Michael Bay je ve svém žánru nespochybnitelný talent, který dobře zná jak své přednsoti, tak své mantinely a neměl by se nechat hecovat uštěpačností kritiku k nátáčení závažněji laděných snímků, protože Bay prostě brousí výhradně styl a zbytek chřadne. V The Rock se ovšem povedlo do luxusního kabátku parádního vzhledu (dynamický střih, skvěle nasnímané scény, bruckhaimerovské filtry) navléknout obstojnou příběhovou kostru oplácanou nabušenou svalovinou v podobě dobře hrajících a výtečně obsazených herců. A když se to všechno hýbe v tónech bezchybně padnoucí hudby, není důvod se neradovat. Skála se od ostatních, ne tak povedených, Bayový děl liší svu sevřeností a kompaktností, má vyjasněná vlastní pravidla a nikde se nedrolí do vzájmeně nesedících epizod ani se neroztéká vlivem nesoudržnosti jednotlivých prvků. Podle vkusu je samozřejmě na místě vytknout Bayovi přílišnou vykalkulovanost či naleštěnost na úkor jednoduchého obsahu, ale nadávat Michaelovi za to, že netvoří psychologická dramata, nýbrž filmy, kde to boucha o sto šest, je snobská blbost.(8.10.2007)

Jedna z tria veľkých akčných peciek od Nicolasa Cagea (Con Air, The Rock, Face/Off), z ktorých pre mňa 'The Rock' vychádza jednoznačne víťazne! Cage v prvom svojom veľkom akčnom filme, ktorého pozadie upúta už len pojmom Alcatraz. Film však zaujme svojim obsadením, Bay nám ponúka najmä priamu akciu poprepletanú s thrillerovým pozadím a hlavne neohranou zápletkou. Nebezpečne však herectvom(v akcii prekvapivo)zaujal večne mladý Connery! 100%.(17.5.2006)

Na tento film jsem šel do kina v přesvědčení, že to bude další průměrná akční slátanina, ale šeredně jsem se zmýlil! Když jsem zhlédl jména neuvěřitelně kvalitních herců (Connery, Harris) - předem jsem pasoval film na nadprůměrný. Nakonec až takhle kvalitní film jsem opravdu nečekal. Soundtrack je ten nejlepší, jaký jsem kdy slyšel (hlavně na začátku a ke konci filmu). Herci jsou fantastičtí (proč akademici ignorují akční snímky?). Pokud jste film neviděli v kině, nejspíše při jeho sledování nezažijete to co já. Nejlepší akční film konce století.(30.5.2005)

Jestli chce někdo vědět, jak má vypadat pořádně nabušená akční pecka, tak ať se podívá na tenhle Bayovův kousek, který je jednoznačně jedním z nej v 90. letech. Nicolas Cage v roli uťápnuté a z akce vystrašené laboratorní krysy se pomalu mění v hrdinu a naprosto vynikající Sean Connery je stejně jako záporák Ed Harris třešničkou na dortu. Film má švih, spád, akční scény fungují výborně a naprosto skvělá muzika dotváří tohle vše do uceleného celku. Díky tomuhle filmu mě začalo bavit navštěvovat kino a stále čekám, kdy Michael tenhle svůj majstrštyk konečně překoná, možná marně, ale já si počkám. :)(14.6.2006)

Tento masovo zbožňovaný akčák je po vizuálnej stránke ukážkou dokonalého filmárskeho remesla. Je svižne, dynamicky zostrihaný, je nasnínamý cez krásne bruckheimerovské kamerové filtre, obsahuje jednu z najlepších filmových autonaháňačiek vôbec (Hummer vs. žlté Ferrari v uliciach San Francisca !!!) a koniec koncov má aj veľmi sympatické (a skvele obsadené) postavy. Lenže... na druhú stranu je všetko v ňom tak dokonale načasované a vyblískané, že som ani na sekundu nebol skutočne napätý, ani na sekundu som sa nebál o hlavných hrdinov a hlavne - ani raz som sa ako divák neocitol v očakávaní, čo bude následovať ďalej, pretože mi to bolo tak nejak úplne fuk. Tento film je totiž tak neoriginálnou, vykalkulovanou a formulaickou scenáristickou banalitou, že ma voči sebe i napriek spomínanej vizuálnej dokonalosti nechal lahostajným. A preto mu v žiadnom prípade nemôžem dať najvyššie hodnotenie.(6.5.2002)

• - Na filmu se podílel jako odborný konzultant zakladatel jednotky SEAL Team 6 Richard Marcinko. (Sealteam6)

• - Scéna, v níž Stanley Goodspeed (Nicolas Cage) pronásleduje ukradeným sporťovním vozem Masona (Sean Connery), najíždí Goodspeed (Nicolas Cage) v jedné chvíli do pruhu mezi ulicemi a pouliční lampa mu rozbíjí přední okno. V následujících záběrech je ale okno jako nové. (Mr.Hudson)

• - Roli Johna Patricka Masona mohl hrát Arnold Schwarzenegger, který považoval její odmítnutí za jednu z největších chyb své kariéry. (Edgerton)