Epizody(6)

Děj I. série se odehrává v 15.století (1485 - 1498) na dvoře krále Richarda IV. (pouze v prvním díle na začátku u jeho předchůdce - Richarda III.). Zde se královský princ Edmund "Černá zmije", vévoda z Edinburghu, snaží za pomoci svých věrných přátel Baldricka a Lorda Percyho stát korunním princem namísto svého bratra Harryho anebo dokonce králem celé Anglie. Ovšem vždy to dopadne jinak než si představuje. (Fary)

filmmovier

Naprosto geniální dílko od tvůrců Mr. Beana prošpikované skvělými situacemi a hláškami britského humoru. Jedinečný a originální sitcom ze středověku, plný úžasně vymyšlených a napsaných postav. Vévoda edmund Černá zmije a jeho sluhové Percy Percy a Baldrick, syn Robina, kydače hnoje mě zaujaly už od první sekundy a teď jimi doslova žiji. Pravda, vtipy se sice občas ztratí v nenávratnu a ne vždy vyzní situace tak vtipně, jak by měly, ale to nic nemění na tom, že je to úžasná série. Rowan Atkinson je prostě génius a ostatní herci mu skvěle sekundují. Hudba Howarda Goodala se vám vryje do paměti a i obsah samotných epizod svědčí o tom, jak je ta série skvělá. Tento sitcom ukazuje středověk opravdu ve všech jeho podobách - nejlepší epizodou je Čáryčichač a lovec čarodějnic, kde je Edmund obviněn z čarodějnictví. Nový český dabing s Jiřím Prágrem mě také naprosto dostal. A ta jeho matka a španělská královna jsou také skvěle napsané vedlejší postavy. geniální věc, tahle Černá zmije. 100%. ()

LordSnape

Nic moc. Poslední dva díly se mi líbily. Ten zbytek jako kulisa při práci není špatné... Čekám, že další série budou lepší. ()

Raven0

Jsem trošku zaražen zdejším hodnocením. Protože mě první řada černé zmije moc nenadchla. Po rozpačitých, nudných a docela trapných úvodních dílech, se sice v druhé polovině solidně rozjede, ale stejně. Gagů moc není. Kulisy a herci působí dost lacině a celé to zavání lacinou fraškou. Ale musím uznat, že určité kouzlo seriál přeci jen má. ()

July

Věštba, Zrozen ke kralování a především Vousy španělské královny byly výborné, zbytek spíš mírný nadprůměr (hlavně poslední díl nic moc, i když konec byl shakespearovsky stylový ;-)), ale už se těším i na další řady! ()

gjjm

Takový satirický pohled na anglický středověk, jak si jej většina Britů představuje podle nejrůznějších klasik, zejm. Shakespearových historických her, na nichž je také postaven trošku příliš spletitý příběh, Blackaddera, který se se svými věrnými služebníky snaží dostat na královský trůn. Další série jsou prý lepší, snad jo. Herci hrozně přehrávají (hlavně Atkinson, který mně nezaujal ani v Beanovi), děj není ani tak nesmyslný, aby byl absurdní, ani tak logický, aby byl smysluplný. Kvalita gagů je dost kolísavá, některé jsou vysloveně trapné (třeba neustálé ovčí narážky), jiné výborné (jmenovitě inkviziční soud), jiné výborné, ale jinak by mi přišly trapné (třeba většina shakespearovských narážek, if you see the hills, go the other way aj.), což je znak dobré komedie. Celkově nic moc a doufám ve zlepšení v dalších sériích. Mimochodem, závěrečná písnička je vážně úžasná, nesmírně chytlavá i vtipná. And what is your name? - Baldrick, my Lord. - Then I will call you... Baldrick, Baldrick. ()

kurcatovium

Seriál je naprosto výborný, ale český dabing je jasný Odpad! Tomuhle snad nemůže konkurovat ani německé dabované porno. V originále naštěstí průjem z dabingu odpadá, přesto na novější série poněkud ztrácí. ()

noriaki

Kvalita pozvolna rostla, ale na víc než průměr to není. Humor je hodně jednoduchý, občas skoro fekální a vtipy často vyznívají do ztracena. Dost možná nějaké z nich sežral opravdu mizerný dabing, ale ony i tak nestály za moc. Rowan Atkinson je jediný opravdu světlý bod na celé první sérii. Tak krásně slizkého a s citem zahraného manipulátora musí člověk obdivovat. ()

popkec

První série je jednoznačně nejslabší z celého seriálu, v porovnání s ostatními seriály je ale nadprůměrná a rozhodně stoji za shládnutí. Atkinson je skvělej herec, prostředí je (pro mě) neokoukané a zajímavé následující série jsou ale ještě o něco lepší a hlavně mají víc vtipu. ()

Unnamed

První čtyři díly byly naprostým průměrem s ojediněle dobrými scénami, 5. díl byl ale snad mým nejoblíbenějším dílem celé série Blackadder - počítaje zbývající tři série. S nástupem druhé série došlo k velkému zlepšení, o tom ale již jinde. Za první sérii dávám slabší 4*. ()

fabecc1222

Dost často bývá zvykem, že první série je u seriálů jasně nejlepší, a pak jde kvalita postupně dolu... Černá zmije jde na to úplně naopak. První série ještě nedává příliš záminek, k tomu, aby se stal seriál legendou na poli komedie. Dost věcí je tu ještě takových nevyladěných, Atkinson je mnohdy víc Mr. Bean než Černá zmije a hlavní otěže humoru má mnohdy na bedrech spíše král Richard, fóry jsou mnohdy takové dost laciné a prvoplánové. Z průměru to tahají epizody Arcibiskup a Čáryčichač, ostatní opravdu jen průměr. ()

Ravi

Na jednu stranu genialita sama, na druhou stranu jsem se nemohl smířit se spoustou nevtipných dějových křečí. Ale další série to spravily. ()