Pokémon: Detektiv Pikachu

• USA Pokémon: Detective Pikachu (více)

Historicky první hraný film o Pokémonech s názvem Pokémon: Detektiv Pikachu vychází z fenoménu Pokémon – jedné z nejpopulárnějších multigeneračních zábavních značek všech dob. Fanoušci z celého světa si nyní mohou na stříbrném plátně užít dobrodružství s Pokémonem Pikachu tak, jako ještě nikdy dřív. Pikachu se představí v roli detektiva Pikachu, Pokémona, kterému není rovno. Ve filmu se kromě něj objeví celá plejáda oblíbených postaviček Pokémonů, každá se svými unikátními schopnostmi a povahou. Příběh začíná záhadným zmizením špičkového detektiva Harryho Goodmana, které přiměje jeho jedenadvacetiletého syna Tima, aby začal pátral po tom, co se jeho otci stalo. V pátrání mu přitom asistuje parťák jeho otce, detektiv Pikachu – okouzlující a vtipnými poznámkami sršící superslídil. Když Tim a Pikachu zjistí, že jsou výjimečným způsobem předurčeni k vzájemné spolupráci, spojí síly a vrhnou se vstříc vzrušujícímu dobrodružství, aby celé té spletité záhadě přišli na kloub. V neony ozářených ulicích pulzujícího moderního velkoměsta Ryme City, kde lidé a Pokémoni žijí bok po boku v hyper-realistickém světě, společně hledají stopy a setkávají se s pestrou směsicí Pokémonů. Postupně ovšem začnou odkrývat šokující plán, který by mohl zničit stávající mírové soužití a ohrozit celý vesmír Pokémonů. (Vertical Entertainment)

Jaro_slav

Dávalo to podobnej smysl, jako film viděnej o den dřív – s tim rozdílem, že po tomhle jsem neměl chuť se něčim zdunět. Z borce z Paper Towns by mohl bejt dobrej herec i ve vážnejch rolích, idyž zatim vždycky hraje spíš jen takovýho „ňoumu od vedle“. Zato tuhle načančanou napipi už zvovu vidět nepotřebuju. I když Bill Nighy jen vydělává, furt má styl. Takže taková skoro šedesátka, ale asi hlavně proto, že hlas Ryana Reynoldse v „roli“ pikaču dělal půlku zábavy. ()

ProgLaney

Fenomén Pokémon už mě minul, takže jsem k tomu přistupoval v podstatě bez nostalgie, ale byla to prostě taková pohodová večerní zábava, Pikachu byl vtipnej a příběh s ohledem na cílovou skupinu přesně tak akorát. Podle mě nelze srovnávat s ostatními animáky, ale ve svý kategorii celkem příjemná podívaná. 3,5*, ale Pikachu to prostě táhne neuvěřitelně. ()

Marius_ss

Hlupucke, predvídateľne (hoc niektoré zvraty boli fajn), detské. A rovnako tak nevyužitý potenciál. Dokonca ani ta nostalgia nebola tak silná ako mohla byt. Ale napriek tomu som si niektoré scény užil, hlavne s qboneom. Pikachu bol fajn, no neviem či to bol dobrý nápad dať tam Reynoldsa, ktorý si to tým pádom kradol pre seba. Čo už seriál bol omnoho lepší :) Asha, Misty, Broka vs Raketový tím nenahradí nič :), oproti ním boli postavy vo filme trapaci :) Videné 13.05.2019, Cinemax Prešov, Sála B, sedadlo G 7, s Evkou, spolu s nami boli ešte dvaja ľudia. ()

jarmik

Hlavní lidský hrdina je nudný, vše ostatní bylo celkem fajn. Je to strašná pikachovina, ale dávám 4* za to, jak nás rozesmáli nejen chytře Pikachu, ale především absolutně primitivně Psyduck. ()

Garch

Filmek pro jedenáctileté, kteří pokémony znají. A tomu mému jedenáctiletému se líbil moc. Za mě, dobrý. ()

Mimomisu

Slabsi tri. Za vizual a Reynoldse. Ten by si klidne zaslouzil klidne vic PG13 hlasek a cely film lepsi scenar a celkove dospelejsi pristup a o dost mene logickych lapsu. Treba se to povede u dvojky, tohle me uplne neodradilo. ()

Marys

A, nie. Inovatívny Pokémon príbeh ma za srdce absolútne nechytil a nezachránil ho ani Ryan Reynolds s masívnym mindfuckom na záver. Práve naopak, celé to k tomu smerovalo a odkazovalo, no nechápem, prečo to tam vlastne bolo. Radšej poprosím neoriginálneho live action Pokémona s Ashom, nech sú tam súboje, odznaky, liga a všetko. ()

TwoFace

Před dvaceti lety bych tenhle film bezpochyby zbožňoval, takže jsem čekal, že mě při sledování přenese zpět do dětství. No, nestalo se. Detektiv Pikachu svůj potenciál vůbec nevyužil a působí spíš dojmem produktu vezoucího se na vlně popularity Pokémon GO (čímž, buďme upřímní, přesně je). Přesto jde o povedený film, který na svých malých žlutých ramenech nese především roztomilý Pikachu s hlasem Ryana Reynoldse. Pokémoni přenesení do reálného světa vypadají v rámci možností dobře, někdy ale balancují na hraně zneklidňujících výjevů z nočních můr. I když jde primárně o film pro děti, najde se v něm i pár vtipů, které pochopí spíš ti větší. Příběh raději nekomentuji. Není vyloženě špatný, scénáristé se však rozhodli pro několik hodně ujetých momentů (hlavně závěrečný plot twist), které asi nebyly zrovna tou správnou cestou, kterou se vydat. Pokémoni by zkrátka měli zůstat v rukách Japonců a pokud možno pouze jako anime. ()

Spacecore

Myslel jsem si, že to bude blbost a hlavně jsem si říkal, že přece na mě Pokémoni nemůžou mít nostalgickej vliv, když je to přes dvacet let. No mýlil jsem se! Příběh je prosťounký a pitomoučký, samozřejmě je to pro děti, ale věřím, že pro ty děti ten film mohl mít stejný efekt jako na nás kdysi Space Jam, králík Roger, nebo samostatní Pokémoni. No.. Od začátku jsem si film vcelku užíval! Poznal jsem x Pokémonů jménem, což je šílený jak hluboký to stopy zanechá na mozku. Pokud do toho Japonci vkládali nějaké podprahové signály tehdy, tak jsme asi všichni v řiťi. Každopádně to bylo svěží, vtipné, bavil jsem se. Dokážu si představit, že by mě neštvalo jít na takový film s děckama. Pikachu byl extrémně vtipný, Pokémoni byli roztomilí, mělo to spád. Konec byl teda pofidérní, ale budiž. Líbila se mi přítomnost Mewtwo, vzpomněl jsem si jak jsem byl v kině v roce 2000 nebo 1999, nebo kdy na prvním Pokémoním filmu, to byla velká věc, bylo tam celé město. Pokémon GO mě minul a vlastně jsem začal mít radši Digimony už někdy v roce 2001-2, ale kurňa ti Pokémoni prostě zanechali stopy! Což je hustý ()

Oliveris

Svet Pokémonov ma nikdy veľmi neoslovil. Napriek tomu potenciál pre filmové spracovania má. Tu je ale veľmi nevyužitý. Film je jasne určený pre mladšie publikum. Ale ako som mal možnosť vidieť v kine, ani to veľmi neoslovil. Humor je suchý a mnohokrát silený. Najväčšou slabinou filmu je rozhodne jeho stred a koniec. Stredovej časti chýba väčšie napätie a moment prekvapenia, koniec je potom maximálne klišé v štýle "len aby to už bolo". Kladne hodnotím efekty a herecké výkony. Na záver toľko, ak ste fanúšikom Pokémonov tak by ste si to nemali nechať ujsť, keďže isté klady tu sú. Pokiaľ ste ale len náhodný okoloidúci a váhate, tak ten čas môžte stráviť pri lepšom filme. ()

Janko_Vlyrd

Pre skalných fanúšikov plnokrvná guilty pleasure a zároveň obrovská pocta k celému univerzu Pokémonov. Objektívne jasná štvorka. Piata hviezda čisto subjektívna. Za detských čias to bola skrátka srdcovka. Prepojenie civilizácie so svetom Pokémonov skvelé. Byť Japonec, skáčem dva metre. ()

Mr.curry

Příběh stojí za starou bačkoru, ale jako vizuální pohádka pro dospělé s notnou dávkou nostalgie a úsměvnými "roztomilostmi" se to vyvedlo. ()

Flopik

Detektív pikachu ťaží najviac z nostalgie, pretože každý z nás určite pozeral Pokémonov.No a filmu to vychádza , pokémoni sú spravení skvelo, sú strašne zlatí a pika pika by ste najradšej zjedli. Príbehovo je to zaujímavé, a vzťah medzi hlavnými hrdinami sa mi páčil.Chýbali mi však nejaké súboje medzi pokémonmy kdeby viacej ukázali schopnosti. Za mňa spokojnosť a prípadné pokračovanie by som si rád pozrel. Možno by to inak bolo za 4* ale tá nostalgia nechýbala takže 5. ()

majec4

Trochu zamrzí že to nie je typický veľkofilm. Po pár minútach som si uvedomil, že to je film pre decká. Čakal som, alebo lepšie povedané dúfal som v niečo dospelejšie. Ale pozriet sa to dalo bez problémov, no dej bol dosť okukany a celú zápletku som odhadol dosť skoro. ()

TheSpearCZ

Můj největší problém s filmem je ten, že nevím na koho je cílený, protože pro děti je to moc dospělé a pro dospělé moc dětské, jestli to dává smysl :D Každopádně i přesto, jak moc průměrné to bylo se mi to jednoduše líbilo a je to takové moje guilty pleasure. Abych to jen nehanil, tak svět se povedl na výbornou, Ryan Reynolds nezklamal a emocionální konec na mě zafungoval. Čisté 3* ()

Bozvav

Naprosto skvělá podívaná, která sice nenabízí bůhví jaký příběh, ale je vizuálně dokonale vymazlená, Pikachu je roztomilý až běda a ostatní pokémoni jsou také boží. Akce slušná, technologické vychytávky luxusní. Pravda dialogy a logika děje je dosti upozadněna na úkor vizuálu, ale tady jde o oživlé pokémony, takže kdo by čekal nějakou hloubku a duševní potravu, ať si pustí Annu Kareninu. Za mne maximální spokojenost. Jako třešničku na dortu vnímám Ryana Reynoldse, který je coby detektiv k nakousnutí, tato image mu neskutečně sedne. 85%. ()

Nový Sonic drtí všechny rekordy

Nový Sonic drtí všechny rekordy

11.04.2022

Další slavná hra míří na velké plátno

Další slavná hra míří na velké plátno

03.08.2020

Režisér filmů Příběh žraloka a Pokémon: Detektiv Pikachu Rob Letterman se upsal filmové adaptaci známé herní značky Beyond Good & Evil od společnosti Ubisoft. Snímek, na nějž zakoupil práva… (více)

Automatová hra Dragon’s Lair dostane film

Automatová hra Dragon’s Lair dostane film

30.03.2020

Kultovní automatová hra Dragon’s Lair dostane svoji vlastní filmovou adaptaci. Práva získal po asi roce jednání streamovací gigant Netflix, a do hlavní role obsadil herce Ryana Reynoldse. Tomu přitom… (více)

Neviditelný vystrašil i Sonica

Neviditelný vystrašil i Sonica

02.03.2020

Nový horor Leigha Whannella (Upgrade) Neviditelný s Elisabeth Moss (Mad Men) má za první víkend v kinech krásných 49,2 milionů dolarů celosvětově a sesadil tak ve Státech dosavadního krále box office… (více)