Pokémon: Detektiv Pikachu

• USA Pokémon: Detective Pikachu (více)

Historicky první hraný film o Pokémonech s názvem Pokémon: Detektiv Pikachu vychází z fenoménu Pokémon – jedné z nejpopulárnějších multigeneračních zábavních značek všech dob. Fanoušci z celého světa si nyní mohou na stříbrném plátně užít dobrodružství s Pokémonem Pikachu tak, jako ještě nikdy dřív. Pikachu se představí v roli detektiva Pikachu, Pokémona, kterému není rovno. Ve filmu se kromě něj objeví celá plejáda oblíbených postaviček Pokémonů, každá se svými unikátními schopnostmi a povahou. Příběh začíná záhadným zmizením špičkového detektiva Harryho Goodmana, které přiměje jeho jedenadvacetiletého syna Tima, aby začal pátral po tom, co se jeho otci stalo. V pátrání mu přitom asistuje parťák jeho otce, detektiv Pikachu – okouzlující a vtipnými poznámkami sršící superslídil. Když Tim a Pikachu zjistí, že jsou výjimečným způsobem předurčeni k vzájemné spolupráci, spojí síly a vrhnou se vstříc vzrušujícímu dobrodružství, aby celé té spletité záhadě přišli na kloub. V neony ozářených ulicích pulzujícího moderního velkoměsta Ryme City, kde lidé a Pokémoni žijí bok po boku v hyper-realistickém světě, společně hledají stopy a setkávají se s pestrou směsicí Pokémonů. Postupně ovšem začnou odkrývat šokující plán, který by mohl zničit stávající mírové soužití a ohrozit celý vesmír Pokémonů. (Vertical Entertainment)

666Carnage

Tak jsem si zašel na Pokémoní fenomén, který dostal hraný film. Film má svoje tempo a neustále ukazuje nové pokémony. Pikachu přetejká roztomilostí a humorem. Příběh odhadnete už asi v polovině ale to vůbec nevadí. Pokémoni jsou fakt krásně udělaný a vtipnost je vlastně na nich protože lidi tenhle snímek netáhnou. Tržby jedou takže si myslím, že další díl bude a když ne dvojka Pikachu tak určitě něco z tohoto světa. Jelikož mě tahle mánie chytla na základce jako každýho nerda tak dávám 75% ()

NifKor

Je to tady, film na který jsem se těšil, ale nevěděl jsem jestli na něj jít do kina. Popravdě jsem rád, že jsem šel. Detective Pikachu je spíš takový pohodový klidný film, kde ani moc člověk nechce řešit příběh, postavy, emoce, herce a plno dalších věcí. Tady u tohoto filmu si spíš starší diváci chtějí zavzpomínat na staré časy, když byly malý a koukali se na pokemony v televizi, ale když to vezmu z toho trošku hodnoceného stylu, tak musím říct, že v tomto filmu fungují emoce mezi postavami a pokemony hodně dobře, vizuální efekty jsou v některých scénách fenomenální něco jako vizuální efekty v Alitě, kde byly efekty na úplně jiné úrovni. Film má docela dobré herce co umí hrát a mně se ve filmu líbili. Anglický dabing pikachua nemůžu ohodnotit, protože jsem byl na filmu v češtině ale v češtině nezněl vůbec špatně. Obecně tento film je příjemný na odpočinek a na zavzpomínání na staré časy. Čisté 3 hvězdy. 6,5/10 ()

Silwer

No ja se spis citil trapne..mohl z toho byt super film o pokemonech a misto toho se divame na ne moc vtipne scenky s pikačauem🙆 ()

Kienast

Neurazí, nenadchne. Pokémoni boží, lidští hrdinové otravní. Tentokrát to prošlo, slabé 3* příště prosím lépší a vtipnější dobrodružství. Díky Pika Pika ()

iXtr3m3

Nie je to ani čisto detský film, nie je to ani film pre dospelých, ako sa prehlasovalo kvôli prítomnosti Ryana Reynoldsa. Je to niečo medzi. Technicky to samozrejme nemá chybu, na to kvôli slávnej značke nedali tvorcovia dopustiť a dokonca pre človeka, ktorý bol odjakživa odporcom pokémonov a toto je mimo informácii z médii a TV jeho prvá skúsenosť s týmto svetom to bolo celkom fajn. Lepšie tri hviezdy t.j. 70%. ()

Loki_Six

"Ok kid, so here's what we know: Harry traces the "R" here and frequents this joint, 'cause someone here knows something about something. We just need to find this someone and the something." ()

Janega

Dejovo mi to pripomína tie animované Pokémon filmy, skrátka také strelené. Zápletka mi príde dosť zapletená, ale dej ponúka pár prekvapení a nájde sa aj zopár dobrých vtipov. Deti si užijú oživených pokémonov a tridsiatnici (ja) si zas nostalgicky zaspomínajú na detstvo, kedy mali pokémoni veľký bum. ()

Gogo333

Konec základky jsem trávil u pokemonů v tv a hraní karet, na střední to bylo jejich hraní na GBA emulátoru a na vysoký opět seroš a nyní v pracovním procesu už jen PoGo. To, že se někdo pustil do hraného filmu mě překvapilo a ještě větší překvapení bylo obsazení. Trošku jsem se bál průšvihu, ale nakonec je z toho perfektní zábava. Pokemoni vypadají super, Pikachu výborně hláškuje a člověka to naprosto pohltí. Potěšila spousta narážek (Sám doma, Deadpool...) a odkazů (seriál i filmy) a celkové zpracování. Celé to bylo kouzelné a hned bych se rád viděl v Ryme City. Příběh je takové klasické klišé a záporáka jsem uhodl hned při prvním jeho záběru, což je největší slabina filmu a druhá podpásovka je konec, já bych chtěl pokračování v tomto stylu, ale zavřeli si vrátka. Pro toho, kdo se s pokemony nesetkal, to bude asi blbina, ale jinak si to fandové užijí. 70% ()

Hanys_

Reynolds ve svém oblíbeném Deadpool módu tu hubu zase nezavře, tentokrát to ale taková trefa není. Ne zrovna originální scénář, nesympatická herecká dvojka a navrch rutinér Letterman, jehož filmy nikdy nevypadají špatně, ale o žádném se nedá říct, že by byl dobrý. ()

Zmrv

Detektiv Pikachu je guilty pleasure jako řemen. Příběh je variace na téma, které jsme už viděli víckrát než by bylo zdrávo. Ale dobře se na to kouká a hlavně, pro někoho, kdo v dětství každý víkend v šest ráno koukal na Teleshoping s Horstem Fuchsem, jen aby neprošvihl ani minutu z pravidelné dávky Pokémonů, je to ten nejlepší možný závan nostalgie. 70% ()

Blondsky

Zklamání! Čekal jsem ždímačku emocí, vyspělý příběh a samozřejmě úžasné pokémony. Za to jsem dostal plácanici všeho možného, jen né dobrého. Jsem totálně zklamán. Jedno z největších zklamání roku. ()

angloumene

Na premiéru Detektiva Pikachu jsem se pořádně těšila. Všechny ty seriály, hry a kartičky mého dětství konečně dostanou opravdovou, hranou podobu! Trailer neodradil a nabízel sebeironickou, zábavnou podívanou se spoustou fakt pěkně ztvárněných základních pokémonů. Navíc Ryan Reynolds jako samotný detektiv... to chceš! Bohužel trailer je na celém Detektivovi asi to nejlepší... Vystřílí zde většinu vtípků a překvapivých point. Film samotný pak nestojí za nic. Příběh se točí kolem hledání otce, který je už ale možná po smrti. Tisíckrát omílané zapření vlastní rodiny nezaujme snad už ani ty desetileté děti, na které snímek zjevně cílí. Hlavní postavy jsou nezajímavé. Jediným plus jsou fakt nádherní pokémoni. Jejich svět žije, chovají se přesně tak, jak byste čekali, vypadají jak mají, i když trošku víc realisticky. Prostě super. Škoda jen toho naprosto nevyužitého příběhu... ()

cmenda

Na tenhle kousek jsem byl zvědavý hlavně protože jsem jako dítě pokémony dost hltal jako všichni tenkrát ,tak jsem chtěl vidět kam se za tu dobu posunuli a jak bude vypadat pikachu ve filmu. Pikachu byl nakonec z celého filmu asi nejlepší jak po stránce zpracování tak dialogu a jeho závislost na kávě to bylo fakt bezva , z mého hlediska vlastně zachránil celý film ten kluk se choval totálně zmatečně a vypadalo to jak kdyby pokémony vyděl poprvé . ()

Asmodin

Docela parádní, jen mě v průběhu filmu mrzelo, že se neobjevily některé postavy ze seriálu nebo, že nevysvětlili jak se dostal Pikachu k Harrymu. Třeba se fanoušci Pokémonů dočkají dalšího filmu. ()

MejDej

Ale tak proč ne, toto není žádné veledílo a ani se tak netváří. Některé věci tam nedávají smysl, ale docela jsem se u toho bavil. Průměrný film, který nikoho neurazí. ()

Patrik256

Rozpočet_ 150 miliónov dolárov // Tržby_ 433 miliónov dolárov // Tržby v ČR_ 30 149 201 Kč // Diváci v ČR_ 216 675 // Tržby v USA_ 144.1 milióna dolárov ()

Nový Sonic drtí všechny rekordy

Nový Sonic drtí všechny rekordy

11.04.2022

Další slavná hra míří na velké plátno

Další slavná hra míří na velké plátno

03.08.2020

Režisér filmů Příběh žraloka a Pokémon: Detektiv Pikachu Rob Letterman se upsal filmové adaptaci známé herní značky Beyond Good & Evil od společnosti Ubisoft. Snímek, na nějž zakoupil práva… (více)

Automatová hra Dragon’s Lair dostane film

Automatová hra Dragon’s Lair dostane film

30.03.2020

Kultovní automatová hra Dragon’s Lair dostane svoji vlastní filmovou adaptaci. Práva získal po asi roce jednání streamovací gigant Netflix, a do hlavní role obsadil herce Ryana Reynoldse. Tomu přitom… (více)

Neviditelný vystrašil i Sonica

Neviditelný vystrašil i Sonica

02.03.2020

Nový horor Leigha Whannella (Upgrade) Neviditelný s Elisabeth Moss (Mad Men) má za první víkend v kinech krásných 49,2 milionů dolarů celosvětově a sesadil tak ve Státech dosavadního krále box office… (více)