Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Aluska88
  ****

  Tato "Bayovská megalomanie" s názvem Skála skutečně fenomenálně dostála svému názvu. Tento film je pevný jako skála a nejspíše by je dokázal i lámat. Tradiční Bayovo velkolepé, mainstreamové, americké zpracování s hereckými esy, které v drtivých úlomcích pronášejí "ultra drsné" zábavné hlášky. Akce, zábava, napětí, spád a Bayova tvůrčí nedobytnost ve směru, kterým se ubírá.(19.4.2011)

 • POMO
  ****

  Tento masovo zbožňovaný akčák je po vizuálnej stránke ukážkou dokonalého filmárskeho remesla. Je svižne, dynamicky zostrihaný, je nasnínamý cez krásne bruckheimerovské kamerové filtre, obsahuje jednu z najlepších filmových autonaháňačiek vôbec (Hummer vs. žlté Ferrari v uliciach San Francisca !!!) a koniec koncov má aj veľmi sympatické (a skvele obsadené) postavy. Lenže... na druhú stranu je všetko v ňom tak dokonale načasované a vyblískané, že som ani na sekundu nebol skutočne napätý, ani na sekundu som sa nebál o hlavných hrdinov a hlavne - ani raz som sa ako divák neocitol v očakávaní, čo bude následovať ďalej, pretože mi to bolo tak nejak úplne fuk. Tento film je totiž tak neoriginálnou, vykalkulovanou a formulaickou scenáristickou banalitou, že ma voči sebe i napriek spomínanej vizuálnej dokonalosti nechal lahostajným. A preto mu v žiadnom prípade nemôžem dať najvyššie hodnotenie.(6.5.2002)

 • Shakers
  *****

  Milujem akcie Michaela Baya, tie zábery, ta hudba, no proste paráda. Film The Rock okrem pekných záberov, dobrého príbehu a akcii ponúka aj slušné herecké obsadenie - Connery, Cage, Harris, Morse, Biehn. Môj obľúbenec Michael Biehn tu síce veľa priestoru nemá, ale jeho smrť je aspoň štýlová. Od začiatku až do konca je tento film nabitý skvelými akciami, skvelou atmosférou a predovšetkým brilantnou hudbou Glennieho-Smitha. Tu by som chcel uviesť na pravú mieru jednu vec. Aby bolo jasné, Zimmer bol viac prispievateľom a kedže sa jeho meno často krát objavuje na prom mieste, neprávom je The Rock pripisovaná práve jemu. Stačí si vypočuť od Glennieho-Smitha - The Man in the Iron Mask a máte jasno. A záver v Kansase je vynikajúca bodka na záver. Jeden s najlepších akčných filmov! Obľúbené soundtracky: Hummell Gets The Rockets, Rock House Jail, Jade, Fort Walton - Kansas. Poražení vždycky říkaj, že udělaj všechno. Vítězové to bez keců udělaj královně.” 100% - 5* (11.10.2009)

 • Blizzard
  *****

  The Rock je právě tím snímkem, kterým se u mě Michael Bay zapsal jako zručný režisér a zároveň jeden z filmů pyšnící se označením s největším počtem zhlédnutí. I přes nepřesnosti v českém překladu musím pochválit celkem povedený dabing, který padne akčnímu Béčku (v tomto případě spíše Áčku) z 90. let jako ušitý. Jednoduchá zápletka, dobré akční scény, skvělý Connery + Harris a v té době ještě mladý Cage, který si hraje na tvrdého agenta FBI, to také slušně rozjíždí. Trio Nick Glennie-Smith, Hans Zimmer a Harry Gregson-Williams navíc odvedli kus zasloužené práce a soundtrack k filmu se na čas stal jedním z mých nejposlouchanějších vůbec a stále patří k mým oblíbeným. Pamatuji, jak jsem si v té době zakoupil vytoužené stereo-video, ždímal z VHSky co to šlo a vychutnával si v pokoji ozvučení namixovaného Dolby Pro Logic na své věži, obzvláště při závěrečné audiovizuální jízdě se stíhačkami. Pokud Skálu vidím po stopadesáté, v roce 2008 se již nejedná o bombastické orgie, ale i tak mohu s čistým svědomím prohlásit, že jde o již nostalgickou přehlídku výbuchů, honiček, napětí, lítajících kulek i Cage, drsných a vtipných hlášek podpořených kvalitním hereckým obsazením a to vše pod taktovkou bláznivého Michaela Baye a tak nezbývá než jen dodat, že i po více než 10 letech je snímek chválihodným zpříjemněním pátečního večera. (9/10)(26.12.2003)

 • pan Hnědý
  ***

  Takhle má vypadat vybroušený akční snímek co nikdy nezestárne. Herecké obsazení je výborné Sean Connery, Nicolas Cage, Ed Harris, John Spencer a další. Nezastavitelný proud akce, který netřeba chytat do rukou příliš brzy, všechno přijde samo a budete nadšeni v pohledu na závěrečné titulky. Bayovo akční DVD nezůstane nikdy zaprášené.(14.2.2012)

 • - Scéna, v níž Stanley Goodspeed (Nicolas Cage) pronásleduje ukradeným sporťovním vozem Masona (Sean Connery), najíždí Goodspeed (Nicolas Cage) v jedné chvíli do pruhu mezi ulicemi a pouliční lampa mu rozbíjí přední okno. V následujících záběrech je ale okno jako nové. (Mr.Hudson)

 • - Chyba v českém dabingu. Vojenská hláška „aye-aye, sir“ („Provedu, pane, rozkaz, pane!“) byla přezíravým odposlechem přeložena jako „Oko za oko, pane“. V kontextu děje to samozřejmě nedává žádný smysl. [Zdroj: G.cz] (asdfasdf)

 • - Soundtrackem od Hanse Zimmera se inspirovala slovenská skupina H16 ve svém tracku "Zarábaj Keš". (Hepp)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace