Pokémon: Detektiv Pikachu

• USA Pokémon: Detective Pikachu (více)

Historicky první hraný film o Pokémonech s názvem Pokémon: Detektiv Pikachu vychází z fenoménu Pokémon – jedné z nejpopulárnějších multigeneračních zábavních značek všech dob. Fanoušci z celého světa si nyní mohou na stříbrném plátně užít dobrodružství s Pokémonem Pikachu tak, jako ještě nikdy dřív. Pikachu se představí v roli detektiva Pikachu, Pokémona, kterému není rovno. Ve filmu se kromě něj objeví celá plejáda oblíbených postaviček Pokémonů, každá se svými unikátními schopnostmi a povahou. Příběh začíná záhadným zmizením špičkového detektiva Harryho Goodmana, které přiměje jeho jedenadvacetiletého syna Tima, aby začal pátral po tom, co se jeho otci stalo. V pátrání mu přitom asistuje parťák jeho otce, detektiv Pikachu – okouzlující a vtipnými poznámkami sršící superslídil. Když Tim a Pikachu zjistí, že jsou výjimečným způsobem předurčeni k vzájemné spolupráci, spojí síly a vrhnou se vstříc vzrušujícímu dobrodružství, aby celé té spletité záhadě přišli na kloub. V neony ozářených ulicích pulzujícího moderního velkoměsta Ryme City, kde lidé a Pokémoni žijí bok po boku v hyper-realistickém světě, společně hledají stopy a setkávají se s pestrou směsicí Pokémonů. Postupně ovšem začnou odkrývat šokující plán, který by mohl zničit stávající mírové soužití a ohrozit celý vesmír Pokémonů. (Vertical Entertainment)

helrohir

Celkom zaujímavý pokus sfilmovať túto pôvodne animovanú seriálovú značku, ktorá je vo svete stále veľkým fenoménom. Kostra filmu je v podstate niečo ako detektívka, a tí, čo pôvodne čakali od filmu s pokémonmi to pravé orechové, teda ich vzájomné súboje, môžu byť celkom sklamaní. Ale inak to nebolo také zlé, ako som očakával. Príbeh celkom ujde, občas sa dá aj pobaviť a na plátne sa premáva celá plejáda rôznych pokémonov. Tých, čo s týmto univerzom nikdy nemali dočinenia film asi baviť nebude vôbec, ale ja som na pôvodnom animovanom seriáli ako dieťa dosť ulietaval, tak si ten bod k dobru prihodím. 50%. ()

Mr.Ward

Žádné veledílo to teda fakt není, ale Pokémoni poznamenali moje dětství, takže jsem se na ten film těšil, a splnil moje očekávání. Pohodová podívaná pro děti, kde si dospělí film užijí jen za předpokladu, že na Pokemonech jako já vyrůstali. Každopádně doufám že film vydělá, na další filmy z tohohle univerza bych se rád podíval. ()

mikki089

Film vřele doporučuji. Obsazení i ztvárnění všech rolí je excelentní a Ryan Reynolds opět nezklamal. Ve filmu nechybí momenty smíchu i akční scény. Zakončení je skvěle promyšleno a celý film uběhne jako voda. ()

Renie42

Nikdy jsem nesbírala pokémony, neviděla seriál a jedinýho pokémona, co jsem znala, byl samozřejmě profláknutý Pikachu. Také jsem zkusila aplikaci a chodila jak blbec s očima přilepenýma na mobil, jestli náhodou nenajdu nějakého dalšího do sbírky. Po pár měsících jsem to vzdala, ale díky tomu mi někteří ostatní pokémoni nezdáli tak neznámý. A ten film mě docela bavil. Není to žádná extratřída, ale pro fanoušky dobrý a i pro ty, co pokémony viděli možná tak z vlaku. ()

Emjecko

Víte, kdo je Pokémon? Přijde vám Pikachu roztomilý? Chtěli jste vždycky pochytat všechny? Odpovídáte-li převážně ano, jste zde správně. V opačném případě máte zásadní mezeru ve vzdělání, kterou si musíte ihned doplnit! Pokémoni jsou živí tvorové. Ano, stejně jako vy. Pikachu JE roztomilý! Ptát se na něco tak očividného byla samozřejmě past na kacíře a ignoranty. No a pochytat všechny by je chtěli všichni. Pokud se však náhodou nejmenujete Ash a nekamarádíte s Pikachuem, smůla. Stále však můžete jít do kina a představovat si, jaké by to asi bylo. Ono to tak i bude, jednou. Jenom my už tady nebudeme. Btw. ten film je takový... Asi jako tento komentář. Ale prostě mluvící Pikachu no. ()

Mr_Fear

Popravdě od tohoto snímku jsem čekal totální selhání, jak se v remaku jiných kultovek v poslední době dějě často, ale musím říct, že mě dost mile překvapil. Ano, některé pasáže a přechody v ději možná šli udělat líp, ale i tak poklona... Oceňuji, že byli použiti v podstatnějších rolích především pokémoni z původní série seriálu. Za mě 3,5 hvězdičky, zaokrouhleno nahoru. ()

Vykuk

Celkem jsem se na to těšil, že by to mohla být sranda, byť nejsem příznivce pokémonů.. a byla to fakt mega nuda, špatně vyprávěný příběh, přihlouple neuvěřitelné a to nemyslím pokémony, ale vztahy, postavy a vývoj.. ani nevim za co dávám tu jednu hvězdu, snad za ty celkem dobře zpracované pokémony:) ()

ilclassico

Nejlepší herecký výkon podal Pikachu, to mluví za vše. Jinak jde o jednorázový spotřební tovar, nic víc. V rámci žánru za 2,5. ()

Nathaniell

Nejsem fanouškem pokémonů a nikdy mě extra nebrali. Vlna Pokémon GO mě tedy obešla ze všech stran a blbečky pobíhající s mobily po parcích jsem častoval všelijakými názvy... Ovšem tohle bylo překvapivý: To nový pojetí, mluvící a dost ujetej Pikachu, ztřeštěnej ale slušnej příběh... Nějak nevím, proč jsem se vůbec rozhodl vidět tenhle film. Ale vím, že toho nelituji. Klady: Obsazení, herci, dialogy, soundtrack, zápletka a fakt ulítlý hlášky... Mínusy: "Pokémoni tu s námi žijí odjakživa..." Blablabla... Opravdu? A jak často my v televizi kecáme o tom, že s námi odjakživa žijí zvířata? Ale bylo by divný, kdyby v USA něco nepokazili... Jo a Machamp byl fakt skvělej. Jen je škoda, že se ukázal jen na takovou chvilku. Plus soubojů mohlo být víc. Ale to nevadí. Dávám zasloužené 4* ()

Kimkong

Anebo to nejlepší jste viděli v traileru. Jinak nuda, až jsem v půlce vytuhl. Nic moc příběh o hledání otce, překlopení do záchrany pokémonů a lidstva. Někteří pokémoni málo kvalitní animace. Jediný kdo ti to užil byl asi Reynolds. A já si říkal odkud je Newton povědomá. Ze Supernatural. ()

instageek_cz

Ryan Reynolds v roli Pikachu a pokémoni jako detektivka? Obojí se ukázalo být trefou do černožlutého! Úvodních 20–30 minut by se klidně mohlo jmenovat Pokémon Noir. Hlavní hrdina Tim se dozvídá o tragické smrti svého otce, policisty. Musí proto vyrazit do neonového velkoměsta Ryme City, kde žijí pokémoni a lidé pohromadě, jakékoliv chytání a zápasení je tu ilegální. Atmosféra v téhle pasáži je fantastická. V potemnělé kanceláři tátova kolegy se Tim dozvídá, jaký to byl skvělý chlap a policajt, zatímco na něj zpoza stolu nevraživě zírá pokémonní buldok Snubbull. Stropní větrák se tiše otáčí, skrze žaluzie prosvítá slunce zapadající na oranžovém nebi. Také opuštěný tátův byt působí správně tajemně, zkrátka nadějný začátek jak z americké hard-boiled krimi ze staré školy! To už se na scéně objevuje i Pikachu a věci začnou být díky Reynoldsovi mnohem, mnohem ukecanější!:)) Ale je to fajn, tahle bizarní kombinace funguje a vůbec vám nebude připadat divné, že neslyšíte jen „pika–pika.“ Proč vlastně Pikachu mluví prozrazovat nebudu, celé je to součástí zbytečně překombinované zápletky s neuvěřitelně klišovitými momenty a zvraty. Ale právě Reynolds a ostatní vydaření pokémoni jsou důvodem, že to celé ubíhá příjemně. Naopak mě moc nebavil Justice Smith, představitel Tima. Asi je to něco osobního, strašně mě štval ve dvojce Jurského světa, kde jsem se přímo modlil, aby co nejdřív skončil v čelistech jakéhokoliv nejbližšího masožravého dinosaura:)) Co říci závěrem. Škoda, že se film zhruba v polovině promění z noirové detektivky na typickou „dobrodružnou podívanou pro celou rodinu“. Na druhou stranu, právě menší děti si ho užijí nejvíc. Ale ani původní fanoušci série, kterým už dávno není 10 a ví, že se z nich ti nejlepší trenéři pokémonů na světě (nejspíš) nestanou, se nemusí bát. Detektiv Pikachu jim ukáže jejich oblíbence tak, jak si je vždycky přáli vidět, a jak to dokázalo i Pokémon GO – mezi námi, v „reálném“, živém světě. Hodnocení: 6/10 /// Více recenzí a zajímavostí ze světa současné i retro popkultury sledujte na Instagramu, profil instageek_cz !!:) ()

Honzimir67

3/10 - Jediné, čím by se film mohl pyšnit, jsou efekty a fakt, že je to první hraný pokémon film. Film jsem poprvé viděl, když jsem byl do pokémonů totálně "zažraný", tímpádem u mě měl největší šanci uspět, ale byl jsem zklamán. Za mě jeden z nejhorších filmů, co jsem viděl, přesto dávám 2 hvězdy za snahu, a za sice šílený, ale alespoň nějaký nápad, jehož vymyšlení nemuselo být tak jednoduché. ()

MartinTerran

Je to taková pěkná pohádka, což vlastně Pokémoni byly vždy, hlavně pro moji generaci. Příběh zajímavý a plný zvratů a překvapení. Pokémoni jsou pěkně zpracování a jsou roztomilí, ale nějak mi neseděla jejich velikost nebo v tomto případě spíš "malost". Ze seriálu si je tedy pamatuju o dost větší. Hodnocení: 65/100. ()

Kethryn

Bolo nostalgické zhliadnuť postavičky môjho detstva takto naanimované. Teším sa, že fenomén Pokémon pretrváva aj v dobe pokročilej animácie, no „kreslené“ pokémony majú väčšie čaro. Samotný film bol takou jednoduchou oddychovkou , ktorá bola cielená hlavne na detského diváka (easy money). V roli Tima by som uvítala nejakého iného herca, pretože Justice Smith sa mi sem nehodil. Kľudne tam mohli dať nejakého aziata, keďže celý fenomén vznikol v Japonsku. Videorecenzia ku filmu v mojom profile. ()

segovesus

70% ... Seriál jsem viděl, hrál jsem Pokemon Go i Let's Go Pikachu, znám slušně 4 generace ze 7 (na podzim 8). Film je nádherně roztomilý, plný úsměvných momentů, vizuální stránce není co vytknout. Pikachu je vymazlený a když sedí v autě v dětské sedačce a masíruje psyduckovi nohy, tak to prostě nevymyslíš. Je tam ovšem prvek, na kterém se zasekla realizace Enderovy hry, hlavní hrdina je starší natolik, aby tam mohla být romanticka linka sameček a samička, protože prostě cílovka a ty marketingové stereotypy, jak vydělat. Zápletka je poměrně rafinovaná, tvůrci však mohli trochu lépe pracovat s tempem a přidat více soubojů, ale rozpočet je prostě konečný. Úplně se nabízí pokračování a moc rád bych jej viděl. ()

mivr

Základná škola 7 ročník, prišiel fenomén "Pokémon" zažil som to ako mnohí, seriál som sledoval pravidelne, menili sa karty, ako jediný som mal v triede "GameBoy Color" a jeden kamarát mi požičal vtedy Pokémon Yellow hru. Všetci to chceli hrať a nedokázal som sa od toho odtrhnúť. Od vtedy som prešiel všetky možné hlavné hry aj na Nintendo Switch. V minulosti som si aj hovoril, že by mohli s filmovať Pokémon svet a stalo sa. Tento svet má potenciál, ale nie v podobe akú som videl v kine "Pokémon: Detektív Pikachu" som bol mierne sklamaný a mierne spokojný. Detektiv Pikachu hru som nehral, tá ma neoslovila. Keby film čerpal nápady z pôvodného seriálu, bolo by to super. Nemôžem film inak hodnotiť ako 3 a 1 za nostalgiu. 4/5 ()

Drozdo57

Pred 20timi rokmi by bol tento film splnený sen. Ale dnes som sa musel pýtať: "Pre koho je tento film určený?" Ak je to pre deti, novú generáciu fanúšikov, tak je tento film dosť vážny a málo uvádza do sveta Pokémonov. Naopak, občasné sú narážky práve pre zasvätených. Ak je to ale film pre odrastených fanúšikov prvej mánie okolo roku 2000, ktorí majú teraz 25-35 rokov, tak naopak, film málo stavia na tých veciach, ktoré sme na Pokémonoch mali radi. Áno, píšem sme, pretože sám som býval a stále som pomerne veľký fanúšik hlavne Pokémoních hier. Pokémoni sú predsa o trénovaní a súbojoch a o všetkých tých kreatívnych schopnostiach a možnostiach a kombináciách s ktorými sa autori mohli vyblbnúť do sýta. Bohužiaľ práve trénovania a súbojov je v tomto filme minimálne a celé je to skôr taký buddy-teenage film, infantilnejšia verzia filmu Ted. Vybrané akčné scény majú síce slušné tempo a je vidieť, že filmársky ide o solídny počin. Nie je ich ale zasa toľko, aby film zachránili. Hlavný hrdina je úplný debil, ktorého hrá nevýrazný neherec. Ženskú postavu hrá Kathryn Newton, ktorá je síce tiež dosť neherec, ale aspoň sa tipovo do svojej role hodí. Samozrejme, všetko zachraňuje Pikaču, dabovaný Ryanom Reynoldsom. Každú scénu si kradne pre seba a s jeho stvárnením sa animátori vyhrali. Čo bohužiaľ už nemôžem povedať o väčšine ostatných Pokémonov, ktorí mnohokrát pôsobia lacno a animácia vyzerá ako z niekoľko rokov starého filmu. Nakoniec sa ale nedá povedať, že som sa úplne nudil, hoci príbeh nie je z tých najlepších. Pridávam jednu hviezdičku za tú nostalgiu, pretože hraný film s Pokémonmi som si dlho prial. A natočiť ho teraz chcelo odvahu. Ibaže som si prial čosi úplne iné. ()

Nový Sonic drtí všechny rekordy

Nový Sonic drtí všechny rekordy

11.04.2022

Další slavná hra míří na velké plátno

Další slavná hra míří na velké plátno

03.08.2020

Režisér filmů Příběh žraloka a Pokémon: Detektiv Pikachu Rob Letterman se upsal filmové adaptaci známé herní značky Beyond Good & Evil od společnosti Ubisoft. Snímek, na nějž zakoupil práva… (více)

Automatová hra Dragon’s Lair dostane film

Automatová hra Dragon’s Lair dostane film

30.03.2020

Kultovní automatová hra Dragon’s Lair dostane svoji vlastní filmovou adaptaci. Práva získal po asi roce jednání streamovací gigant Netflix, a do hlavní role obsadil herce Ryana Reynoldse. Tomu přitom… (více)

Neviditelný vystrašil i Sonica

Neviditelný vystrašil i Sonica

02.03.2020

Nový horor Leigha Whannella (Upgrade) Neviditelný s Elisabeth Moss (Mad Men) má za první víkend v kinech krásných 49,2 milionů dolarů celosvětově a sesadil tak ve Státech dosavadního krále box office… (více)