poster

Velká filmová loupež

Komedie

Československo, 1986, 77 min

Scénář:

Oldřich Lipský

Kamera:

Emil Sirotek

Hrají:

Oldřich Kaiser, Jiří Lábus, Jaroslav Moučka, Jiří Němeček, Karel Heřmánek, Ladislav Gerendáš, Zdeněk Srstka, Dagmar Veškrnová-Havlová, Vladimír Hrabánek, Otakar Vávra, Vlastimil Bedrna, Stella Zázvorková, Jan Schmid, Václav Postránecký, Zdeněk Podskalský st., Vlado Müller, Lubomír Lipský st., Jiří Kodet, Ladislav Chudík, Jiří Bartoška, Marie Glázrová, Saskia Burešová, Dagmar Patrasová, Helena Růžičková, Jiří Růžička ml., Vlasta Fabianová, Zlata Adamovská, Marie Rosůlková, Josef Abrhám, Vlastimil Brodský, Otakar Brousek st., Karel Augusta, Antonín Martin Brousil, Andrea Čunderlíková, Zdeněk Dítě, Milena Dvorská, František Filipovský, Nelly Gaierová, Zdena Hadrbolcová, Jan Hartl, Libuše Havelková, Vlastimil Hašek, Vladimír Hlavatý, Karel Houska, Iva Janžurová, Přemysl Kočí, Naďa Konvalinková, Miloš Kopecký, Lubomír Kostelka, Vladimír Kratina, Tatiana Kulíšková, Marián Labuda st., Milan Lasica, Miroslav Macháček, Kateřina Macháčková, Miroslav Moravec, František Němec, Jaroslava Obermaierová, Jiří Pomeje, Bronislav Poloczek, Jan Přeučil, Július Satinský, Jaroslav Satoranský, David Smoljak, Karel Smyczek, Květa Fialová, Jaroslav Soukup, Jiří Svoboda, Jana Synková, Pavel Trávníček, Jiří Schmitzer, Ota Sklenčka, Daniela Vacková, Lukáš Vaculík, Blanka Bohdanová, Miroslav Vaic, Magda Vášáryová, Václav Vorlíček, Václav Štekl, Ivan Vyskočil, Gabriela Vránová, Jiřina Švorcová, Josef Vinklář, Josef Větrovec, Jiřina Jirásková, Jana Šedová, Jitka Molavcová, Pavel Kříž, Jan Kanyza, David Suchařípa, Eva Horká, Hana Vávrová-Heřmánková, Michal Suchánek, Marie Tomsová, Uršula Kluková, Rudolf Hrušínský, Jaroslava Kretschmerová, Pavel Zedníček, Vladimír Novotný, Karel Dvořák

Střih:

Dalibor Lipský

Scénografie:

Jindřich Götz

Kostýmy:

Jan Kropáček
(další profese)
 • kingik
  ***

  Kaiser a Lábus se předvádějí v naprosto chaotické komedii, které evidentně scházel scénář a asi se zhusta improvizovalo. Na výsledku je to dost znát. Vše se točí kolem jednoho zázračného holografu sestrojeného japonským geniálním konstruktérem, který dokáže přemisťovat tam a zpátky filmové postavy do reálného světa, a do toho se připletou identičtí dvojníci skutečných herců Kaisera a Lábuse. Zmatek, převleky a jedno nedorozumění střídá druhé. A to vše se odehraje během filmové výstavy u Hybernů, ale je to celkem legrace a některé nápady stojí za to. Zvláště povedená je scénka, kdy nepraví Kaiser s Lábusem jsou donuceni sehrát scénku s učitelkou a jejími žáky. Kaiser s Lábusem se zde vyřádili dokonale, ale jako celek to dokonalé není a střídání režisérů se ukázalo jako slabina. Je to mírně zmatená parodie, ve které tak nějak bez ladu a skladu se objevují a zase mizí známé filmové postavy ze známých českých filmů, aniž by k tomu měly své opodstatnění. Lipský asi věděl, co točí, ale Podskalskému se to vymklo kontrole. 60%(13.3.2009)

 • majky19
  **

  Filmová komedie režisérů Zdeňka Podskalského a Oldřicha Lipského s Oldřichem Kaiserem a Jirkou Lábusem v ústředních rolích. Snímek, který dle mého soudu ani nenadchne, ani neurazí, zkrátka takový "oddechový" film, který však zdaleka nepatří do těch top filmů, které spolu ústřední dvojice vytvořila. Každopádně z úcty k nim, protože jejich humor mám jinak velmi rád, dávám filmu dvě hvězdičky.(30.12.2017)

 • krivkin
  ***

  Velká filmová prča, alespoň v prvních cca 2/3 - výborně vypointované dialogy, jeden geniální vynález, spousta známých herců, spousta narážek na československé i světové filmy, skvělí Kaiser s Lábusem a především nezapomenutelná banda mafiánů v podání pánů Moučka-Gerendáš-Srstka-Němeček-Heřmánek. Bohužel na konci tomu dojde dech... Nelze od toho čekat nic zásadního, je to prostě oddychový film, já se bavil(5.6.2012)

 • Sarkastic
  ***

  „To sem blázen paní Moutelíková!“ - „No jo to víte, vono je dneska v našem filmu všecko možný.“ Naprosto bláznivá komedie ala z filmu do filmu, která nemá téměř žádný děj a chvílemi se mění v totální chaos. Zároveň je to přehlídka herců, filmů a jednotlivých vtipných scének. Nápadů má film nespočet (zelené autíčko, obraz s „odpovídajícím“ zvukem, promítačka), ale kvůli stylu vyprávění, (ne)důrazu na pointu a „švy“ působí snímek nesourodě, zmateně a občas skoro až amatérsky. Samotní Kaiser s Lábusem, pokud tedy zrovna jen neběhají odnikud nikam, mají řadu vtipných scének (z učitelky a především tedy jejího žactva jsem brečel smíchy), ale jistě jich mohlo být také víc. Co se týče odkazů na filmy a postavy, Velká filmová loupež jich nabízí hned několik opravdu zábavných („Pánové si přejí platit?“ a „Tento způsob léta zdá se mi poněkud nešťastný“ mě rozesmály nejvíce), někdy jde spíš o herce samotné (Zázvorková a její zničující smích, nesmělý Suchánek, slovenská „delegace“) a pak je tu spousta narážek na filmový průmysl (profese, cyklistky snažící se prosadit, řevnivost mezi divadlem a filmem) a také na socialistické poměry. Na druhou stranu, jakože casting dokázal zahrnout celou řádku kvalitních herců, někteří jsou tu jen tak pro okrasu a jejich výstup je jen těžká „vata“. To se nejvíce projeví v závěru. Konec byl totiž na celém filmu suverénně nejslabší (toporný až trapný) a opravdu ho nezachránila ani „happyendová“ pocta (?) zesnulému Lipskému při závěrečných titulcích. Dávám prozatím lepší průměr a časem si film chci zopakovat, navíc jsem v tom návalu scének jistě nezachytil všechny narážky a odkazy (hodnocení případně upravím). „Majko, copak vy ve třídě nemáte žádné chlapce?“ – „A no máme, ale to sou všecko takový paka vylízaný třeba, no..já se třeba chci, třeba absolutně votevřít ve třídě a nemůžu, když se na ně podívám, tak se zase zavřu, akorát snad Dušan za něco stojí, ale teď už taky ne, no.“(8.8.2015)

 • Enšpígl
  **

  Pozor přichází má chvíle!!! V tomhle filmu jsem hrál!! Jak jedou ty dvě nahaté holky na kole, tak ja byl ten mezi lidmi .Tenkrát to byla taková výstava k nějakému vyročí filmu.Já se tam samozřejmě šel kouknout a byl z toho hned můj první a zřejmě i poslední filmový štěk . Celkově je film , tak na 1*,ale za můj štěk dávám 2* .(29.6.2006)

 • - Když se Král (Oldřich Kaiser) převlékne za školačku na exkurzi, řekne učitelce, že se jmenuje Karolína, což je jméno jeho skutečné dcery. (M.B)

 • - Marie Glázrová hrála ve filmu sama sebe. (M.B)

 • - Na webových stránkách fanoušků značky Tatra, zejména vozů Tatra 613, jsou k vidění oblíbené scény z příjezdu delegací k paláci U Hybernů. V kontrastu s tím je prezentováno "úsporné barrandovské autíčko" Fiat 600, ve kterém se na výstavu dostavilo odhadem 20 dalších herců. (SeanBean)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace