Spider-Man: Paralelní světy

• USA Spider-Man: Into the Spider-Verse (více)

Phil LordChris Miller, tvůrci hitů Lego příběh a 21 Jump Street spojili svůj um a talent, aby divákům představili dosud nepoznaný svět Spider-Mana v přelomovém a unikátním vizuálním stylu. Spider-Man: Paralelní světy představí dospívajícího chlapce z Brooklynu Milese Moralese a nekonečné možnosti Paralelních světů, kde je víc než jen jeden maskovaný hrdina. (Falcon)

Marius_ss

**** a pol aby bolo jasne. Plny počet som nedal len kvoli dvom veciam...nie som fanušik animovanych komiksovych filmov a nepači sa mi ta prilišna orientacia na černošsku komunitu, ale vdaka všetkemu ostatnemu čo tento film ponuka som to v pohode prekusol, v prvom rade je to brutalne inteligentne čo ma dostalo asi najviac, rovnako originalne. Ak ma film tieto dve veci, tak ma vyhrane, aspon u mna. Nemožem vynechat ani krasne animacie , ktore si sony pre istotu patentovalo. Škoda že filmovy Spider-man nevyzera nejako takto. Cinemax Prešov, Sala A, 15:00, 19.12.2018 ()

mclenin

Celé dobre. Hudba, príbeh, vizuál, postavy, dráma, vtip, má to neskutočný drive od začiatku až do konca a divák nemá čas sa nudiť pretože na plátne sa neustále niečo deje. Podľa recenzií som čakal, že to bude kvalitný "animák", no nečakal som, že ma to vezme až tak veľmi, a to nie som vyložene komiksový fanúšik. Svoje určite spraví aj čaro veľkého plátna a kino -kulisa, avšak to je len špička ľadovca. Veľký podiel na úspechu tohto kúsku má výborná dynamika medzi postavami, ústredná línia alternatívnych vesmírov a predovšetkým tá animácia. Tá animácia a vizuál sami pochádzajú z paralelného vesmíru, niečo podobné som ešte doposiaľ nevidel :-) Aj vďaka tomu sa pre mňa (nečakane) stáva tento snímok druhým najlepším filmom (hneď po Bohemian Rhapsody), ktoré som tento rok mal možnosť zhliadnuť. ()

angloumene

Trochu mě mrzí, že jsem Paralelní světy nestihla ještě v roce 2018, protože bych mohla s radostí konstatovat, že se jedná o jednoznačně nejlepší mainstreamový snímek. Pro letošek mám tedy laťku nastavenou pořádně vysoko. Co je ale vlastně to, čím se Spider-Man vymyká? V prvé řadě šíří osloveného publika. Mezi hlavní postavy patří dorůstající (skoro) puberťák, zkrachovalý čtyřicátník a sebejistá, i když osamělá teen bojovnice. Noirový nazzi ničitel, spider vepř a anime robot z budoucnosti jsou skvělé třešničky na dortu. I když anime robot si asi taky najde poměrně dlouhou řadu příznivců... Jenže ani oslovené publikum vlastně není to nejlepší. To co film táhne vysoko nad průměr, je pořádná dávka chytrého, hravého humoru, vybroušená psychologie postav a hlavně chytlavě podaná zpráva o tom, že přece každý z nás může být hrdina. A o tom přece komiks je. ()

cmenda

Totální hovadina , pro dospělého diváka moc dětské a pro dětského nepochopitelné takže vlastně hovadina která je tady jen přeceňovaná .Aby se neřeklo že to někdo nechápe nebo že tak napíše že je to super a kdesi cosi a za hodinu ani neví o čem to bylo a že se mu to tak hrozně líbilo . ()

Prochy38

Tady není skoro o čem. Tleskám ve stoje. Zpracování, humor, akce............. Spider-Man za mě dosáhl svého vrcholu právě zde a právě takto... ()

Milodar

Jak píšou tady v anotaci, je to přelomové a unikátní. Snad jen v závěru už bylo toho paralelního bordelu tolik, že by to přelomilo i unikátní, ještě kůrovcem nenapadenou, čtyřicetimetrovou borovici. ()

Patrik256

Rozpočet_ 90 miliónov dolárov // Tržby_ 375.5 milióna dolárov // Tržby v ČR_ 14 214 413 Kč // Diváci v ČR_ 96 384 // Tržby v USA_ 190.2 milióna dolárov ()

Piri

Animačný MASTERPIECE. Výborné SFX a hudba. Veľmi vydarený slovenský dabing v podaní Jakuba Kronera. Páčil sa mi aj feedback na pôvodného Spider-Mana, vrátane kultovej zvučky. ()

derryl

Wow! Dlouho jsem neviděl tak skvělý animovaný film. * Pod tou maskou může být kdokoliv, dokonce i Vy... * Hotovej Comic-Con... Co je to Comic-Con? ()

Spacecore

Nejlepší spider-manovský FILM vůbec (nesrovnávám se seriály). Famózní animace, našlapaný scénář a bezva hudba. Všechno do puntíku super a takle by mělo Sony točit i filmy, nevím, proč to nejde. ()

Všelicos

Zvěsti nelhaly: tohle JE nejlepší Spider-man. Animace: boží. Stylizace: boží. Postavy: boží (vyhořelý Peter B. Parker!! ❤️). Příběh: na to, jaký to mohl být průšvih, vážně dobrý. A hlavně: byl tam Stan Lee? Ó ANO! Plný počet, jeden z nejlepších filmů roku. A potitulková "scéna" me bude rozesmívat ještě hodně, hooodně dlouho :)))) ()

Jaro_slav

Animovaný postavy tu předváděj lepší herecký výkoný, než živý herci ve spoustě „skutečnejch“ filmů. Udivující. Plnej počet nedávám jen proto, že místama je animace tak vystylizovaná, až jsem měl pocit, že jsem omylem vlezl na 3D projekci. ()

bobstock

Souhlas jako hrom. Nejkomiksovější zpracování za x let. Naprosto ohromující vizuál klasického komiksového booku. Tohle je pro opravdové nerdy hrabající se hodiny časopisovými regály ve vnitřním chtíči najít cenově dostupný kousek, který jiný opomenul. Stylový, zábavný, osvěžující a doufám, že né poslední v té zatuchlé digi hromadě hnoje všech ostatních super hrdinů. 85% ()

Marys

Zaujímavé, vtipné podanie. Veľmi vkusné a trefné. Navyše ako bonus unikátna animácia, z ktorej budete v úžase polku filmu. Tú druhú polku si žiaľ budete myslieť, či sa v kine nepomýlili a nezabudli vám dať 3D okuliare. Na mňa to osobne bolo až príliš vizuálna. Epileptikom neodporúčam ani zďaleka. Sám pritom epileptik nie som. Skrátka výborné, no unaví oči ako po pol dni v práci za počítačom. ()

Klajnik

Nejsem fanoušek Spider-Mana ani superhrdinů obecně, ale navzdory tomu mě tohle bavilo po celou dobu stopáže. Hodně dělá celé audiovizuální podání. Ta kombinace 2D a 3D animace vypadá skvěle a je velmi vizuálně pestrá - v závěru až psychedelická. Osobně nečtu pravidelně nečtu, ale pár jsem jich za život přečetl a tenhle film zase snížil propast mezi médii. Někteří tvůrci filmů podle komiksů jdou svou realistickou cestou (Temný rytíř). Jiní se snaží navozovat komiksový dojem střihem napodobující komiksová políčka (Hulk). Jiní jsou velmi věrným převedením látky do filmu (Watchmen), ale bylo ubráno na té komiksové křiklavosti. Into the Spider-Verse je křiklavý velmi, ale v tom nejlepším slova smyslu. Esteticky se jedná o nejkomičtější film vůbec. Je zkrátka na co koukat. Naštěstí není ani obsahově příliš ohraný (ostatně hned na začátku jeden Spidey zemře) ač zde zaleží na tom, kde má divák položenou hranici. Mně třeba Wattsova trilogie (Homecoming, Far From Home, No Way Home) přijde poměrně nesnesitelná. Into the Spide-Verse však není dějově utahaný ani otravně patetický. ()

Oralfabet

Všechno, co o tom říkali, byla pravda. Tohle je fakt boží. Šílený, over the top, fakt hodně vtipný, ale zároveň i celkem milý. Nejdojemnější asi bylo cameo Stana Lee, ale i jinak se tam pár momentů najde. Miles je sympaťák, ale ostatní Spider persons jsou taky super, obzvlášť Cageův Noir, ten by snad zasloužil vlastní film. Ponaučení: Neinvestuje do Spidermanských restaurací. 9/10 ()

Nicolas Cage potvrzen jako hraný Spider-Man Noir

Nicolas Cage potvrzen jako hraný Spider-Man Noir

14.05.2024

Nicolas Cage brzy obleče černý baloňák a klobouk, už je to snad jisté. V úterý 14. května totiž bylo z příslušných míst oficiálně potvrzeno, že si skutečně má zahrát hranou verzi postavy noirového… (více)

Jak to vypadá s budoucností Spider-Mana?

Jak to vypadá s budoucností Spider-Mana?

03.03.2024

Nicolas Cage jako noirový Spider-Man?

Nicolas Cage jako noirový Spider-Man?

18.02.2024

Noirový Spider-Man míří na Amazon