Epizody(6)

Děj I. série se odehrává v 15.století (1485 - 1498) na dvoře krále Richarda IV. (pouze v prvním díle na začátku u jeho předchůdce - Richarda III.). Zde se královský princ Edmund "Černá zmije", vévoda z Edinburghu, snaží za pomoci svých věrných přátel Baldricka a Lorda Percyho stát korunním princem namísto svého bratra Harryho anebo dokonce králem celé Anglie. Ovšem vždy to dopadne jinak než si představuje. (Fary)

mirec88

Tak toto nemá chybu. Humor od začiatku do konca, Rowan Atkinson dokazuje, že vie zahrať aj inú humornú úlohu ako Mr. Beana a takto sa mi páči. Britský humor milujem, takže ma to len potešilo a toto zvláštne zobrazenie britských dejín si môžu dovoliť len Briti. Paráda. Len nechápem ako mohli vyrobiť taký... ehm... dabing - ak sa to dá nazvať dabingom. ()

mcleod

Sice ne stoprocentní, ale docela povedený sitcom z temného středověku. Nevím, jestli je to vtipy, komediálním uměním Rowana Atkinsona nebo mojí oblibou historie, ale tenhle seriál mě relativně hodně bavil. ()

Molir

Hmm, tak tahle prvni serie je slabsi nez zbytek - vsichni jsou za blbce a humor nespociva v sofistikovanych britskych hlaskach, ale znacne vice ve vulgarnosti... a pry to stalo spoustu penez a celkem to i propadlo a BBC o dalsi rady nemela zajem, nicmene Benu Eltonovi se to povedlo ukecat s tim, ze druha radu natoci levne ve dvou dekoracich s peti herci :-) ()

P1tr

Zřejmě nejslabší série. Rowan Atkinson hraje blbečka tak přesvědčivě, až je vám nesympatický. Naštěstí je zbytek napsaný lépe a nebýt hlavní postavy, bylo by to za čtyři. ()

manonfire

Říká se, že první vyhrání z kapsy vyhání. Tahle první série to potvrdila ve formě jakési antiteze tohoto tvrzení. Velmi slabý začátek a pak už jedna vtipná následující série za druhou. První zástupce rodu BlackAdderů je narozdíl od potomků blb a klaun, přičemž jeho sluha Baldrick zastává úlohu jakési šedé eminence, právě otočení naturelů v dalších sériích vedlo k mnohem funkčnějšímu a vtipnějšími teamworku. 40% ()

giovanni3

na tento seriál jsem slyšel jen a pouze chválu a až teď jsem se dostal k jeho sledování. První díly mne až tak moc nebavily byla zde sem tam výborná hláška, ale jinak spíše nuda. Hrubo od půlky této série se dle mne celý seriál rozjíždí a vše pro mne graduje dílem "Lovec čarodějnic", který byl geniální ve všech ohledech a velmi jsme se u něj pobavil a jistě ještě pobavím. 4z5 ()

Opsha

Jedno vám řeknu: Pavel Matějka (překladatel) a Petr Tichý (režisér dabigu) jsou imbecilové a zasloužili by si zředkvičkovat. Takhle zmršený dabing jsem neviděl od dob jednohlasých véháesek(za všechno mluví november čili říjen a oslovení "Můj lorde"). Jiří Prágr se jako Černá zmije sice snaží (a ještě dabérka královny není úplně mimo), ovšem to co provedli Radovan Vaculík a Jiří Kodeš Baldrickovi a králi je na minutové posazení v mučícím stroji. Tak ale k jednotlivým dílům: 1* Věštba Nejlepší díl celé série, od téměř cimrmanovského výkladu po osudný omyl čarodějnic. Vysoká kadence i kvalita vtipů, jen zamrzí že se na linku s Jindřichem Tudorem dál nenavázalo 9/10 --- 2* Zrozen pro kralování Tady už se to láme k horšímu, až na skotského válečníka (který je málem tak drsný, že nemá bradavky) a hru Smrt skota žádná sláva. Konec pak připomíná více Beana než zmiji 4/10 --- 3* Arcibiskup Podle všech reakcí asi nejméně oblíbený díl tady na csfd mi zas tak špatný nepřišel. Už zase to má trochu lepší tempo a scénka s umírajícím zvrhlým lordem je vysloveně kouzelná. 6/10 --- 4* Vousy španělské královny Edmund se má ženit.No každopádně, humor tohohle dílu je na mě dost sexistický a tak mě nejvíc rozesmál všudypřítomný překladatel. A ještě novácký dadaismus že španělská princezna mluví italsky 5/10 --- 5* Lovec čarodějnic K tomuhůle dílu se dá říct jediné: Sledovat pouze s titulky. Hlášky pošahaného inkvizitora Nova spálila a pohřbila šest stop pod zem. Ale jinak druhý nejlepší díl. 7/10 --- 6* Černá pečeť Do šestice všeho dobrého a hlavně zlého. Nejslabší díl série, kde scénář plave na vodě (zvláště ve finále) a o vtipy se stará pouze dvouminutová přítomnost Šíleného Geralda. 3/10 --- Nejslabší série Zmije, kde jsou vtipy nejvulgárnější a Atkinson připomíná žvanivější verzi Beana. Navíc překlad je zde nejhorší z celé zmije. . Ale zase závěrečný song je mého srdce šampion Celkový dojem 5/10, zaokrouhleno dolů kvůli nevyužitému potenciálu prostředí a postav ()

kenkaku

Pro drtivou většinou lidí je Rowan Atkinson prostě Mr.Bean. Pro mě je Edmund "Černá zmije". Zcela kultovní a dokonalá podívaná která dostává z Anglického humoru maximum (mimochodem kdo viděl i v originále musí uznat, že spousta skvělých vtipů a slovních hříček se prostě do CZ jazyka přeložit nedá...). pozn.: šuškalo se že vznikne ještě jedna řada z Ruska (východní větev rodu "černé zmije"). Bohužel jak se zdá z toho nic nebude :(. ()

MsUtahraptor

Trochu zklamání. Ne, že bych nevěděla, které části měly být vtipné, jen mi prostě nepřipadaly tak legrační, jak by nejspíš měly. Nejvíc mi asi vadila až příliš okatá hloupost většiny postav. Nejlepší postava: královská matinka Nejlepší díl: The Archbishop ()

insurgentes

Toto jsem asi nepochopil. Mě tam nepřišlo nic vtipného, alespoň te tak, aby se tomu dalo nějak smát. Nudil jsem se a zapíchl to po prvních dvou dílech. ()

Kracken

Excelentní Rowan Atkinson a jeho přihrávači. Kvalita se stupňuje pěkně od první série po čtvrtou. Černá zmije je moje nejoblíbenější postava Rowana Atkinsona. Skvělí černý hůmor, co víc si přát ?! ()

KoRner

Niekdy sa mi zdá, že Rowan s tou svojou mimikou až príliš tlačí na pílu-čo však nič nemení na tom, že je to veľmi vtipný seriál s trefnými hláškami. Tento druh humoru však asi neocenia všetci. A český dabing je naozaj tragický. "Edmunde, budeš s náma bojovat?!" - "Proboha ne!Myslel jsem že budu bojovat s nepřítelem!!!" - "Doufám, že ho nepostavíš blízko mně." ()

Madluska

Každá série Black Addera se sice odehrává v jiné době a prostředí, ale přesto se nese ve stejném duchu. A ten duch se vyznačuje smrští fórů, kousavých narážek, vychytralých plánů, maskované nevraživosti, nepříliš skrývané nadřazenosti a předem stěží odhadnutelných zvratů. Když máte štěstí a nenatrefíte na česky dabovanou verzi, budete se bavit přímo královsky! (Nebo spíš Blackadderovsky? :-)) ()

Zagros

První díly mě moc nepřesvědčily. Přišlo mi, že tvůrci (včetně Atkinsona) moc neví, jak to celé pojmout. Zda z toho udělat absolutní parodii, grotesku, běžný komediální seriál... no to asi ne, ale bylo to celé nějak nevyvážené. Až jsem přemýšlel, jestli mám Černou zmiji sledovat dál. Naštěstí jsem vytrval a zhruba od druhé poloviny první série to šlo nahoru. Nějakým způsobem si to sedlo a začalo to být vtipné. Do hodnocení se jej snažím nezahrnou, ale viděl jsem verzi, kde byl dabing strašný. Včetně toho, že přes něj šla slyšet původní zvuková stopa, což bylo velmi rušivé. Nakonec dám tři hvězdy a budu se těšit na další série, které jsou prý lepší. ()

DocBrown

Zapomente na lhare Shakespeara, tento serial vam ukaze prave dejiny Anglie. Prave v prvni serii pripomina Atkinson nejvice Beana, kterym se proslavil o par let pozdeji. Ackoli asi 99% z nas videla Beana driv. Svoji blbosti predci Edmunda Cernou zmiji jeho spolecnik Percy, ale Baldrick zde z cele trojce pusobi nejinteligentneji. Dokonce umi cist ! Blessed se pro tuto roli krale narodil (fresh horses !!!), skoda, ze uz v dalsich seriich chybel. Dabing byl sice technicky spatny, ale co do kvality daberu vyborny. Pragr je jediny, kdo dokaze Atkinsona poradne namluvit. Nastesti v novem dabingu zustal, ale jinak az na Placheho (Blessed) jsou novi daberi znatelne horsi. ()

Stromovous87

Naprosto geniální seriál!!! Spolu s Červeným trpaslíkem jeden z nejlepších britských sitcomů. Rowan Atkinson, tu hraje roli naprosto odlišnou od charakteru Mr. Beana. Zatímco Bean, byl prosťaček. Edmund Černá Zmije je jeho pravý opak - inteligentní až vychytralý s nejednou charakterovou vadou, proplouvá on a jeho potomci čtyřmi historickými obdobími. Ve 3. a 4. sérii se po jeho boku, vedle sluhy Baldricka objeví i Hugh Laurie (nejdříve jako natvrdlý princ-regent a ve 4. sérii jako stejně natvrdlý voják George), nebo Stephen Fry. V jedné epizodě se dokonce objeví i Chris Barrie jako francouzský revolucionář. Vtipné inteligentní dialogy a sžíravý Atkinsonův sarkasmus (hlavně v posledních dvou sériích) nemusí být po chuti každému, ale skutečný milovník britského humoru si nemůže tento seriál nezamilovat. ()

wosho

Vtipné to opravdu místy někdy je. Bohužel zde Rowan Atkinson ještě hledá sám sebe a polohu humoru která mu jde nejlíp- lidově řečeno, jeho postava se mě zdála absolutně nesympatická, až odpudivá a hodně tomu pomohl její představitel. Přemýšlel jsem, jestli se na to nevyprdnu a zbylé díly smažu (naštěstí jsem to neudělal). Jediné za co si tato první série zaslouží potlesk, jsou některé vedlejší posatavy král Richard IV či ten Skot. ()