Tato "Bayovská megalomanie" s názvem Skála skutečně fenomenálně dostála svému názvu. Tento film je pevný jako skála a nejspíše by je dokázal i lámat. Tradiční Bayovo velkolepé, mainstreamové, americké zpracování s hereckými esy, které v drtivých úlomcích pronášejí "ultra drsné" zábavné hlášky. Akce, zábava, napětí, spád a Bayova tvůrčí nedobytnost ve směru, kterým se ubírá.(19.4.2011)

Tento masovo zbožňovaný akčák je po vizuálnej stránke ukážkou dokonalého filmárskeho remesla. Je svižne, dynamicky zostrihaný, je nasnínamý cez krásne bruckheimerovské kamerové filtre, obsahuje jednu z najlepších filmových autonaháňačiek vôbec (Hummer vs. žlté Ferrari v uliciach San Francisca !!!) a koniec koncov má aj veľmi sympatické (a skvele obsadené) postavy. Lenže... na druhú stranu je všetko v ňom tak dokonale načasované a vyblískané, že som ani na sekundu nebol skutočne napätý, ani na sekundu som sa nebál o hlavných hrdinov a hlavne - ani raz som sa ako divák neocitol v očakávaní, čo bude následovať ďalej, pretože mi to bolo tak nejak úplne fuk. Tento film je totiž tak neoriginálnou, vykalkulovanou a formulaickou scenáristickou banalitou, že ma voči sebe i napriek spomínanej vizuálnej dokonalosti nechal lahostajným. A preto mu v žiadnom prípade nemôžem dať najvyššie hodnotenie.(6.5.2002)

Milujem akcie Michaela Baya, tie zábery, ta hudba, no proste paráda. Film The Rock okrem pekných záberov, dobrého príbehu a akcii ponúka aj slušné herecké obsadenie - Connery, Cage, Harris, Morse, Biehn. Môj obľúbenec Michael Biehn tu síce veľa priestoru nemá, ale jeho smrť je aspoň štýlová. Od začiatku až do konca je tento film nabitý skvelými akciami, skvelou atmosférou a predovšetkým brilantnou hudbou Glennieho-Smitha. Tu by som chcel uviesť na pravú mieru jednu vec. Aby bolo jasné, Zimmer bol viac prispievateľom a kedže sa jeho meno často krát objavuje na prom mieste, neprávom je The Rock pripisovaná práve jemu. Stačí si vypočuť od Glennieho-Smitha - The Man in the Iron Mask a máte jasno. A záver v Kansase je vynikajúca bodka na záver. Jeden s najlepších akčných filmov! Obľúbené soundtracky: Hummell Gets The Rockets, Rock House Jail, Jade, Fort Walton - Kansas. Poražení vždycky říkaj, že udělaj všechno. Vítězové to bez keců udělaj královně.” 100% - 5* (11.10.2009)

The Rock je právě tím snímkem, kterým se u mě Michael Bay zapsal jako zručný režisér a zároveň jeden z filmů pyšnící se označením s největším počtem zhlédnutí. I přes nepřesnosti v českém překladu musím pochválit celkem povedený dabing, který padne akčnímu Béčku (v tomto případě spíše Áčku) z 90. let jako ušitý. Jednoduchá zápletka, dobré akční scény, skvělý Connery + Harris a v té době ještě mladý Cage, který si hraje na tvrdého agenta FBI, to také slušně rozjíždí. Trio Nick Glennie-Smith, Hans Zimmer a Harry Gregson-Williams navíc odvedli kus zasloužené práce a soundtrack k filmu se na čas stal jedním z mých nejposlouchanějších vůbec a stále patří k mým oblíbeným. Pamatuji, jak jsem si v té době zakoupil vytoužené stereo-video, ždímal z VHSky co to šlo a vychutnával si v pokoji ozvučení namixovaného Dolby Pro Logic na své věži, obzvláště při závěrečné audiovizuální jízdě se stíhačkami. Pokud Skálu vidím po stopadesáté, v roce 2008 se již nejedná o bombastické orgie, ale i tak mohu s čistým svědomím prohlásit, že jde o již nostalgickou přehlídku výbuchů, honiček, napětí, lítajících kulek i Cage, drsných a vtipných hlášek podpořených kvalitním hereckým obsazením a to vše pod taktovkou bláznivého Michaela Baye a tak nezbývá než jen dodat, že i po více než 10 letech je snímek chválihodným zpříjemněním pátečního večera. (9/10)(26.12.2003)

Takhle má vypadat vybroušený akční snímek co nikdy nezestárne. Herecké obsazení je výborné Sean Connery, Nicolas Cage, Ed Harris, John Spencer a další. Nezastavitelný proud akce, který netřeba chytat do rukou příliš brzy, všechno přijde samo a budete nadšeni v pohledu na závěrečné titulky. Bayovo akční DVD nezůstane nikdy zaprášené.(14.2.2012)

• - Scéna, v níž Stanley Goodspeed (Nicolas Cage) pronásleduje ukradeným sporťovním vozem Masona (Sean Connery), najíždí Goodspeed (Nicolas Cage) v jedné chvíli do pruhu mezi ulicemi a pouliční lampa mu rozbíjí přední okno. V následujících záběrech je ale okno jako nové. (Mr.Hudson)

• - Chyba v českém dabingu. Vojenská hláška „aye-aye, sir“ („Provedu, pane, rozkaz, pane!“) byla přezíravým odposlechem přeložena jako „Oko za oko, pane“. V kontextu děje to samozřejmě nedává žádný smysl. [Zdroj: G.cz] (asdfasdf)

• - Soundtrackem od Hanse Zimmera se inspirovala slovenská skupina H16 ve svém tracku "Zarábaj Keš". (Hepp)