Do amerických prezidentských voleb zbývají jen dva týdny a Conrad Brean, specialista na problematiku médií, je narychlo povolán do Bílého domu. V podzemní zasedačce se dozvídá o hrozícím sexuálním skandálu mezi prezidentem a nezletilou skautkou, celou kauzu totiž plánuje několik stanic ještě ten večer odvysílat v hlavních zprávách. Breanovým úkolem je zastavit blížící se mediální bouři a zároveň prezidentovi napomoci k jeho znovuzvolení na další funkční období. V tak krátkém čase je jedinou možností odvrátit pozornost veřejného mínění jiným směrem. Brean se proto spojí s hollywoodským producentem Stanleym Motssem a společně vymyslí absurdní plán: nejdříve jsou zveřejněny falešné zprávy o neexistujících bombardérech B-3 a vzápětí USA musí čelit nečekanému útoku albánských radikálů. To je však jen počátek neobyčejně věrohodné hry s fakty a iluzemi, která s každým dalším dnem do voleb nabírá co do absurdity na obrátkách... Americký film natočil úspěšný režisér Barry Levinson (Rain Man, Dobré ráno, Vietname, Bugsy), který satiricky laděné komedii vtiskl dostatek věrohodnosti, humoru a nadsázky. Postavu chladnokrevně a cynicky uvažujícího Conrada Breana si zahrál Robert De Niro (Taxikář, Zuřící býk, Irčan), zatímco velikášsky a furiantsky vystupujícího producenta Motsse představuje Levinsonův dvorní herec Dustin Hoffman (Absolvent, Hrdina proti své vůli, Smrtící epidemie). Autory promyšleného scénáře se skvěle napsanými dialogy jsou pak scenáristka Hilary Henkinová a známý dramatik David Mamet, zároveň jde však o volnou adaptaci knihy Americký hrdina Larryho Beinharta. Ani jeden z tvůrců ovšem nemohl tušit, jak rychle a blízko se přiblíží skutečnosti. V lednu roku 1998, pouhý měsíc po premiéře propukl sexuální skandál prezidenta Billa Clintona, který vzápětí nařídil bombardování v Súdánu. Situace se pak opakovala ještě dvakrát: během projednávání Clintovova impechmentu bombardovaly Spojené státy Irák a pár měsíců na to také Jugoslávii. Název filmu se pak na dlouho dobu ustálil jako označení pro mediální čachry a odvádění pozornosti od klíčových problémů. (Česká televize)

pepo

Ako sa dá v očiach verejnosti zakryť prezidentský mediálne prepieraný škandál? Vymyslí sa niečo, o čom môžu média písať ešte viac, aby sa odvrátila pozornosť. Vojna... napríklad. Za dva týždne natočená bokovka tvorcu Rain Mana a Spáčov bola očividne reakcia na sexuálne hrátky Billa Clintona s Monikou Lewinskou a následnú vojnu v Iraku. Neuveriteľne vtipný a zároveň mrazivý počin ukazujúci, ako je verejnosť vo svojich názoroch, nielen na politiku, manipulovateľná. Malý veľký film so skvelým hereckým duom De Niro - Hoffman. Dve nominácie na Oscara. 9/10 ()

Real Tom Hardy

"DO YOUR JOB RIGHT AND NOBODY SHOULD NOTICE, BUT WHEN YOU FUCK IT UP, EVERYTHING GETS FULL OF SHIT." -------- Elegantná prehliadka amerického politického zákutia pod taktovkou vynikajúceho Dustina Hoffmana. ()

sepp

Hoffman si v tomhle snimku prekvapive DeNira docela podava, jinak film v nicem zajimavy, ale ani neni spatny. Jasny prumer, tak na jedno ci dve pokoukani. ()

cheyene

Solidní vykonstruování kampaně a ukázka manipulace médií s lidmi. Na komedii je tento snímek ale bez humoru, takže nemohu hodnotit lépe. Hoffman a De Niro hrají skvěle a soundtrack je zde opravdu příjemný. ()

paascha

Tendenční a účelově pseudo senzační. Díky obsazení o chlup lepší, než na co to má, a díky době ještě o další chloupek. Celkově lepší průměr. Nejlepší je ovšem fakt, že proti našim hochům jsou amíci úplní hovnaři. Kauzy Gripen, Pandur, Opencard atd, proti tomu je Blues o staré botě sračka pro píčuse ()

Fiftis

Bohužiaľ tento typ humor je na môj vkus príliš suchý a skoro až trápny, okrem pár zábleskov. Scenár samozrejme tiež nemôže byť oporou, ale sklamali ma aj herci.  Existujú rozhodne lepšie filmy z tohto žánru, toto je skôr ako paródia a preto film nikomu nedoporučujem. Určite neočakávajte veľa, prakticky len taká kratochvíľka na dlhý zimný večer. Hudbu som v tomto diele ani nezaznamenal a ani svetové herecké hviezdy nezlepšia zážitok zo sledovania. Celkom nuda a sklamanie. (28.2.2022) ()

Big Bear

Film bavil, ale pokud hodnotím pouze jej, tak to po chvilce začalo být na jedno brdo. Dustin i Robert super, ale to jaksi nestačilo. Navíc už dnes tak trochu úsměvně působí ta digitální kouzla ve studiu s albánskou holčičkou. Tehdy z toho asi diváci nechápali, ale v dnešním digitálním filmovém světě to dokonce může působit trochu úsměvně. Mnohem horší ovšem je to co s filmem nesouvisí. Ačkoliv je tato metoda ,,Vrtěti psem'' profláklá už hodně dlouho, stále dobře funguje a kupodivu i v dnešních časech, kdy se informace díky digitálním technologiím šíři až neskutečně rychle. A nebo možná právě proto. Je to celkem oblíbená metoda nejednoho politika v prekérní situaci. Převést pozornost veřejnosti jinam a poskytnout mu tak čas k zametení stop nebo k ,,zapomenutí'' jeho selhání. Koneckonců můžeme to dnes parádně vidět na Rusku, které vyžaduje omluvu od ČR a v celé kauze Vrbětice vystupuje jako poškozený. Dávám za 3 bílá koťata. * * * ()

Boogeyman

Skvělá politická komedie která je zároveň značně zarážející, když si člověk uvědomí,že by to bylo možné. Herecké obsazení snad ani nemůže zklamat a celý film má zvláštní příjemnou atmosféru a od začátku do konce se budete skvěle a inteligentně bavit. ()

petaspur

Americký prezident si v oválné pracovně zašpásoval s nepříliš zletilou Světluškou, která neváhala a životní zážitek svěřila nejen svému deníčku, ale považovala za vhodné podělit se o tuto radostnou zprávu s médii. Je pár dní před volbami a prezidenta by nyní volili pouze členové anonymních pedofilních sdružení. Prezident je proto rychle uklizen na důležitou mezistátní návštěvu Číny a do Bílého domu rozvážným krokem vstupuje profesionální odstraňovač fleků z prezidentovy cti Conrad Brean. Breanův mozek promptně analyzuje situaci a řešení je rychle na světě. Z Bílého domu začínají unikat tajné informace, které jsou mluvčími ihned vehementně popírány a USA už tuší, že brzy nastane válka proti terorismu. Nyní je řada na mocném hollywoodském producentovi Stanley Motssovi, aby vyprodukoval válku s Albánií s takovou naléhavostí, aby se američtí patrioti sešikovali za prezidentem do bojových uskupení a nikoho už nezajímalo plácání nějaké Světlušky. ()

Aky

Skvělá karikatura současné manipulace veřejným míněním, která je tak skvělá právě proto, že je ve svém prazákladu pravdivá. Roky, které od natočení uplynuly, filmu dodávají jen další a další šťávu, protože je to celé pravdivé stále více. Výteční Hoffman a De Niro. ()

GilEstel

Slabý film, nedůstojný dvojice Hoffman De Niro. Komediální nadsázka, beroucí si na paškál manipulovatelnost politického veřejného mínění, zde vyznívá příliš suše. Vše se tváří až příliš vážně. Na jednu stranu je to příliš málo absurdní, na druhou stranu příliš málo realistický než aby šlo o skutečnost. Vtip se ztrácí a dialogy jsou o ničem. Přitom téma jako hrom. Asi si každý pamatuje na imaginární jaderné, chemické a další balistické střely, které Američané sledovali ve hlavním zpravodajství, než Bush vlítnul do Iráku, aby zastavil zlého teroristu Saddáma Husajna, jenž jeho předchůdci tak neprozíravě vyzbrojili. 41% ()

Cappuccino

Pekná ukážka toho, ako sa veci vo vysokej politike majú. Hoffman a De Niro, pochopiteľne, ako vždy, zahrali svoje role absolútne na jednotku, ale čo z toho keď som sa počas filmu zasmial možno 2-3x? Od žánru komédia očakávam čosi viac. ()

HAL

Roztomile přepálený obraz dnešní mediální reality. Tematicky dokonalé, jen je až příliš evidentní že ten film autor bral jako "bokovku" a tudíž mu jednak chybí hlubší propracování problematiky s inteligentnější satirou a na druhou stranu občas přebývají některé čistě komediální scény... a obecně prostě nejde o tak velký a chytrý nářez jakým by film mohl být. 8/10 ()

Vančura

Já jsem tenhle film nikdy vidět nechtěl, protože mě vždy příšerně iritoval jeho název. Dostal jsem ale na něj nedávno doporučení od někoho, na koho hodně dám a na koho tento film ve své době zapůsobil jako zjevení. Žel, já rozumím tomu, jak výrazně novátorsky musel tento film na tehdejší diváky zapůsobit, ale v mém případě se obávám, že bariéra 17 let od jeho premiéry je zde už příliš velkou překážkou, aby na mě tento film mohl zapůsobit byť i jen podobnou měrou. Při sledování jsem si v první řadě říkal: ježíšmarjá, takovýho povyku kvůli ututlání jednoho šukání. Kdyby v zemi, která zásobuje celý svět pornem a drogama, nepanovala současně pokrytecká morálka jak v 19. století, celý ten humbuk nebyl nutný. A upřímně řečeno: nikdo z nás stejně nemá dostatek relevantních informací, aby mohl posoudit, nakolik je něco takového reálné, a nakolik je to jen bujná fantazie nějakého pisálka. Kdo jede na vlnách módního antiamerikanismu a konspiračních teorií, tomu podobné filmy poslouží jako voda na jeho mlýn. Pro ty ostatní to bude nejspíš jen slušný film s výborným obsazením a nápaditým scénářem, kterému však ke konci už pomalu dochází dech - osobně jsem se ke konci začínal nudit a ztrácet v jednotlivých postavách, a v momentě, kdy s nima spadlo to letadlo, a nikomu se nic nestalo (!), jsem už věděl, že tomuto filmu nemůžu dát víc než 3 hvězdy. Rádoby cynický závěr, který však v mých očích vyzněl spíše do směšné frašky, výsledný dojem nakonec stejně nevytáhl - v době premiéry to mohla být pecka (i když mě by to nejspíš stejně nebavilo, protože bych to v té době kvůli nízkému věku nejspíš nepochopil), ale dnes je to film, na kterém je už hodně znát duch doby vzniku, a všechny ty předpotopní mobilní telefony a laptopy, které se zde objeví, jen podtrhují moji domněnku, že tento film je v první řadě takovou dobovou sondou z časů, kdy na televizi koukal každý a tištěné noviny měly moc, o které si dnes můžou nechat zdát, protože nástup internetu měl teprve přijít. Z tohoto pohledu působí film VRTĚTI PSEM starší, než ve skutečnosti je, a osobně za mnohem zdařilejší zpracování podobného námětu považuji snímek Game Change z r. 2012 s fenomenální Julianne Moore. Za mě slabší tři hvězdy. ()

Javert

Barry Levinson v tomto filmu pracuje s neotřelým námětem, podává ho v příjemné a vtipné podobě, s dobrými herci, ale přesto jsem se několikrát během nedokázal ubránit nudě. Jinak ale rozhodně dosti nadprůměrný počin. Taky jsem se dozvěděl, že James Belushi je Albánec:)) ()

k212

Drsně satirický humor, který chvílemi spíše nutí k zamyšlení nad charakterem oněch hlavních hybatelů fiktivní války a válečného hrdiny a vůbec všech politiků. Mimochodem maličká role Woody Hareelsona "když bere prášky, je v pohodě" skutečně potěší. 70%. ()

kingik

Tak tenhle film mě nechal absolutně chladným. Bylo to možná zajímavé téma o uměle vytvořené politické aféře okolo prezidenta, ale režisér Barry Levinson nezvolil ideální formu vyprávění a není snadné se ve filmu orientovat a schopnost vtáhnout diváka do děje je zde prakticky nulová. ()

Omnibus

Dustin Hoffman jako Stanley Motss to myslel dobře (a ve filmu to zahrál více než dobře). Byl to ve svém oboru profík a tak to i dotáhnul k vítěznému konci. Prodal neprodejné zboží - v druhém volebním období kandidujícího prezidenta, který se konečně projevil taky trochu lidsky... Naneštěstí právě tím, že „neudržel zapnuté kalhoty“ (jak kdysi řekla Hillary Clinton o svém drahém prezidentském choti ohledně kouřící baculky Moničky Lewinsky) a zprznil nám školačku. Tedy ne nám, jim... To by ještě nemusel být žádný problém, kdyby se to ovšem neprovalilo. Samozřejmě - jak jinak - načasováno politickými protivníky na tu nejméně vhodnou chvíli. Ale Dustin to zvládnul bravurně, a kdyby poslechl Roberta De Niro (ve filmu excelentního), mohl to i přežít. Jo, taková ješitnost, to je mrcha... A já končím komentář a jdu si zjistit, jak dnes dopadlo první kolo NAŠICH prvních prezidentských voleb. To nekecám, všimněte si, kdy tohle píšu! ;-) ()

Snorlax

Mám ráda Mametovu lehkost a nadsázku, v této povedené politické satiře jsem si jí užila měrou vrchovatou. Návdavkem jsem dostala skvělé herecké výkony. ()

Zemřela herečka Anne Heche

Zemřela herečka Anne Heche