Chcete vědět kdo doopravdy zabil J.F.K.?..... V té době by M. Bay dokázal udělat akční nářez i z otevírání dveří. Málokterý film má tak skvělý úvod. Až neuvěřitelné tempo si však drží po celou stopáž. Dokonalé filmové řemeslo, umocněné výtečnou hudbou a majestátností S.Connery. A pokud to situace dovolí, nezapomíná ani na ty, jenž mají smysl pro humor. K tomuto se velmi rád vracím.(17.3.2007)

Milujem akcie Michaela Baya, tie zábery, ta hudba, no proste paráda. Film The Rock okrem pekných záberov, dobrého príbehu a akcii ponúka aj slušné herecké obsadenie - Connery, Cage, Harris, Morse, Biehn. Môj obľúbenec Michael Biehn tu síce veľa priestoru nemá, ale jeho smrť je aspoň štýlová. Od začiatku až do konca je tento film nabitý skvelými akciami, skvelou atmosférou a predovšetkým brilantnou hudbou Glennieho-Smitha. Tu by som chcel uviesť na pravú mieru jednu vec. Aby bolo jasné, Zimmer bol viac prispievateľom a kedže sa jeho meno často krát objavuje na prom mieste, neprávom je The Rock pripisovaná práve jemu. Stačí si vypočuť od Glennieho-Smitha - The Man in the Iron Mask a máte jasno. A záver v Kansase je vynikajúca bodka na záver. Jeden s najlepších akčných filmov! Obľúbené soundtracky: Hummell Gets The Rockets, Rock House Jail, Jade, Fort Walton - Kansas. 100% - 5*(11.10.2009)

Absolutní trefa do černého po všech stránkách a pro mě osobně nejlepší akční snímek všech dob, který ani po desatém zhlédnutí neztrácí absolutně nic na kvalitě. Výborné ústřední herecké trio v čele s neúnavným Seanem Connerym, dechberoucí akční scény se skvělými nápady, kterým vévodí půlhodinová automobilovýá honička v ulicích San Franciska a náležitě mrazivé finále. Takhle to má vypadat páni režiséři...(17.8.2002)

Nejlepší akční film 90. let. A né jenom proto, že jej natočil můj oblíbený režisér. Tenhle film přirovnávám k vlaku, který si to jako vystřelený šíp sviští mým akčním já. Lokomotiva = pan Bay, mistr svého řemesla, jehož nápadité automobilové honičky, megalomní výbuchy a kamerové vylomeniny do posledního kousku žeru. První vagón = zpracování příběhu, v podstatě není možnost se tu nudit, dostane se úplně na vše, co od akčního filmu očekáváte, od atmosféry, psychologie postav až k mírnému mrazení při každé druhé scéně. Druhý vagón = herci, film má hvězdné obsazení a herci svojí pověst potvrdili. Třetí vagón = dialogy resp. hlášky, ze kterých by se klidně mohla napsat dosti tlustá kniha (dodnes po nepovedené zkoušce ve škole pohrozím zkoušejícímu větou: "Nejradši bych Tě vykuchal, hochu!"). Čtvrtý vagón = hudba, ač jsem zastánce převážně písničkových soundtracků, tady se Hans Zimmer opravdu vyznamenal a song Fort Walton si většinou neopomenu vybrat v jukeboxu při občasném filmovém sezení. A pátý vagón je bez střechy a s trampolínou, to abych se vždycky mohl (i když nechci) odrazit a z toho téměř letícího rychlovlaku vyskočit a dostat se zpět na pevnou zem, jinak bych vždycky po skončení filmu běhal po baráku, házel nože po všem živým, skákal do litinový vany a prozkoumával pravou nohu našeho jídelního stolu... 75 miliónů dolarů(rozpočet)/335 miliónů dolarů(výdělek celosvětově)(18.3.2007)

"Som poverený-" - "Poverený ČÍM? Nechať ma v tom hnoji ďalších 30 rokov? Som v base dlhšie, ako Nelson Mandela. Chcete zo mňa urobiť prezidenta?“ – "...To zas nie.“ Keď Michael Bay celovečerne debutoval situačnou kriminálkou BAD BOYS z produkcie Jerryho Bruckheimera a vtedy ešte žijúceho Dona Simpsona, bol to začiatok pekného komerčného priateľstva. SKALA je posledným filmom predčasne zosnulého Simpsona a nádherne uzatvára jeho kariéru producentského kráľa akčných hitov (napr. TOP GUN či POLICAJT V BEVERLY HILLS 1 - 2). Bay režíruje ako diabol, militantný Michael Biehn (TERMINÁTOR, NÁMORNÁ PECHOTA, VOTRELCI, PRIEPASŤ) sa symbolicky lúči so svojimi najvernejšími fanúšikmi, vlasatý Sean Connery kraľuje plátnu, automobilová naháňačka sa stala klasikou á la BULLITOV PRÍPAD, zženštilý Nicolas Cage je netradične (ale funkčne) zvoleným akčným hrdinom a ostatné figúrky sú tiež skvelé (mužne verný David Morse, odporne zlý Candyman Todd). Avšak tým skutočne jedinečným, čo SKALA ponúka a čo ju odlišuje od "ostatných akčných trilerov", je výkon dobro-zlého Eda Harrisa (PRIEPASŤ) ako generála na šikmej ploche. Riskuje do poslednej chvíle... ale nie je šialenec a nejeden z nás sa uprostred pristihol pri tom, ako mu strašne drží palce. Nevraviac o tom, že je to ohromné akčné mäso s bohovskou hudbou.(4.12.2004)

• - Ve scéně, kdy jede Stanley Goodspeed (Nicolas Cage) na motorce, drží v pravé ruce telefon a zjišťuje adresu Masonovy (Sean Connery) dcery. Není proto možné, aby přidával plyn, navíc můžeme sledovat, že se přední kolo motocyklu netočí. (Mr.Hudson)

• - Na kotli, pod kterým se chce John Mason (Sean Connery) proplazit, aby otevřel dveře ostatním, je nápis Bay Foundry San Francisco (Bayovy slévárny San Francisco), což odkazuje na režiséra filmu Michaela Baye. (ohinek)

• - Spoiler: Počet mrtvých ve filmu je 24. (Zdroj: ČSFD.cz)