Epizody(3)

Drama "Skandál po anglicku" vypráví šokující skutečný příběh prvního britského politika, který kdy stanul před soudem za vražedné spiknutí. Děj se odehrává na konci šedesátých let minulého století, v době, kdy je homosexualita čerstvě dekriminalizována. Jeremy Thorpe (Hugh Grant), předseda liberální strany, který je zároveň nejmladším předsedou jakékoli britské politické strany za posledních sto let, má tajemství, jež se zoufale snaží utajit. Dokud se kolem ochomýtá jeho užvaněný bývalý milenec Norman Scott (Ben Whishaw), Thorpeova slibně se rozvíjející kariéra je v ohrožení. Nakonec vidí jen jediný způsob, jak Scotta navždy umlčet. Soudní proces s Jeremy Thorpem jednou provždy změní politiku poté, co britská veřejnost odhalí nejtemnější tajemství vládních činitelů i to, kam až jsou ochotni zajít, aby je ututlali. (HBO Europe)

Olík

Ke Skandálu po Anglicku jsem se dostal díky svému putování nazpět časem po stopách Russella T. Daviese, protože seriály Byl by to hřích a Roky a roky mne doslova rozebraly na součástky. V tomto případě se nadšení z výše jmenovaných titulů nedostavilo. I když takhle minisérie pádluje na vlně „napsal sám život“ a že to život sesmolil zatraceně zajímavě, na mne působí až příliš karikaturně. Uhlazená Anglie a v ní postavičky jako z humoristického časopisu….rovnou doplním, problém není na straně herců, kteří svou práci odvedli na jedničku. Homosexualita, politikaření, pokrytectví, společenské konvence….určitě minimálně téma určitě stojí za zhlédnutí. ()

tranquill

"Nakazil jsi mě virem homosexuality!" Životopisné drama, které je spíše bizarním příběhem o politice, lžích a pokrytectví. Každopádně skvěle zahrané! "Když nebudeš svědčit, budeš vypadat jako lhář, když budeš svědčit, budeš vypadat jako lhář..." ()

Psycho.R

Hugh Grant, jak jsem ho asi nikdy nechtěl vidět, zvlášť v dobře zrežírovaných scénách první půlky první epizody, kde sexuální scény působí až explicitně i když v nich není nic vidět. Ale to je tak jediné, co mi nesedlo. Jinak je vidět, že si svoji roli užívá jak v komediálních polohách, tak v těch vážných. Ben Whishaw taky v roli tupoučké "oběti" hraje výborně. Díky ústřední dvojici je film plně funkční a mnohokrát i vtipný tak, jak to mám u anglických filmů rád. ()

papilon395

Krásná studie o tom, jak se z mazlení s králíčkem stane Jen počkej, zajíci. Zvlášť když ten ušák žije v Anglii šedesátých let. Vynikající výkony obou hlavních představitelů. Jak už někdo napsal, Hugh Grant předvedl rok po padouchovi z pokračování Paddingtona opět skvělého záporáka. A Ben Whishaw se od Parfému vypracoval v hvězdu první velikosti. Velmi britské, včetně hlášek. ()

Memesis

Musim rict ze z prechodu z toho prvniho dilu na druhej sem byl dost napjatej. Je to dobra miniserie kor pro divaky detektivnich miniserii. Za me 89,8% ()

rashaverak

Prvni pulhodinka je silena, nema humor ani napeti, vse co se odehrava na obrazovce je gay romance, a me osobne je pohled na dva libajici se muze dosti odporny. Pozdeji se nastesti dostavi dej i humor. ()

Habanera

Velmi svižné a vtipné milenecké drama s výborně obsazenými protagonisty. Každý z jiné společenské vrstvy a přeci oba dost mazání na to, dosáhnout svého. Nakonec jen otázka: Kdo je lhář a kdo fantasta? ()

bonovox

Kvalitná televízna mini séria s dokonalým Grantom. Fears sa vrátil po rokoch slabších filmov na vrchol a stačil mu na to pravdivý príbeh o politikovi o ktorom sa v konzervatívnej británii veľa hovorilo. Dôkaz toho že keď je kvalitná téma s kvalitnými tvorcami, výsledok vždy stojí za to. ()

kockodan

Příběh o closeted ass pirate politikovi Jeremy Thorpovi, aneb co vše může způsobit ztracená national Insurance card (kartička pojišťovny). Už jen z důvodů jakým posh britským akcentem nejvyšších společenských kruhů je precizně vyslovováno slovo "homosexual", s důrazem na každé písmenko v něm, stojí za to tento triptych vidět. Nejsmutnější a zároveň nejveselejší na něm je to, že jej napsal sám život. Jen jeden Zlatý Glób pro Bena Wishawa za roli Normana Scotta je dle mého názoru málo. Jeho mentally unstable stable boy byl prostě fenomenální. Granta nesnáším, takže pro něj za dokonale ztvárněného Labouristického closeted slizouna a všehoschopného psychopata Jeremy Thorpa (byl to nejvyšší politik v UK in the 60's, takže: well, DUH!) pouze imaginární poplácání po rameni. (Ano ano, uznávám, že ho ztvárnil dokonale, a už mi s ním dejte pokoj!). Na celé aféře nebyla ani tak skandální samotná homosexuální aféra vysokého politika britské politické scény (i když jsou jí věnovány de facto celé první dva díly a v 60's a 70's tento juicy tabloid fodder hýbal celým národem), ale jakým způsobem se vedl následný soudní proces, kterému je věnován poslední třetí díl, a jak byl celý případ souzen elitářským, podjatým a neskutečně homofobním soudcem Cantleym. Doporučuji shlédnout scénku na YouTube kde geniální komik Peter Cook paroduje podjatého Judge Cantleyho proti Scottovi, jako soudce nejvyššího soudu ho nazývá ve veřejnosti a tisku otevřeném soudním jednání před všemi (!) parazitem, příživníkem, apod. přívlastky, a de facto přímo radí porotě jak se má rozhodnout, tedy jednoznačně v neprospěch Scotta. Scénka (Peter Cook's biased judge sketch) je naprosto geniální satirou na judicial system a elitářství vládnoucího establishmentu nejen v Anglii 70. let, ale přetrvávající dodnes v určité míře ve všech vyspělých státech, včetně ČR. Ruka ruku myje a vrána vráně oči nevyklove, že? Za mě 100%. ()

hony23

Jeremy Thorpe je sice vysoko postaveným politikem, ale má také mladého milence, což bylo v 60.letech v Británii trestným činem. A ve chvíli, kdy mu dotyčný začne ohrožovat politickou kariéru, rozhodne se ho navždy umlčet. Miniseriál stojí především na skvělém herectví Hugh Granta, ale i Ben Whishaw mu zdatně sekunduje, byť ta zženštilá buznička v jeho podání je fakt nechutná a plně soucítíte s hlavním hrdinou, že ji chce odprásknout. Ještěže to mělo jen 3 díly, dýl bych se na něj fakt nevydržel koukat :-) ()

adako

Samotný škandál/zločin je podaný humornou až banálnou formou, nejakú kriminálku teda nečakajte. Nadnesená forma uberá aj na dramatickosti, sú tu ale aj vážnejšie momenty. Seriál vypovedá teda o dvoch veciach: škandál okolo objednávky vraždy poslancom parlamentu a náročný život homosexuála v spoločnosti ktorá homosexualitu odsudzuje. Problém je, že ani jedna línia nemá výrazne navrch a vo výsledku nefunguje úplne naplno ani jedno ani druhé. Bez ohľadu na scenár, herecké výkony tohto seriálu (najme Hugha Granta) sú úžasné a samé o sebe sú dobrým argumentom prečo ho vidieť. ()

Unlikelyhero

Hugh Grant v jiné poloze, než ho známe a moc mu to svědčilo, příběh sám o sobě je neskutečný, občas obsahuje scény jak z Monty Pytona, pořád jsem si musel upomínat, že je to podle true story ()

dati

videné zo záznamu na h.b.o.. skvelá jazda, úžasný hugh grant a nezabudnuteľný hudobný motív.. dokonalá televízna zábava.. ()

alienable

Přišlo mi to suchý. Což by si jeden i řek, že k britům tak nějak patří. Ale celej příběh mě nechal totálně chladnou, prostě se mě nijak nedotkl, bylo mi jedno, jak to dopadne. Výprava jistě skvělá, Hugh Grant třeskutě okouzlující. Poučení do života: králíčci sice směj cestovat, ale radši jim nepiš dopisy. ()

Stanislaff

Začal jsem se dívat na první díl a byl jsem tak zklamaný, že jsem ho nedokoukal a ztratil jsem zájem vidět další minuty prvního dílu a díly další. Proč? Starý práskaný Grant a ukňouraný milenec mě neoslovili ničím. Bohužel. ()

76. Zlaté Glóby – výsledky

76. Zlaté Glóby – výsledky

07.01.2019

Prestižní 76. Zlaté Glóby, udílené asociací zahraničních novinářů v Hollywoodu, byly vyhlášené první lednovou neděli z hotelu Beverly Hilton v Kalifornii. Předávání cen moderovala dvojice herců… (více)