vysokorozpočtovým eposom za ťažké milióny dolárov (tým bol až jeho druhý režisérsky film, Mauglí). Ja ak by som bol režisér, hlavnú rolu by som dal jemu. Andy popiera obecný (a obávam sa, že pravdivý) názor, že (minimálne) polovica Hollywoodu pozostáva z kreténov. Vedel by som, že ak by som ho mal vo svojom filme, kryl by mi chrbát, zásoboval by ma pozitívnou náladou a kolegom by nosil kávu a višňovo-škoricovú, doma pečenú štrúdľu. Andy Serkis je proste moooc príjemný chlapík. Na druhej strane, jeho režisérsky debut je príliš dlhý, príliš štandardný a ide príliš podľa očakávaní. Kasting mohol byť lepší (najviac bodujú vedľajšáci Tom Hollander v dvoj-úlohe a vynálezca Hugh Bonneville alias otec z Paddingtonov). Nádych pre klásku je príjemné a smutné retro, ale na môj vkus príliš nevýrazné a také... no... čo ja viem. A mal som hokej v niektorých postavách. Len asi raz za 30 minút prišla nejaká scéna, záber alebo moment, ktoré ma strhli. Takže asi tak, ale aj tak máš u mňa za snahu palec hore, Andy. A s tým, že si zahráš v mojom debute stále rátam, oki?(15.6.2018)

Dobrý film, ale až moc velká sázka na jistotu. Od začátku do konce jede podle zaběhnutých žánrových pravidel a nedokáže vůbec překvapit. Přesně dokážete odhadnout následující scénu za scénou. Co mi tedy vyhovovalo, že se nejedná o film, který z vás chce za každou cenu ždímat slzy, ale právě naopak, je plný naděje a optimismu. Herecky výborné, Claire Foy už mám ráda delší dobu a myslím si, že z plátna v budoucnu jen tak nezmizí. Nádech pro lásku je dobrý film, ale nemá nic navíc.(30.11.2017)

Andy Serkis sice dokáže coby Glum nebo Ceasar zázraky, za kamerou má ale (přirozeně) ještě rezervy. I když na debut je to velmi solidní. Vybral si hluboký lidský příběh, který mnozí diváci milerádi zhltnou, já ovšem tahle oslavující (kde se dočkáme replik typu „vždy když sem jdu, odcházím silnější“) klišovitá dramata úplně nemusím. Zaprvé je děj zbytečně předpověditelný, zadruhé nikdy nejde úplně na dřeň. Náš hrdina má sice kvůli nákaze obrnou mizivé vyhlídky (samozřejmě chlapec zabojuje) a řeší závažné otázky typu eutanazie, vše je ovšem zabalené do uhlazeného konzervativního hávu. Od Serkise bych čekal něco dravějšího, s větším tahem na bránu. Tohle je v řadě momentů očekávatelné asi jako výhra Zemana v přímé volbě prezidenta. Vždyť i ve chvíli, kdy se dusí a bez cizí pomoci to nedá, nasadí vzápětí náš hrdina optimistický kukuč, že bych mu jednu vrazil. Logicky se nabízí srovnání s Teorií všeho, Eddie Redmayne na plátně postižený ALS si mě ovšem celkově získal podstatně víc. Ač neříkám, že by byl Andrew Garfield špatný. Naopak. Ve výsledku velmi dobře zahraný a solidně natočený film, já ovšem čekám něco navíc, nikoliv jen sázku na jistotu.(9.1.2018)

Zatímco pravděpodobně nikdo nevyhlíží americký remake Nedotkutelných, my dostali o něco historičtější anglickou verzi od Andyho Serkise. A nutno říct, že ačkoliv má film v originále naprosto hloupý, ač přesně vystihující, jednoslovný název, z obsahu samotného se za ty střídmé dvě hodiny povedlo vybrousit možná trošku paradoxně snadno ubíhající feel good kousek a já byl velice mile překvapený. Andrew Garfield zase jednou ukázal, jak skvěle si umí vybírat role, ovšem srdcem filmu je neoddiskutovatelně Claire Foy, která je jednoduše výjimečná. Ano, teď už musím rozkoukat the Crown. Díky Andy, ačkoliv si moc chvály za film nezískal, užší komunitu lidí Breathe jistě potěší.(30.12.2017)

Hodně silná věc, Andrew Garfield v hlavní roli je skvělý stejně jako Claire Foy. Téma filmu je samozřejmě výborné - i handicapovaní jsou součástí společnosti a nezaslouží si zůstat za zdmi ústavů a nemocnic. Dnes názor celkem běžný (i u nás se s tím většinová veřejnost musela vyrovnat), ale v minulosti s tím někdo musel přijít. Andy Serkis jako debutující režisér určitě nezklamal.(4.12.2017)

Pekných 64 rokov sa dožil Robin Cavendish ... a on to chcel hneď na začiatku vzdať. Vďakabohu za manželku a za partiu skvelých priateľov ... a samozrejme aj za toho technicky zdatného. Film má peknú kameru a hudbu skoro rozprávkovú ... také príjemné spestrenie nedeľného dopo, prípadne popoludnia. 3,5*(18.6.2018)

Jak odehrát celý film, když vám role předepisuje ochrnutí od krku dolů a můžete používat jen mimické svaly? Úsměv, pomrkávání a krčení obočí. A to je vše. Příběh muže s krutým osudem, ale neuvěřitelně obětavou manželkou není zrovna samé dobrodružství a samá sranda. Má však sílu, umí dojmout a hlavně povzbudit. Přesto nevybočil z vyjeté cesty povinně edukativní podívané, která zaujme hlavně tím, jak podstatně se během pár desítek let změnilo nahlížení medicíny na těžce postižené (aspoň tedy doufám) i vztah lékaře a pacienta (taky v to aspoň doufám). Příběh záměrně neukazuje nic moc drastického nebo příliš intimního.(14.5.2018)

• ARI50

Nejlepší je se netěšit a nic neočekávat a pak dostanete uplnou bombu třeba. Jo je to pěkný film ale začátek raz dva tři a všechno je hotovo až moc urychlené, soundtrack slabý a herci zahráli taky dost slabě .(7.2.2018)

S filmem Breathe mám jeden zásadní problém a to ten, že režisér Andy Serkis se bojí jít více na "dřeň", bojí se přijít s něčím inovativním a drží se zajetých žánrových mantinelů. Je to velká škoda, jelikož snímek obsahuje oduševnělé a lidské poselství, což v kombinaci s perfektními hereckými výkony Andrewa Garfielda a Claire Foy činí z filmu alespoň v tomto směru výjimečnou záležitost. Je mi velmi líto, že Andy Serkis u svého režijního debutu nezvolil poněkud "dravější" režijní cestu. Takto totiž dostaneme film, který má sice hluboké myšlenky, nicméně ve finále se Vám bude zdát poněkud bezzubý. „Get me out of here.“(19.1.2018)

• dom156

Moje hodnocení se primárně odvíjí ze zkaženého závěru, jelikož když měl děj gradovat a měli z nás téct potoky slz, tak jsem se pouze šklebil na monitor svého notasu. Celých 20 minut filmaři zabili a nedopustili žádné citové zabarvení, které by jinak průměrný romantický film vyšvihl vzhůru v hodnocení. Takto dávám pouze 2*.(10.6.2018)

Na první pohled nenápadný snímek zaujme svým poselstvím, příjemnou retro atmosférou a skvělým výkonem Claire Foy, která podle mého názoru zastínila svého slavnějšího kolegu Garfielda. Že se na filmu podílel syn skutečného Robina, je taky milé překvapení. Problém jsem ale měla s některými vedlejšími charaktery (v čele s Dianinými bratry), špatným/nulovým maskováním o dvacet let starších postav a také mi chybělo osvětlení zdroje financování celé rodiny Cavendishových. Jak mohla Diana zvládat celodenní péči o handicapovaného manžela, vychovávat syna a ještě vydělávat peníze, to mi tedy bylo záhadou.(8.12.2017)

Chvíli jsem si říkal, jestli to přece jen nebude trochu prvoplánové - a ono to nakonec je, protože tak nějak víte, jak to dopadne, i když nemusíte znát příběh muže, o němž film vypráví - ale herecky je to ztvárněno natolik dobře, že vás představitelé přesvědčí o tom, že má smysl na podobný film koukat. Ano, hranice je možné překonávat.(18.1.2018)

• chelseaman22

Sázka na jistotu, kterou jsem neviděl do konce. Každopádně doufám, že hlavní protagonista umřel v bolestech pekelných, jelikož já jsem vyloženě trpěl pohled do ksichtu GÁRFÍLDA, který se po celou viděnou metráž tvářil jako by měl zácpu. 21% Celosvětový příjem k 16. 2. 2018: $490,131, což je 0,03 násobek rozpočtu(16.2.2018)

Ano, snímek "Nádech pro lásku" je ak trochu limonáda, ale ta limonáda je vymačkána z citronů pravé true story.. Přiznám se, že v první polovině filmu jsem se přikláněla spíše k nižšímu hodnocení, ale druhá polovina mě rozsekala, takže jsem nakonec hodnotila o * více než bylo v plánu.. Andrew Garfield mi pořád nepřijde jako chlap a herecky mě nijak neokouzlil.. Ovšem Claire Foy je jiná liga a přehrála i svého slavnějšího hereckého kolegu.. Začátek je hodně z rychlíku.. Od obrny už to se to pomalým anglickým tempem rozjíždí.. Příběh se vine jako líná, zvlněná, venkovská cestička.. Není tu moc vyhrocených, dramatických scén.. Ani žádný velký doják (teda krom konce).. Jen se do sebe skládají jednotlivé příhody v hodně kamarádském a odlehčeném duchu.. Humoru bohužel je také poskrovnu.. Nejhlubší a nejsilnější zřetel je kladen na lásku a oddanost hlavních protagonistů.. Krásná Diana, která má na každém prstu 10 nápadníků a narodila se téměř se zlatou lžičkou, si za svého chotě vybere mladého idealistu a zcestovalého sympaťáka Robina.. Ten krátce po svatbě a v době jejího těhotenství kompletně ochrne na následky obrny.. Přeje si zemřít, ale ona mu to nedovolí.. A o se rozhodně, že chce svého syna vidět vyrůstat.. Díky lásce své ženy, podpoře přátel a povaze riskovat prožije velmi naplňující život a změní život spoustě váženě postiženým lidem.. Fascinující na celém příběhu je jejich vzájemná láska a podpora.. Ona ani na chvilku neváhá a plně se mu obětuje.. Teda asi ne, protože to z její strany absolutně jako oběť nevypadá.. Jen jako lehká samozřejmost.. Prostě osud nám to připravil zapeklité, tak si to pojďme udělat pěkné.. "My love. My life."(7.1.2018)

"Breathe" malo dobré obsadenie, živtopisný príbeh a celkovo ma zaujal svojou tématikou. Reálne si myslím, že som od filmu dostal presne to, čo som čakal, no nebolo to príliš melodramatické. Ak som sa niečoho bál, tak to bola práve melodráma. Tej sa tu však moc nedostane. Reálne za to môže najmä fakt, že Robin je veľmi optimistický, vie situácie elegantne komentovať a stáva z toho celkom dobré dielko. Andrew Garfield a Claire Foy sú dobrá dvojka, chémia medzi nimi funguje a viem si ich spolu pokojne predstaviť. Celkovo mám pocit, že tu aj niečo dobre ukázali. Atmosféra filmu je fajn a človeka to dokáže aj dobre motivovať, aby vydržal a bojoval so životom ďalej. Ale najmä, aby neprežíval, ale aby skutočne žil. To sú dobré myšlienky, ktoré film dobre vie adresovať. Osobne ale masky nie sú dobre spracované. Mám pocit, že herci moc nestarnú. A to pôsobí miestami až trošku zvláštne. Mali sa s tým asi viac pohrať. Čo sa hudby, tak neustále mi v hlave vďaka tomuto filmu hralo v hlave: "Ty moje maličké, zase si v chladničke... dva mobily mám!" Vizuálne je to podľa mňa celkom príjemné, má to v sebe dobré monológy, takže reálne musím povedať, že som s filmom celkovo spokojný. Niektoré veci sa dali dotiahnuť, ale hlavná dejová línia je zaujímavá, postavy sú dobré a ako celok to funguje dobre. Hodnotenie: B+(23.2.2018)

Věděla jsem, o čem film bude, tak jsem čekala průměr a to jsem také dostala. Žádné nadšení, žádné zklamání. Tvůrci si také nemohli nic vymýšlet, když byl film podle skutečné události. Je neskutečné, co všechno Diana, se svým manželem, Robinem překonali, když mu doktoři odhadovali jen pár měsíců života. Snímek byl dojemný, bohužel na konci u mě žádné pocity nevyvolal. Doporučuji.(2.6.2018)

Idea veľmi podobná ako pri Me Before You, takže už len tento fakt tomu ubral na originalite. Dokonca aj tá emočná línia bola viacmenej totožná - rezignáciu striedala nádej a boj o prežitie, a napokon zas prichádzali fázy túžby po smrti. Mňa osobne najviac vzala za srdce tá časť tesne po Robinovom ochrnutí, najmä keď sa mu snažili odčítať z pier, čo chce povedať - napokon z neho vyšlo Let me die... Potom už to bol taký gradačný štandard - roky stabilizácie, relatívneho šťastia, prínosu pre spoločnosť, a t ď. Nehovorím, že som sa nudil, ale bol to taký priemer. V celkovom ponímaní to však bola najmä pekná spomienka producenta Jonathana Cavendisha na svojho otca, ktorý spôsobil revolúciu v zdravotnej starostlivosti o respiračne závislých pacientov.(16.1.2018)

(172/2017) / Taký ten film vhodný na nedelu o tretej. Pozeral som hlavne kvoli Claire Foy a Garfieldovi. Z tohto hľadiska som dostal čo som očakával a musím povedať, že Garfield to dal super aj keď celý film vlastne musel odohrať ležiac v posteli. Príbeh podobný Teórii všetkého, kvalitný, ale vcelku rutinný. (6/10)(31.12.2017)

• classic

„SAKRA, Andrej, Ty radšej hraj akúkoľvek digitálnu postavu, to Ti najviac sedí, herec sám o sebe, ani nie si, a nieto tobôž režisér, ktorý si naivne myslel, že čosi pochytil od svojich veľkých mentorov, typu Petra Jacksona, teraz si si prizval k spolupráci špičkového kameramana Boba Richardsona, k napísaniu si povolal povolaného scenáristu od čias Gladiátora, obsadil si dobrého „pecúcha Garfielda” , alebo taktiež si si nepostrážil prácu strihača Masahira Hirakuba, čo voľakedy postrihal staršie snímky Dannyho Boylea, ale toto ešte automaticky nezaručuje vytúžený úspech, to aj nedávny Silnejší bol priaznivejší” ... Jednoducho, táto hrozná réžia ubíja celý film, ktorý sa tak stáva hrozne neznesiteľným a nudným zároveň ! Trebárs, budiž, nech produkuje i samotný synátor Cavendish, stále IDE o príklad, že takto by nemala v žiadnom prípade vyzerať práca režiséra, ktorá sa vzťahuje na DEBUTANTA. Toto je jeden strašný, chaotický chaos, že si si mal radšej nakrútiť nejaký krátkometrážny film, čo by Ťa uspokojil, a tak isto i nás divákov, lebo ja som veľmi, ale veľmi TRPEL, ešte intenzívnejšie, ako chorľavý Robin.(13.1.2018)

<< předchozí 1 2 3