Kingsman: První mise

• Velká Británie The King's Man (více)

Zatímco se sebranka nejhorších tyranů a geniálních zločinců připravuje rozpoutat válku, jež má zahubit miliony lidí, jeden muž musí vyhrát závod s časem a zastavit je. Ve snímku Kingsman: První mise se stanete svědky zrodu první nezávislé tajné služby. (Falcon)

ricardo2803

Docela zklamání. S Kingsmany to má společný pouze hudební motiv a stejnojmenný krejčovský salon. Jinak nic. Ani vtipné, ani akční, ani napínavé, ani ujeté...Jediná vtipná věc na tom je, že Kingsmani vlastně nic nevyřešili - atentát v Sarajevu proběhl, první světová válka taktéž, cara Mikuláše zavraždili s celou jeho rodinou a Lenin se dostal k moci. Takže na základě čeho si vlastně tato organizace myslí, že je světu prospěšná? Kdybych jako první viděl snímek Kingsman - První mise, tak bych už nechtěl vidět ty dva následující (vlastně předchozí)... ()

patient333

Na tohto Kingsmana som sa tešil ako malý chlapec na Vianoce, avšak veľmi nerád musím povedať, že som sklamaný. Určite je to aspoň za mňa lepší film než Kingsman 2 ale on vyladenosti jednotky to má veľmi ďaleko. Využitie historických postáv a ich alternácia v štýle spiknutia je super premisa, ktorá tu však zostala celkom nevyužitá a obmedzila sa v podstate len na hlúpych prisluhovačov. Teda až na jednu postavu a to Rasputina, ktorého bojový štýl a v podstate jediná zaujímava akčná časť filmu dávajú tomu filmu nálepku kvality Kingsman. Herecky sa mi páčil Ralph Fiennes, ale tam to asi nie je o čom. Celkovo je to dobre pozerateľná akčná jednohubka s nie príliš dobrým humorom (ten oproti jednotke celkom dosť absentuje) slabším príbehom a mne nie úplne výrazným záporákom (jasné musíme zo záporáka spraviť mega psychopata aby bolo jasné že ho nemáme mať radii). Film odporúčam ako jednorýzovku na sobotu večer. ()

NagatoPein odpad!

Neuveriteľný cringe. Ako keby to napísalo 12 ročné dieťa. Nefungoval humor, nefungovala základná logika a herecké výkony oproti predchádzajúcim dielom veľmi nevýrazné. Asi môj najhorší film v kine vôbec. Úplne bullshit infantilné dialógy najmä medzi otcom a synom, no a ten záver je potom úplný výsmech . Neskutočný odpad. Prosím , nepokracujte. ()

Patrick777

Som veľkým fanúšikom Matthewa Vaughna a vždy som vedel, čo od neho očakávať. Všetky jeho filmy sú skôr pre zábavu, než pre seriózny kinematografický zážitok. Taktiež som fanúšikom prvého Kingsmana, ktorý bol veľmi zábavným a štýlovým akčným filmom. Avšak, po zhliadnutí druhého filmu som začal mať zlý pocit, ktorý sa teraz potvrdil. Vaughn kvôli univerzu Kingsman zastal na mieste a už sa nikam nepočúva ako režisér, ani ako scenárista. Už natočil dosť filmov nato, aby sa mohol pohnúť zo svojej komfortnej zóny a natočiť niečo dospelejšie. Pevne dúfam, že posledný film originálnej trilógie bude jeho posledným filmom z tohto sveta. Vaughn má veľký potenciál, ktorý by už mal konečne využiť. The King's Man je len recykláciou predchádzajúcich dvoch filmov, oproti ktorým mu chýba skvelé ústredné trio Eggsy-Harry-Merlin. Bohužiaľ, práve oni dokázali udržať druhý film na akej-takej úrovni. The King's Man vyniká najmä kreatívnou a štýlovou akciou a charizmatickým Ralphom. Medzi oddychovkami je tento film stále vysoký nadpriemer, ale to je na Vaughna veľmi málo. Nemám nič proti tomu, aby sa toto univerzum naďalej rozširovalo, len by som chcel, aby bol súčasný režisér nahradený a mohol sa začať venovať iným projektom. ()

Calabria

Vlastně mě to přišlo velmi dobrý. Bojové scény v kingsmanovi byly vždy velmi dobré a tady to platí taky. Atmosférický super. Je super že jsou tu historický známé postavy i když teda si nejsem jistej jestli všechno letopoctově sedí. Koncepčně i žánrově je to úplně jiný film než první dva filmy. To jak se dostával na horu mohlo být trochu jinak, tam mi to zkrátka moc nesedělo. ()

mdf

Mé očekávání se opravdu nenaplnilo a přišlo veliké zklamání. Bizarní Rasputin,scéna v zákopech a po hodině a 40 minutách se něco dělo. Podruhé už ani náhodou. ()

MatoPalkes

Keby to nenatočil Vaughn tak ani neviem či by som do toho šiel, dosť som sa musel prehovárať aj teraz. Ale bavil som sa celé dve hodiny, akcia je výborná, niektoré momenty prekvapujúce. Docela vyrovnané dvojke, na jednotku to nemá ani zďaleka. ()

Zaks

Trochu rozpačitý a aj dosť nudný úvod. Neskôr sa ale obrátky postupne zvyšovali a tak sme mohli vidieť opäť svižných Kingsmanov v parádnej, mierne prepálenej akcii podobne, ako sme to mali radi v predchádzajúcich častiach. Pútavo a vtipne podaná alternatíva histórie zákulisia 1. svetovej vojny, pokojne môže byť inšpiráciou pre učiteľov dejepisu na oživenie fádnych hodín :-) ()

tein

Od tohoto jsem čekal opravdu hodně a dostal jsem jen průměr. Jednička byla zábavná s hromadou akce a dvojka to ještě doplnila o další porci zábavy a plno vtípků. Trojka není skoro vtipná, ikdyž se o to občas marně snaží, akce je stále dobrá až výborná (např. Rasputin), ale celková zábava už taky kulhá a hromada všech těch nesmyslů se prostě v celku už tak neztrácí jako v předchozích filmech. Hlavně teda ta linie kdy syn chce za každou cenu jít do války ikdyz mu otec říká, že jde na jistou smrt... SPOILER: a to, že svou blbostí natáhne brka by mu člověk skoro až přál, aspoň z toho důvodu ať už tam tuto linii prostě nestrkají a tato otravná a hloupá postava už nemá ve filmu žádný prostor. Ostatně první třetinu jsem docela žral, jak se tohoto pseudo-historického tématu tvůrci zmocnili, ale právě ten syn byl natolik "napřesdršku" že mi to celou tou absurditou dost pokazili, a nahodili pár hloupých klišé tvářící se hrozně vážně. P.S. Poslouchat ten umělý skotský akcent od Angličanů opravdu bolelo. ()

Morb

Dlouho jsem neviděl tak povedenou alternativní historii. Pokouší se o to akorát Tarantino, u kterýho se člověk ale musí člověk prokousat dvěma hodinama nudy. Kdo má rád dějiny a vyzná se v dějinných událostech, musí mu nad některejma detailama srdce zaplesat. Jen škoda závěrečný čtvrtiny. Od chvíle na stolový hoře to je slabota. Ale rasputinův baletní souboj nebo boj v zákopech to hravě vyváží. ()

bycer odpad!

nudná dialogová vata, s nudnými herci, nudnou kamerou a vlatně celé to bylo o ničem. Sorry jako, jednička nejvíc, dvojka hůř, a tohle je zoufalá nuda, jako současné bondovky s "ukrajinským dělníkem" ()

fhe_verdict

Cele mi to pripomina posledny dvojdiel Harryho Pottera Sklamanie pre vsetkych, ktori videli predchadzajuce casti. Obsahovo absurdne. Skutocne hisoricke postavy poprepajane zahadnym arcizloduchom do nezmyslneho pribehu. Chyba mu pritom lahkost a prva polka filmu je az takmer depresivna. Po nej pridu na rad pateticke pasaze ukoncene recitaciou basne. To uz bolo na grcanie. S povodnou seriou spaja tento film iba odvolavka na krajcirstvo Kingsman, co vsak nehra v pribehu ziadnu ulohu. Ak by sa obe sceny v krajcirstve odohrali hocikde inde alebo aj vystrihli tak to tomuto filmu nebude chybat, ale zaroven by uz nebola ziadna spojitost so seriou. A pritom to bola taka napadita a vtipna seria, ktora zabavala od prveho do posledneho momentu. Natocene to vsak bolo vyborne, vyborna vyprava a solidni herci a preto si nedovolim dat 2 hviezdy. ()

MatyRock

Pravděpodobně doposud nejhorší ze všech tří Kingsman filmů, ale je pravda, že s dílem druhým se tento může v pohodě srovnávat. Nejvýraznější postavu z kladné strany ztvárnil Ralph Fiennes, který si v podstatě krade každou minutu, když je na plátně. V záporných řadách nejvíce zaujme Rasputin v podání skvělého Rhysa Ifanse. Příběhově to občas působí jako trojice filmů naroubovaných do jedné stopáže, a proto to někdy působí velmi nesourodým dojmem. Propojení historických událostí se smyšlenými funguje a já si to užíval. Stejnou měrou jsem si užíval vizuální pozlátka, které Matthew Vaughn nemálo praktikuje. Akční scény jsou daleko nad standardem dnešních velkofilmů a stejně jako u předešlých Kingsmanů jsou správně drsné, krvavé, ale zároveň choreografií a přehledností velkolepé. 7/10 ()

Vdecnydivak

Tohle mě bavilo. Zejména naroubování historických skutečností do příběhu. Například Rasputin byl skvělý. Pravda, není a nemůže to být historicky přesné, ale je to rozhodně zajímavé a baví. Klidně bych dal i 5 hvězd, ale to by tam nesměla být postava Oscara. Naprosto jsem nepochopil, z jakého důvodu tam je. ()

Nellaron

Mám veľmi rád prvé dva Kingsmany. Tento prequel má s pôvodnými dielmi spoločnú možno tak handmade topánku s bajonetom vpredu. Ako samostatný film to bol pre mňa taký priemer. Kingsman je synonymom akcie. Tu jej bolo menej. Nehovoriac o prvej polovici filmu, ktorá mi pripadala dejovo ako potrhaný papier, ktorý rozfúkal vietor. A bojová scéna s Rasputinom? Liečenie nohy? Čo to do pekla malo byť? Druhá polovica bola lepšia. Najlepšia časť filmu je účinkovanie Conrada vo vojne. Ale to je veľmi málo na to, aby Prvá Misia dočiahla na predošlých Kingsmanov. ()

hdraf

75% úplně v pohodě. Tato série mě fakt baví. Jedničku asi těžko někdo někdy překoná. To byla fantazie. Jen tak dál! ()

McGuffin

Jakýsi pasáček koz kdesi v Kašmíru získá tolik peněz a vlivu, až jimi ovládá hrstku roztodivných spiklenců, kteří na jeho popud rozpoutají mezi evropskými zeměmi tří jim vládnoucích bratranců Velkou válku. Proč, se teprve uvidí. Jakýsi anglický vévoda má tolik peněz, vlivu, výčitek a na míru šitý oblek krejčovství The King's Man, Kingsman: První mise, že v téhle válce zajistí vítězství Velké Británie. Protože nejprve k válčení pošťouchne Spojené státy a následně zabije spiklence i s jejich pasáčkem. Britský král je mu tak vděčný, že mu po válce pomůže řečené krejčovství předělat na největší soukromou tajnou službu světa. Podle komiksu Mark Millara a Dave Gibbonse to publiku naservírovali scenáristé Jane Goldman, Karl Gajdusek a též režírující a produkující Matthew Vaughn. P.S. To je zpráva o příběhu, ne o filmu z něj. MacGuffin ()

Maslo133

Za mě velké zklamání. Jak má Kingsmany rád, tak tohle mi vůbec nesedlo. Je to natočený dobře, prachy v tom jsou vidět, ale tak nějak to postrádá lehkost předchozích dílů. Vyloženě špatnej film to neni, ale to že jsem to dokoukával nadvakrát mluví samo za sebe. To se mi naposled stalo u ani nevim kolikátýho dílů rodinný ságy maestra Dýzla. ()

Co Matthew Vaughn plánuje s Kick-Ass a Kingsmany?

Co Matthew Vaughn plánuje s Kick-Ass a Kingsmany?

25.01.2024

Další Kingsmani a reboot Kick-Ass jsou na cestě