Michael Bay sa po úspechu Bad Boys naplno odviazal a natočil jednu z najakčnejších peciek, výborne zvládnutú hlavne po vizuálnej stránke. Aj keď príbeh je okorenení s veľkou dávkou pátosu o patriotizme, držíme palce nakoniec obidvom stranám - Hummelov preslov je zakaždým vlastenecký a už z neho sa dá vycítiť že by neublížil ani muške, veríme jeho ideám a dúfame že včas vláda zaplatí požadované peniaze -proti- nemu ale stojí celá bezpečnostná zložka, ktorá ale jedná v rámci zákonov. Z týchto strán sa nedá vybrať ten zlý, zlo sa nám predstaví v podaní najatých žolďákov jednajúcich postupne pod nátlakom a strachom že sľúbené peniaze ani nakoniec neuvidia. _Obsadenie je famózne a to ako Sean Connery - Ed Harris - Nicolas Cage(na začiatku vtedy ešte akčnej kariéry) - David Morse či aj Michael Biehn v obľúbenej úlohe vojenského záchrancu z vopred spečateným osudom zlikvidovania jeho prepadového tímu. Každý prestrih na ktorúkoľvek spomínanú osobu je fajn, vo svojich úlohách sa obracajú zdatne a nenudia. _Hudba od klasik ako je Hans Zimmer a ten spolupraci s Harry Gregson-Williamsom, stvorili niekoľko strhujúcich hudobných motívov, využitých následne v ďalších filmoch, dá sa povedať že to je už kultová hudba. Akcia a triky sú prepracované ako je u spolupráci Bay/Bruckheimer vždy zvykom, na úroveň najvyššiu - či už kradnutie hlavíc s V-X plynom, vypäté odstránenie bomby v bábike, likvidačná naháňačka s Hummerom cez mesto, masaker v umyvárke, ... je toho proste dosť, je na čo pozerať. ║Rozpočet $75miliónovTržby USA $134,069,511Tržby Celosvetovo $335,062,621║ jednoznačný akčný nárez roka 1996(30.12.2007)

Takhle má vypadat vybroušený akční snímek co nikdy nezestárne. Herecké obsazení je výborné Sean Connery, Nicolas Cage, Ed Harris, John Spencer a další. Nezastavitelný proud akce, který netřeba chytat do rukou příliš brzy, všechno přijde samo a budete nadšeni v pohledu na závěrečné titulky. Bayovo akční DVD nezůstane nikdy zaprášené.(14.2.2012)

Film „Skala“ som už videl viac krát, no ohviezdičkujem ho až teraz. Pozrel som si ho znova a stále sa nemôžem zbaviť dojmu, že je to hodne nadhodnotený titul. Jedná sa síce o populárny akčný snímok s bohatým rozpočtom, špičkovým hereckým obsadením, vysoko profesionálnym soundtrackom a vymakanými filmovými trikmi... Prvá hollywoodska trieda! To je fajn. Lenže je tam zároveň toľko logických nezrovnalostí, nereálnych situácií, blbých hlášok, že to nedokážem pri veškerej snahe prehliadnúť. Režisér Michael Bay točí drahé, popkornové nezmysly, ktoré dokáže ponuknúť v ťažkoodolateľnom, lákavom, nablískanom obale. ***(28.7.2010)

"Som poverený-" - "Poverený ČÍM? Nechať ma v tom hnoji ďalších 30 rokov? Som v base dlhšie, ako Nelson Mandela. Chcete zo mňa urobiť prezidenta?“ – "...To zas nie.“ Keď Michael Bay celovečerne debutoval situačnou kriminálkou BAD BOYS z produkcie Jerryho Bruckheimera a vtedy ešte žijúceho Dona Simpsona, bol to začiatok pekného komerčného priateľstva. SKALA je posledným filmom predčasne zosnulého Simpsona a nádherne uzatvára jeho kariéru producentského kráľa akčných hitov (napr. TOP GUN či POLICAJT V BEVERLY HILLS 1 - 2). Bay režíruje ako diabol, militantný Michael Biehn (TERMINÁTOR, NÁMORNÁ PECHOTA, VOTRELCI, PRIEPASŤ) sa symbolicky lúči so svojimi najvernejšími fanúšikmi, vlasatý Sean Connery kraľuje plátnu, automobilová naháňačka sa stala klasikou á la BULLITOV PRÍPAD, zženštilý Nicolas Cage je netradične (ale funkčne) zvoleným akčným hrdinom a ostatné figúrky sú tiež skvelé (mužne verný David Morse, odporne zlý Candyman Todd). Avšak tým skutočne jedinečným, čo SKALA ponúka a čo ju odlišuje od "ostatných akčných trilerov", je výkon dobro-zlého Eda Harrisa (PRIEPASŤ) ako generála na šikmej ploche. Riskuje do poslednej chvíle... ale nie je šialenec a nejeden z nás sa uprostred pristihol pri tom, ako mu strašne drží palce. Nevraviac o tom, že je to ohromné akčné mäso s bohovskou hudbou.(4.12.2004)

Soundtrack Hans Zimmer, Harry Gregson-Williams a Nick Glennie-Smith: 1. Hummell Gets The Rockets [6:26] ,2. Rock House Jail [10:13] ,3. Jade [1:59] ,4. In The Tunnels [8:40] ,5. Mason's Walk/First Launch [9:34] ,6. Rocket Away [14:12] ,7. Fort Walton, Kansas [1:38] ,8. The Chase [7:37](14.5.2011)

• - V oficiálním českém dabingu je uvedeno, že se J. Edgar Hoover stal v roce 1964 ředitelem FBI. Ve skutečnosti byl jejím ředitelem od jejího vzniku v roce 1935. (ohinek)

• - Ve scéně, kdy jede Stanley Goodspeed (Nicolas Cage) na motorce, drží v pravé ruce telefon a zjišťuje adresu Masonovy (Sean Connery) dcery. Není proto možné, aby přidával plyn, navíc můžeme sledovat, že se přední kolo motocyklu netočí. (Mr.Hudson)

• - Film je věnován producentovi Don Simpsonovi, který zemřel během produkce. (don corleone)