bouncer

Krásný film, úžasný Dustin Hoffman, průměrný Tom Cruise, dojemný i zábavný scénář. V osmdesátých letech patří k nejlepším, i když za to může možná i mizerná konkurence. Ve výsledku povedený film, ale u mě na 5 hvězdiček nedosáhl a 12. místo na čsfd.cz celkově je pro spíš překvapující (například i jako hollywoodský oscarový film se v imdb.com, kde nemá příliš konkurenci v evropských filmech, nedostal ani do top 250). ()

argenson

Viděno kdysi dávno v kině s rodiči. Postupem doby jsem převzal všeobecný názor, že je to kult, klasika. Teď jsem si to po čtvrtstoletí dopřál v televizi a ejhle, ono je to jinak. Asi je to tím, že jsem nikdy neprožíval Dustina Hoffmana ani Toma Cruise, takže Rain Man je pro mě uslintaná sentimentální road movie o ničem. ()

Mononoke.

Hodnocení musim snížit poté, co jsem viděla film Being there(1979) s hlavní rolí Petera Sellersa (pozor, žádná komedie) protože je jasné, kde se Rain man inspiroval (podobní herci, autista versus prosťáček, motiv televize, atd...) Vřele doporučuji! ()

murakamigirl

Všetko, čo tvorí film, sa tu miesi v nadštandardnom prevedení. Rain Man je nezabudnuteľný, (i) v mojej mysli predovšetkým vďaka kúzelnému duetu Hoffmana a Cruisa a neopakovateľným situačným fórom. Napriek tomu sa mi Levinsonov počin nerovná dokonalosti- je zbytočne pridlhý a to znamená, že v poslednej tretine aj občas zanudí. Nemôžem nespomenúť ešte dlhšieho Zemeckisovho Forresta Gumpa (rovnako s hrdinom s mentálnou vadou), ktorý ale v žiadnom okamihu nepripadá nudný, ktorý považujem za sfilmovanú dokonalosť a klenot filmového nebíčka. V Rain Manovi takú hĺbku nenachádzam... ()

Terva

Co by člověk neudělal za tři miliony amerických dolarů, nebo víc. CITÁT - Tohle, ovšem, není můj pokoj......... Skvěle zahrané Dustinem Hoffmanem (Rainman) , určitě si to zaslouží tak velké hodnocení. Já bych však chtěl upozornit na některé dialogy mezi Charlie Babbittem (Tom Cruz) a jeho dívkou Susanou (Valeria Golino). Jsou někdy nelogické, mnohdy ukřičené a hlavně špatně herecky zahrané. Charlie Babbitt je někdy tak uřvanej, že mám chuť strachy se postavit na první metu. Naopak úplně jinak působí nádherné prostředí této road movie. Okolí silnic interstate 52, 60 a 66 je velice malebné. Závěrečné titulky obsahují fotografie pořízené Raimondem Raimanem. CITÁT - Kdo, je na první metě ?......... ()

moviesfan

Citlivě a chytře natočený film. Dvě hlavní mužské postavy jsou skvělé. Jeden z mála filmů, který jsou tak přirozený a kvalitní zároveň. Hodnocení: 90% ()

PanCitron

Nu což budu jistojistě opakovat slova většiny, ale mám potřebu vysvětlit ty čtyři hvězdičky. Hoffman byl samozřejmě naprosto famózní, přesto kvůli tomu lehce nijakému ději musím jednu z hvězd strhnout. ()

JohnCZ

Herecký koncert Dustina Hoffmana a příjemný výkon Toma Cruise. Nejsympatičtější a nejrealističtější autista široko daleko v milém, mírně dojemném, ale nijak přehnaně patetickém příběhu. Na svou dobu dost nadčasově natočený film a dílo, které si rád tu a tam zopakuju. ()

villon17

Raymondova genialita dodává filmu na větší dokonalosti, proměna člověka zas přibližuje diváka k ději. Hoffman umí zahrát prostě cokoli a kohokoli a tento úžasný snímek je toho na dlouhá léta živým důkazem. ()

Marek1991

Prvý výrazný film, ktorý dal do popredia tému postihnutých ľudí. Tu sa zamerali na mentálnu stránku a autizmus. Mám sesternicu, ktorá má určité mentálne postihnutie a preto mi je ťažké niečo také posudzovať. Je ťažké sa do toho vžiť, pochopiť to. Musím však uznať, že Dustin Hoffman svoju úlohu zvládol majstrovsky. Tom Cruise taktiež veľmi vynikal a všetko doplnila hudba od Hansa Zimmera a hlavne všetko skvelo klapalo pod taktovkou Barryho Levinsona. Silný príbeh a výborný dej, myslím, že jeden z najlepších filmov, čo 80. roky ponúkli. Fenomenálna práca. ()

zablaga

Pekný veľmi emotívny film o živote, kde nejde inak než nad všetkých pozdvihnúť výkon Dustina Hoffmana. Rozplakal ma. ()

Cubinho

No, nevím, ale na první desítku ten film asi nebude. čekal jsem od toho víc, než jen Hoffmana. Možná to bylo i špatným dabingem na TV Nova... pořád jsem na něco čekal, že přijde a nic nepřišlo:-) ()

corpsy

Na prvýkrát ma tento film nedostal, ale až opätovné zhliadnutie ma presvedčilo o dokonalosti tohto diela. Emocionálny, okorenený správnou dávkou humoru ( aj keď si potom neskôr uvedomím, že sa smejem na mentálne postihnutom, čo by som nemal ) a herecký výkon Dustina Hoffmana, to sú hlavné prednosti tohto malého veľkého filmu. ()

Ajinka126

Rain man je skvělý film. Jen ve mě nezanechal tak velkou stopu, jak se to povedlo jeho soukmenovcům. Je to ale jen tím, co já považuji za správné a co mě emotivně zraňuje. Dastin Hoffman byl natolik skvělým představitelem autismu, až mě to zraňovalo a nechtěla jsem tomu takto přihlížet. Nevím čím to přesně je, viděla jsem i další filmy a dokumenty o lidských útrapách, ale od té doby se Rain Manovi snažím vyhýbat. ()

PauloZ

Nevím co bych dodal, vše už je řečeno. Ale rozhodně nejlepší film Dustina Hoffmana. Do role autisty se vcítil s naprostou precizností a bezchybností. Celkově tento film patří mezi špičku filmů s tématikou mentální retardace či postižení vůbec! ()

curunir

Rozhodne skvelý film, ale u mňa skôr tak na 4.5* a tiež sa mi celkom nezdá 10. priečka v top 200. Samozrejme hlavným pilierom filmu je až šialene geniálny výkon Dustina Hoffmana, ktorý ma však niekedy tými jeho kecami liezol na nervy (a vlastne o to lepšie je tá úloha zahraná), na druhej strane jeho pasáže s číslami boli skvelé. Cruise je oproti nemu trochu v úzadí, avšak aj tak je tiež veľmi dobrý a podal tu jeden z jeho najlepších výkonov. Filmu by mohol mať niekedy viacej emocionálnejších alebo dojemnejších pasáží, čo je ale tiež podriadené Hoffmanovmu výkonu, ktorý žije vo svojom vlastnom svete. 4 Oscary sú zaslúžené, len nechápem nomináciu za výpravu a Zimmerova hudba okrem hlavného motívu nie je tiež ničím výnimočná. ()

F.man

Jednoduše řečeno: oslava herectví. Dustin Hoffman v roli autistického Raymonda patří k tomu nejlepšímu co se na stříbrném plátně kdy objevilo. Nejen pro samotný (výborný) výkon, ale také pro přístup k tak složité postavě (dlouhodobé studium autismu, příprava a vlastní úprava Raymondovy charakteristiky...). Tomuhle říkám kreativní herectví. Sekundant Cruise, v roli jeho "zkaženého" bratra (na první pohled lehká postava, zejména pro, v té době "topgunového" Cruise) svůj úkol zvládl taky na výbornou. Nejsem zastáncem názoru, že Cruise je zde pouze průměrný... Jasně, Hoffmanovi konkurovat nemůže (kdo by také mohl?), ale jeho výkon se mi velmi líbil. Přirozeně zahrané. Dokonce jsem měl problém, ve scénach, kdy jsou snímaní oba a "hrají", vybrat si, koho pozorovat. Kdybych měl tedy hodnotit pouze herectví bylo by to pět jasných. Bohužel v celku tohodle díla mi nesedí některé nelogické detaily ve scénáři a taky, a to zejména, "vyčůranost" Levinsona. Režisér moc dobře věděl jak silný materiál drží v rukou a chtěl ho vyždímat až do poslední emoce. Evidentně to funguje, a nic proti tomu samozřejmě nemám, dělají to všichno, jen na mě už to bylo až moc očividné. Některé situace, věty i kulisové expozice prostě bijí do očí... Proto "pouze" 4, ale obrovský respekt a obdiv k herectví Dustina Hoffmana. "Yeah" "O-Ou" "I don't know" ()

Marsik

ČT2 - Budu se opakovat - Toto byl Hoffmanův koncert. Cruise celkem obstojně sekunduje. CZ dabing perfektní (pan Prager s Bubníkem rulezz), film znám pouze v českém znění a ani snad nechci jinak. Aktuálně 90%, 24. nejlepší film a 163. nejoblíbenější film - tomu rozumím. Za mě... 80% (with J.) ()

Džany

Sešli se dva malí (vzrůstem) herci a zahráli velké role. Dustine Hoffmane, smekám! Tohle jsem ani náhodou nečekal. Spolu s Heathem Ledgerem nejzaslouženější Oscar. ()

Akční thriller Zúčtování dostane sequel

Akční thriller Zúčtování dostane sequel