Pět let potom, co strašlivá, nevídaná síla většinu lidí přiměla k sebevraždě, se jedna z přeživších se dvěma dětmi odhodlává k zoufalému pokusu o útěk do bezpečí. (Netflix)

NDroo

Dost nevyvážený film. Jako většina netflixich filmu má dost originální nápad, mnoho hereckých hvězd, ale polovina hereckého obsazení a i konečná výprava působí skoro až amatérsky. Nakonec příklon k 4*, ale jen tak tak... ()

Pecival

Díky vyšší afinitě k Sandře a malým dětem (což je asi úděl všech fotrů :) jsem odignoroval všechny nelogičnosti a slabší závěr a užíval si napínavou atmosféru a sympatické charaktery. Spokojenost. ()

blackkocour

Aby si člověk už z toho nezavazoval oči, každou chvíli ten zelený ječící satan se svým zkurveným Černým Pátkem, vyvalí i do našich obýváků, a za chvíli vypukne pandemie nevídaných rozměrů! Tak na co čekáte, doprdele lidi? Rychle si zavřete všechny otvory, co máte v těle, skryjte se, udělejte si zásoby, nakupte šestnáct rolí hajzlpapíru a lidi, hlavně dělejte paniku! Jinak Vás to pohltí a už nikdy nepustí! A nikdo mi taky neřekl, že si zahrajeme na slepou bábu, a u toho mi budete pokládat pod nohy hrábě. Jste fakt velcí kámoši. Ale jo, Stalo se. Poslední dobou asi není úplně nejlepší sledovat filmy s koncem světa. Tak, ono to úplně konec světa není, pár lidí sice taky skape, ale život jde dál. No dobře, přiznávám, lidi dělají z tohoto strašně velkou frašku, a dělají z komára velblouda, ale fakt není se čeho bát! Jen si musíte ksicht zakrývat rouškou.. jo aha ()

Forsberg11

Už nejaký ten čas patrí post-apo subžáner k mojim najobľúbenejším a najvyhľadávanejším. Aj aj keď to nie je subžáner, ktorý by sa pýšil nejakou extra originalitou, stále sa v ňom dajú nájsť extra kúsky, ktoré môžete vidieť mnohokrát, no stále vás niečim upútajú. Pri Bird Box je zreteľné, že sa tvorcovia snažili o kvalitný, originálny a zábavný film, no nie celkom sa im to podarilo uskutočniť. Zápletka je síce pomerne zaujímavá a neopozeraná, no samotný dej je jedno veľké predvídateľné klišé, ktoré takmer ani na sekundu nevybočí z nastoleného tempa a bezmála všetko čo si myslíte, že sa stane, sa aj skutočne stane. Nad to všetko Sandra Bullock ako hlavná postava neohrozenej, skúsenej a mimoriadne šikovnej ženy (aj keď nemôžem uprieť jej herecké kvality) dávala jasne najavo, že sa bude v podstate jednať o "family friendly" záležitosť, ktorá ma z kresla rozhodne nezdvihne. A tak sa aj stalo... 60 %!! ()

herr_carter

Ani ryba ani rak. Oproti nepochopitelně nadhodnocenému Tichému místu to zase není až taková nelogická kravina, nicméně chvílemi zůstává rozum stát, když člověk sleduje, jak obratně chodí lidi naslepo různými lokacemi a co víc, ovládají například loď - sice po proudu, ale hovno - zachraňují pak už pouze klasicky velkohubý, hlásající Malkovich, reklama na Rhodesovy tricepsy a zkušené herectví Sandry Bullock...jinak se to vleklo jak novoroční projev a i význam ve filmovém světě to má stejný.................. moje hodnocení = 5,5 z 10. ()

Kelly2502

Nevidieť nič a aj to len vonku síce nie je také atraktívne ako predstava nemôcť vydať ani najmenší zvuk(Quiet Place), pravda je však taká, že Bird Box je z trojice filmov založených na podobnom princípe (Happening, Quiet Place a Bird Box) jednoznačne najlepším a to najmä vďaka trom časovým líniám, ktoré sa striedajú a postupne čo to o postavách a o zvyšných líniách odhaľujú. Narozdiel od Quiet place, ktoré sa celé točí len okolo pôrodu a má neuveriteľne tuctový hollywoodsky koniec, Bird box má omnoho vrstevnatejší príbeh, viac zaujímavých postáv, uspokojujúci koniec a ide si celú stopáž svoje vlastné husle. Je to celistvejšie a má to väčšiu hĺbku než Quiet Place. Jediná vec, ktorá mi trochu strháva hodnotenie je pacing, ktorý sa v určitých chvíľach tiahol a film tak bol miestami napínavý a vygradovaný, na iných miestach však až príliš pomalý. SPOILER Chcem vedieť prečo sa niektorí mohli pozrieť do vetríka okolo a nezošaleli a nezabili sa. ()

Soweek

Že se na úspěchu Quiet Place bude chtít někdo svést bylo jasné. QP je ale áčková hororovo thrillerová žánrovka, zatímco Bird Box působí jako jeho laciná béčková kopie. ()

Maynard.

Za 1. nejsem fanoušek hororů, páč sem děsnej strašpytel. Ale tohle není klasickej lekavej horor, takže sem to dal uplně bez zakrejvání vočí... :o) Nejsilnější na filmu je hereckej výkon Sandry (fakt beze srandy) a taky námět, kterej je perfektně originální a rozhodně první. Zombíky a podobný výjevy už sou "okoukaný", ale tohle se fakt povedlo. Nesmíš se dívat nikam ven, jakmile to uděláš, spácháš sebevraždu. Takže se musíš naučit žít venku se šátkem na hlavě. Příšly mi divný 2 věci - že tohle "kouzlo" neplatilo na menťáky, který si to pak užívali a plenili jak se jim zlíbilo. A taky loď, kterou Sandra řídila poslepu, plula si krásně rovně a vůbec nenarážela do břehu. Tohle neberu, jakožto velice zkušený vodák, na lehkou váhu :o). Od začátku do konce napětí a očekávání, rozhodně skvělej film, další od Netflixu. ()

Marty M.

Hned po dokoukání filmu jsem doma otevřel ledničku a kontroloval zásoby jídla, jak dlouho bych asi přežil :) ... Po povedeném snímku Tiché místo přichází obdobné téma, jen tentokrát postavy přicházejí o jiný lidský smysl. Od začátku má film rychlé tempo, napětí si udržuje po celou dobu a i když to není žádný krvák, příjemně z filmu člověka mrazí. Sandře role krásně sedla a držel jsem jí všechny palce co mám. Netflixu palec nahoru! ()

Tejkina

Jsem naprosto ohromena! Po strašně dlouhé době naprosto dokonalý filmový zážitek, atmosféra naprosto skvělá, napínavé od začátku až do konce a Malorii a dětem snad ani nešlo nedržet palce. Tentokrát těžce nesouhlasím s mými oblíbenými uživateli a kdyby to šlo, dám těch hvězdiček ještě více. Prožívala jsem to od začátku až do konce s nimi. Doporučuji !!! ()

sedm.1

V souvislosti s Bird Box samozřejmě nejde nezmínit jiné dva thrillery, The Happening, ale především Tiché místo, a dost by mě jen tak pro zajímavost zajímalo, který scénář vznikl dříve, protože ten druhý by mohl být pak velice lehce obviněn z jemného náznaku plagiátorství, nicméně ať to je jak chce, já to rozhodně nepovažuji za nějaký zásadní problém, neboť krom podobnosti v ústředním tématu, nemají tyto dva filmy spolu už skutečně nic jiného společného, každý z nich je zpracován naprosto jinak, a to vážně ve všech ohledech. Kvalitativně si jsou nicméně prakticky rovni, tudíž i Bird Box na mě zapůsobil velice silným dojmem, i když snad tedy za svým konkurenčním projektem krapet zaostává v méně výraznější stylovosti, naopak zajímavější je svou formou zpracování, kdy jde o vyprávění ve dvou časových rovinách, a to mám vždycky rád, film díky tomu pak disponuje výraznějšími pocity očekávání, jinak jde ale o opravdu podobně působivý thriller, se spoustou napínavých situací, s několika strhujícími momenty, fungující atmosférou, přesvědčivými hereckými výkony a slušnou gradací, možná tedy s ne až tak vydařenou pointou, ale to je jen nepatrná kaňka na jinak velmi zábavné podívané, které ale bohužel vážně ubližuje existence již několikrát zmiňovaného Tichého místa, neboť znalost onoho filmu ubírá u Bird Boxu momentu překvapení a puncu originálnosti, což ovšem platí i naopak, jde prostě jen o to, který film divák uvidí dříve. Každopádně se jedná o nadprůměrný thriller, který jistě stojí za pozornost. ()

Sdoom

Dějově nikterak inovativní, avšak velmi zručně natočený apokalyptický thriller. Premisa je docela originální, ale jak to tak u tohoto typu filmu bývá, nemohu se ubránit pocitu, že z toho šlo vytěžit mnohem víc - ať již po stránce vysvětlující, proč, jak a kdy se to všechno začlo dít, tak po stránce budování atmosféry a napětí. Časová výstavba děje je docela zajímavá a určitě mě bavily mnohem víc pasáže v domě, než na řece. Každopádně Bird Box ukazuje, že Netflix to s áčkovou originální tvorbou filmů myslí vážně a jsem zvědav, s čím přijde do budoucna. (Netflix, orig.) ()

JADIM

Žiadne Tiché miesto 2 alebo skôr Slepé miesto. Žiadne šokantné vtiahnutie do apokalypsy, mohli sme vidieť ako to všetko začalo. Nemuselo sa to nasilu hrať na umenie, že by sme tu po vzore Tichého miesta napríklad nič nevideli. Veľmi dobrá "ponorková" atmosféra spojená s tou dobrodružnejšou a napínavejšou a neustále rastúca diváková túžba o to, aby vedel prečo to dospeje tam, kam to dospelo. Ešteže to rúško nemusím nosiť na očiach. 8/10 (Videné 7.1.2021, Originálne znenie) ()

666Carnage

V tomto roce jsme dostali Tiché Místo, které mělo docela slušné ohlasy a tak vyšel dosti podobný film, který je podle knihy kterou jsem ale nečetl. Film je rozdílný o proti Tichému místu tím, že zde nesmíte koukat a vidět věci. Trochu to i připomíná stalo se. Z ničeho nic začnou lidi šílet a zabíjet se ale když si zakryjí oči tak jsou v pořádku. Proto jsou všude zabedněná okna a pásky přes oči. Film má místy dosti hutnou atmosféru a zvraty, které trochu čekáte ale užíváte si je. Film má tedy hodně zvučná jména na herecké soupisce. Hlavní protagonistkou je těhotná Sandra Bullock a nebo třeba nerudný soused John Malkovich. Film má dvou hodinovou stopáž ale díky tomu, že se furt něco dělo a taky díky atmosféře docela uteklo. Netflix si umí získat zajímavé projekty a i herce. Co se týče režie tak tuto režisérku neznám ale potom co jsem nahlídl do její portfolia jsem si řekl, že nějaké její snímky okusím protože vypadají zajímavě. Díky tomu, že to vyšlo ve stejný rok jako Tiché místo se to bude hodně srovnávat ale to já bych nedělal i když jsou si snímky v některých věcech hodně podobné každý je tak trochu originál a mě bavili oba. 80% ()

iXtr3m3

Tichému miestu totálne vyrovnaný súper, napriek tomu, že sa jedná stále "len o Netflix". Čo sa týka žánrov, tak sci-fi, horor a thriller to len tak jemne lizne, zato dráma je to tak hutná a najmä na konci, že to až pekné nie je. Ťazko sa mi pozerali posledné minúty, keďže som sám otec a mám dcérku vo veku detí vo filme. Skvelý počin, ešte viac minimalistickejší ako A Quiet Place, ale fakt peckový, vrátane výpravy a perfektného castingu, ktorý samozrejme nesklamal a podal skvelý výkon. Tiaživý pocit bezmocnosti, ktorý museli postavy zažívať by som ja zažiť naozaj nikdy nechcel, to rozhodovanie na konci mi drásalo nervy a finále v lese som už mal slzy na krajíčku. Pre rodiča veľmi ťažký film, pre fanúšika filmu perfektné dielo. Teraz sa rozhodovať. Dávam 90%. ()

Lukoboss

Začíná to velice slibně, postupně se seznamujeme s postavama a situací a diváka hned napadne srovnání s A Quiet Place. Jasný, tam šlo o zvuk/hluk, tady o zrak, ale proč ne. Chvílema se daří v divákovi pumpovat napětí, ovšem někdy za polovinou snímek ztrácí dech a pomalu upadá. A to neberu v potaz fakt, že orientace člověka se zavázanýma očima by byla naprosto tragická oproti tomu, jak to dávají postavy v tomhle filmu. Jasně, že nesmí chybět pár hloupých situací a nelogický chování postav, to by jinak asi nebylo ono. Horší je to s tím, že nám tvůrci předhodí několik otázek, na který nedostaneme odpověď - proč se to děje, co to způsobuje, proč se někdo může venku pohybovat i bez zakrytých očí a funguje normálně, atd.? P.S.: Na začátku S. Bullock dítě ani nechce a nakonec jí na krku zůstanou hned dvě.. to je paradox, co?! :) ()

wooozie

Prakticky ve všech ohledech stejné jako Tiché místo, a to jak ohledně pozitiv, tak i negativ. To znamená super nápad, zpracování i herecké výkony, ale do očí bijící logické nesmyslnosti. Chápu, že si s nějakým zjednodušením chtějí autoři usnadnit práci, ale tady byl snad každých deset minut nějaký naprostý myšlenkový úlet. Škoda, potenciál to mělo opravdu velký, ale jediným případným lákadlem na opětovné zhlédnutí bude snad jenom skvělý John Malkovich. ()

bari68

Originálny post-apokalyptický thriller, ktorý predčil moje očakávania, ale zasa na druhú stranu, sa nedá ubrániť dojmu, že z tohto námetu sa režíjne dalo vytrieskať ešte o niečo viacej. Čo je ale hlavné, film bavil, mal spád, dobrú konštrukciu scenára, ktorého spin-offy boli dobrými ingredienciami a korením príbehu. .......Film bol úspešným, takže očakávam a budem rád, za dobrý sequel aj prequel. ()

klukluka

Koukám na to v době koronaviru. Regulérně jsem přemýšlel o tom, že kromě roušky si budu muset nasadit ještě pásku přes oči, až půjdu ven. Jinak Michael Jackson se měnil v Dianu Ross a Sandra Bullock se čím dál víc mění v Michaela Jacksona. Přesto ji ani v padesáti nezpochybňuji coby prvorodičku. ()

Seriál Bridgerton je největším hitem Netflixu

29.05.2021

V pasti dostane španělský spin-off

V pasti dostane španělský spin-off

15.03.2021

Thriller Bird Box neboli V pasti od streamovací služby Netflix zaznamenal v roce 2018 ohromný úspěch. Snímek se Sandrou Bullock tak okamžitě dostal objednávku na sequel, jenž bude adaptací knižního… (více)

Netflix nabídne obsah zdarma

Netflix nabídne obsah zdarma

01.09.2020

Dva papežové, V pasti, první epizoda Stranger Things nebo komedie Vražda na jachtě – tyto a dalších několik titulů budou čerstvě na Netflixu dostupné všem lidem bez ohledu na to, jestli platí… (více)