Pět let potom, co strašlivá, nevídaná síla většinu lidí přiměla k sebevraždě, se jedna z přeživších se dvěma dětmi odhodlává k zoufalému pokusu o útěk do bezpečí. (Netflix)

Timak

Mám z toho takové smíšené pocity. Sandra je dobrá herečka, ale tady toho moc nepředvedla (vlastně ani moc nemohla) a Tiché místo je přece jen někde jinde. I herecky. Takže jako ok, není to špatný a někomu to třeba přijde i lepší, než již zmiňované Tiché místo, ale za mě ne. Na tohle se znovu už nepodívám. ()

bizz_mjc

Trochu pokus o A Quiet Place, ale oproti němu selhává úplně ve všem, primárně v napětí i autenticitě. Vedení dějové linky mě často rušilo, neb pokaždé, kdy jsem se do příběhu vpil, přišlo prostřídání té druhé (průběhem zmonotónní), která navíc ve svém obsazení už od začátku prozradila, kam to celé spěje a kdo přežije. Samotná pointa pak jaksi vychází vniveč stejně jako ploché zobrazení sociálna (nechtěné mateřství hrdinky, vztahová patetika a chování některých jedinců). A závěr? Když pominu peřeje, Sandra se zavázanýma očima běhá po lese se dvouma děckama v ruce jak splašená, několikrát padá a nic se jí nestane. To snad musela natočit ženská... no a taky že jo. Promarněný potenciál, slabé 3* ()

Euky27

Zabi se! :-) Oblíbené scény? "Hlavou zeď ani sklo neprorazíš", "Sednu si třeba do auta", "Bolí mne v krku" :-) Škoda slabší druhé poloviny filmu, plus to Sandra jela jako my Vltavu, taky naslepo, jen flaška chyběla, ale do raftu bych ji určitě bral, Jelení lávka a jiné menší peřeje by určitě nebyl problém. ()

VasaX

Řemeslně velmi slušný film, se skromnou výpravou, zajímavým obsazením a poutavým dějem. Bohužel trpí několika nedostatky. Pro mě osobně je tam moc Sandry Bullock, ke které mám iracionální antipatii. Je to už prostě tak. Dále už jsou to racionálnější věci. Postavy. je fajn mít pár dobrých/snaživých herců, co do toho dávají srdíčko, ale když se jim nasekají klasické survivalové šablony charakterů s minimem invence (či spíš úplnou absencí), tak z toho moc nevykouzlí. O to víc, když jezdí podle vyježdených hororových kolejí. Pak se bohužel děj sem tam musí popohnat až moc očividným zásahem vyšší moci, což je další bolístka. Ve výsledku je to spíš zklamání a budu čekat jak dopadne poslední postapo-survival, kde lidi naopak musí být hluší. Už jsme tu měli kromě tady "slepých" i "němé", takže už zbývá jen poslední do trojice, ne? ()

nevermore

Jako jo dobrý, člověk ja napnutej a má to spád, ale pár desítek minut bych odebral. A hlavně co mi tam chybělo byl nějakej purpose. Co nebo odkud, a taky proč ta epidemie/alieni/whatever na někoho nemělo vliv, nějaký aspoň trochu vysvětlení. Já vím, že to u postapokalyptiky nemusí být, ale já taky nemusím dávat pak o * navíc. ()

Všivák

Nápad je to originální a neotřelý. Film je hodně napínavý, naturalistický. Má celkem rychlý spád. Není moc způsobů jak se vyhnout sebevraždě. Pocit znepokojení ještě znásobí obsazení dětí a strachu o jejich život. Jak by asi vypadalo, kdyby se pětileté dítě podřízlo nebo si udělalo ještě něco horšího. Jedinou velkou výtku mám k obsazení hlavní hrdinky. Sandře Bullock bylo v době natáčení 53 let. Ve filmu hraje mladou prvorodičku, která je obalená tunou makeupu na zakrytí věku v prostředí, kdy je většina lidí mrtvých. Mrtvoly se válí na ulicích a ulice brázdí vraždící psychopati. Může to být jakkoliv dobrá herečka. Tohle jí ale nežeru. Dost mi to ubralo na pocitu uvěřitelnosti. ()

lykan9

Rozhodně se jedná o třídu lepší horor než Tiché místo, a to se mi Tiché místo moc líbilo. Bird Box má sice dvě hodiny, ale ani na chvíli jsem se nenudil a vůbec jsem neměl pocit, že by film byl dlouhý. Tento horor je výborně zpracovaný, skvěle herecky obsazený, ale hlavně napínavý a zábavný. Sandra Bullock hraje snad hraje jenom ve dvou druzích filmů, buď ve skvělých nebo hrozných a V pasti patří rozhodně do té první skupiny. ()

Trustme

Tento film se dlouho skrýval před mými zraky. A světe zboř se, tohle je jeden z nejlepších filmů, co jsem viděl před koncem světa! ()

vyfuk

Vykrádačka A Quiet Place, která ani není vykrádačka, protože to je něco jiného a je to podle originální předlohy. Bohužel v tomto souboji v podstatě víme, kdo se za mě stal výhercem. Už jenom z principu věc, že rival byl podaný více přístupněji pro diváka. Možná trochu pop cornově a tak, aby se právě zalíbil masám. Ale určitě se mi na to koukalo lépe, než na tuto kvalitní, ale v podstatě charaktery někdy stupidní předělávku Walking Dead. Není nad to vidět postavy jak dělají nelogické věci. Nevím jestli jde i o můj vrtoch, ale mnohdy mi přišlo jako kdyby film na sebe nenavazoval střihem a byl celý stavěný lehce chaoticky pro diváka. Ne nijak zásadně, ale viditelně. Skákání v ději bylo v celku přirozené, ale z nějakého důvodu mi to do tohoto filmu vyloženě nesedlo. Poslední velké překvapení a docela i zklamání byl Ross a Reznor. V podstatě pro mě nejlepší soundtrack duo a nebo i jednotlivý skladatel dohromady za poslední roky. Ale zde nic. Většinou poznám jejich otisk. Přijde mi originální, výjimečný a neotřelý. Zde bych nepoznal rozdíl mezi tím, co udělal týpek pro La Casa de Papel a tímto. Což mnohdy ani nemusí být moc jako rozdíl, ale když jde o skoro Nine Inch Nails, tak si piště, že ano. Jejich potenciál byl spíše využit ve finální části. Netflix letos dal v celku s filmy zabrat někdy v oblasti odporností. Tento film byl ještě v pohodě, ale byly tam dobře propracované momenty, které vám dokázali film silně znechutit. Ale v takovém tom zdravém slova smyslu, když to potřebujete pro vžití do děje. Bláznivé, plně nechutné až Mononokské Annihilation, to naštěstí ale nebylo. Film nechci shodit, ale dá se asi postat stejně jako soundtrack. A to jako nevyužitý potenciál. Nakonec po tom zůstane jenom rivalita s A Quiet Place a onen soundtrack, který si třeba někdy časem i poslechnu. ()

Tft

Názorná ukázka jaký bordel dokáže nadělat 27 minut, které jsou v porovnání s letošním A Quiet Place v Bird Box vyloženě navíc. Těžko říct jestli je to scénářem (Eric Heisserer napsal Arrival, takže určitě dokáže stvořit inteligentní scénář) nebo režií Susanne Bier (můj osobní typ), ale Bird Box je zbytečně dlouhý, nedotažený thriller/horor bez potřebné nervy drásající atmosféry, která z A Quite Place udělala jeden z nejlepších hororů letoška. Říkal jsem si, že nebudu porovnávat dva filmy a jeden na úkor druhého strhám, ale tady to prostě nejde jinak. A Quiet Place i přes menší nedostatky působí oproti Bird Box komplexně a díky své krátké stopáži nedává divákům moc času na přemýšlení a namísto toho do nich pořád sype napětí. Bird Box na druhou stranu obsahuje strašně moc hluchých míst, kdy film vyloženě ztrácel mojí pozornost. Celá zápletka s nesourodou skupinou uvězněnou v domě vůbec nefunguje, žádná z postav není dostatečně opodstatněna a všichni až na Johna Malkoviche působí jako pouhé figurky na šachovnici než jako skutečné postavy (jestli chce někdo z Machine Gun Kellyho udělat herce ať toho prosím hned nechá). Daleko radši bych viděl podobný příběh jako v A Quiet Place jen o rodince o čtyřech členech a část s plavbou po řece by si určitě zasloužili daleko víc času. Bird Box zbytečně ztrácí čas kde nemá, představuje zbytečné postavy a na úkor toho trpí části filmu, které fungují. Jako jeden příklad za všechny stačí *spoiler* porovnat smrti otce a "otce" rodin. John Krasinsky, s kterým v A Quiet Place strávíme celý film je drtivá a film díky tomu eskaluje, v Bird Box smrt Trevantea Rhodese nemá skoro žádný účinek, nejen kvůli tomu, že nemáme čas se s postavou pořádně sžít (to jde na vrub i hereckého výkonu Rhodese), ale také kvůli tomu, že nám Susanne Bier na začátku filmu vlastně ukáže, že Rhodes nepřežije. Další problém mám s monstry, které i přesto že nemají tvář se dala vykreslit daleko lépe, především lepším sound designem, takhle bohužel strašení vůbec nefunguje a nezachrání ho ani imunní blázni. Bird Box má svoje světlé momenty a celková premisa filmu není k zahození, ale Susanne Bier nedokázala udržet film po hromadě a díky tomu vybudovat tísnivou atmosféru, což je u thrilleru/hororu, který má hrát na divákovy nervy naprosto nezbytná věc. 51% ()

Jaro.Krafcik

Parádny začiatok , šoférovanie naslepo pomocou gps pobavilo. Za mna o niečo lepšie ako podobný film tiché miesto. Páčilo sa mi netradičné vyobrazenie súčasnosti a návraty do minulosti ako to celé vlastne začalo, epidémia, a hlavne postavy přeživších čo mi skôr pripadalo ako nejaká lepšia zombie apokalypsa. Bolo to proste perfektné, aj čo sa týka úmrtí postáv. Samozrejme nejaké scénky by sa určite dali vystrihnúť, ako napríklad taký pôrod naraz dvoch žien v tú istú chvíľu. To mi prišlo trochu prehnané. Bird box zatiaľ asi najlepší film čo sa týka produkcie netflixu.5* ()

Kalidor_

Ač je podobných scénářů již přehršel, tohle zpracování si vytvořilo svou "originalitu" na tom, že se na NĚ nesmíš podívat. A špatné to nebylo, jen se občas člověk žel musí divit nelogickým chováním postav, ale dalo se to. ()

blackJag

Podobně jako TICHÉ MÍSTO, přetěžuje "ptačí krabka" jeden ze smyslů, tentokrát zrak. Přiznám, že atmosféru film má, i když ta hysterie a bodycount dávají asi takový smysl, jako Sandřina obličejová mimika (prostě stačilo mít zavřené oči)... 70% ()

JohnSmith

Docela slušný horor s drsnou Sandrou. Té role evidentně sedla. Jinak nápad to byl zajímavý a zpracování také nebylo špatné. ()

zsn

Nemůžu uvěřit, že takovou scifi krávovinu mohla natočit fantastická a výběrem žánru citlivá S. Bier. Po svatbě, Serena, Druhá šance, Otevřená srdce, Bratři a teď Kingova Mlha?! Jděte do p*dele. ()

Hollohlaway

Rozhodně dramatičtější než Tiché místo, protože bejt slepej, to fakt nechcete. Slušně zvládnuté i herecky. Scénář ovšem trochu drhne, některé chování postav je fakt nelogické. Podle mne to šlo víc propracovat. Ovšem to nic nemění na tom, že já tam bejt, tak mi jebne, to je jistý. ()

fiLLthe3DD

Příběh by nebyl špatný, nicméně Bullock byla v roli natolik nesympatická (zarážející vzhledem k tomu, že ve filmech Demolition man a "Speed" se mi líbila), že jsem to prostě nedokázal dokoukat... ()

Seriál Bridgerton je největším hitem Netflixu

29.05.2021

V pasti dostane španělský spin-off

V pasti dostane španělský spin-off

15.03.2021

Thriller Bird Box neboli V pasti od streamovací služby Netflix zaznamenal v roce 2018 ohromný úspěch. Snímek se Sandrou Bullock tak okamžitě dostal objednávku na sequel, jenž bude adaptací knižního… (více)

Netflix nabídne obsah zdarma

Netflix nabídne obsah zdarma

01.09.2020

Dva papežové, V pasti, první epizoda Stranger Things nebo komedie Vražda na jachtě – tyto a dalších několik titulů budou čerstvě na Netflixu dostupné všem lidem bez ohledu na to, jestli platí… (více)