Výborná akce, napínavá zápletka a na poměry žánru kvalitní herecké výkony (zejména dva staříci - Harris a Connery - si zaslouží pochvalu). Faktem je, že Skále nemám téměř co vyčíst, žánrově jde o takřka bezchybný snímek.Osobně jsem už trochu zmlsaný z konkurenčních produktů a v zpáletce mi chybělo víc humoru , ale to je jen můj osobní brept. 80%(2.9.2007)

Všichni, kteří hodnotili tento film 5*, nebyli při sledování zcela při smyslech. Neuvěřitelně přeceňovaný film tady na ČSFD. Opravdu nad tím zůstává rozum stát. Vždyť to je obyčejný tuctový akčňák, který sice obsahuje zajímavou vlasteneckou myšlenku, ale jinak je to je jen typicky americká hrdinovka. Neuvěřitelně kýčovité scény, které nejsou v některých případech ani trochu reálné, se mísí s někdy až dementními dialogy a prohlášeními hlavních hrdinů. Děj je velmi pestrý a zajímavý, ale to není nic platné, když je provázán nesmyslnou až trapnou akcí, rozhovory a hláškami. Toto není podle mě objektivní hodnocení filmu od ostatních uživatelů... "nejlepší akční film všech dob", "nejlepší akční film 90. let",... --- no to mě poser ;-) 60%(31.10.2008)

Skála spolu s Con Air patří vůbec k tomu nejlepšímu, co Nicolas Cage v 90. letech natočil. Něco tak skvělého se v dnešní době vidí málokdy. Film je plný hollywoodských hvězd a opravdu je to znát. Sean Connery je prostě borec, a Michael Bay taky. Ať si říká kdo chce, co chce, Bay vždy dokázal natočit skvělý akční film. Je zde mnoho skvělých scén, nezapomenutelných okamžiků a skvělých dialogů. A co by měl film za atmošku, nebýt skladatele Hanse Zimmera...100%(23.2.2013)

Tato "Bayovská megalomanie" s názvem Skála skutečně fenomenálně dostála svému názvu. Tento film je pevný jako skála a nejspíše by je dokázal i lámat. Tradiční Bayovo velkolepé, mainstreamové, americké zpracování s hereckými esy, které v drtivých úlomcích pronášejí "ultra drsné" zábavné hlášky. Akce, zábava, napětí, spád a Bayova tvůrčí nedobytnost ve směru, kterým se ubírá.(19.4.2011)

Každou chvíli slyším, jak si někdo stěžuje na Michaela Baye. Pokaždé, kdy se objeví jeho další film čtu další zbytečné negativní kritiky a musím podotknout, že naprosto na nic. Michael Bay totiž točí filmy z lásky a z důvodu pobavit diváka. Skála je jeho druhý film a ti, kteří ho nemají rádi, většinou tvrdí, že právě ona je jeho nejlepším filmem. Ale jaký je v ní rozdíl oproti jiným jeho filmům? Vtip a výborné akční scény se objeví. Dva taháka, které diváky dovábí ke každému jeho filmu. Tak čím to teda je? Nejspíš jde hlavně o parádní herecké výkony ze strany Sira Seana Conneryho, nebo Nicolase Cage a to není konec. Těch jmen, velikých jmen je opravdu dost. K tomu parádní příběh a výše zmiňované akční scény. Akční scény tak monumentální, že je umí jen Bay. Musim ale podotknout, že Skála není zas tak dokonalý film jak zde píšu. Je slušný to určitě, ale víckrát bych se na něj nejspíš už nepodíval. --- Momentík, momentík... Jaký je možný počet obětí na jednu raketu s VX plynem, generále Petersone? - Šedesát, sedmdesát... - To není zas tak hrozné. - Tisíc. Sedmdesát tisíc mrtvých. Kávová lžička té dobroty zamoří prostor sto stop. Jediná lžička týhle sračky v povětří zničí všechno živý v osmi blocích. Pochopil?!(2.9.2007)

• - Spoiler: Počet mrtvých ve filmu je 24. (Zdroj: ČSFD.cz)

• - Spoiler: Ve filmu je zmíněno, jak malé množství plynu VX stačí k vyhlazení obrovské plochy. Náslědně v závěru filmu Stanley Goodspeed (Nicolas Cage) bojuje s kapitánem Fryem (Gregory Sporleder) a vrazí mu do pusy kuličku jedu, kterou rozbije. Sám použije protilátku, ale podle toho, co bylo o jedu dříve řečeno, by takové množství usmrtilo všechny přeživsí lidi na tom ostrově, což se nestalo. (Thommy91)

• - Ve scéně kdy kadeřník upravuje vzhled Johna Masona je v pozadí slyšet píseň Leaving on a Jet Plane. Ta samá písnička zazní i v jiném filmu Michaela Baye, a to v Armageddonu. (Hal_Moore)