Otupělý policejní veterán Ridgeman (Mel Gibson) a jeho náladový mladší kolega Anthony (Vince Vaughn) jsou suspendováni ze služby poté, co do médií unikne videozáznam jejich svérázných metod. Bez prostředků a velkých šancí se oba zatrpklí vojáci vydají do kriminálního podsvětí, aby učinili spravedlnosti zadost. Mezitím je v jiné části města propuštěn z vězení mladý zločinec Henry Jones a zjišťuje, že jeho matce a postiženému bratrovi hrozí vystěhování. Ve snaze najít způsob, jak jim pomoci, se obrátí na kamaráda z dětství jménem Biscuit, který ho představí nelítostnému kriminálnímu bossovi, jehož ambiciózní plány jej postaví do přímého konfliktu s oběma policejními odpadlíky. (HBO Europe)

vurhor

Stejně jako ve svém předchozím snímku, parádní drsňařině Blok 99, se Zahler opět uchýlil k pomalému tempu vyprávění, které je doplněné hutnou atmosférou a nemilosrdným prostředím zločinu. Důkaz dobrého scénáře i potvrzuje fakt, že i navzdory té přes dvě a půl hodiny dlouhé stopáže, ze které je navíc asi jen jedna čtvrtina akční, dokáže snímek dobře udržet divákovu pozornost po většinu doby. Ten Zahler je fakt zajímavý týpek. I přestože se toho v samotném ději zas až tolik nestane, přesto si po většinu času udržuje dobré napětí, které je okořeněné slušnými dialogy zajímavých charakterů, přesněji dvou hlavních detektivů, rozhodnutí si (ze zoufalství ze své finanční situace) pořádně přivydělat okradením zločineckého bosse. Ta přílišná délka je možná ale nejslabším článkem celého snímku. Myslím, že rozumím tomu, kam s tím chtěl režisér dojít, ale přesto mnoho situací působilo utahaně až zbytečně. Ve výsledku ale velice slušná krimoška, která navíc kašle na nějakou korektnost, jede si podle svého, jak se jí to hodí do vyprávění, přičemž je třeba říct, že si v tom vede slušně. Taky to může být taková hezká ukázka toho, co lidi s malým platem donutí jejich finanční situace udělat. Česká mafie by se proto měla mít na pozoru, jednoho dne si pro ně totiž může přijít parta učitelů. Průměrné 4* ()

Padme_Anakin

Tak tohle je prostě pecka. Na špatné straně jsem se ocitla lusknutím prstů a až do samotného závěru netušila, jak to celé dopadne. Pátou dávám za výborný scénář, úžasné dialogy a vůbec vše, co tu bylo vyřčeno bez skrupulí nahlas. P.S. Brblání na téma délka filmu a násilí si pro tentokrát odpustím. ()

corpsy

Na podobnej lajne ako HEAT ( 1995 ), ale s menším príbehom a epickými akčnými scénami. Tu sa proste bavíme o živote ľudí, ktorý stoja síce na opačných stranách zákona, ale sú občas aj na tej druhej, pričom to robia menej okázalo. Prekvapenie v tom, že sa podobné filmy vôbec nedostávajú do širšej distribúcie a bolo by to teda zaslúžené. ()

Marsik

Hodnotím s mírným zpožděním, ale asi jsem to potřeboval pořádně pobrat. Protože to byl strašně zvláštní film. Nedokážu říct, jestli v tom či onom smyslu. 2 a půl hodiny byly celkem vražedné, obzvlášť, když se tam skoro jen žvaní. Finále však moji chuť spravilo, to byla slušná jízda a řežba. Až na scénu v bance, kde to schytá mladá žena, a to dost nekompromisně, hodnotím toto filmové dílo veskrze pozitivně. 72% ()

ConanVJ

Určitě povedený film, ve kterém se mi nejvíc líbil Mel. Film má pomalejší tempo. Příběh celkem jednoduchý a nenudí a to ani přes svojí stopáž. Film má celkem brutální záběry, nějaké ty zvraty a dobré zakončení. Za mě 80% :) ()

PauloZ

Radost vidět Mela v pořádné roli v perfektním filmu.. od Paybacku uběhla dekáda, bylo načase. Vaughn mu sekunduje skvěle. Není to rychlý film, hodně se čeká, je to o dialozích a fakt mě bavilo jak se to místama vleklo protože to atmosféricky krásně funguje. Jen ten závěr trošku nasere. 4.5*! ()

schizmo

Troufám si tvrdit, že i po těch několika málo filmech je Zahlerův rukopis už dobře rozpoznatelný. Nikdo jiný se tak bolestně nevyžívá v dlouhých pomalých záběrech, které kdyby ve filmu nebyly, tak se vůbec nic nestalo. Ba co víc, je to snad jeho poznávací znamení, neboť teprve tehdy, když člověka umoří k smrti, teprve potom příjde takový masakr, na který budete vzpomínat jen neradi. Skutečně, ten kontrast mezi zdlouhavostí a nezvyklou surovostí je tak markatní, že se z toho stal Zahlerův trademark. Abych byl upřímný, skutečně mi sedl pouze snímek Brawl In The Cell 99, jenž hodnotím mezi top kriminální thrillery poslední doby. Naproti tomu masakrální western Bone Tomahawk byl místy opravdu k nevydržení a nepomohl tomu ani ten náklad, co se odehrál na konci. U Dragged Across Concrete jsem sice pozapomněl, že je to další Zahlerova chuťovka, ale když se ve filmu hodinu nic nedělo, hned mě napadlo, odkud vítr vane :D. Jen teda nevím, jestli zde ta trýznivost není už trochu vyhrocená, protože půl hodinovej záběr na Vince, jak žere hamburger skutečně není to, o čem byste psali domů. Naproti tomu potenicál masakru v bance, kterej mohl být libovost, byl odbytý za pár chvil a zase se musí čekat až na samotnej závěr, co z toho vyleze. Nebudu vám lhát, není to pěkná ani veselá podívaná, všude kaluže krve, vnitřnosti, prostě všechno na co jste zvyklí. Za mě teda by se rejža moh zamyslet nad tím, že jeho uměleckej styl nikomu nic nepřináší a moh by se soustředit na rakvení, protože v tomhle je nechutně precizní. ()

NinonL

Je tam jakýsi nápad, je tam i dost krve a přestřelek, ale je to všechno na jedno brdo. Ty dvě a půl hodiny se dalo těžko vydržet. Ještě že se film dal zastavit. V kině bych to nevydržela. ()

k4n9ur

I kdyby to bylo dobrý, je to tak uuuutahaný že je to pěkná nuda. Je to sice hlavně krimi a drama takže tu akci nemůžu čekat tak moc, ale tady je všechno moc pomalý. Pomalu se mluví, chodí, jí, a kdyby to dávali do filmů, tak i chodí na záchod. Hodina a třičtvrtě by na tohle bohatě stačilo. Od filmu jsem si sliboval aspoň Něco. Tohle mě tak otrávilo. ()

Ellmariachi

Velká spokojenost. Není náhoda, že u obou předchozích počinů rejži mám vysoká hodnocení. Prostě mi ten jeho styl nějakým způsobem sedne. Strašně mě baví, když vás film, příběh a okolnosti nechají nahlédnout do životů, problémů a strastí všech postav. Ne jen té hlavní. Dokonce i postava, která měla jen epizodní roličku dostala, sice zbytečně a pro někoho možná až křečovitě, neskutečný prostor. Ale mě takový detail bavil. Postavy jsou tedy vesměs opravdu silné a to ne jen díky vykreslení, ale i díky obsazení. Pochopitelně především ústřední dvojce v čele s oblíbencem Melem. Bavili mě ale i lupiči, kteří byli opravdu nemilosrdní. Na což se mi ne vždy dívalo dobře, ale aby jste brali parchanty vážně, musíte se jich bát. Tady to fungovalo. Příběh je jednoduchý, ale určitý pocit napětí vás udrží nevypustit nic. Tento pocit ve mě vyvolaly jak dialogy, tak záběry, kdy čekáte co se semele. Přijde úleva když nic, ale víte, že se jen oddálí nevyhnutelné. Vše dohromady je u mě za 90 procent a plný počet. ()

cervajzik

Dřív se Tarantinovi vyrovnávalo nápadem, vtipem, důmyslnou zápletkou... Dneska stačí mít 3hodinovou stopáž a ukázat nějakou nadbytečnou brutalitu. Policejní stíhání je náročná a zdlouhavá práce, divákovi je tento zážitek zprostředkován například 3minutovým záběrem na Gibsonova kolegu, jak snídá bagetu s vajíčkama sousto po soustu. Jo, nechal jsem zavzpomínat na Tarantinových Osm hrozných, konkrétně na osm hrozných minut sledování projíždějícího dostavníku v úvodní scéně. Jedna hvězda za Gibsona, druhá za cool synthwave barvy v nočních scénách. ()

Makky

Zahler nám už po tretí krát v rade predviedol nekonvenčnú surovú cestu pokrivených charakterov. Gibson s Vaughnom si idú svoje, vyniká však najmä prvý menovaný, skutočne by som sa na Mela v tejto úlohe dokázal pozerať ešte ďalšiu hodinu. Je to pomalé, skľučujúce a dostatočne silné, aby snímok zostal zarytý v myšlienkach ešte dlhú dobu. Zážitok! ()

Remedy

Zahler si rozhodně neláme hlavu s tím, jestli je nebo není „dostatečně divácký a v každé vteřině strhující“ a celou expozici buduje v opravdu velmi vlažném tempu. Přesto jsem se ani na chvíli nenudil, což je především zásluha skvělých dialogů a pozvolného utahování šroubů. Bylo fajn vidět Mela Gibsona po všech těch jeho (osobních) průserech zase v pořádné roli a s Vincem Vaughnem tady tvoří skvělou dvojici. Každopádně tenhle Zahlerův třetí celovečerní film je myšlenkově zatím asi nejzajímavější v rámci toho, co natočil. Nemá to tak zběsilý „videoherní“ drajv jako Blok 99 a ani to není tak intenzivně explicitní jako Bone Tomahawk, nicméně sociálně-společenský rozměr celého vyprávění je tu očividný a hodně důležitý. Optikou postavy Mela Gibsona by se na celý příběh dalo nahlížet jako na kritiku moderní hyperkorektní doby, ve které už dávno není místo pro staré pořádky a kde to ti „poctivci ze staré školy“ mají prostě dost těžké, pokud nejsou ochotni lézt do těch správných prdelí. Celý film vlastně vnímám jako takové povzdechnutí nad současnou dobou a zejména nad principy a mechanismy, na kterých jsou postaveny dnešní ideály. [Febiofest 2019] ()

topi

Zahler jede! Vůbec bych se ho nebál přirovnat k režisérskému pojmu jako je Tarantino. Ty scény, zápletky, dialogy - tím nemyslím, že by ho kopíroval, jen je z jeho filmů cítit podobný feeling a styl, nebo užití hudebních skladeb v různých okolností (většinu muziky si napsal sám Zahler). Tento krimi thriller pojednává o dvou suspendovaných policistech, kteří se zapletou do loupeže banky a nezákonnou cestou se snaží zmocnit se peněz. Nejsou však sami a situace se posléze vymyká z rukou. Moc mám rád na Zahlerových snímcích vrchovatou míru brutality a i zde se docela rozjede, scéna v bance a nebohá Jenifer Carpenter, nebo situace, v níž figuruje klíč od auta. Pomalejší rozjezd a tempo mě vůbec nevadí, naopak připravuje půdu pro parádní finále. Dvojka policajtů Gibson s Vaughnem by s přehledem mohla konkurovat Travoltovi a Jacksonovi z Pulp fiction. ()

Maq

Filmů tohoto žánru je bezpočet. Z té masy tenhle kus vyčuhuje jistou originalitou. --- Jedna věc mě rušila. Nejsem gangster, ale tak nějak si myslím, že po činu je auto nutno vyměnit co nejrychleji. Dříve, než má jeho popis každý dopravák a nad výpadovkami se vyrojí policejní helikoptéry. ()

italka63

Asi jsem očekávala víc, první polovina filmu taková nijaká, druhá temná. Ani rádoby vtipné procentuální hlášky nezabraly a vyoperování spolknutého klíče ze žaludku čerstvého nebožtíka, krom myšlenky fuj, to je prase, na mě udělaly dojem přesně opačný, než co asi rejža zamýšlel. Tak snad příště... ()

stration

Zahler opět dokázal své kvality. Vybral si k tomu dva solidní herce, kde zvláště Gibson po dlouhé době hraje fakt zajímavý part. Akce je perfektní, dialogy jakoby o ničem a chování k postavám je naprosto bezcitné. Ani v jednom okamžiku si nemůžete být jistí, kdo s koho, kdo nakonec přežije a komu udělá balík zlata radost. Jedninou výtku bych měl přece jenom k délce, která je tentokrát ještě smrtelnější a kdy jsem se nejednou díval na hodinky. Jinak ale patádní film. ()

TOP filmy a seriály roku 2019 dle TOP uživatelů

07.10.2018

Mel Gibson natočí remake Divoké bandy

Mel Gibson natočí remake Divoké bandy

25.09.2018

Mel Gibson (Statečné srdce, Ve jménu krve) si svůj návrat mezi Hollywood užívá a jeho poslední projekty musí dělat radost nejednomu fanouškovi. Kromě natáčení nového filmu z druhé světové války… (více)

Mel Gibson a Colin Farrell se budou mstít

Mel Gibson a Colin Farrell se budou mstít

01.08.2018

Mel Gibson (Odplata, Ve jménu krve) a Colin Farrell (Fantastická zvířata a kde je najít, Miami Vice) si společně v thrilleru režiséra Tommyho Wirkoly (Jeníček a Mařenka: Lovci čarodějnic, 7 životů)… (více)