Pět let potom, co strašlivá, nevídaná síla většinu lidí přiměla k sebevraždě, se jedna z přeživších se dvěma dětmi odhodlává k zoufalému pokusu o útěk do bezpečí. (Netflix)

borec999

Tohtoročný súboj dvoch tématicky veľmi podobných hororov Quiet Place a Bird Box dopadol u mňa víťazstvom druhého menovaného. Dej je podobný, no Bird Box mal podľa mňa lepšiu atmosféru, napätie, viac akcie a hlavne: postavy sa v ňom nesprávali tak extrémne nelogicky ako v Quiet Place (i keď občasné neloikosti by sme našli aj tu). Sandra Bullock svojim výkonom film citeľne potiahla, ostatní herci boli tiež v pohode. Jeden z mála profesionálnych, áčkových hororov Netflixu a jeden z mála hororov od ženskej režisérky, ktorý sa mi páčil. 4* a 80% PS: škoda nevyužitej Sarah Paulson ()

Hanys_

Na papíře to možná všechno vypadalo zajímavěji, ve výsledku jde ale o průměrné postapo s parádním obsazením. Nejvíc bych asi vypíchl ten počáteční nábeh epidemie, který byl na žánr těhle komorních scifáren docela epický. Jinak docela škoda těch různých časových prostřihů, kdy vlastně hned na začátku zjistíme, kdo to všechno nepřežije. ()

caffelina

Celý čas som pomaly nedýchala od napätia. Sandre táto rola sadla ako riť na šerbeľ, podobne ako v Gravity. A na konci mi aj slzička ukápla.. ()

HonzysKISS

Po velkém zklamání filmu Tiché místo je tohle velmi příjemné překvapení. Radši jsem od toho vůbec nic neočekával, koukal jsem na to celou dobu s (naštěstí) vykulenýma očima. Chytne vás to hnedka na začátku. Umírání lidí při konci světa je fakt dobře ukázaný, ta zběsilá jízda v autě kolem toho všeho byla parádní. Celou dobu je to vlastně takový atmosférický orgáč. Jak záběry na jezeře, tak i v domě. Chvilkami to akorát trochu kazí to, že dost podobných událostí (scének, schování lidí atd…) v tom domě je jako ve většina "postapokalyptických" filmů, ale je to tak pěkně natočený, že se to dá snadno předejít. Došlo mi to totiž až po zhlédnutí. I když jsem se na to podíval kvůli Sarah Paulson, tak to taky výborně zahraje Sandra Bullock, na padesátnici vypadá sakra skvěle. Ovšem zase tak výborný snímek to nakonec není. Téměř v posledních dvaceti minutách se začne dít tolik divných věcí, že sami nevíte, jak na to reagovat. Nápad jako takový na děj je parádní, zakončení je moc hezký, ale bohužel dostatečně neuspokojující. Vlastně mi to i trochu připomínalo Ztraceni, což není špatně. ()

Milan25

Tak jsem se na to teda taky podíval, když je kolem toho všude takový humbuk v poslední době. Bohužel, nic co bych už neviděl jinde. Technicky je to fajn, soundrack sedí, ale Shyamalanův "The Happening" měl lepší atmosféru. ()

Litvicek

Zajímavý námět z dílny Netflixu ale přeci jenom, bát se nebudeme a žádné velké překvápko na nás nečeká. Film tak nějak dokoukáte do konce, sice to bylo dobré ale jednoduše tomu něco chybělo, i když koukat na originální sebevraždy bylo cool. ()

Corpsegrinder

To byla ale sračka. Napětí ve filmu prakticky nefunguje díky tomu že kvůli dvojí rovině vyprávění víme že ostatní postavy kromě Sandry stejně zařvou, takže každej je odepsanej už od začátku. Otřesný dialogy kde postavy řeší naprostý nesmysly zatimco venku probíhá konec světa jsem tak trochu čekal, v tom mi to připomínalo tu kravinu The Divide co vyšla někdy kolem roku 2011. V podstatě nic na filmu nebylo uvěřitelný, obzvlášt to jak bez problému se každej poslepu pohyboval, později navíc s dvouma harantama na krku, u nichž bych rád podotkl že byli od narození vychovávaný s tim kdy si zakrejvat oči a kdy ne a stejně pak neposlouchaj. Mohli nechat aspon jedno dítě zařvat a udělat to dusnější, takhle se v podstatě nic nestane, jen jeden debílek vypadne z loďky a ztratí veškerý zásoby (což záhadně nemá vůbec žádný následky) a pak následuje hrozná závěrečná "honička" v lese která byla naprosto trapná, neboť až teď tam nechali Sandru zakopávat o klády jak v nějaký grotesce. Co mi taky nesedlo bylo to jak se měnilo chování hlavní postavy v závislosti na to jakej flashback zrovna proběhl. Ano divák to viděl až teď co se stalo ale ona to snad prožila už roky zpátky tak proč až teď se dle toho začíná chovat? No a happy end tradičně k zblití a samozřejmě bez smyslu... škola pro slepý schovaná kdesi uprostřed lesa jehož jediná (?) přístupová cesta je po řece a která vysílá bůhví jak daleko rádiovej signál kde prozrazuje svojí lokaci, čehož mohla dávno využít komunita zmagořenejch a jít to tam vymlátit. Ale ne je to tam safe, je tam z nějakýho důvodu doktorka ze začátku filmu a Sandra konečně pojmenuje ty dva liliputány. ()

kery-

V porovnání s podobným Tichým místem určitě lepší. Děj filmu jsou v podstatě z 80% flashbacky, ale překvapivě to vůbec nevadí, protože horor/thriller s "uvězněnou" skupinou sympaťáků funguje vždycky. Díky nim je i méně standardně protivné Bullock, takže přežít ty 2 hodiny není zase takový trest - ta omáčka okolo je poměrně chutná. Líbí se mi i tajemno, jsem tedy rád, že CGI se týkalo pouze "větru". Co se týče příběhu, tak asi nebude žádné překvapení, že s délkou stopáže narostl i počet hovadin. Samozřejmě, blbostí je tam habaděj, ale s tím, že u toho nebudete moc přemýšlet, do toho tak nějak jdete. Film jako celek kupodivu docela funguje. ()

SpaceOdyseus

Budu porovnavat s Tichym mistem. Prece jen premisa si o to vylozene rika a Tiche misto jsem videl vcera. Nic naplat Bird Box tu prohrava na plne care. Dostavame vetsi davku napeti, nebo alespon thrillerove casti jsou roztazene fakt dost. Tim, ze nam Bier neda vydechnout, ztraci film svuj drive. Kazda scena nemusi byt samoucelne vysponovana na max. A tematizovani materstvi? Na pointu si mohli vyhradit vic nez ctyri vety v lese. Co filmu ale asi nejvic ublizuje je nestastne zvoleny pribehovy ramec. Mnohem radsi bych vse odhaloval spolu s postavama nez skakal v case tam a zpet. ()

HArna

Netflix občas má i skvělé filmy, jedním z nich je určitě Bird Box. Hlavní roli má Sandra Bullock a i když se jí poměrně často vyhýbám, protože moc nevyhledávám komedie tak tady jí to sedlo. Jen už není rozhodně tak sexy jako dřív, táhne jí na pětapadesát a jde to fakt moc znát, make up to nezakryje. Co se týče filmu, je přirovnáván ke Quiet Place. V podstatě je to pravda, nicméně byl o pár dolarů levnější, není tak chytrý a S.Bullock vypadá vedle Emily Blunt jako uschlej pomeranč. ()

bloodline

A Quiet Place pre nevidiacich? Mám pocit, že pokiaľ z námetu smrdí nudná vata, treba ho okoreniť materskou škôlkou s predpôrodným kurzom. Neviem, či to mám chápať ako neschopnosť tvorcov vyťažiť z námetu explicitnejšiu zápletku, alebo chcú len vyvolať v poslucháčoch empatickejší rozmer napätia. V prípade staršej hluchonemej dvojičky to nefungovalo úplne s kostolným poriadkom, za to Bird Box si viedol o niečo triezvejším dojmom. Dokonca vytiahol záblesky z dojemných dimenzií. Avšak aj tu platí ťažko ubrániteľný pocit z jemnej recyklácie postupov z oveľa zásadnejších žánrových počinov. Odlišuje ich len jedna (výrazne) rozdielová položka - John Malkovich. ()

mclenin

Koncepčne obdobná záležitosť ako Quiet Place, oproti ktorému Bird Box pôsobí síce "béčkovo" no paradoxne som sa bavil viac ako pri QP. Možno to bolo aj spôsobom rozprávania príbehu, kde sa v tomto prípade skáče medzi minulosťou a prítomnosťou pričom film prakticky nemá žiadne "tiché miesto", kde by sa divák nudil - čo sa o vyššie zmienenom QP povedať nedá. Za mně dobrý ... ()

Hanes88

Celkem napínavé, strhující atmosféra, docela dobré obsazení herců, dramatické scény, ale jako zápor a dost velký - žádné pořádné vysvětlení, nic nebylo ukázáno. To mi docela dost chybělo. Sandra Bullock v hlavní roli výborná. Nicméně spíše takový průměr, ale určitě neurazí. 65%. ()

Jespi

Začátek filmu super, navození atmosféry a celkového mystična se povedlo na jedničku, od jedné třetiny filmu to však začalo jít dolů a dolů. Velmi pomalé tempo se mísilo s nudnými dialogy, když poté vychcípal celý barák, tak se ztratil i nějaký sociální aspekt filmu ve stylu "The Divide(2011)." Co se týká nestvůry, tak nemám nic proti myšlence autorů skrýt její vzhled a nechat to na představivosti diváka, ale absolutně tam žádným způsobem nerozebrat její původ a celkový vliv, to mi přijde hodně slabé. Víme, že se na ni nesmíme dívat, víme, že holka šikovná nestvůrka potvůrka je ze skupiny Anonymous, protože její hackovací schopnosti jsou bravůrní, víme, že ráda škádlí různými zvuky a víme, že si rekrutuje pomocníky z řad psychoušů. Opravdu chabé a takhle si -otevřeno mojí představivosti- můžu domyslet prakticky celý film od začátku do konce a tím pádem už nehodnotím film, ale výplod mojí fantazie, TRADÁ 100%, protože jsem si ten film domyslel přesně tak, jak by se mi líbil. Cesta za přežitím je také nudná, nečekejte "The Road" nebo "Jungle". Výsledný boom, kdy se dozvíme že vlastně přeživší komunitu tvoří slepí jsem sice nečekal, ale to spíš jen, že jsem myšlenkama těkal pryč od filmu a místy i přeskakoval scény. Sakum prdum, originálně nudný survival-postapo s dobrou první třetinou a nudným tempem. // S koncem filmu si lámu hlavu. Nevím co je horší, jestli fakt, že konec filmu měl být ve 2/3 času a měli jsme poté dostat východisko co s tím, nebo fakt, že je to otevřeno pro sequel (pane bože) a nebo fakt, že to skončilo přesně takhle se vším všudy a zbytek si máme domyslet, tím pádem opět dávám 100% ()

Seriál Bridgerton je největším hitem Netflixu

29.05.2021

V pasti dostane španělský spin-off

V pasti dostane španělský spin-off

15.03.2021

Thriller Bird Box neboli V pasti od streamovací služby Netflix zaznamenal v roce 2018 ohromný úspěch. Snímek se Sandrou Bullock tak okamžitě dostal objednávku na sequel, jenž bude adaptací knižního… (více)

Netflix nabídne obsah zdarma

Netflix nabídne obsah zdarma

01.09.2020

Dva papežové, V pasti, první epizoda Stranger Things nebo komedie Vražda na jachtě – tyto a dalších několik titulů budou čerstvě na Netflixu dostupné všem lidem bez ohledu na to, jestli platí… (více)