Paříž 1900. Básník Christian (Ewan McGregor) vzpomíná, jak se stal členem divadelní společnosti, která právě zkouší novou hru. Jenže aby ji mohli v Moulin Rouge uvádět, potřebují přesvědčit majitele podniku (Jim Broadbent), na kterého platí jediná věc – krásná kurtizána Satine (Nicole Kidmanová). Rozhodnou se proto, že Christiana představí Satine. Ten večer se má ale Satine sejít s bohatým vévodou (Richard Roxburgh). Dojde k záměně a Satine vyzná lásku Christianovi v domnění, že je vévoda. Christian jí poví pravdu a vzápětí se objeví pravý vévoda. Satine situaci vyřeší po svém. Nabídne vévodovi samu sebe výměnou za to, že bude investorem nově vznikající hry. Vévoda souhlasí. Dojde láska Satine a Christiana naplnění? A co žárlivý vévoda? (AČFK)

Vocoun

K tomuhle filmu jsem se dostal na doporučení jedné kamarádky. Chtělo to trochu přemlouvání, jelikož muzikály opravdu nemusím a po filmu Bídníci, který mě opravdu neoslnil (Ano, znamená to, že jsem viděl MR až letos :) ) se mi do dalšího muzikálu opravdu nechtělo. A začátek mi dával za pravdu, jelikož takový chaos, podivná barevná kombinace, nemoderní tance s moderní hudbou, zkrátka mi chvíli trvalo, než jsem se zorientoval a pochopil, o co ve filmu vlastně jde. Jenže. Čím víc jsem dával pozor a opustil své předsudky, tím více mě film vtáhl do děje a nechal naplno rozvinout talent fantastického E. McGregora a N. Kidman. ANo, občas to bylo velmi podivné, až jsem si říkal, zda některé scény nemají parodovat sebe sama a také ostatní muzikály, ale celkově z toho vznikl takový paskvil v dobrém slova smyslu, že jsem byl docela unešen. Musím říct, že tenhle film mě opravdu překvapil a v budoucnu ( ale ne zase tak brzy) dám nějakému muzikálu opět šanci. 75% ()

germiny

Zvládnout začátek je teda docela fuška. Ale když přejde ta ,,šílenost", následuje tak poutavá záležitost, až jsem se až divil, že už je konec. A ty verze ,the Show must go on´ a ,Roxanne´ jsou naprosto dechberoucí. Kdoví, za jak dlouho se mi to oposlouchá :) ()

Kouzelnik7

Je to jediný muzikál který jsem ochoten vidět a to už po několikáté. Jinak mě písničky ve filmech strašně nebaví a přetáčím je. ()

Queendom

Prvních deset minut rozhoduje - ale pokud na tu lehce kýčovitou notu přistoupíte, Moulin Rouge se pro vás stane jedním z nejkrásnějších vizuálních a hudebních zážitků. Come what may. ()

Doutas

Je jen málo filmů, ke kterým mám takový apriorní odpor jako k bollywoodským muzikálům. A z Moulin Rouge ta kýčovitá bollywoodskost doslova tryská. Ale uznávám, že výprava je vskutku velkolepá a muzikálové cover verze známých hitů relativně zábavné. A Ewan by měl dostat oskara za nejlepší homosexuální výkon v heterosexuální roli. ()

Syna.1990

Mé první místo co se týká muzikálů se už asi nikdy nezmění, protože něco tak ujetě dokonalýho, jako byl tento film, jen tak něco nepřekoná. Výtečná choreografie, naprosto úchvatné kulisy, výborný příběh, fantastické výkony jak herecké, tak pěvecké naprosto všech, s výjimkou Nicole Kidman a Ewana McGregora, jejichž výkony byly dokonalé!!! Ovšem největším klenotem filmu je Tango De Roxanne - z toho mám husí kůži ještě teď. ()

lusa

Gýčovité, krásne a dojemné. A hoci muzikály nemusím, tento mi vzal dych. Odporúčam pozerať, len ak ste strašne silno moc a nešťastne zamilovaný. 5* ()

kubilov

Nemůžu tomu dát víc než 3*, protože v porovnání s tím na co si to hraje, je Moulin Rouge jen Luhrmannovsky naleštěný a přeslazený brak a kýč. McGregor úplně mimo a Nicole Kidman docela solidně přehrává. Největšími plusy jsou tak Jim Broadbent a jednotlivá čísla, která především v první polovině vyloženě film prosvětlují a dělají z něj více, než na co se zmůže onen hlavní příběh. ()

sariety

Naprosto dokanalý spojení klasických HAPPY END muzikálů a naprosto zdrujícího příběhu....přechodům mezi dramatickými a přehnaně sladkými částmi příběhu nebylo možno odolávat, k tomu výkon oddaně milujcího EWANA MCGREGORA a neodolatelné NICOLE KIDMAN a jejich pěvecké výkony a ty PÍSNĚ!!!- od Diamonds Are a Girl's Best Friend, přes LIKE A VIRGIN až po NIRVANU a KISS a to ještě neni ani to nejlepší!!! Nemám co bych vytkla...prostě naprosto LIBOVOUČKÝ ...How wonderful life is when this film is in the world :D ()

AgnesDee

Podívaná je to vskutku úchvatná. Oba hlavní představitelé jsou excelentní. Choreografie a kulisy vypadají nádherně. Ale abych tomuto filmu dala plný počet, musel by být úžasný i v případě hudby. Slyšet totiž na začátku píseň Smells like teen spirit mě opravdu vytrhlo z myšlenky, že by tento film měl originální hudbu. ()

PlayEasy

Objektivně lze snímku vytknout mnoho věcí. Třeba ten "ohraný" motiv, že láska je nejdůležitější aspekt našeho života.... Jenže ono je to ksakru pravda, tak komu to může vadit?! Zejména když je to celé obaleno v magických kulisách zlatého věku romantické Paříže, kostymérně oslňující - inu, pastva pro oči, díky vynikajícím pěveckým výkonům a nezapomenutelným muzikálovým číslům i pastva pro uši. Srdcervoucí výkon Nicole v kontrastu s nevinným a naivním klukovstvím Ewana pak dá vznik něčemu mnohem většímu, něčemu nazývanému jako amour pur. Každý ji potřebujeme, jen si je to občas těžké přiznat... 100% ()

Arkagas1989

Miluju, miluju, miluju! Uznávám, že tenhle film je třeba vidět několikrát, protože poprvé je to většinou zážitek á la „proboha, co jsem to právě viděla.." , ale podruhé si to zamilujete. Hvězdné obsazení Nicol Kidman a Ewana McGregora je to, co nikdy neomrzí, ale celkové barvy, aranžmá, výprava, kostýmy, choreografie.. vše je to šílené, kýčovité a přesto dokonale sladěné. Příběh lásky, která bohužel není silnější než smrt. Tenhle film je zážitek a jeho soundtrack poslouchám už od roku 2001. A to je 19 let. Je potřeba říkat víc?  P.S. vždycky u toho bulím jak malá holka. ()

Hawaj

Tohle mě hudebně totálně rozsekalo. Dodneska nechápu jak dokázali všechny ty moderní songy tak skloubit dohromady a přecházet mezi nima a ještě navíc zněj skvěle i když už jste 1000x slyšeli? Z toho jsem v úžasu. A jak pasujou do to filmu a nebrzděj ho jako v jinejch muzikálech! Pecka. No a ta filmová jízda k tomu plná fantazie v podobě barvotiskový pohlednice to už byl totální vrchol imaginace mimo prostor a čas. Super casting, ten hlavní principál v podání skvělého Jim Broadbenta byl neskutečně autentickej. Todle je prostě režijní skvost. Sice tomu chybí ten francozskej šmrc bo to tvořili anglosasové, ale to neva. Až budete nechápavě čumět na nějkou křečovitou hudební hovadinu, tak věžte že její režisér si určitě představuje že je druhej Buz Luhrmann. :)))) ()

JosefTomas

Moulin Rouge je snad jediný film, co znám, který dokáže divákovi způsobit změny pocitů v takovém tempu, že by to jednoho i odrovnalo. Po depresivním začátku, přetočený do rádoby komedie, jsem film vypnul a znovu ho pustil a dokoukal ho až nyní. Ten příval nekonečných tanců, písní a dávky ujetosti mi prostě nebyl pochuti. Jenže jakmile Ewan McGregor odzpívá Your Song od Eltona Johna, najednou si mě získal film na svojí stranu, nehorázně mě bavil a ohromoval, jen aby mě později opět iritoval svojí ujetostí, později nehorázně bavil a nakonec mě pohltil nadměrnou dávkou patosu. Podobný zážitek dlouho nepamatuji (jestli vůbec) a vsadím se, že mi ho žádný jiný film nedá. Jen otázka, zda se k němu někdy vrátím jako celku, protože i když Luhrmann vizuálně podmanivě pracuje s barvami, scénografií a emocemi, které jsou tak vlastní Bollywoodským snímkům, McGregor hraje jak o život, Nicole Kidman je krásnější, než kdy dřív a celé to působí jako pohádka s hořkosladkým koncem, tak nevím, zda se dokážu přenést přes přepálenou sebeparodii, která mě zanechávala chladným. Soundtrack je bezesporu parádní a určitě si ho pustím stejně jako pár geniálních scén. Ale ač jde zajisté o jednu z nejzajímavějších kombinací na filmovém plátně, bude pro mě stále těžké si tento film užít. Určitě ho budu respektovat a v jistých momentech i uznávat, ale cestu k němu jsem si nenašel. Možná příště. ()

tatopulos odpad!

Ještě horší než Titanic. A ty cover verze klasických rockových písní není snad třeba ani komentovat. Zajímavé, jak některé muzikály mají blízko k hysterii. ()

ostravak30

Vedle hodně slavných muzikálů a starších kolegů Moulin Rouge! mám právě s tímto filmem problém. V první řadě Baz Luhrmann nepřišel s žádnou původní muzikou a jen vzal slavné hity a strčil je do filmu. Tím de facto podstatně ulehčil práci nejen sobě, ale především Craigu Armstrongovi. V komentářích je tu mnohokrát zmíněn kýč. Pravda, je to jeden obří kýč, ale je to pochopitelně záměr. Hlavně proto, že film jako by trochu parodoval samotnou dobu a třeba i grotesky, možná částečně i šantán obecně, francouzské vyznávání lásky a milování či právě skutečné Moulin Rouge (alespoň mám ten pocit). Možná na tom něco pravdy bude, vždyť snímek je z nemalé části i komedií nebo minimálně fraškou. Během sledování mě ale přeci jen příběh vcucnul do sebe. Jeho největší nevýhoda je vlastně i výhodou. Tím, že snímek nemá původní hudbu dostává divák možnost si od první minuty broukat s postavami nebo alespoň podupávat nohou, neboť se většinou jedná o notoricky známé megahity. Pokud si práci ušetřili s písněmi, naopak taneční čísla jsou grandiózní. Nápadité, skvělé, geniální. To je jedna z obrovských deviz tohoto filmu. Samotnou Nicole Kidman mám moc rád a tohle je jedna z mých nejoblíbenějších rolí, které ztvárnila. Další kapitolou jsou kostýmy. Tady se kostyméři vskutku vyřádili. Horší je to s exteriéry, protože Paříž opravdu nevypadá jako Paříž a to ani při pohledech z výšky. Hlavní dějová linka možná není až tak originální, ale když se na to tak člověk podívá celkově, tak chtě nechtě musí přiznat, že Moulin Rouge! je velkolepý projekt, který baví, to každopádně. Humorem, tancem, hudbou, herci a s přimhouřením očí celkovým vizuálem. ()

Jonatthan

Jedna velká pastva pro oči ! Skvělí herci, výprava, režie, kamera atd. Přesto dávám "jen" 4*, kvůli mé bídné znalosti angličtiny. Na vypůjčeném DVD vypustili překlad Christianových myšlenek do češtiny !!!! :o((( ()

Mejsy

Nemůžu jinak. Na mě je to příliš barevné, přiliš rychlé střihy. Děj v podstatě žádný. Ale interpretace Madoniny písničky Like A Virgin je super. ()

Marg

Dokonalé a/nebo geniální věci bývají obvykle jednoduché, stejně jako tenhle příběh. Přiznám se, že muzikály moc trávit neumím, nicméně tenhle mě naprosto pohlil. Nečekal jsem, že Ewan umí tak skvělé zpívat. A Nicole je prostě kouzelná. Je to film, který by neměl žádný filmový fanoušek minout. ()

Další muzikál pro Nicole

Další muzikál pro Nicole

09.04.2008

Scarlett krade nejen srdce

Scarlett krade nejen srdce

07.09.2007

Každý ví, že nejlepšími přáteli krásných blondýnek jsou diamanty. Zpívala o tom kdysi Marylin Monroe a nedávno na houpačce vysoko nad parketem Moulin Rouge i Nicole Kidman. Teď si něco podobného bude… (více)

Na návštěvě u protinožců

Na návštěvě u protinožců

14.12.2006

Baz Luhrmann, režisér rozpačitě přijaté adaptace světoznámé Shakesperovy hry Moulin Rouge, se připravuje na svůj další projekt, ve kterém se nezahraje nikdo jiný, než dvě herecká esa největší… (více)