Pokémon: Detektiv Pikachu

• USA Pokémon: Detective Pikachu (více)

Historicky první hraný film o Pokémonech s názvem Pokémon: Detektiv Pikachu vychází z fenoménu Pokémon – jedné z nejpopulárnějších multigeneračních zábavních značek všech dob. Fanoušci z celého světa si nyní mohou na stříbrném plátně užít dobrodružství s Pokémonem Pikachu tak, jako ještě nikdy dřív. Pikachu se představí v roli detektiva Pikachu, Pokémona, kterému není rovno. Ve filmu se kromě něj objeví celá plejáda oblíbených postaviček Pokémonů, každá se svými unikátními schopnostmi a povahou. Příběh začíná záhadným zmizením špičkového detektiva Harryho Goodmana, které přiměje jeho jedenadvacetiletého syna Tima, aby začal pátral po tom, co se jeho otci stalo. V pátrání mu přitom asistuje parťák jeho otce, detektiv Pikachu – okouzlující a vtipnými poznámkami sršící superslídil. Když Tim a Pikachu zjistí, že jsou výjimečným způsobem předurčeni k vzájemné spolupráci, spojí síly a vrhnou se vstříc vzrušujícímu dobrodružství, aby celé té spletité záhadě přišli na kloub. V neony ozářených ulicích pulzujícího moderního velkoměsta Ryme City, kde lidé a Pokémoni žijí bok po boku v hyper-realistickém světě, společně hledají stopy a setkávají se s pestrou směsicí Pokémonů. Postupně ovšem začnou odkrývat šokující plán, který by mohl zničit stávající mírové soužití a ohrozit celý vesmír Pokémonů. (Vertical Entertainment)

Sentido

Je to papírem šustící, herecky k zemdlení, ale trikově o třídu vymazlenější a šikovnější než přeplácaně ušmudlanej srandard blockbusterovýho popkornu. ()

ROCK,THE

Tak jak dopadl malý žlutý Detektiv. Za mě velká popcornová oddechovka. Povinnost pro každého fanouška Pokémonů vidět tento film je jasná, ale rozhodně to není jen pro fandy ale i pro lidi co si chtějí dát oddech od vážných dramat a nechat se unášet pohodovým dobrodružstvím. Efekty a vyobrazení těch malých i velkých stvořeních bylo skvělé. Příběh sám o sobě vtáhne a člověk to doslova hltá. Zejména pak závěrečná scéna potěší překvapením. Takže kdo si chce zajít na opravdu relaxační film ať neváhá. Jen pozor aby jste čistě náhodou nezmizeli, to by pak váš případ musel vyšetřovat..... DETECTIVE PIKACHU Mé hodnocení:8/10 ()

TheSpearCZ

Můj největší problém s filmem je ten, že nevím na koho je cílený, protože pro děti je to moc dospělé a pro dospělé moc dětské, jestli to dává smysl :D Každopádně i přesto, jak moc průměrné to bylo se mi to jednoduše líbilo a je to takové moje guilty pleasure. Abych to jen nehanil, tak svět se povedl na výbornou, Ryan Reynolds nezklamal a emocionální konec na mě zafungoval. Čisté 3* ()

melloun

Obával jsem se zplácaniny bez hlavy a paty. Naštěstí "detektivní" příběh zvládne utáhnout celý film, aniž by hrozil rozpad na nesourodé části. Středobodem vyprávění je Pikachu, což je výborná volba, ale pokémonů se ve filmu objeví spousta a to včetně těch nejznámějších. CGI efektům někdy dochází dech, obzvlášť v hromadných scénách s velkým počtem pokémonů, ale to je spíše jen drobnost, protože jinak je jejich interakce s okolím byz chyb. Vůbec bych se nebránil volnému pokračování v podobném stylu. ()

CaptainCzech

Pokémoni jsou moje srdcovka a tak jsem se na tenhle film opravdu těšil. Nakonec je z toho dobrý průměr, není to žádná úžasná pecka, ale ani průser. Největší plus filmu je Pikachu (celková jeho animace a hlas Ryana Reynoldse) a celkově všichni Pokemoni v čele s tím největším borcem kterým je Charizard. Bylo tu pár super easter eggů na původní seriál (hasičský tým Squirtlů, soubojové turnaje + aréna a nebo Pikachu zpívající znělku), navíc závěrečný zvrat kdy vlastně není Timův táta mrtvý, ale je převtělený do Pikachu (navíc si ho střihne Reynolds což jsem fakt uznal) byl pro mě dost COOL. Negativem vidím celkově hlavní postavy, který nebavily a to včetně Mewtwo (traduje se, že by měl mít vlastní sólovku) tak doufám, že tomu tak nebude, nikdy mě moc nezajímal. Největši negativum ale je hrozně málo soubojů mezi Pokemony, jestli vůbec nějaký pořádný byli, nabízelo se to tu a spláchli to do hajzlu. Každopádně film zabaví a uteče to rychle, pokud bude pokračování nebo nějaký jiný film z tohoto ''universa'' tak ho na 100% podpořím. Snad to pro příště bude o nějakém trenérovi, který se chce stát tím nejlepším. 4 hvězdy a 75% ()

SpeedyCZ

Nevím, co si scénáristi šlehli, ale chci to taky. :) Děj je naprosto šílenej a nedává ani moc smysl. Nicméně Reynolds si to celé dobře táhne... ale stačí to na dobrej film? Potěšil fan service v podobě závěrečných gameboyových titulků a hudby! ()

Rathalos

Pokemoni sa dockali prveho hraneho filmu a spojenim roznych zanrov vznikol celok,ktory urcite potesi hlavne deti,ale i dospelych,lebo patrim k nim a nuda urcite nehrozi,zlty Pikachu bol velmi roztomily,herec Justice Smith je sympatak a samotny pribeh bol zaujimavy,nemozem inak ako dat plne hodnotenie...:-) ()

johnywalker

Miluju Pokémony. Jsou moje dětství. Jsou to stovky hodin strávený u her, kartiček a samolepek. Jsou prostě láska. No a právě proto jsem dost zklamanej z tohohle počinu. Jakože Pokémoni jsou topový, proti tomu žádná... na Ryana taky nemůžu říct ani slovo... Ale kdo sakra psal scénář, tak pochvalu určitě nedostane - stejně jako ten, kdo přišel s nápadem vybrat zrovna tenhle příběh na filmový zpracování. Jsem v rozpacích. Chci víc Pokémonů. Chci ale lepší příběh. Doufám, že tenhle filmík nezabije celej potenciální universe. ()

BOURQUE

Dlho očakávaná filmová adaptácia „Pokémon“ dorazilo až v roku 2019. Výsledok? Klasický priemer, miestami podpriemer, ktorý postráca fantáziu, ktorú svet Pokémonov ponúka. Príbeh uložený do prísnych šablón, málo vtipných a zábavných scén a ešte k tomu žiadne väčšie prekvapenie. Film „Pokémon“ v tejto je forme málo ambicióznym a pravdepodobne dokáže (lepšie) osloviť len skalných fanúšikov animovanej ságy (ale nemyslím, že všetkých). Osobné hodnotenie: 66% (**) ()

Olík

Historicky první hraný film o Pokémonech……dvojité WAU. Ne vážně. Já z generace, která když pokémoni vtrhly do našich končin, už nebyla ve věku sběratelů kartiček barevných divnozvířátek. Moje dcery, věkově na opačném pólu…každopádně touto mediální franšízou také nepolíbeny. A v tomto složení jsme se sešly před televizní obrazovkou, abychom byly svědky neoriginálního pokusu o efektní celorodinný blocbuster. Já osobně bych asi víc kopíroval současné animované filmy. Prostě bych tam sázel Squirtlea za Pidgeotem, nechal bych je dělat infantilní gagy a ona by i ta zápletka jinak odsýpala. Takhle tak trochu pichou ke uzdi :D ()

helloween93

Hodně family friendly verze Pokémonů, kterou zachraňuje vždy pohotový a vtipný Reynolds a Pikachu. Bez nich by asi film prošuměl, protože po příběhové stránce je film celkem slabý, ale zachraňuje to velký počet Pokémonů. Pro fandy Pokémonů a pro lidi co na tom jako já ujížděli v dětství to bude zábava, zbytek to asi prozívá. Komerčně to Warnerům vyšlo a několik týdnů po Endgame se v kinech Pikachu dokázal prosadit, tržbami překonal rodinného Dumba i Shazama a došel si přes 400 mega. 3* ()

mala_kea

Hláškující Ryan Reynolds je to nejlepší a také jediné dobré na tomhle filmu. Příběh vcelku neoriginální a nudný ale bohužel nedokáže zachránit ani on. Nejvíc mi ve filmu chyběly pokemoní souboje a jejich různorodé schopnosti. Nejvíc vidíme něco používat samotného Pikachua a to jen v několika málo okamžicích. Absolutně nechápu celou sekvenci s Torterrem. Zbytečně dlouhá, pro příběh nepodstatná a špatně naanimovaná akční pasáž s přerostlými Torterry je opravdu zbytečných 10 minut, které vám už nikdo nevrátí. Za zmínku stojí i samotné finále, které mělo potenciál předvést se v plné parádě a rozjet nějakou tu pokemoní show schopností ale dostali jsme jen nesmyslné flashbacky a kupu rozhovorů na pozadí špatné CGI bitky. ()

Hapretor

jsem infantilní ... ale tolik zas ne ... tohle je už za hranici ... málo vtipné ... moc strojené ... "čínský" kýč ... ()

ludva10

Přiznám se, že jsem jako hráč Pokémon GO asi trochu ovlivněn, ale tak max. o hvězdu. Film moc pěkně natočený, animace suprové, k tomu vtipné scény i hlášky. Prostě bomba vidět virtuální postavičky v hraném filmu. Díky za ten zážitek. ()

gazogazo odpad!

Na tomhle není nic dobře. Pokémoni jsou hnusný, mewtwo je jak z jednoho z animovaných filmů - hnusnej. Příběh debilní a nijakej. Rozhodně strašná ztráta času... + Otec, syn porno rozdíl věku ()

Nový Sonic drtí všechny rekordy

Nový Sonic drtí všechny rekordy

11.04.2022

Další slavná hra míří na velké plátno

Další slavná hra míří na velké plátno

03.08.2020

Režisér filmů Příběh žraloka a Pokémon: Detektiv Pikachu Rob Letterman se upsal filmové adaptaci známé herní značky Beyond Good & Evil od společnosti Ubisoft. Snímek, na nějž zakoupil práva… (více)

Automatová hra Dragon’s Lair dostane film

Automatová hra Dragon’s Lair dostane film

30.03.2020

Kultovní automatová hra Dragon’s Lair dostane svoji vlastní filmovou adaptaci. Práva získal po asi roce jednání streamovací gigant Netflix, a do hlavní role obsadil herce Ryana Reynoldse. Tomu přitom… (více)

Neviditelný vystrašil i Sonica

Neviditelný vystrašil i Sonica

02.03.2020

Nový horor Leigha Whannella (Upgrade) Neviditelný s Elisabeth Moss (Mad Men) má za první víkend v kinech krásných 49,2 milionů dolarů celosvětově a sesadil tak ve Státech dosavadního krále box office… (více)