Čertí brko

• Česko Andělské pero (pracovní název) (více)

Příběh nás zavede do městečka Pytlov na úpatí kopce Pervidle. Místní, kteří tu žijí běžným životem řemeslníků nebo sedláků možná ani netuší, že všechny jejich přestupky a nepravosti jsou pečlivě monitorovány místní pekelnou pobočkou. Hříchy zapisuje spravedlivě a neomylně kouzelné Čertí brko. Jednoho dne však přestane fungovat. Lucifer se rozhodne pověřit doručením nového čertího brka na pobočku Pervidle trochu zmateného čerta Bonifáce. Je to ten nejlepší úkol, aby se mladý čert otrkal ve světě. Bonifác se vydává do Pytlova a hned jeho první zkušeností je, že mu zdejší šejdíř kouzelné brko ukradne. Tím se spustí řetěz událostí, kdy Pytlov ovládnou místní vychytralci, lenoši a podvodníci, jimž se nakonec podaří uvěznit i samotného vládce pekel. Je na Bonifácovi, aby v sobě našel ty nejlepší vlastnosti a osvobodil Pytlov, Lucifera i získal srdce krásné Markétky. (Falcon)

OtokPag

Dokážu pochopit,že se tohle dílo nelíbí koblihářům,čert je vem!(nejlépe celou sektu nebo aspoň jejich hlavního čaroděje😋) Slováci a Maďaři mi v tomhle díle vůbec nevadili, je to s nimi pravá československá pohádka 🇨🇿 ()

folkemon1977

Těšil jsem se na novou, neotřelou českou pohádku se skvělým hereckým obsazením. Ale to, co jsem právě zhlédl, posunulo českou pohádkovou scénu do hlubin, o kterých se mi dosud ani nesnilo. Tak skvělý nápad a tak strašně zpracovaný. Tohle si už nikdy nepustím. Rádoby vtipná, satirická a netradiční. Nechápu, jak se nad tímhle může někdo rozplývat nadšením. ()

caesarous

Tahle pohádka se mi hodnotí hodně složitě. Větší část se mi líbila, ale jak došlo na zpěv doslova jsem trpěl, tohle si tvůrci opravdu mohli odpustit. Naopak jako plus hodnotím vždy skvělého Vetchého a krásnou Judit Bárdos. Příběh je vlastně fajn a narážky na totalitu a dnešní politickou situaci jsou podle mě trefné, zejména věta: nevěřte nikomu, kdo slibuje ráj na zemi, tu bych nechal tesat do kamene. I když chápu, že tohle může někomu vadit. Celkově za mě 55%. ()

stga

Pánbůh zaplať za něco nového, netradičního a milého. Hudba mohla být lepší, ale i tak u mě za čtyři. ()

P_Soar

Letošním vánočním pohádkám nelze upřít odvahu, originální scénář a nevšední námět. Jen to výsledné zpracování pořád pokulhává, což je škoda. Z mého pohledu se jedná o promarněný potenciál - kdyby se nad scénářem a režijním uchopením Čertího brka přemýšlelo ještě pár týdnů nebo měsíců, mohla vzniknout další kultovní pohádka, takto je to spíše jen lehký nadprůměr. ()

zuzlon

Pohádka spíše pro dospělé. Dnešní nešvary vtipně zapracované do děje. Výborná režie i herecké výkony. Po dlouhé době konečně něco z gruntu nového. ()

tomasfuck

Dávám plný počet za obsazení (Honzové, Judith a Tomino byli výborní) a za pojetí pekla, čertů a hlavně Lucipera v podání Ondry Vetchého. Děkuji ()

JohnnyV

Tohle určitě není pohádka pro děti. Možná se místy dá i zasmát, ale je toho zatraceně málo. Čerti zpívají o lásce, Lucifer láteří "herr gott" a 4% Bonifác musí přetrpět pusinkování s holkou. Místo slíbených buřtů a párků zdarma chyběly už jenom koblihy. ()

RenataD odpad!

Hodně parodie, ale humor chyběl, spíše film pro dospělé, pokud porovnáme s pohádkou Princezna a půl království, potom nemohu hodnotit více. Dívají se na to skutečně hodnotící nebo jen hodnotí, že tam hraje Vetchý? Pro mě tedy dost velké zklamání. ()

Cyco_Mike

Dost jsem se pobavil. České pohádkové peklo je prostě specifické a tady je jeho veselejší část opět v hlavní roli. Jen je smutné, že Marián Geišberg už není mezi námi. ()

ilcibo

Janek z hodnosti vraníka povýšil na Lucifera a povedl se. Jan Budař odvedl špiškovýho záporáka. Kopta, Cina, Jeřábek odehráli svoje party se ctí. Bárdos byla krásná, Plodková svá, ale... Celý zamilování hlavních mladejch napasovat do jediný (a dost otřesný) písničky? Jazzband na panským sídle? Čertovstvo pařící v opuštěný knajpě, bez zájmu o svůj ÚŘAD? - - - - - - Nápad fajn, vizuál moc hezkej, industriál peklo super, leč dle mého nevyužitej potenciál. Přitom stačilo jen trošku*** ()

antalyan

Na první zhlédnutí neurazí zvlášť díky pár svěžím nápadům, některé politické narážky také vtipné, ale znovu bych si to už nepustil - písničky jsou dost tragické a celé to dohromady moc nefunguje, příběh sám o sobě za moc nestojí. ()

zuzam

Myslím, že už je načase se s mířit s tím, že pohádky jako Tři oříšky pro Popelku a Jak se budí princezny se už u nás netočí, koneckonců jsme o 40 let dál. Točí se moderní pohádky, jako třeba tahle zábavná politická satira, která pobaví jak dětské, tak dospělé diváky. Rukopis tvůrců Tondy Blaníka je znát, ale pohádce to jen přidává body. Markétka Judit Bárdos i Bonifác Honzy Ciny jsou milí, zloduch Jana Budaře naprosto skvělý, i ostatní postavy, zahrané známými herci, tam mají své opodstatnění. Morální přesah má perfektní, myslím, že tohle téma bude bohužel pořád aktuální. Hodnocení 3,5 hvězdy. ()

sarpis

Už je těch čertovských pohádek nějak přečertováno. Jedna hvězda za pár dobrých hlášek, druhá hvězda za důvtipnou náhradu rohů, ocasů a kopyta (jediný upřímný výbuch smíchu během celé pohádky) a jednu hvězdu odečítám za Lucifera (vykreslení postavy dost chabé, navíc zplodit potomka s člověkem... přebíráme božské schopnosti z řeckých bájí a pověstí stylem "co může bůh, může i ďábel???"). Celkově zklamání, u kterého bylo peklo vydržet až do konce... Protože i toho politického podtextu bylo tak nějak příliš... ()

Tucne.prasa odpad!

Žiadny nápad, biedny scenár (na úrovni scénky na stužkovej), nulový vtip, katastrofálne herecké výkony (až na Vetchého, a to ho vôbec nemusím), otrasná hudba a zbytočné pesničky. Škoda peňazí. Zaslúžený odpad. ()

Aladiel

Pohádka by byla celkem povedená, kdyby ji nesrážely 3 hloupé chyby: 1. Připitomnělé politické proklamace - někde ještě šly, jinde už to bylo trapné 2. Výkon Ondřeje Vetchého byl mizerný. Asi si neuvědomil, že hraje v jiném filmu než Okresní přebor. Mně se jeho výkon nelíbil. Čerty šéfoval jak fotbalové družstvo. Plus příšerný nápad, že si čerti nadělali rohy z větví, ale to jde na vrub scénáristů. 3. Hudba se moc nepovedla. Není nutná barokní hudba, stačí pěkná hudba, což ve filmu nebyla. Režie - povedená, scénář na 80%, hudba na 20%, herci vyjma Ondřeje Vetchého dobrý výkon, Ondřej Vetchý tak na 1 hvězdu za čerta v hodnosti vraníka - vlastně vlka. Jako Lucifer se nepředvedl. Čekal jsem od něj mnohem víc. To byl po tahu nebo jinak indisponován? Jan Budař hrál výborně, hlavní hrdinové Jan Cina a Judit Bárdos také pochvala. Herci ve vedlejších rolích hráli také moc dobře. Kamera, výprava, kostýmy, maskéři - pochvala. Je to hezký příklad, jak lze rychle a snadno zkazit film. Přitom stačilo málo a bylo by to na 4 až 5 hvězd. Našlápnuto měli dobře. Škoda. ()

bratr_jezek

Úspěšná pekelná pohádka má mít charismatického Lucifera - což Ondřej Vetchý splňuje (i když i on má jedno malé tajemství) a nějakého čertího učně, popletu, kterému budeme držet palce - i Jan Cina se snaží a hraje ho sympaticky. Ostatní čerti se nepitvoří a nechovají se jako úplní blbečci, spíš si rádi dají pivo a pobaví se. Hlavní hrdinka je hezká a neokoukaná, písničky jsou sice takový průměr, ale neurazí a hlavní zápletka je taky celkem originální. Až na pár špatných hereckých výkonů a nepříliš vzhlednou cestovní výbavu na chytání hříšníku jedna z povedenějších českých pohádek. ()

26. Český lev – výsledky

26. Český lev – výsledky