Spider-Man: Paralelní světy

• USA Spider-Man: Into the Spider-Verse (více)

Phil LordChris Miller, tvůrci hitů Lego příběh a 21 Jump Street spojili svůj um a talent, aby divákům představili dosud nepoznaný svět Spider-Mana v přelomovém a unikátním vizuálním stylu. Spider-Man: Paralelní světy představí dospívajícího chlapce z Brooklynu Milese Moralese a nekonečné možnosti Paralelních světů, kde je víc než jen jeden maskovaný hrdina. (Falcon)

wistar

pecka, úžasný, rodiný a zároveň superhrdinský vtipný animák (samotná animace a hudba je úžasná), několik věcí ( nezapomatovatelný Noir, místy tempo) by se mohli vylepšit. 8.5/10 ()

Lordikosh_

Film ktorý si viem pozrieť aj 100x a tak či tak ma neomrzí. Sony si dávalo taký pozor na detaily a celkovo na postavy. Milujem tento snímok. 5/5 ()

Namefar

Pořád do mne hučel, ať se podívám s ním. Dlouho jsem odmítal, mám rád staré Želvy ninja, zlou televizi Ednu, Smolikovy dobrodružství, Akiru, a japonské princezny a francouzské scifi...a... atd... Nakonec mne zlomil, věděl jsem, ze to někdy přijde. Přišlo to v ten pravý okamžik a nelituji. Díky Šimone ()

Patrik_Lang

Jedna z nejlepších adaptací Spider-mana kterou jsem za poslední dobu viděl. Animace BOŽÍ, Hudba BOŽÍ, Dabing BOŽÍ ! Těším se na druhý díl. ()

versace

jeden z nejoriginaltejsich a nejlepsich animaku, animace je absolutne crazy, az z toho mam sileni stavy, zaroven je to relatable, protoze ja jsem taky trochu jinej a je to proste ppci frfr ()

Enon

Spider-Man Paralelní světy, film, který před pěti lety kompletně změnil animační průmysl, film, jehož podstata nespočívá jen v dobré a revoluční animaci, ale i v bezchybném zpracování a pojetí příběhu Spider-Mana, jakožto postavy, film, jehož genialita a jakási pomyslná "duše" dosahují nespoutaných výšin. Musím říci, že jsem před prvním zhlédnutím vůbec netušil, co tento poměrně nenápadný film může skrývat ve svém nitru, jak moc inspirativní, motivační a dospělý může být, ale po třeba desátém zhlédnutí cítím neskutečnou potřebu se k němu vyjádřit. Tento film je pro mě absolutní modla a unikát, který ve filmovém průmyslu téměř nemá obdoby. Předem upozorňuji, že se jedná o subjektivní názor obsahující spoilery, ne o objektivní recenzi. Už pouhý začátek filmu postaví, jak sám sobě perfektní základy pro budoucí hodinu a půl, tak nám divákům okamžitě poskytne naservírování jasného obrázku o všech postavách a veškerém dění v tomto světě. Miles, jakožto hlavní postava a nový Spider-Man, je navržen přesně tak, aby se s ním dokázalo ztotožnit co možná největší spektrum diváků a využívá k tomu různé techniky. Díky perfektní vykreslenosti této postavy a jejího jednání je nám hned v prvních minutách jasné, že je velmi oblíbený mezi svými kamarády, nebo že například jeho vztah s otcem není úplně ideální, naopak že svého strýce bere jako vzor, který ho podporuje a inspiruje v tom, co ho baví. Miles řeší ty věci, které řeší téměř každý z nás v běžném každodenním životě a díky této skutečnosti tato postava tak dobře funguje. Není ničím nějak extrémně výjimečný, dělá chyby, snaží se být lepší a dobrý, a to jsou ty aspekty které tu postavu neskutečně polidšťují a dělají jí více uvěřitelnou. Další skutečnost, díky které je ten film tak dobrý, jsou zvraty. Film vás několikrát donutí si o nějaké postavě myslet určité věci, které jsou v souladu s klasickými filmovými postupy a standarty. Jenomže tohle vaše myšlení film většinou vyvrátí. Tyto hrátky s myslí diváka jsou fakt velmi působivé a promyšlené. Ona celková promyšlenost tohoto snímku je na velmi vysoké úrovni, samotný koncept a zobrazení paralelních světů, veškeré vedlejší postavy a jejich zakomponování do příběhu, nápaditost akčních sekvencí, určitá provázanost s reálným světem, role hudby a její vliv na Milese, nebo úloha a postava hlavního záporáka, kdy ve výsledku ani nevíte zda vám ho je líto nebo ne. Dále za zmínku stojí takzvané navrátivší věty nebo konání, které se objeví vždy v tu chvíli, kdy se to nejvíce hodí a tím pádem to na vás i více zapůsobí. Díky postavám pronášející tyto věty se dané rozhovory a interakce stávají daleko více zapamatovatelnými. To, k čemu se chci ale dostat je scéna kdy se Miles kompletně stane Spider-Manem. Právě tato scéna totiž pozvedá tento film na kompletně jinou úroveň. Celkově co této scéně předchází je neskutečně dobré a je to perfektně vystavěné tak, aby vás to ve výsledku až na to dojde co nejvíce zasáhlo. Miles má výčitky a špatné svědomí z toho, že nedokáže být dobrým Spider-Manem. Následně se udobří se svým otcem a pak dojde na ty památné tři minuty, které pro mě definují VRCHOL KINEMATOGRAFIE. Pokaždé mám u toho husí kůži a vždy to na mě dopadne úplně stejně. Dovolím si tuto scénu označit za tu vůbec nejlepší, co jsem ve filmech měl kdy šanci vidět, kvůli své důležitosti, zpracování a celkové katarzi. K finálnímu souboji není co dodat, jen asi že takovou animační a emocionální jízdu uvidíte jen málokde. Samotné poselství, které tento film nese, a sice že každý může nosit masku Spider-Mana, je sice celkem prosté, ale o to více úderné. Jedná se o takové to poselství, které vás po každém zhlédnutí dokáže inspirovat a nikdy neomrzí. A stejně jako toto poselství, mě nikdy neomrzí tento film. Pokud jste ho ještě neviděli, tak nevím, na co čekáte, jelikož se jedná o film který, i přesto že je animovaný, tak není rozhodně určený jen pro malé, ba naopak. Jedná se o animák, který má své kouzlo a ode mě si odnáší titul NEJLEPŠÍ ANIMOVANÝ FILM, jelikož vím že mé citové pouto k němu je opravdu silné a že ho už nikdy jen tak něco nepřekoná. 98% () (méně) (více)

Cinemaman

V roce 2018 si nikdo ani neuvědomoval, jak moc tento snímek změní pohled západní animace na několik let dopředu a jak moc čerstvým vzduchem se do těchto vod stane. Po mnoha letech co se většina studií snažila pouze napodobit smysl pro detail Pixaru přišla Sony Animationss úplně jiným pohledem na věc a to všechno přepsat. Film je esencí komiksového filmu, který nesází na svou vekolepost, ale na osobní příběh Milese Moralese a jeho cestou za tím stát se Spidey. Jedntlivé zvukový casting je parádní, další verze spider-manů přdávají na zajímavosti a dosud nevídaná vizuální stránka s perfektním výběrem hudby vše jenom podtrhuje. U filmu budete mít radost, zasmějete se, budete smutný ... každá emoce bude fungovat na 100%. A jedny z nejlepších momentů celého filmu je konverzační scéna Milese a jeho otce. Hraní si se snímkovou frekvencí se skrytým logickým podtextem co víc dodat, pokud jste film neviděli ihned to napravte. Nelze se divi zisku oscara za animák roku 2018 davám plný kvalt 10/10 ()

Lukango

Šílený film, který je zároveň velmi chytrý a vše dává smysl, tudíž vlastně šílený ani zas tak není, je toho jenom moc. Velmi zajímavé, chytré a vtipné jsou dialogy, které jsem chvílemi upřednostnil před akcí. Animace je královská, krásně stylizovaná a spojení komiksu s realistickou animací byla skvělá volba. Vtipy ve filmu rozhodně nechybí a i když jich je sousta, tak nikdy nebrání emočním scénám, které tu jsou z většiny dobře zvládnuté. Každá postava je něčím charakteristická a svým způsobem si je všechny zamilujete. Celkově se jedná o povedený komiksový animovaný film, který svojí originalitou, chytrostí a vtipem dokáže zaujmout. Známka: 8/10 ()

Eva.Zumrova

Vizuálně revoluční film, ale i zároveň příběh s poselstvím o hledání sama sebe a jak naložit s očekáváním a nároky okolí, aniž by se obětovala individualita. Multiverse je sice "ohrané" téma, ale stále nabízí nové možnosti a animace je jedno z mála médií, které ho dokáže využít. Každý spider je jinak animován a vykreslen, takže jejich jedinečnost září o to víc, ale není to přeplácané ani únavné na oči či mysl. Jednotlivé postavy se liší i osobností a postupně prozkoumáme i jejich minulost a to, co je motivuje. I když tento větší prostor dostane jen asi polovina z nich, ostatní nezapadnou a mají své ikonické momenty. Takže si to shrňme ještě jednou - Revoluční animace, hluboký a zajímavý příběh, skvělé postavy, záporák s motivem i "lidskostí", skvělá hudba, dynamická akce = 11/10. Lituji jen jediného, že jsem tento film neviděla v kině! ()

ENDGAMEBOY

Tohle je skvělý animovaný film který vypadá jako pro děti ale stejně to je pro starší publikum. Při filmu máte takový pocit jako by jste četli nějaký komiks. Rozhodně to doporučuji i když je to animovaný. Za mě 8,75/10. ()

MarekTulen

Kde tohle začít.. asi u toho že tohle je prostě největší animovaná bomba. Parádní nový styl animace, skvělé nápady a jednoduše kreativita tu je na mistrovské úrovni. Vložená hudba do jednotlivých úseků vždy výborně sedla, postavy tu byli perfektní. Jeden z nejvíc nadupaných, emočních nebo i nejvíc nádherných Spider-Man filmů, který jsem za svůj život viděl. :3 ()

Dannyss

Neskutečná bomba! Po všech stránkách super, humor tu funguje perfektně, postavy se vzájemně doplňují a ta společná synchronizace je velkolepá. Velmi slušně vybraná hudba a celkově ten příběh na sebe v mnoha ohledech moc příjemně odkazuje, všechny ty narážky, hlášky a animace se povedly. Snad nejlepší animák, který jsem kdy viděl. 9/10. ()

Jarzee

Síce som tomu dal šancu, s malými prestávkami v pozornosti som to dal do konca, ale žiaľ, musím skonštatovať, že toto nie je moja "sialka kavy". Filmu nemožno ubrať profesionálne kvality, ale je to až príliš hybridné dielo. Pre deti trochu dospelé a zložité, pre dospelých zas naivne. Ale zjavne si našlo svojich divákov a som rad, že sú spokojní. Pri poznávaní komiksovych hrdinov si však vyberiem radšej hrané kusy. ()

Jak to vypadá s budoucností Spider-Mana?

Jak to vypadá s budoucností Spider-Mana?

03.03.2024

Nicolas Cage jako noirový Spider-Man?

Nicolas Cage jako noirový Spider-Man?

18.02.2024

Noirový Spider-Man míří na Amazon

Noirový Spider-Man míří na Amazon

11.02.2023

Sony oznámilo dalšího pavoučího hrdinu

Sony oznámilo dalšího pavoučího hrdinu

26.04.2022

Vzhledem k úspěchu obou Venomů a celé spidermanovské trilogie asi není divu, že to studio Sony se svými pokusy o další a další nové komiksárny nijak brzy rozhodně nevzdá. A to ani po zavrávorání… (více)