Poctivej noir co do stylu tak i do obsahu. Na Velkém zátahu je zajímavých několik věcí k povšimnutí. Je tu jasně patrný příklon k větší brutalitě a morální a psychické vyšinutosti záporáků. Zároveň ale už ani hlavní hrdinové nejsou nedotknutelní übermani. Bannion dostává co proto a poté, co mu zabijí manželku, ani on nejedná v rukavičkách. Big Heat je navíc jedním z prvních spojovacích můstků filmu noir s mafiánskými ságami let sedmdesátých. Co mě osobně zarazilo ale nejvíc, Glenn Ford je ve své roli - na rozdíl od Gildy - dokonale uvěřitelný. Což je... neuvěřitelné.(26.11.2010)

Lang natočil ďalší významný kúsok do noirovej kolekcie. Okrem klasických prvkov ako osudová žena a výtvarný čiernobiely štýl ide omnoho ďalej, pozerá sa na korupciu v policajnom zbore a organizovaný zločin. Točí príbeh a osamelom čestnom policajtovi, ktorý s tým má "menší problém". Dochádza ku collateral damages a ani konečné víťazstvo sa nedá brať ako základ jeho osobného a profesného šťastia. Skôr naopak. Inšpiráciu v tomto diele hľadali určite aj tvorcovia L.A. confidental.(14.6.2012)

Do třetice všeho dobrého je to za 5. Ti, co Big Heat podceňují, by si ho měli zopakovat. Nudné monology, Tsuno? Tak jízlivý, ironický a dvojsmyslný snad Lang ještě nebyl. A ta pětice žen, co táhne celý děj kupředu, to je lahůdka. Lang je king. Hitchcocku, styď se! http://filmnoirblog.blogspot.com/2009/12/velky-zatah-1953.html(10.3.2007)

Jen 3* proto, že děj je neuvěřitelně přímočarý. Je to asi jediná věc, kterou bych vytknul, ale zcela zásadní. Hudba nečekaně veselá, určitá malá dávka napětí přítomná je, nebo spíš dramatičnosti několika scén. Ale od detektivky očekávám řešení záhady, překvapení, že půjde do hloubky; tady je záhada „rozkryta“ záhy; říkal jsem si, že teď přijde komplikované sbírání důkazů, donucení záporáků k doznání; ale ono ne, děj se prostě bez větších zádrhelů doklouže do finále. Ale znovu zdůrazňuju, jinak to vůběc není špatný snímek. # [viděno: monitor, sluchátka] # příběh 6 | hudba 7 | humor 0 | akce 0 | napětí 2 | pustil bych si znovu 5(30.11.2012)

Příběhově hodně mělký noir, který drží nad vodou jen několik jednotlivostí. Tou hlavní je neuvěřitelně cool postava násilnického Lee Marvina, který si libuje v mučení opačného pohlaví a disponuje luxusní milenkou s tvářičkou Scarlett Johansson. Jinak je to smršť nudných monologů, zarputile se tvářící postavy a dosti jalová cesta za pomstou. Lang si měl alespoň uvědomit, že když střelíte do skla, zůstanou vám z něj střepy. Těch pár opařených ksichtů to pak k nadprůměru už opravdu nevytáhne...(26.2.2007)

• - Smyšlené město kde se příběh odehrává, se jmenuje Kenport. (Pumiiix)

• - Studio Columbia si chtělo vypůjčit od 20th Century-Fox Marilyn Monroe pro roli Debby Marshové. Cena byla ovšem tak vysoká, že místo ní byla nakonec obsazena Gloria Grahame. (Mol)

• - Když se Lee Marvin poprvé setkává tváří v tvář s Glenn Fordem, tak hraje v pozadí písnička "Put the Blame on Mame", která je odkazem na Fordovu roli ve filmu Gilda. (formelin)