Reklama

Reklama

Skála

Trailer

Obsahy(1)

Brigádní generál Francis X. Hummel dlouhá léta velel tajným operacím. Ztratil během nich spoustu mužů a s hořkostí sleduje, jak nevděčně se k nim i jejich pozůstalým vláda chová. Když jeho žádosti nemají žádný efekt, rozhodne se společně se svým komandem přepadnout sklad zbraní, odkud uloupí rakety s chemicko-biologickou látkou VX. Opevní se ve zrušené věznici Alcatraz se stovkou rukojmích a patnácti raketami, namířenými na blízké San Francisco. Pak se spojí s ředitelem FBI a předá mu své požadavky. Vláda má během čtyřiadvaceti hodin převést na zvláštní konto sto milionů dolarů, které budou poukázány rodinám mužů, kteří během tajných operací zemřeli při plnění povinností. Pokud ne, tak odpálí rakety. Pentagon se rozhodne vyslat na ostrov speciální jednotku. O bomby se má postarat odborník na chemické a biologické zbraně Stan Goodspeed, který ale nemá zkušenosti s akcemi v terénu. Dostat komando nepozorovaně do pevnosti je donucen John Patrick Mason, bývalý britský agent, kterému se před třiceti lety jako jedinému podařilo z Alcatrazu uprchnout. Výtečně připravení Hummelovi muži však komando odhalí a zlikvidují. Přežijí pouze Mason a Goodspeed... (TV Nova)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (1 199)

Xmilden 

všechny recenze uživatele

Bombastický úvod s hudební složkou Hanse Zimmera a pak už jen akce, akce a akce. Nicolas Cage započal tehdy svou akční trilogii (The Rock, Con Air, Face/Off) a pro mě nebylo většího frajera ve filmovém světě. I po letech Skála neztratila nic ze svého kouzla. Pro mě největší akční pecka 90. let. 100% ()

Gilmour93 

všechny recenze uživatele

Pod tou Skálou kde se Cage s Bondem krčí, tam kde čpí kuličky zelený, točí ten, kdo mi jen srdce ničí, koho já nemám rád k zbláznění… Americká vlajka, zpomalené záběry, zběsilý střih, výbuch, homofobie, zpomalené záběry s patetickou hudbou, větší výbuch, větší americká vlajka.. Poznávací znamení baviče Michaela vybalena na ostrově Alcatraz v plné parádě! Když jsem viděl Skálu kdysi poprvé, docela se mi pro svou neotřelost líbila, ale teď zjišťuji, že vlastně obsahuje to samé, co mě na díle toho infantilního megalomana tak neskonale irituje - snad akorát v přiměřenějších dávkách. Možná proto je to můj nejoblíbenější Bayův film, což je ovšem prvenství srovnatelné s vítězstvím v soutěži krásy "Skřet roku" v Mordoru nebo pozicí nejvlídnějšího dozorce v koncentračním táboře Mathausen.. ()

Reklama

Renton 

všechny recenze uživatele

Scénář: David Weisberg, Douglas Cook, Mark Rosner .. Brilantní a velmi zábavná akční záležitost. Nejlepší určitě ne, na několik málo se přeci jen i nezdolná Skála dívá zespodu, ale do první desítky (alespoň mého akčního žebříčku) se s přehledem vecpe. Rozhodně udala nový směr, který byl nejednou následován. Mimo akční sekvence a humorné vsuvky se tkví velmi zajímavý námět a v popředí úspěchu rozhodně stojí herecké obsazení. Můj oblíbený Sean Connery je zkrátka dokonalý. On a Nicolas Cage zde ztvárnili jedny ze svých nejlepších a nejpřesnějších rolí. Vychvalovat herectví Eda Harrise by bylo nošením dříví do lesa. Ani ostatní herci nic nekazí, ale ani nestrhávají větší pozornost. Pověstná třešnička na onom chutném dortu je hudba. Zimmer, Howard, Smith a další stvořili jeden z nejlepších hudebních doprovodů vůbec. Droboulinké chyby lze najít, zejména při bůhvíkolikáté repríze, ale proč se v tom vrtat, když je to stále ta skvělá a osvědčená zábava značky Bay. ()

Isherwood 

všechny recenze uživatele

Sic dneska patří Bay k nejzvrácenějším megalomanům továrny na sny, který mě tím svým namistrovaným velikášstvím pořád upřímně baví, jeho nejlepším filmem i tak navěky zůstane tahle vysokým oktanem nadopovaná jízda, která dokonale definuje akční film devadesátých let jako takový. Technická stránka má sice své mouchy, ale má to chytrý scénář, který si utahuje z ‚bondovského mýtu‘ a lepí k sobě všechna ta klišé s neskutečnou elegancí a jednoduchostí, tudíž nemá smysl se na něj nějak hněvat. Hlavním trumfem je ale herecká sestava a Bayův režijní motor, který jede v obdivuhodných otáčkách. Úvodní scéna přepadu je rytmicky (kamera, střih, hudba) asi tím nejlepším, co jsem kdy v daném žánru viděl. A Hans Zimmer nikdy nestvořil heroičtější hudbu. Žádný jiný film jsem za život neviděl vícekrát. Cca 60x. ()

Gemini 

všechny recenze uživatele

Aleluja!!! chtělo by se zvolat, tento film má vše, co by měl mít...Conneryho v plné síle i se smyslem pro humor, Cage jako trochu komickou figurku hrdiny "proti své vůli" (ano, v této souvislosti je správně "proti jeho vůli";)), Eda Harrise jako charismatického generála, který, narozdíl od spousty podobných typů v mnoha jiných filmech, není ani na okamžik trapným pilířem amerického patriotismu, a hlavně pro militantní znalce filmů - Michaela Biehna coby velitele jednotky SEAL (který tu na pár minut JE za toho patetického vlastence). A pokud u dabingu překousnete "pár" ukrutných chyb v překladu ("omluva Generála Attorneyho", "Oko za oko!" nebo "vycvičená britská inteligence" katapultovaly překladatelku Ladu Křepelkovou a dabingového režiséra Václava Laubeho aka Miroslava Saice do dějin řemesla a srdcí tisíců pobavených diváků), čeká vás jeden z nejlepších akčních a hudebních zážitků, kterými se může stříbrné plátno pochlubit. Hans Zimmer odvedl pořádný kus práce, hned tak na něj nezapomenete. 90% ()

Galerie (82)

Zajímavosti (90)

  • Scéna s banskými vozíkmi mala byť pôvodne veľkou naháňačkou s vozíkmi zavesenými na stropnej dráhe namiesto tradičných koľajníc, to by si však vyžadovalo navýšenie rozpočtu. Jej pozostatky sú vidieť v závesnom vozíku, v ktorom Goodspeed (Cage) pristane. (m.a.t.o.)
  • Spomedzi filmov Michaela Baya, ktoré sám režíroval, je tento jeho najobľúbenejším. Je tiež obľúbeným filmom mexického režiséra a držiteľa Oscara Guillerma del Tora. (m.a.t.o.)
  • Postava Stanelyho Goodspeeda vo filme takmer vôbec nenadáva, pretože Nicolas Cage na tom trval. (m.a.t.o.)

Související novinky

Zemřel Sean Connery

Zemřel Sean Connery

31.10.2020

Letošní Halloween se pro filmové fanoušky ponese spíše ve velmi smutném duchu, z Velké Británie totiž dorazila zpráva o úmrtí legendárního skotského herce a prvního představitele agenta 007, Sira… (více)

Nicolas Cage neschopným únoscem

Nicolas Cage neschopným únoscem

17.05.2015

Asi vám neuniklo, že je kariéra Nicolase Cage, ehm... hodně zajímavá. Občas se sice objeví filmy jako Kick-Ass, Joe nebo Croodsovi, jinak ale diváci jen zdrceně vzpomínají na časy Skály, Con Airu a… (více)

Michael Bay se vrátí do reality

Michael Bay se vrátí do reality

19.03.2014

Fanoušky eRkových akčních klasik jako Skála a Mizerové jejich režisér Michael Bay v minulých letech asi moc nepotěšil. S výjimkou bizarnosti Pot a krev se totiž uzavřel do světa mimozemských robotů,… (více)

Bruckheimer opět přitvrdí

Bruckheimer opět přitvrdí

27.09.2007

Když necháme stranou Mizery 2, v nichž opravdu nebyla nouze o krvavé gejzíry a zpomaleně prskající mozky, Jerry Bruckheimer v posledních letech točil jeden rodinně laděný přístupák za druhým. To víte… (více)

Reklama

Reklama