"To tedy byl porod!" vzdychnete si, když se vám něco nepodaří lehce, ale stojí vás to hodně úsilí. "To tedy byl porod!" je přesná definice nejen vstupu naší hrdinky Olgy na svět (vzácnou polohou čelní), ale tato věta vystihuje výstižně i její touhu najít pravou lásku. Není to vůbec jednoduché, možná proto, že ani Olga není jednoduchá. Má se svým milostným životem velké plány a má přebujelou fantazii. Městečko, kde se narodila, jí pro realizace milostných záměrů nestačí. A tak se přemístí do velkoměsta. Nejprve prodává v dámském prádle, kde obslouží přes 3 tisíce žen, než se stane zázrak a přijde ON! Ten první a pravý! To si aspoň Olga myslí do okamžiku, než ho přistihne při nevěře. Olga studuje psychologii, a tak má svou situaci teoreticky zvládnutou. Praxe je ovšem jiná. Zvlášť, když se potká s vyhlášeným děvkařem a ten ji odveze do karpatských hor. Anebo, když se málem utopí v kanoi před očima toho mladíčka ...anebo, když zjistí, že ten kluk, který ji poprvé viděl nahou, není zas takový kretén ...anebo, když pochopí, že její syn už není dítě ...anebo... těch "anebo" je na cestě, kde Olga hledá báječný vztah, hodně. Určitě ale platí, že film Zoufalé ženy dělají zoufalé věci je komedie, ze které vyplývá, že co se týče lásky, tak... i když je vám hrozně, i když jste k smíchu, tak to prostě nesmíte vzdát! (Bioscop)

blackrain

Souhlasím s tím, že zoufalé ženy dělají zoufalé věci, a samozřejmě nejen ženy. Měla jsem pocit, že sleduju jednu velkou noční můru, ze které se nemůžu probudit a to jsem byla na tenhle film opravdu zvědavá. Kláru Issovou mám ráda. Pobavil mě Pavel Kříž, co by oddávající kněz a Lenka Vlasáková jako lékařka. Zbytek tu pobíhá spíše do počtu. ()

Mikita

Ano, až tak zoufalé to bylo. Alice Bendová začíná hrát matky 30tnic? A to není to nejšílenější! Ale trefovat se je snadné. Našla jsem i něco pozitivního. Klára Issová je úžasná v obou polohách, sexy holky i trapné zoufalky, moc mile mě překvapila. Dále mi bylo blízké, že jako single se po jisté době stáváme komickými figurkami všichni. Počet zklamání z nás dělá stále méně okouzlující dívky. Ale jde s tím něco dělat, to je pozitivní. To se ale nedá říct o pocitech při sledování českých Zoufalek. ()

..Lucas.. odpad!

Tak tohle bylo utrpení, Klára Issová tragická a nevidím asi žádné pozitivum. Tenhle film neměl vůbec vzniknout. ()

Dr. Hawkeye odpad!

Zoufalý film trvající subjektivně tři hodiny. Snaha humor a zejména groteskní pády vypadá strašlivě toporně a nahodile. Ono ostatně vše ve filmu působí značně nahodile. Když v úvodu řekne starší chlapec novorozené ústřední hrdince, že vypadá jak Mexičan, začne nás celým filmem provázet mexická kapela. Proč? Těžko říct. Herci občas hrají civilně a občas hystericky přehrávají. Proč? Nikdo neví. Olze se v různých metamorfózách zjevuje Pavel Kříž, ale netušíme proč. Neustále zakopává, padá z barové stoličky, lodi, kola... divák tápe, zda není nějak mentálně či fyzicky postižená. Jak jinak si krom pádů vysvětlit její hysterické promluvy, záchvaty a vlastně i neschopnost se pohybovat? A nebo prostě jen sedět. Na druhou stranu nemá problém vystudovat psychologii, při tom ale není schopná bazální mezilidské (a mezigenderové) komunikace. No zkrátka český film nenalézá své dno, on do něj narazil a kope ještě hlouběji... :-( ()

rt12 odpad!

Zoufalý Filip Renč , dělá zoufalé filmy a věci. Tak po zhlédnutí romantického filmu Jak se zbavit nevěsty, jsem nabyla dojmu, že nic hloupějšího neuvidím. A ejhle ,,mistr" Renč to zvládl s přehledem jemu vlastním, co mohl zmrvit také zmrvil. Z herců vytvořil kretény z divnými účesy s nenormálním a nepřirozeným vystupováním. Myšlenka, humor, nápad = 0. Halina pravděpodobně obdržela honorář za ucházející knížku, proměnila ho za pytel trávy a začala psát tento scénář. Nebo jí k němu Renč vůbec nepustil, jinak si to vysvětlit nedovedu. 20.3. 21PANÍ Halino v rozhlasu jste potvrdila mé podezření, že Vás Renč k ničemu nepustil, tímto se Vám omlouvám a vše to vysvětluje. ()

kajas

A Filip Renč natočil nejzoufalejší film své kariéry. Špatně naprosto všechno od obsazení (jak můžou Issové hrát rodiče její vrstevníci), přes nefunkční humor a trapné figurky (Mexičani, Pavel Kříž v roli "asi ďábla"). Velmi blízko k odpadu. ()

Želik odpad!

Pane Bože prečo? Ja nezvyknem dávať odpad ale tu sa inak nedá. Celé je to zúfalé. Divím sa,že sa Dvořák,Mitaš a aj Kríž až tak strápnili. Vedieť si urobiť zo seba srandu je fajn, ale toto tu prekročilo hranice. Ja viem, že aj herci musia platiť hypotéku a niečo jesť ale mne bolo trápne aj za nich. Bolo mi trápne,že som prehovorila muža aby sme to pozerali. To už nabudúce radšej ten dokument o leteckých katastrofách na ČT2. ()

sofiapetra

No zoufalé to bylo skutečně dosti. Zejména výběr hlavní herečky se skutečně povedl: jedna z našich nejhezčích hereček a ženských vůbec, je obsazena do role zamindrákované myšky, která celou dobu závidí vzhled a štíhlost jiným ženám... tady už si musíme poklepat na hlavičku. Přitom si matně vybavuji, že kniha se mi kdysi docela líbila. ()

maverick10 odpad!

Zoufalá Halina píše zoufalé věci a zoufalý Renč to ještě točí. A tak nám z toho vychází, že zoufalí lidé vyrábí zoufalé filmy. Zdá se, že český film nachází stále nové dno filmové žumpy. ()

M.i.k.e odpad!

už pár let žiju v domění,že česká "komedie" svého dna dosáhla a to opakovaně...pak se ale z ničeho nic objeví nový film Filipa Renče a hle...pojem dno dostává úplně nový rozměr.Nevím přesně komu je tenhle ultra bizár určený,ale každopádně dělá blbce z chlapů,hovada ze ženských a hlavně absolutní idioty z diváků.Tendenci vypnout jsem měl každých cca 5 minut,nicméně vytrval jsem protože mě zajímalo co paní Pawlowská a pan Renč považují za humor.To je koneckonců asi největší a jediná deviza "zoufalek".Je to tak neuvěřitelně hloupý film,že divák má snahu ho dokoukat aby se přesvědčil,že se mu to nezdá...0% ()

honajz2 odpad!

Zoufalý režisér natočil zoufalý film. Chtěl jsem dát hvězdičku aspoň za sexy Issovou, ale ne, fakt to nejde. Snažil jsem se u té komedie nějak vypnout, abych ji líp docenil, ale sakra, nešlo to. Vtipné momenty jsou buď trapné, WTF, nevtipné a ty nejlepší nedotažené. Knižní předlohu jsem nečetl, nemám rád Pawlovskou a vzhledově se mi naprosto hnusí (asi mi budou skoro všichni rozumět, proč) a ani nechci. Ten scénář je tak strašně zoufalý, že by z něj dobrý film nevytáhl snad ani nejlepší český režisér. Celé je to takové připitomělé, ale není to vtipné. Prvních 20 minut to je sice pitomé, ale aspoň mě zajímalo, co bude dál, a pak to byla nuda, trapná nuda. Spousta postav je zde zbytečných a ve filmu vůbec být nemuseli. Prostě je to takový ten typický český zmršený pokus o komedii. ()

rakovnik

Neumím si vůbec představit, jak se tvůrci filmu při natáčení bavili a chechtali se tolika "vtipům"... Vystřižené nepovedené scény na konci ale ukázaly, jak velice zábavné natáčení bylo. Výsledek je ale bídný. Navíc působí, jako by ani nebyl filmem. Nejen že je děj roztěkaný, přeskakuje a klopýtá, navíc jej ruší vstupy brzy otravných mariachi a sice hnusně charismatického, ale opět rušivého Pavla Kříže. Hodnocení zcela odpovídá kvalitě díla. Nikdy více. ()

Streeper

Dala jsem si předsevzetí, že budu chodit na dámské jízdy v Cinestaru, bohužel to zahrnuje i české filmy jako je tento. Dostala jsem přesně to, co jsem čekala. Trapnou podívanou, u které jsem se asi 2x zasmála. Celkově se mi nelíbí, když herec v roli mluví nebo komunikuje s kamerou tím způsobem, že se do ní dívá, v tu chvíli mi to nepřijde jako film, ale jako reportáž nebo dokument. Klára Issová to zvládla herecky skvěle, ve filmu se najde i pár vtipných scén, ale bohužel je to struktura filmu, která se mi prostě vůbec nelíbila a nijak mě neoslovila. Navíc druhou polovinu filmu jsem se vyloženě nudila a zívala jsem a to u správného filmu být nemá. Pro mě podprůměrná česká komedie, kterou už nemusím vidět znovu ani v televizi. ()

bourec odpad!

Tentokrát s hodnocením ostatních souhlasím,a myslim,že těch 25% je až moc.tak trapnou,nevkusnou,idiotsky sestříhanou,nevtipnou píčovinu aby jeden pohledal.0%. ()

zette

Je velmi jednoduche dat tomuto vytvoru odpad, ale dam dve hvezdicky. Jednu za to, ze jsem to cekal horsi a druhou za Issovou, ktera roli zoufale zeny zvladla dobre. Nechapu ale, jak ji mohli obsadit i do role maturantky a jako jeji matku povolat Alici Bendovou... Sice mela hlavni akterka prezdivku "Mexicanka", ale kapela tam byla jako pest na oko, spise to vypadalo jako dohozeny kseft kamaradum. Chapu, ze tam chtela Pawlowska narvat trochu rodne hroudy, ale Huculove tam byli fakt zbytecni. Rad bych se od Rence jeste dockal nejakeho opravdu dobreho filmu, pomalu ale prestavam verit. ()

laik_60

film nehodný známej českej komedialnej filmovej tvorby. Vyslovene Renčov najväčší nepodarok, aký poznám. Podpásovka hraničiaca s odpadom. ()

angel74

Kdyby nebyl humor Zoufalých žen utopený v neskonale zoufalé režii Filipa Renče, mohla vzniknout poměrně vtipná oddechová komedie. Když se oprostím od toho příšerného obalu, nepřipadá mi to tak hrozné, jak naznačuje zdejší hodnocení. Herecké výkony všech zúčastněných jsou více či méně povedené, přičemž Klára Issová coby hlavní hrdinka Olga (pro mě trochu překvapivě) nezapře svůj komediální talent. Nedá mi to a musím trochu nadhodnotit, protože si myslím, že do černých čísel tenhle film nepatří. (50%) ()