cab

Poctivy western od odbornika na slove vzateho (Sergio Leone). Tentokrat dva lovci odmen patraji po bande zlocince El India s kterym maji nevyrizene ucty. Pomsta a penize jsou hlavnim hnacim motorem. Nic vic, nic min film nenabizi. Ze (Clint Eastwood) je drsnak, to uz vsichni vi. 70% ()

Saboter

Další unikátní kousek Sergio Leona. Tenhle pán předvedl nejlepší kousky westernu. Úžasný obsazení Eastwooda. Hrozně rád jsem viděl Klause Kinskiho. Jeho ztvárnění bandity bylo dokonalý. Škoda, že mu nedali víc prostoru, či dokonce hlavní roli na straně zla. Skvělá trilogie, kterou určitě co nejdřív završím kouskem Hodny, zlý a ošklivý. ()

B4TM4N

Ještě znatelně lepší než předchůdce. Dva už jsou tým, i když poněkud svérázný. Ennio je bůh a jenom jeden. A Sergio zde nechal již naplno propuknout svou legendu dlouhých záběrů a i trochu slunce zasvítit na patentovaný Clintův škleb s nezbytným žvárem v levém koutku. V Pár dolarech se také sešel nebývalý herecký spaghetti ansámbl, který se již nikdy před tím ani potom nesešel. Náramkové hodinky jsou skvělé. Klasika. ()

SphereF

Neskutečně perfektní příběh-úžasná nečekaná zápletka. Úžasná hudba a perfektní herecké výkony....film z roku 1965, ale kam se na takové legendy hrabou nové westerny typu Vlak do Yumy. ()

Paity

Dávám pět hvězdiček a to nejsem ani zdaleka milovník westernu. Ale prostě Clint Eastwood je natolik cowboy, že ho asi nikdo nepřekoná. ()

Mathew55

Z 'dolarové' trilogie jsem For a few dollars more viděl až jako poslední. Tým ve složení: Sergio Leone, Ennio Morricone, Clint Eastwood a ve 2 dílech i Lee Van Cleef je prostě a jednoduše perfektní. Tento díl se mi líbil asi ze všech nejmíň, ale i tak to na 5 hvězd bohatě stačí. Nezapomenutelné filmy a charisma Clinta Eastwooda je až nadlidské. ()

Stružák

Mnohem zajímavější, než Pro hrst dolarů. Je tu výraznější záporák, zajímavější příběh, Clint Eastwood nedostává tolik prostoru, čímž se víc dostane na ostatní herce. Určitě to není na plný hodnocení, ale rozhodně to stojí za shlédnutí víc, než Pro hrst dolarů. ()

Miller

Nejlepší díl dolarové trilogie, a jeden z nejlepších westernů, co jsem kdy viděl. V tomto díle se objeví skvělý Lee van Cleef co by Douglas. Postava Clinta Eastwooda dostane jméno - Monco. Poté je zde výborný El Indio, jeden z nejsympatičtějších padouchů. A jeden z vůbec nejlepších konců. (Spoilerová věta) Scéna kdy Douglas nechá Moncovy zlato, a nechá ho utéct, ale El Indio je načapá je jedna z nejnapínavějších scén, co jsem kdy viděl (Konec spoilerové věty). Jedna z nejlepších hudeb u filmu, co jsem měl tu čest slyšet. 100% ()

Ještěřák

Pro pár dolarů navíc MÁ všechny devizy svých starších či mladších bratříčků. Má i spoustu malých, milých, chytrých vychytávek, podle kterých poznáte Leoneho film na hony daleko. Něco tomu ale chybí - chtělo by to buď mimořádnou kvalitu TnZ / DZaO, nebo značně přehodnotit rozdováděnou stopáž. Zle nás Sergio rozmlsal, zle... ()

Ezekiel1

Sergio Leone zkrátka uměl. Další vynikající western s Clintem Eastwoodem a Lee Van Cleefem jeho charisma a respekt, kterým jeho postava působí je naprosto strhující. Místo v první dvoustovce je zcela zasložené. Opět zde nechybí Morriconeho skvělá hudba. Trimfuální Clint na konci. Naloží mrtvoly a sebere k tomu ze stromu prachy :) ()

kobe6

A další pokračování dolarové trilogie mě vůbec nezklamalo a tak jak jsem očekával, druhý díl předčil první. Já osobně nemám co vytknout. Takto si představuju pětihvězdičkový Western. Zase se budu opakovat, ale i toto předčilo Once Upon Time in West. Vychvalovat můžu to stejné Leone, Moriccone, Eastwood a každý herecký výkon. Nemůžu se dočkat vrcholného zakončení série. ()

Milodar

Pořádná porce nadsázky i podsázky, atmosféra hustá jak u rybníčku Brčálníku. Takhle výborných westernů není mnoho... ()

Prochy38

Prostřední díl kultovní trilogie z divokého západu. I když díly na sebe prakticky nenavazují, Clint hraje ve všech tu samou postavu a hraje ji geniálně. S J. Waynem nejlepší herci westernovek. Zde hrdina přibírá k sobě druhého, aby ve třetím dílu vznikla ona slavná trojice. Jde o další snímek, který dokazuje, že S. Leone a E. Morricone si byli souzeni. ()

Wishkah

Jeden z Leoneho nejlepších filmů a jeden z nejlepších westernů. Všechno je tu skvělé. Clint Eastwood a Lee Van Cleef si spolu sedí, Gian Maria Volonté je mistrovský padouch, je tu napětí, dlouhé záběry.....všechno co má správný western mít. Navíc hodinkový motiv Ennia Morriconeho je jeden z mých nejoblíbenějších hudebních motivů a když se při něm najednou z toho klidu ozvou varhany, často mi přejíždí mráz po zádech. Geniální skladba. Tenhle film sice není ještě tak bezmezně dokonalý jako Tenkrát na západě, ale já ho miluju ()

quelhar

Clint Eastwood, Lee van Cleef a k tomu dokonalá Moricconeho hudba. Přijde mi až neuvěřitelné, že poslední část trilogie je ještě lepší než tento film, který patří k tomu nejlepšímu, co jsem kdy viděl... ()

Piškotka

Dobová pecka. Panovala zde dusná atmosféra doprovázená žužláním doutníků, fajfek a jiného kuřiva. Lidské úmysly byly tak nějak čitelnější, přízemnější, i když na první pohled docela rafinované. Oba lovci zde vstoupili jen tak mimochodem, ale za bedlivého sledování starousedlíků - v tomto případě malých kluků, co chtějí vyrůst v tyto hrdiny. Oba muže spojovala kořist, tučná odměna, jen u jednoho z nich šlo o čest, jak se ukázalo na konci. Samotný děj je srovnatelný s ostatními westerny - lovec, kořist, hazard, lehké děvy, holič... Jakmile na scénu vstoupí Clint, padá mi čelist. Charisma prýští na kilometry daleko, jeho neutrální škleb je předzvěstí něčeho většího a ladnost chvatů a tasení koltu slibuje, že bude minimálně zle. Monco je v jeho podání inteligentní a předvídavý solitér. Lee Van Cleef mu je smělým konkurentem, který chce být na jedné lodi. Skvělý je závěr, kdy Monco přepočítává trofeje na peníze a 5 000 USD stojí za ním:-) Hudba dokázala přesvědčivě posilovat momentální emoce. ()

ThomasL

To by musel být Clint opravdu dobrý herec, abych dal pět... kamenný ksicht je cool, ale neutáhne celý dlouhý film!!! A pan režisér měl mít víc rozumu...koukat se každému do očí asi tak cca 10krát než na sebe vystřelí...film mohl být o 20 minut kratší a na základě toho intenzivnější! Nicméně málokterý western se kvalitou tomuto počinu vyrovná... ()

Mitin

Sergio Leone, Ennio Morricone, Clint Eastwood a Lee Van Cleef.. To je kombinace, kterou nelze pojmenovat jinak než GENIÁLNÍ! ()

ondrula

Celkem chápu, že si z toho generace našich fotrů uchcávala, ale dneska mi to přišlo už dost k smíchu. Když pominu spoustu k nepřežití nudných záběrů a přihlouple se chovajících postav, tak mě zaujaly všechny ty archetypální nešvary spaghetti westernu. Na prvním místě jsou to samozřejmě nechtěně komické přestřelky, které jsou ztvárněny tak, že pistolník vesměs někam vypálí libovolným směrem a někde úplně jinde nějaký nešťastník rozhodí ruce, udělá piruetu a opatrně se sesune k zemi. Po průstřelu či krvi nejsou pochopitelně nikde ani památky. Musel jsem to vypnout poté, co hlavní bad guy (Mexičan, jak jinak) prodělá přestřelku s neskutečně neschopnými vojáky ve věznici a následně se hromově rozesměje jako Miloš Kopecký v parodických československých komediích. ()

angloumene

Pro pár dolarů navíc je podle mě o poznání víc než třeba Hodný, zlý a ošklivý dítkem své doby. Přesto má takový šarm, že okouzlí i dnešního diváka. Z mého pohledu ale nenabízí o mnoho víc, než jen příjemnou klasiku, která jistě zaujme, ale už nepřináší nic dalšího. Celkově tedy slabší 4* totiž 73 %. ()