Brigada - Brigáda

(série)
  • Rusko Brigada (více)
Rusko, 2002, 12 h 30 min (Minutáž: 50 min)

Epizody(15)

Příběh čtyř přátel, obyčejných mužů, kteří jsou okolnostmi donuceni vstoupit do řad zločinců a kteří se nakonec stanou zakladateli jednoho z nejvlivnějších moskevských gangů. V roce 1989 v Rusku běží na plné obrátky proces transformace od komunismu k tržnímu hospodářství. Na začátku zakládají malou vyděračskou bandu, ale záhy se dostávají přes daleko větší podniky až k pašování drog. Jde o závod, kde vítěz bere vše a ve kterém samotní gangsteři čelí zkorumpovaným politikům nebo bezohledným průmyslovým magnátům. Může být v takové bitvě skutečný vítěz? (oficiální text distributora)

SMJSmoK

Rozhodně mi to nepříde jako blbost nebo "amatérskej seriál"(jak sem tu někde čet). Tenhle seriál má sice svoje mouchy, ale pěkně ukazuje poměry v tom prostředí. Sledujeme tady vzestup ze spodiny na "vrchol" a s ním přicházející problémy, což je podle mě docel realistický. Nevim asi je to o vkusu, ale na mě to prostě zapůsobilo...možná taky kvůli tomu, že je to "něco jinýho" než ta neskutečná hora americkejch seriálů, který mi už pomalu začínaj lézt krkem. ()

Dlo'h-osh

Podle mě je Brigáda jeden z nejlepších akčních seriálů poslední doby. Ukazuje jak to chodí v prostředí ruských gangů. Zaujaly mě hlavně akční scény a úvodní znělka, také se mi líbil propracovaný příběh s množstvím zápletek, který sleduje 12 let Sašova života, přišel mi velmi realistický. Pro jeho pochopení je však potřeba vidět všechny díly. Brigáda byla příjemná změna po návalu amerických seriálů a také byla lepší než hodně z nich. Rozhodně nejlepší ruský seriál ....90% ()

The Graduate

Výborný seriál, pamatoval jsem si ho ještě z vysílání na Nově a teď jsem ho asi po sedmi letech znovu zhlédnul na Youtube v původním znění s titulky. Už jenom parádní hudba a znělka a skvělý Sergej Bezrukov by zajistili minimálně dvě hvězdičky, zbytek další dvě. A protože mě seriál neskutečně bavil a abych vyvážil nesmyslně nízká hodnocení a odpady (ty snad můžou být způsobené jenom absolutní rusofobií), přidám brigadýrům i tu pátou ;) P.S.: Neodpustím si poznámku k některým komentujícím: opravdu si myslíte, že hodnotit 15 dílný seriál po zhlédnutí pouze prvního dílu, je dobrý nápad? Nebo že vaše neorientace v ději, poté co od seriálu odejdete, je chybou tvůrců? :) ()

borohub

Musím říct že povedený seriál. Co se tvůrcům opravdu povedlo byl výběr hlavních postav, byli to prostě sympaťáci že je člověku až líto jak špatně dopadli. Seriál měl taky výborný soundtrack. Trošku mě mrzí taková ta "zmatenost", upřímně netuším proč příběh začal scénou kterou začal, nemělo to absolutně smysl a spíše to vypadá že autoři to chtěli naplácnout na těch požadovaných 50 minut.. Dále mě docela mrzí to zmatené skákání z doby do doby, některé detaily prostě chybí, upřímně nechápu proč se šéfem gangu stal Saša, který byl z těch 4 kluků snad nejméně ambiciózní, ale tak holt je to hlavní postava tak je to asi logické. Každopádně doporučuji, špatné to není, minimálně se člověk tak nějak doví jak to v Rusku chodilo (chodí). 80% ()

Toumyk

Vynikající seriál s krásnou psychologií postav a jako pohled na ruskou mafii 90´let je to taky skvělý. Nechybí mu realistická atmosféra, drama, ale i nějaké ty romantické chvilky... . Kvalitnější záležitost. ()

vodkasesemte

tohle jsem sledoval jako telenovelu a možná si to ještě někdy zopáknu, protože si to už vubec nepamatuju, jen že to bylo boží! ()

nemer

Sice amatérsky natočené, ale natolik atmosférické a poutavé hereckými výkony, že svého času mě seriál oslovil a dokonce bych ho před cca 10 a více lety řadila mezi kultovní. Pěkně zpracovaný přerod normálních kluků v gangstery vlivem okolností. Spíš akční telenovela, do krimi/dramatu má daleko. V okolí na seriálu ujíždělo i dost žen, hlavní hrdinové měli svoje kouzlo, které ale mužský divák asi těžko odhalí :) ()

madsenka

Skvelé.Ale musíte vidieť všetky diely,inak to nemá cenu,pretože je tam velké množstvo zápletiek.Aby ešte Alexej Sidorov nenakopal Scorsesemu zadok. ()

TheMe

Věřím tomu, že kdybych si dal dvě, možná tři decky vodky před sledováním, tak bych měl ze seriálu úžasný prožitek, takhle, jakožto střízlivý divák, musím říct, že jsem od toho čekal více, na druhou stranu, za americkými průměry to nikterak nezaostává. ()

tetraedr

Seriál v celku dobrej, finále výborný. Ale to co mě těžce zarazilo a posunulo celej seriál do béčka je to, jak ten polda měl tu robotickou ruku. To sem viděl naposledy ve spy kids... ()

epsyn5

Už je to 2 roky co jsem ho viděl, nicméně jsem byl překvapen, že i rusové dokáží udělat velice zajímavý seriál,,situovany spise pro mladsi publikum. ()

Salman

Seriál je nedoceněn. Jeho zdejší neoblibu připisuji latentnímu antirusismu. Je to nemálo klišé, to ano, ale oproti některým americkým seriálům podobného typu je to ještě zlaté!!! Reálie popsané velice dobře (v Rusku jsem delší dobu žil), kamera je velmi dobrá na seriálový typ snímku. Chybí tomu víc syrovosti, ostřejší slang, trochu je přoklašlují a v některých pasážích je to příliš schematické (až moc kamarádské věrnosti, systém je dostal na zcestí...) Za normálních okolností na 4 hvězdy, ale dávám 5, abych vyvážil nespravedlnost... ()

FAxPR

asi to není nejlepší počin všech dob, ale mě ta ruská syrovost (nezažil jsem 68', do mě) docela bere. a pan A_FISH je trochu zkurvenej/nácek, že jo? ()

Troglodytes

Братва рвётся к власти! Po amerických kmotrech a italských chobotnicích, je tu konečně dílko o brigádnících z východu. Nevím, jestli jsem zrovna typický divák, ale kromě příběhu mě u zahraničních snímků baví sledovat tamější reálie. Sovětských reálií jsem byl přesycen v dětství a v pubertě, ale od 90. let s tímto prostorem ztrácíme kontakt. Jsem rád, že díky tomuto seriálu mohu sledovat jak se tamějších obyvatel dotkly změny posledních 20 let. Tohle mi sebelepší TV zpravodajství poskytnout nemůže. Bavilo mě sledovat různé narážky, např. na texty V. Vysockého, ale je mi jasné, že většinu takovýchto chuťovek nemám šanci rozpoznat, protože jsem v Rusku nikdy nežil. Jednu z hvězdiček dávám za úvodní znělku. ()

Davebohemia

Je to velmi dobře udělaný seriál. Nehraje si na americké gangsterky, ale zachovává v sobě tu Ruskou surovost. Hodnotím až po dokoukání všech 15ti dílů. Koho baví filmy/seriály na téma podsvětí, mafie apod. tak si přijde rozhodně na své. ()