Narcos - Season 1

(série)
USA, 2015, 8 h 15 min (Minutáž: 44–57 min)

Wagner Moura, Boyd Holbrook, Pedro Pascal, Maurice Compte, André Mattos, Roberto Urbina, Diego Cataño, Jorge A. Jimenez, Paulina Gaitan, Paulina García (více)

Epizody(10)

Drogový baron Pablo Escobar je čím dál mocnější a kolumbijská a americká policie se tak musí postavit protivníkovi, který pro udržení svého impéria udělá cokoliv. (Netflix)

Lachtaan

Tak už jsem se i já na doporučení ze všech možných stran konečně dokopal k tomuto seriálovému fenoménu a třeba rovnou uznat, že se vůbec nedivím jeho extrémně vysoké příčce tady v žebříčku seriálů. Zapracování velmi ožehavého skutečného příběhu do tak intenzivní televizní podoby si totiž jiná čísla ani nezaslouží. A já jen doufám, že budu mít konečně víc času se vrhnout na zbylé dvě série, případně na mexický spin-off/sequel. [viděno na Netflixu] ()

sskrblik

Co se kvalit týče tak se seriál od začátku velmi poutavě prezentuje a koncem série velkolepě uzavírá částečnou část příběhu jménem Pablo Escobar. Vzhledem k tomu, že jsem prakticky nic moc o tomto kolumbijském bossu nevědel, jsem se přiučil historickým faktům. Náhled do duše neskutečně bohatého zloděje a vraha, zároveň někoho kdo podporoval chudé a stavěl rodinu na první místo. Musím říct, že snad žádný hraný seriál nenabízí tak věrohodný pohled na člověka z podsvětí drogového průmyslu a myslím, že Wagner Moura se do role perfektně hodí. Ačkoliv není třebas tolik obtloustlý jako pán, kterého hraje. Líbí se mě, že seriál plynule přechází od Pablova světa do DEA a tedy není zcela jednostraný. Ani se nesnaží říct, že veškeré zlo = Escobar, praktiky vlády a agentů též nebyly vždy zcela zákonné. Jediná věc a výtka z mé strany, je nepochopení proč se seriál nedrží veškerých faktů, což je sice připomenuto přes upozornění v titulkách, ale když už něco takového dělám tak proč to neudělat pořádně?! Jinak určitě seriál co stojí za povšimnutí a nezvbývá než vyčkávat na druho sérii. P.S. Jen by mě zajímalo jestli z toho chtějí vyždímat více než 2 série, protože pak by se z toho stala nejspíše fraška. ()

ghatos

Padilha je jeden z největších talentů světové kinematografie. Svému světu (kriminální Latinská Amerika) rozumí perfektně. Když si to dělá po svém a nikdo mu do toho nekecá (jako v novém Robocopovi) dokáže vytvořit fantastický epos jedné doby. Drogy, politika, moc, dějiny...vše v jedné výborné koksové lajně. 92%. PS: Wagner Moura byl špičkový. ()

Jaro.Krafcik

Pozriet si serial narcos bol spontánny nápad. Koncilo mi členstvo netflix tak som sa rozhodol že to ukončím týmto seriálom. Pilot bol zaujímavý a strhujúci asi najlepšia časť čo seriál priniesol. Slabšie časti samozrejme nechýbali. A ako býva u mňa zvykok seriály veľmi nemusím ale tento som dal za týždeň. Netuším či sa ešte vrhnem do druhej série. Bude to asi rovnaký napad aký bol na začiatku. Prvá séria končí s otvoreným koncom, tak uvidíme. Ale musím uznať že serialový Escobar je lepší ako jeho film Loving Pablo. 4* ()

P1tr

Narcos je především v první polovině série intenzivní a chytlavá honba za drogovým baronem, která staví na svižné režii a skvělých hercích. Svět drog a zbraní je zpracován pohlcujícím způsobem a první pětce epizod nelze nic vytknout. Ve druhé polovině bohužel již dojde k určité ohranosti tématu a myslím si, že kdyby byl počet epizod zkrácen na osm, či dokonce šest, bylo by to pro zdejší příběh vhodnější a lépe by to odsýpalo. I s výhradami je ale Narcos velmi solidní podívanou, která dobře zabaví, ale nelze se zbavit dojmu, že s určitými úpravami mohl zabavit ještě více. ()

Itar

Už dlouho se mi nestalo, že by mě seriál v každé svoji epizodě bavil stejnou, a to naprosto vrchovatou, mírou. Narcos stírá rozdíly mezi televizní a filmovou tvorbou na naprosté minimum (naposledy si to v podobné míře pamatuji snad jen u Band of Brothers a první řady True Detective) a ve své syrovosti jde absolutně na dřeň. Plus bod navíc za autentičnost, která jde tak daleko, že v podstatě 70 % všech dialogů je ve španělštině a celý seriál je velmi vkusně prokládán dobovými záběry. Třikát hurá! ()

TheSpearCZ

Po delším odkládání jsem si pustil Narcos a ihned se z toho stalo moje guilty pleasure. Výborný, pravdivý příběh o tom jak se tehdy jely drogy ve velkým se super postavami a samozřejmě frajerem Escobarem. Není moc co vytknout, asi jen ten hype okolo toho, který je sice oprávněný, ale tím jsem čekal ještě nějakou větší pecku, která přišla jen částečně. Ale jinak po dlouhé době zase super podívaná. 1. série - 95% ()

digishit

"V Americe nechá Mafie zmizet nepohodlné svědky, v Kolumbii nechal Pablo Escobar zmizet celý soud". První serie jednoznačných 5* a nemyslím si, že druhá by to měla nějak výrazně snížit. Kvalitní seriál z dílny Netflix ukazuje obě strany mince. Nestaví se na žádnou stranu a nechává nás rozhodnou, kdo tu byl "banditos". ()