Aleee89

Myslela jsem, že mě tento film chytne za srdce daleko více. Líbil se mi, zasáhl mě, ale emoce tam nebyly. Toma Cruise opravdu nemám ráda, ale pokud zrovna nemele o scientologii nebo se nesmějě jako deb**, dívat se na něj dá. To Dustin Hoffman je jiné kafe! Roli zahrál úžasně přesvědčivě a právem byl oceněn Oscarem. Příběh je to silný a citlivý zároveň, ale abych dala více než čtyři hvězdy, musela bych být zmítána emocemi, a to se nestalo. Ale pokoukáníčko pěkné, to ne že ne... ()

L_O_U_S

Dustin Hoffman skvělý, Tom Cruise příjemný, na plné hodnocení to bohužel ale nestačí. (719., 16. III. 2014, 25. IV. 2014) ()

Fanucci

Milý ale předvídatelný příběh, Cruise mi svým herectvím lezl na nervy opravdu výjimečným způsobem (hlavně ze začátku přehrává úplně strašně) stejně jako soundtrack. Na víc než 4 hvězdy to není. ()

Mikarda

Wow, to byla síla... Dustin a jeho pohyby, grimasy, pohled, chůze, ,,Oó´´, ,,Nevím´´ a ... prostě všechno! Byl dokonalej, naprosto si mě získal! 4,5 hvězdičky dát nemůžu, tak zaokrohluji nahoru kvůli scénáři, režii, samozřejmě Dustinovi a i Tomovi za jeho proměnu. P.S. Scéna v telefonní budce byla dokonalá :) ()

Bonaparte.

Veledílo s úžasným hereckým obsazením. Hoffmana jsem měl jako herce v oblibě ještě předtím, než jsem viděl Rain Mana, po zhlédnutí musím konstatovat, že tato obliba se ještě prohloubila. Pro mladého Cruise role šitá na míru. Právoplatný Oscar pro Dustina za herecké umění, jakým ztvárnil autistu. Jeho věčné "O-ou" mně bude znít v uších hodně dlouho. Můj druhý Forrest Gump 90% ()

BoredSeal

Pasáž, kde se dozvíme, jak se brácha autista hodí v kasinu, mě vzrušila, ale zbytek filmu je nuda. Cruise je bohužel zaseklej ve svý herecký škatulce 80.let, protivnej fracek bez hlubší sondy dovnitř, svojí lepší hereckou stránku našel až v 90.letech s Interview s upírem. A dávat tomu víc, protože se chcete vyspat s Valerií Golino? Ale prosím vás! ()

Kate...

Skvělý snímek s bravurním výkonem Hoffmana, ale ani Cruise nezůstal pozadu. Jejich herecký koncert, který předvedli, mě opravdu dostal, dojal a přinesl plno úsměvů. ()

Katarine

Tak jsem taky konečně viděla toho slavného Rain Mana a co na to říct? Prostě woooow. Ten film mě doslova přikoval do sedačky, ty dvě hodiny a pár minut jsem se skoro ani nehla, jak jsem zírala. Rozhodně zaslouženě jeden z nejlépe hodnocených filmů vůbec. Herecký koncert Dustina Hoffmana nemá obdoby a Cruise byl v té době taky ještě v nejlepší formě. Prostě 5* a konec debat. ()

BitlDjus

Krásný, dojemný, veselý, smutný ... Máme tady ukázku filmu, který nám servíruje jak to vypadá když film má ukazovat scénky doprovázené smíchem nebo právě na opak doprovázené slzami. Dustin Hoffman, herec který předvedl nadlidské výkony, Tom Cruise, který předvedl dokonalou proměnu z arogantního frajírka na velmi milujícího bratra. Opravdu krásný snímek, který zanechá vysoký dojem, zamyšlení a konečný úsměv. Dokonalost. ()

GrungeChild

Velmi emočně působivý film, a samozřejmě neskutečný Dustin Hoffman, ale stejně tak i perfektní výkon Toma Cruise (poprvé ho vidím opravdu hrát). Ovšem celkově to na mě nezapůsobilo až tolik, jak asi mělo. Má v tom velký podíl i občas vyloženě ošklivá hudba (dobová, já vím, ale přece), a celkově mi pár pasáží nesedlo. Celý film jsem se rozhodoval, jestli dát 5* za Hoffmanovův výkon, pro který lze těžko nálézt slova, ale nakonec přece jen raději střízlivé 4*. ()

easaque

nostalgických 5* Kdo neviděl Rain Mana, tak jako by nebyl :-) Oskarový snímek, kde se poprvé objevil v hlavní roli autistický syndrom, je kvalitně obsazen a hlavně zahrán. Bez kvalitního příběhu by to však bylo k ničemu a ten je napsán opravdu pro široké spektrum diváků a využívá všechny prostředky pro "dojímací orgie" ;-) Ale i za to jsem ho měl rád a viděl jsem ho nepočítaně. Teď mě už tak neláká, protože podobných témat se objevuje všude dost a dost. Přesto mu z nostalgie nechám plný počet hvězd, které si určitě zaslouží. [ PŘÍBĚH: 2 /// SMYSL: 1 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 3 /// NÁLADA: 1+ /// ART: 0 /// STYL: 2 /// CASTING: 3 (3*MAX) ] ()

Miseet

Opravdu hezké a příjemné pokoukání. Všechno to tak hezky plynulo a já jsem se nechala unést. Role autisty v podání Dustina Hoffmana byla bez pochyby jedinečně skvělá. Toma Cruise moc nemusím a filmům s ním se trošičku vyhýbám, ale v zde mě přéjemně překvapil. Budování bratrského pouta je něco, co na mě vždy působí hodně emotivně, jelikož rodina je základ, ale ne každý si to úplně uvědomuje. Jo a další věc, TA HUDBA! .. pecka. Hans Zimmer, no. Ví a zná. ()

lekr

Rain Man je stoprocentně výborný film se skvělým tandeme Cruise - Hoffman a bezpochyby nejlepší Cruisův neakční film a taky nej road movie na světě nicméně film je podle mě zbytečně dlouhý takže aspoň mě začínal nudit tak už ke konci protože některé záběry byly opravdu zbytečné a i nudné. A to je u filmu s tak dobrým námětem a propracovaným scénářem škoda... ()

Akční thriller Zúčtování dostane sequel

Akční thriller Zúčtování dostane sequel