Bravurní Bay, vytvořil vyjímečný akční film s užasným hereckým obsazením, napětím, honičkami, vtipnými dialogy, dojemnými scénami a skvělou hudbou. Generál Ed Harris(citlivý padouch), který až do posledního vydechnutí zůstane tím za co bojoval...čestným vojákem. I tak nesourodá dvojice, jako S. Connery a N. Cage jsou nuceni se přizpůsobit jeden druhému, když je okolnosti donutí, sice s patrnou dávkou nelibosti, která bývalého britského agenta s šarmem jemu vlastním a specialistu na chemické zbraně(bez přestání roztomile žvaní) vybičuje k mimořádným výkonům na záchranu nevinných lidských životů. Připravte se proto na vrchovatě napumpovanou adrenalinovou injekci.(7.9.2009)

Soundtrack Hans Zimmer, Harry Gregson-Williams a Nick Glennie-Smith: 1. Hummell Gets The Rockets [6:26] ,2. Rock House Jail [10:13] ,3. Jade [1:59] ,4. In The Tunnels [8:40] ,5. Mason's Walk/First Launch [9:34] ,6. Rocket Away [14:12] ,7. Fort Walton, Kansas [1:38] ,8. The Chase [7:37](14.5.2011)

Výborná akce, napínavá zápletka a na poměry žánru kvalitní herecké výkony (zejména dva staříci - Harris a Connery - si zaslouží pochvalu). Faktem je, že Skále nemám téměř co vyčíst, žánrově jde o takřka bezchybný snímek.Osobně jsem už trochu zmlsaný z konkurenčních produktů a v zpáletce mi chybělo víc humoru , ale to je jen můj osobní brept. 80%(2.9.2007)

"Poražení vždycky říkaj, že udělaj všechno. Vítězové to bez keců udělaj královně." Mám jistou slabost pro agenty Jejího Veličenstva a čerstvě vykopaný agent Mason má skvělý pohled na věc. Oproti tomu chemik Goodspeed zase skvěle zvrací, takže mi vlastně byli sympatičtí oba hrdinové. Jenže zároveň se mi dost hnusí přezíravý způsob, jakým vlády přistupují k válečným veteránům a rodinám pozůstalých, takže jsem byl od začátku i na straně generál Hummela. Naštěstí tato šachová partie má i nesympatické figury, dostatek akce, napětí i vtipu, což znamená, že jsem ke Skále již nejednou šnorchloval, motal se v podzemí a nakonec jsem i přidržoval Goodspeedovi ty zelené kuličky, aby se mu nerozbily. A dělal jsem to rád.(24.1.2017)

The Rock je právě tím snímkem, kterým se u mě Michael Bay zapsal jako zručný režisér a zároveň jeden z filmů pyšnící se označením s největším počtem zhlédnutí. I přes nepřesnosti v českém překladu musím pochválit celkem povedený dabing, který padne akčnímu Béčku (v tomto případě spíše Áčku) z 90. let jako ušitý. Jednoduchá zápletka, dobré akční scény, skvělý Connery + Harris a v té době ještě mladý Cage, který si hraje na tvrdého agenta FBI, to také slušně rozjíždí. Trio Nick Glennie-Smith, Hans Zimmer a Harry Gregson-Williams navíc odvedli kus zasloužené práce a soundtrack k filmu se na čas stal jedním z mých nejposlouchanějších vůbec a stále patří k mým oblíbeným. Pamatuji, jak jsem si v té době zakoupil vytoužené stereo-video, ždímal z VHSky co to šlo a vychutnával si v pokoji ozvučení namixovaného Dolby Pro Logic na své věži, obzvláště při závěrečné audiovizuální jízdě se stíhačkami. Pokud Skálu vidím po stopadesáté, v roce 2008 se již nejedná o bombastické orgie, ale i tak mohu s čistým svědomím prohlásit, že jde o již nostalgickou přehlídku výbuchů, honiček, napětí, lítajících kulek i Cage, drsných a vtipných hlášek podpořených kvalitním hereckým obsazením a to vše pod taktovkou bláznivého Michaela Baye a tak nezbývá než jen dodat, že i po více než 10 letech je snímek chválihodným zpříjemněním pátečního večera. (9/10)(26.12.2003)

• - Na kotli, pod kterým se chce John Mason (Sean Connery) proplazit, aby otevřel dveře ostatním, je nápis Bay Foundry San Francisco (Bayovy slévárny San Francisco), což odkazuje na režiséra filmu Michaela Baye. (ohinek)

• - Fotografie generála Hummela (Ed Harris) z Vietnamu jsou pořízeny z Harrisova staršího filmu Borderline. (Hal_Moore)

• - Tehdy nepříliš známý James Caviezel ve filmu ztvárnil malou roli pilota stíhačky F-18, který schodí raketu na Alcatraz. (korbitch22)