Spider-Man: Paralelní světy

• USA Spider-Man: Into the Spider-Verse (více)

Phil LordChris Miller, tvůrci hitů Lego příběh a 21 Jump Street spojili svůj um a talent, aby divákům představili dosud nepoznaný svět Spider-Mana v přelomovém a unikátním vizuálním stylu. Spider-Man: Paralelní světy představí dospívajícího chlapce z Brooklynu Milese Moralese a nekonečné možnosti Paralelních světů, kde je víc než jen jeden maskovaný hrdina. (Falcon)

Mackoun

Musel jsem tomu dát po věhlasných recenzích aktuálního pokračování druhou šanci. První pokus jsem totiž absolvoval v ne zcela ideálních podmínkách a jak se potvrdilo, vnímal jsem film sotva z 10%. Animace je naprosto skvostná a rukopis mého oblíbence Alberta Mielga je znát téměr v každé scéně (ale musel jsem se nejdříve utvrdit v jeho reálné kolaboraci se SONY a spolupráci na tomto snímku). Dějivě tak 4*, ale už jen kvůli tomu nadčasovémi vizuálu nemohu jinak než za 5*… až tohle dojde do virtuálního světa, opouštím tento. ()

peetrejr

Ak mám úprimne povedať, nikdy by som si tento film nepustil keby som nedostal na neho tip. Animácia je bezchybná. Celý film pôsobí ako filmovaný komiks. Proste tie okienka alebo bubliny... krásne sa na to pozeralo. Začiatok ma veľmi vtiahol do seba a páčila sa mi každá sekunda. Pripadal som si, akoby som pozeral umelca priamo v dianí. Akoby sa presne pred mojimi očami naživo vytváralo perfektné umenie. Tatko by som pár vetami opísal animáciu, ktorá ešte raz je geniálna! Fakt si ju neviem vynachváliť. Dokonca príbeh je pomerne pútavý (prečo iba "pomerne" vysvetlím).  Dalo by sa povedať, že sa mi páčia filmy s takouto tématikou (Inception, Interstellar...), ale toto je 12+. Nemôžem čakať niečo perfektné, alebo prekvapivé. Povedzme, že dosť veľa vecí bolo predvídateľných a celkom sa mi ani nepáčila Parkerova bat-cave. Ale zato Kingpin je pomerne pozoruhodný záporák a škoda, že nedostal viacej priestoru. Neberte mi to za zlé. Ja mám rád animáky, ale tu je niekde taká malá štrbina. Je to na môj vkus až moc pre deti. Ale na druhú stranu to chápem, pretože to je predsa film pre deti. Príde mi, že tomu nemôžem dať viac než štyri, ale ani menej. To by som už niekomu možno aj ukrivdil. Celkovo na mňa film spravil dobrý dojem a určite si hodlám pozrieť aj pokračovanie. ()

SidneyP

Mít epilepsii, tak chytám záchvaty - zejména v první třetině filmu - jak hovado. Až mi to místy nedělalo dobře, taky mi trvalo si hodně zvyknout na tu animaci, která byla strašně komiksová a "trhaná", i když vím, že o tu komisovnost jim asi šlo. Ani si nejsem úplně jistej, jestli je to film určený především pro děcka, nebo pro dospělé, protože si myslím, že by ta děcka měla celkem problém si zapamatovat, o čem to vlastně bylo, tu hromadu postav, hromadu věcí, které se na plátně děly. ALE! Ten soundtrack je přímo peckovní a ujížděl jsem na něm u každé scény. Děsná návýkovka. Jinač ale, bohužel... spíše takový lepší průměr. Ale je dost možný, že si nad tím ještě musím nechat nějaký čas. 75%. ()

CaptainCzech

Fakt hodně velká pecka, byl jsem totálně v hypu od prvních minut a i dlouho po filmu stále ještě jsem. Absolutně boží tam je Peter Parker ze světa, kde je totální zkrachovalec ten by měl dostat vlastní film. To samé Spider Gwen tu jsem si taky ihned zamiloval. Miles Morales byl ze začátku lehce otravnej, ale nakonec i on mě přesvědčil, že je cool postava. Především to jak se ke konci nahecuje a jeho kostým je absolutní TOPka. Velký překvapení byla teta May. Spiderman Noir by mě taky bavil ve spin offu, bohužel tady nemá moc prostoru, ale to tomu nebrání. Japanese girl mi přišla jako rušivý element, to bych jako jediný na filmu vytkl a prase je taky retardovaný, ale má tam několik fakt skvělých hlášek, což uznávám Animace naprosto boží (to se Sony opravdu povedlo), hudba úžasná (doplňuje scény + jejich celkovou atmosféru) a příběh to samé. Velký palec hore za tenhle film a rozhodně ho řadím do TOP 10 filmů 2018 Za mě nádherných 92% ()

Rathalos

Velmi zaujimavym sposobom divakom predstaveny animovany Spiderman,urcite si pride na svoje kazdy fanusik komiksov,stoji to za pozornost,lebo je to fakt originalny napad,klobuk dole a musim pochvalit aj audiovizualnu stranku,ta bola pecka...:-) ()

P.J.2

Orgasmus nerdů, takhle zábavně natočený komiks jsem snad ještě neviděl. Jízda od začátku do konce a sám jsem se přistihl že se těm vtipům směju. Bomba. ()

Bohnice05

Spiderpig aka Peter Porker byl už na mě trochu moc, ale jinak podařená podívaná. Jen doufám, že v cartoon universu nemají vepřové hotdogy. ()

loki5

neuvěřitelná vizuální podívaná se spoustou skvělých nápadů a využitý potenciál. Každé superhrdinské klišé buď skvěle využité nebo krásně obejíté. Chvílemi tak trochu deadpool pro mladší generaci chvílemi dokonalé přenesení komiksu na plátno a k tomu přehledná i když šílená a šíleně barevná akce. Nejsem fanda spidermana ale tohle je prostě skvělý animovaný a superhrdinský film. 90% Noir Spidermana mluví Cage :-D ()

Folky

Přesně ten směr, který Spider-man potřeboval. Úžasná vizuální stránka, parádní scénář s takovou hromadou příjemných detailů, že je snad všechny zaznamenám při desátém zhlédnutí, a velký potenciál do budoucna. Lepší, než všechny marvelovky. ()

BOURQUE

Z hľadiska výpravy a grafiky je to jeden z najlepších celovečerných animovaných filmov čo som videl za rok 2018. Úprimne povediac, trošku som čakal „ešte grandióznejší“ projekt. Mám na mysli hlavne viac vtipných a úderných „viet“, ktoré vysloví „Spider-Man“. Samotný scenár nie je zlý a je v ňom fantázia. Za celkovú výpravu a grafiku však plus jedna hviezda. P.S.: Ako vždy, Stan Lee nesmie chýbať. Osobné hodnotenie: 78% (****) ()

Bejbinka

Wauuu! Tak to byla pecka!!! Přelomový vizualni styl?! říkala jsem si. To zase bude nekoukatelné. Ale chvílemi jsem nezavřela pusu údivem. Úžasná podívaná plná "cool" nápadů, vtipných hlášek, akce a napínavého děje. Bravo!!!! ()

Raziel_cz

Rozhodně je to nejvíc komiksový film – hlavně tedy formou. Ať už se bavíme o animaci nebo stylu vyprávění, tohle prostě řve, že tvůrci opravdu mají rádi komiksové médium – a díky za to! Samotný příběh není nic, co by vás vystřelilo na Měsíc, ale má to hezké poselství (každý má v sobě Spider-Mana... ehm) a má to super postavy (Peter B. Parker ftw!) a má to fungující emoce. Zamrzelo akorát, že ti více paralelní Spider-Mani (Noir, Ham...) jsou spíš jenom zdroj vtipů. Ale ty vtipy jsou opravdu vtipné, takže to je zase plus. Každopádně jedna z top adaptací Spider-Mana. A "jedna z top" je jenom proto, že si MCU ve stejnou dobu našlo Toma Hollanda. A to je těžký kalibr. ()

sadlokan

Jak sem starej,tak mi ani tak nevadí ten přiteplenej sondtrack,ale spíš ty"kukadla", kouky kouk jsem Koukyman a ukoukam tě k smrti! ()

Nicolas Cage potvrzen jako hraný Spider-Man Noir

Nicolas Cage potvrzen jako hraný Spider-Man Noir

14.05.2024

Nicolas Cage brzy obleče černý baloňák a klobouk, už je to snad jisté. V úterý 14. května totiž bylo z příslušných míst oficiálně potvrzeno, že si skutečně má zahrát hranou verzi postavy noirového… (více)

Jak to vypadá s budoucností Spider-Mana?

Jak to vypadá s budoucností Spider-Mana?

03.03.2024

Nicolas Cage jako noirový Spider-Man?

Nicolas Cage jako noirový Spider-Man?

18.02.2024

Noirový Spider-Man míří na Amazon