Klasika bezesporu... Maximálně nadupanej film, bez vyloženě slabejch míst, a se spoustou hlášek (Tý vole, právě si zrušil ferrari... - Nebylo moje! ) a šťavnatejch postaviček (černoška v cele, černoch v tramvaji, majitel Humvee) ... Opravdu klasika s velkým K a Král všech akčních trháků. Co se hudby týče, nějak mi ale uniká její genialita. Zimmer složil mnohem lepší věci...(12.3.2006)

Bombastický úvod s hudební složkou Hanse Zimmera a pak už jen akce, akce a akce. Nicolas Cage započal tehdy svou akční trilogii (The Rock, Con Air, Face/Off) a pro mě nebylo většího frajera ve filmovém světě. I po letech Skála neztratila nic ze svého kouzla. Pro mě největší akční pecka 90. let. 100%(5.12.2010)

"Poražení vždycky říkaj, že udělaj všechno. Vítězové to bez keců udělaj královně." Mám jistou slabost pro agenty Jejího Veličenstva a čerstvě vykopaný agent Mason má skvělý pohled na věc. Oproti tomu chemik Goodspeed zase skvěle zvrací, takže mi vlastně byli sympatičtí oba hrdinové. Jenže zároveň se mi dost hnusí přezíravý způsob, jakým vlády přistupují k válečným veteránům a rodinám pozůstalých, takže jsem byl od začátku i na straně generál Hummela. Naštěstí tato šachová partie má i nesympatické figury, dostatek akce, napětí i vtipu, což znamená, že jsem ke Skále již nejednou šnorchloval, motal se v podzemí a nakonec jsem i přidržoval Goodspeedovi ty zelené kuličky, aby se mu nerozbily. A dělal jsem to rád.(24.1.2017)

Absolutní trefa do černého po všech stránkách a pro mě osobně nejlepší akční snímek všech dob, který ani po desatém zhlédnutí neztrácí absolutně nic na kvalitě. Výborné ústřední herecké trio v čele s neúnavným Seanem Connerym, dechberoucí akční scény se skvělými nápady, kterým vévodí půlhodinová automobilovýá honička v ulicích San Franciska a náležitě mrazivé finále. Takhle to má vypadat páni režiséři...(17.8.2002)

No nepatrim mezi fanousky Michaela Baye ale tohle mne bavilo dost dobrej pribeh i zpracovani a vedle vyplasenyho Cage kterymu proste nejakou kancelarskou krysu verim vic nez akcniho hrdinu exceluje predevsim suvereni hlaskujici a vzdy nad veci starej pardal a frajer Connery akce je taky dost a je to jeden z filmu kde mne i vice nez dvouhodinova delka nenudi akorat mne zklamal ten Ed Harris na hlavniho zaporaka je bohuzel az moc hodnej a vymeklej no aspon ze ma v komandu jiny docela drsny vojaky co prevezmou iniciativu v cele s Tony Toddem takze jo celkem solidni a zabavnej akcnak spokojenost(26.11.2012)

• - Když záchrané komando skáče s vrtulníku do vody a následuje záběr ze dna na hladinu, je možné všimnout si odrazů pruhů ze dna plaveckého bazénu. (Mr.Hudson)

• - Na filmu se podílel jako odborný konzultant zakladatel jednotky SEAL Team 6 Richard Marcinko. (Sealteam6)

• - Když generál Francis Hummel (Ed Harris) volá o půlnoci do Pentagonu, sdělí, že na převedení peněz je čas 40 hodin, tedy do pozítří poledne. To však odpovídá 36 hodinám. (ohinek)