Dušan Klein nám v roce 1975 přináší 3 detektivní příběhy z ponuré Ostravy, které nám ukazují běžnou denní rutinu kriminalistů v 70 letech. Ostravští přílušníci veřejné bezpečnosti řeší v časovém intervalu 24 hodin tři různé případy. Jedná se o zranění příslušníka VB, únos kojence a pátrání po pohřešované dívce. (Hennes)

Šimpy

Kriminálka ze zlatých dob VB a SNB. Nebylo to marné a je tu obrovská plejáda tehdejších čs. herců včetně Miloše Zavřela čí Míly Svobody. ()

Gavin87

Film docela slabý- na Kleina až nezvykle, ale díky Ostravě jsem si jej oblíbil a rád se na něj vždy podívám ()

pytlik...

Blahopřeju Františku Řehákovi, sesadil Brabce z prestižního trůnu nejhoršího českého vyšetřovatele. Takhle necharismatického a špatně zahraného detektiva jsem ještě neviděl. Přitom ze začátku film vypadal celkem slibně, nečtouc předem obsah, podle Brouskova vážného a rádobyzajímavého komentáře jsem usuzoval, že se bude jednat o báječnou komedii nebo spíš parodii. Po nálezu mrtvého dítěte mi tak nějak došlo, že to asi žádná velká legrace nebude. Přesto jsem se skoro celý film nenudil, protože jsem oceňoval režisérovu invenci, kdy Řehák hrál kladného policajta a zároveň jednu z hlavních padoušských rolí, a já čekal na tu švandu, až se to konečně provalí. Bohužel ke konci jsem zjistil, že ač oba dva plešivci, v jistých nepatrných detailech se Řehák od Vochoče přece jen liší, takže se o žádnou dvojroli nejedná. Jinak tehdejší příslušníci VB se svým tutláním únosů dětí v rámci hesla "hlavně neznepokojovat veřejnost" prokazovali, že logicky se dá zdůvodnit kdejaká hloupost. Kdyby nebylo náhody, nikdy by na tu ženskou nepřišli. ()

vitekpe

Tomuhle kraluje Jiri Zahajsky v temer cimrmanovske roli mlcenliveho poldy. :-))) Ale neni to tak spatny film jak se tady okolo pise. Proste takova socialisticka detektivka. Par vtipnych mist, par temnych (mrtvy novorozenec, unosy deti, pobodany prislusnik, apod). Linka s "sestnactiletou" Hedvikou je spis pro legraci nebo odlehceni... ()

keoma26

v sedmdesátých letech se v Ostravě nedřystalo po Ostravski? i když ani to by nezachránilo tenhle pseudorealistickej paskvil, autentické tak zůstávají jen dobové kulisy města a modní výstřelky typu lesklých polyesterových košil nebo šátků; ale politicky řečeno: "umím si představit", že se to v určitých kruzích může stát kultovním kouskem;-) ()

farfalla

Co bylo myšlenkou tohto filmu? Snad ukázat práci policistů mimo Prahu, že i policisté jsou lidé, že na každém záleží, aby byl pořádek a klid. Bylo toho zkrátka mnoho a děj se utopil v detailech. Policisté jsou obyčejní lidé, a tak byli obsazeni nepříliš exponovaní herci, kteří hráli hovorovým stylem, jenom žádné velké emoce. Zlatý ´Pitaval´! ()

Piškotka

Zpočátku celkem zajímavé, vzájemná souvislost mezi třemi případy jaksi nepřicházela a to mě mrzelo. To mi pro českou detektivku nepřijde moc typické. Dobovou atmosféru zachytil pan Klein dobře, vypravěč k divákovi promlouval budovatelským jazykem, obyčejným faktům dodával punc neobvyklosti. Ostrava té doby byla nic neříkající, jakoby chladná a nepřístupná. Dobrých herců se zde sešlo požehnaně, někteří ve velmi epizodických rolích. ()

Vesecký

Několik hodin práce naší kriminálky za bývalého režimu jako poděkování těm, kteří strážili klid a štěstí našich domovů. Žádné akční scény, honičky, nic podobného. Jen mravenčí práce kolektivu ostravských kriminalistů, u dnešní generace, která si žádá vzrušení a adrenalin, by takový film neuspěl. Scénář byl však pouze průměrný a vsuvky Vlastimila Haška o tom, jak v roce padesátém třetím.... nebo rádoby vtipné vstupy B. Šmídy s minimaxem byly spíše trapné až amatérské. Nebylo také vysvětlené, jak zemřelo první nalezené novorozeně, všechny tři paralelní příběhy byly poněkud nedotažené. Tři hvězdičky je možná až příliš. ()

MickeyStuma

Snímek ukazující obyčejnou rutinní práci kriminalistů na Ostravsku. Jeden den - tři na sobě nesouvisející případy. Ano, takové to skutečně je. Nikdy se neřeší pouze jeden, jak nám je běžně předhazováno běžnými krimi snímky. Příběhy jsou komentovány vypravěčem, což ze snímku dělá prezentační film. Vyzněním to celé připomíná 'Malého pitavala z velkého města'. Nenáročný, bez napětí, bez akčních scén. Normalizační počin vhodný leda tak k odpočinku. Nějaký zážitek však nijak nezanechá. ()

analog

Asi najhorší Kleinov snímok 70.rokov.Pracovníci VB a ich všedný pracovný deň v socialistickej ČSSR.Je to tak didaktické,až je to dobré.Veď ja mám vlastne ten film vo svojej zvrátenosti rád ! ! ! ()

Schlierkamp

Československé krimi situované do Ostravy, jehož filmová stylizace je velmi podobná pozdějšímu úspěšnému seriálu Malý pitaval z velkého města, bohužel však jeho kvalit zdaleka nedosahuje. Stejně jako seriál se Město nic neví snaží zobrazit denní rutinní praci kriminalistů, avšak v tomto případě snímek postrádá potřebné napětí a prvky překvapení. Osobně se domnívám, že herecké výkony jsou většinou zdařilé, nesmírně je ale devalvuje primitivnost popisovaných kriminálních případů. Nesmírně tendenčně oduševnělý komentátor jednotlivých scén, jenž je totožný s mluvčím úvodních slov v seriálu o majoru Zemanovi, je naprosto nevhodný, stupidní a hlavně zbytečný. Co se týče hereckých hvězd, byl jsem mile překvapen obsazením náčelníka pátrací skupiny F. Řeháka a zejména R. Jelínka jako nadporučíka Pěnkavu, jenž si odskočil z natáčení kultovního Majora Zemana. Výraznou postavu představuje též V. Hašek, jenž sype z rukávu kriminalistické historky a jeho nadporučík Falta byl předlohou pro legendárního Rudy Pekaře z pozdějšího Pitavalu. Jako jednoznačně nejkurioznější postava kriminalisty se jevil málomluvný naporučík Lukeš, jehož představitel J. Zahajský v celém filmu pronesl jednu větu a na ni si divák musí počkat až na samotný závěr filmu. V dalších rolích se představili můj oblíbený K. Vochoč jako překupník, homosexuál M. Riehs či lehce odzbrojený vrah exotický R. Přibil. Vzhledem k výše napsaným nedostatkům volím nízké hodnocení a celkově snímek hodnotím jako jeden z nejhorších Kleinových režisérských počinů. ()

GIK

Výborná hudba Havelky. Úvodní melodie má grády. Skoro jak ve Vinetuovi. Dále zazní krásné písně Šer-chán od Valerie Čižmárové a Ptačí hnízda od Heleny Vondráčkové. Filmaři se nám zde snaží namluvit, že ztracené děti mají na svědomí bláznivé ženské. Jak naivní. 60 % ()

BigBang

Temná atmosféra. Na rok vzniku dost depresivní pohled na všední den: podvodníci, veksláci, blázni. Bublající zlo drží jakžtakž pod pokličkou jen permanentní vypjetí pár policistů. Detektivka to moc není, ale i tak mi za kouknutí stojí. ()

Marfab

příběh by tam tak nějak byl, jenom mi tam nesedí ten ne moc sympatický vypravěč, který vlastně říká údálosti dopředu. Tím prozrazuje částečně děj a tohle je na nic.nic moc ()

karlee

Ve všech ohledech průměrná normalizační detektivka pitavalovského střihu ze života ostravských kriminalistů. Spojuje tři nesouvisející případy, ovšem ani jeden z nich není zrovna zajímavý. Detektivů je taky příliš moc, než aby divák pronikl do jejich života, nechybí tradiční české figurkaření, i když v případě mlčenlivého Zahajského má poměrně vtipnou pointu. Na filmu je asi nejlepší dobová móda, něco takového nosili naši, když jsem se narodil. ()

Godhaj

,,Soudruhu náčelníku, proč mě nevezmete s sebou?“ ,,Protože jsem vzal Lukeše. Moc toho nenamluví a je klidnější.“ Tempo této sedmdesátkové kriminálky se nese ve znamení Malého pitavala, takže příjemně, pomalu plyne, vyšetřování jde od stopy ke stopě a působí věrohodně. Děj se ale věnuje hned třem případům, což opět působí uvěřitelně, ale na druhou stranu nezbývá dost času věnovat se jim podrobně a tak je vyšetřování nutně zkratkovité. Potěšilo mě, že ne vše se nakonec vyřeší. Dokumentární hodnotu měly obrázky ze staré kouřící Ostravy, a průjezd ulicemi na majáky byl dokonce velmi sugestivní a napínavý. Velmi nepříjemně na mě působil hlas vypravěče, bez kterého by se tato kriminálka zcela jistě obešla. Jeho hlas zde suploval vyprávění obrazem a to je u filmu vždycky špatně. Herecké výkony byly průměrné, chyběl mi tu nějaký zapamatováníhodný vyšetřovatel či zločinec. Celkově vzato se jedná o dost nudné krimi. ()

Stejšn

Strašně moc se to podobá seriálu Malý pitaval z velkého města, dokonce i několik herců je stejných a hrají stejnou roli. Narozdíl od seriálu je však tenhle film úděsná nuda. Pitaval není kdovíjak kvalitní, ale tohle je fakt bída. ()

Cucina_Rc

Suchá, nemastná-neslaná detektivka, absolutně bez napětí. Zločinci se nikterak nebránili tomu, aby byli chyceni. Herecké výkony slabé, v ojedinělých případech dokonce katastrofální. Případ Hedviky nedořešen do konce, člověk si sám má domyslet, jak to asi dopadlo. ()