Bezkonkurenčně nejlepší akční film. Dokonalé po vizuální stránce, skvěle obsazení herci. Záporák, který je spíše sympatický. Skála je zkrátka jiná, než její akční předchůdci a Michael Bay vnesl do tohoto žánru něco úplně nového a výjimečného - vizuálně nabušená akce, která vás strhne a kterou si budete chtít pouštět tak jako já každý měsíc znovu a znovu.(6.5.2002)

Klasika bezesporu... Maximálně nadupanej film, bez vyloženě slabejch míst, a se spoustou hlášek (Tý vole, právě si zrušil ferrari... - Nebylo moje! ) a šťavnatejch postaviček (černoška v cele, černoch v tramvaji, majitel Humvee) ... Opravdu klasika s velkým K a Král všech akčních trháků. Co se hudby týče, nějak mi ale uniká její genialita. Zimmer složil mnohem lepší věci...(12.3.2006)

The Rock je právě tím snímkem, kterým se u mě Michael Bay zapsal jako zručný režisér a zároveň jeden z filmů pyšnící se označením s největším počtem zhlédnutí. I přes nepřesnosti v českém překladu musím pochválit celkem povedený dabing, který padne akčnímu Béčku (v tomto případě spíše Áčku) z 90. let jako ušitý. Jednoduchá zápletka, dobré akční scény, skvělý Connery + Harris a v té době ještě mladý Cage, který si hraje na tvrdého agenta FBI, to také slušně rozjíždí. Trio Nick Glennie-Smith, Hans Zimmer a Harry Gregson-Williams navíc odvedli kus zasloužené práce a soundtrack k filmu se na čas stal jedním z mých nejposlouchanějších vůbec a stále patří k mým oblíbeným. Pamatuji, jak jsem si v té době zakoupil vytoužené stereo-video, ždímal z VHSky co to šlo a vychutnával si v pokoji ozvučení namixovaného Dolby Pro Logic na své věži, obzvláště při závěrečné audiovizuální jízdě se stíhačkami. Pokud Skálu vidím po stopadesáté, v roce 2008 se již nejedná o bombastické orgie, ale i tak mohu s čistým svědomím prohlásit, že jde o již nostalgickou přehlídku výbuchů, honiček, napětí, lítajících kulek i Cage, drsných a vtipných hlášek podpořených kvalitním hereckým obsazením a to vše pod taktovkou bláznivého Michaela Baye a tak nezbývá než jen dodat, že i po více než 10 letech je snímek chválihodným zpříjemněním pátečního večera. (9/10)(26.12.2003)

Jestli chce někdo vědět, jak má vypadat pořádně nabušená akční pecka, tak ať se podívá na tenhle Bayovův kousek, který je jednoznačně jedním z nej v 90. letech. Nicolas Cage v roli uťápnuté a z akce vystrašené laboratorní krysy se pomalu mění v hrdinu a naprosto vynikající Sean Connery je stejně jako záporák Ed Harris třešničkou na dortu. Film má švih, spád, akční scény fungují výborně a naprosto skvělá muzika dotváří tohle vše do uceleného celku. Díky tomuhle filmu mě začalo bavit navštěvovat kino a stále čekám, kdy Michael tenhle svůj majstrštyk konečně překoná, možná marně, ale já si počkám. :)(14.6.2006)

Jedna z tria veľkých akčných peciek od Nicolasa Cagea (Con Air, The Rock, Face/Off), z ktorých pre mňa 'The Rock' vychádza jednoznačne víťazne! Cage v prvom svojom veľkom akčnom filme, ktorého pozadie upúta už len pojmom Alcatraz. Film však zaujme svojim obsadením, Bay nám ponúka najmä priamu akciu poprepletanú s thrillerovým pozadím a hlavne neohranou zápletkou. Nebezpečne však herectvom(v akcii prekvapivo)zaujal večne mladý Connery! 100%.(17.5.2006)

• - Ve filmu je nějakých 2900 střihů, průměrně je mezi nimi 2,6 vteřin. (don corleone)

• - Spoiler: Ve filmu je zmíněno, jak malé množství plynu VX stačí k vyhlazení obrovské plochy. Náslědně v závěru filmu Stanley Goodspeed (Nicolas Cage) bojuje s kapitánem Fryem (Gregory Sporleder) a vrazí mu do pusy kuličku jedu, kterou rozbije. Sám použije protilátku, ale podle toho, co bylo o jedu dříve řečeno, by takové množství usmrtilo všechny přeživsí lidi na tom ostrově, což se nestalo. (Thommy91)

• - Roli Johna Patricka Masona mohl hrát Arnold Schwarzenegger, který považoval její odmítnutí za jednu z největších chyb své kariéry. (Edgerton)