DmKK

Byl to opravdu silný zážitek . Není divu že je to pod režií Stanleyho Kubricka. Je to velice drsný film , ale je i pravdivý. Je rozdělen na 2 části , jedna je ve výcvikovém táboře a druhá už se odehrává na bojištích ve Vietnamu. První polovina byla naprosto dokonalá , byl to zážitek a napětí které už jsem u filmu dlouho nezažil. Buzerace nováčků , šikana , tvrdý výcvik a nekompromisní velitel. Druhá část ve Vietnamu trochu ztratila tempo , to ano , ale i tak byla naprosto skvělá po vizuální stránce a je opravdu vidět zničená zem válkou a pocity vojáků. Ruční kamera při finálním boji udělala své opravdu dobře. Tohle Kubrickovy šlo. Poslední scéna byla výborná a nádherný song na konci , z tohoto filmu dělá opravdu vyjímečný (minimálně pro mně). ()

Karin00

Ty jednotlivé scény filmu..wow,jak propracované, "Shoot me..."...... - nejděsivější filmový, téměř hororový okamžik, co jsem kdy viděla.....a stačilo k tomu tak málo, úžasné. Celkově ta druhá část byla vlastně jako unikátní dokument z války. ()

zissou

Má to vynikající a úžasné momenty, ale nikdy mě to nevzalo jako celek. To taková Apocalypse Now funguje jako vyobrazení absurdity války tisíckrát lépe. ()

pold odpad!

Rádobyumělecký rádoby protiválečný film. Ve skutečnosti je to jenom taková sadistická onanie - nic jiného než jak se fajn užívat si buzeraci jsem tam nenašel. Nechápu jak to může někdo srovnávat se skvělou Četou. ()

Spevo

Jeden z najlepsich filmov o Vietname. Mozno mi sadol aj nacasovanim, pretoze som ho videl az po mnoho inych pocinov s podobnou tematikou a nebol ako tie pred nim s typickou ukazkou vietnamskej vojny, dzungla, helikoptery, napalm, hruza a des. Na akciu sice nie tak bohaty, ale predcil ich inak. Zamerieva sa skor na stav mysle vojakov, predtym, tam, potom, co si mysleli, a ako zaziju hrozu vojny pri zomierani ich kamaratov. Suhlasim s mnohymi, prva polovica 5/5, druha uz zacala stracat. ()

jouzy

Miluji vállečné filmy, miluji kubricka, ale zdlouhavé" fake us army" ,stejně nikde nevyhrály, jenom ze sebe dělají hrdiny. ()

PeteBuck

Nechápem, ako to ten Kubrick robil. Ale faktom je, že 45 minút tam vidíme inštruktora, čo vrieska na svoje "ovečky", potom týpka, čo hneď po výcviku príde do Vietnamu, nezdá sa mu jeho umiestnenie a remcá, že chce ísť do akcie, potom do akcie ide a to je posledná časť filmu. A zaujímavé je, že sa človek nenudí, natočené skvele, nemám čo dodať. Film ako má byť. Ale tak Stanley Kubrick je nie nadarmo legenda. ()

HennessyVSOP

Faktem je, že z olověné vesty dýchá realita a famozní herecké výkony. Vojín Pyle je role, která by vydala na film sama o sobě. Problém Olověné vesty je ale její druhá polovina, která se na válečnou akci příliš dlouho vleče a nehraje na sychickou notu tolik, kolik by mohla a asi i měla (narozdíl od scén z výcvikového tábora). Mezi válečnými filmy je možné nalézt více zdrcující i napínavé filmy než toto, nicméně i tak se jedná o velmi dobrý film a nadprůměrný a hlavně věrohodný počin. Hudba si každopádně zaslouží 100%. ()

truetrue

Prvních čtyřicet pět minut standartně nemůžu odthrnout oči od obrazovky a baví mě každá sekunda, každý moment. Vietnamská část má světlé části ("me so horny"), kvalitou však podle mě nedosahuje výcvikového tábora. I tak se jedná o skvělou podívanou, psychologie vietnamské války je zde popsaná precizně. Drill Sergeant je top. ()

ZetDaElO

Lepšie a drsnejšie spracovanie vojenskej buzerácie vo výcvikovom tábore sa zatiaľ nikomu nepodarilo. V druhej polovici treba oceniť kameru a neštandardné mestské prostredie pri tématike Vietnamu. Ale či to má byť kritika alebo oslava vojenskej mašinérie, ťažko povedať. ()

stanlyOu

Prvá polovica bezchybná, psychologicky zdrvujúca. Druhá polovica vizuálne chladnejšia verzia Vietnamskeho pekla ktorá už není tak úderná ale vie sa tiež dostať pod kožu.  9/10 ()

Lendak

Intenzívny a realistický protivojnový film, rozdelený do dvoch kapitol. Kde prvá je absurdne geniálna komédia, a tá druhá je mrazivý pohľad vojakov vo Vietname. Kubrick je proste génius svojej doby. A aj keď tá druhá časť ma tak nebavila, tak je to stále skvelý film, kde si proste Lee Ermey so svojimi geniálnymi hláškami kradne celý film pre seba. VERDIKT: 8/10. ()

Bezejmený

Asi jsem čekal trochu více. Zvláště po první velmi intenzivní části. Vincent Donofrio je na konci hodně děsivý.  Scény z Vietnamu mě moc nebavily a paradoxně nějak nevidím propojení. Což jestli je záměr, tak mě míjí širokým obloukem. Co mě nadchlo, je kamera. Ta je naprosto úžasná. Herci skvělí. Hudba mi přila občas úplně mimo. Celkově hodnotím film lehce podprůměrně ()

JesterKruger

Ačkoliv jsem tomuto filmu dal 5*, tak to je nejslabší Kubrickův film, který jsem zatím viděl. Říkám to proto, protože si u každého režiséra stavím svůj žebříček. Zatím je podle mě každý Kubrickův film mistrovské dílo. Ale jak říkám, tenhle film je asi v mém Kubrickovém žebříčku na posledním místě. Ale herci dobří, děj taky. Bez chyby film. 5*. ()

F2003F

Akoby dva nesúrodé filmy nasilu spojené v jeden zmätený celok tváriaci sa v prvotný zámer. Prvá polovica geniálne desivou mozaikou duševnej ujmy slabšej povahy s fyzickými nepredpokladmi spôsobenej vojenským výcvikom sprevádzaná hrozivo presvedčivými hereckými výkonmi. D'Onofrio prejavom naháňajúci strach od pohľadu a Ermey vtipne tvrdo seriózne vžitý. Zatiaľ čo prvá je majstrovsky vytvorene dychberúca atmosféra ľudských útrap zlých rozhodnutí, druhá voľným tempom nijako nevyčnievajúca z rádovo bežného vojnového snímku, ničím zvlášť zaujímavým nepútajúca. Obraz vojny nezaujme ani nepriniesie oku žiadúce drsné momenty akých je zapotreby pre zblíženie diváka so skutočným priebehom vojny či jej následkami, ktoré sa inak predstaviť správne nedajú. Keďže je prvá ikonicky záslúžene dobre známym zásadným kusom kinematografie, z pohľadu rozloženia psychiky nevinného charakteru dopadom výdatného vyžadovania sústredenia v rámci fyzickej nespôsobilosti, nemala by chýbať v nikoho (pre mňa povinnom) portfóliu vlastnej edukačnosti. Alegórie sa dajú vidieť pre každého rôzne, ale isté je minimálne spoločenské odmietnutie vyčnievajúceho. ()

Sunwheel

Prvá polovica filmu prehnane úžasná so skvelými replikami R. Lee Ermeyho. Druhá časť odohrávajúca sa vo Vietname na mňa až tak nefungovala ako v iných protivojnových filmoch z tohto prostredia (The Deer Hunter či Apocalypse Now). Aj keď pár záberov určite zostanú v pamäti. Rozpačitý pocit, kde váham s hodnotením, lebo vyslovene priemerným filmom sa to ťažko dá nazvať. ()