Epizody(8)

KukulienkaHO

Výborne odvedená práca! Jon Favreau je veľký profesionál. Tu sa jeho manažérske schopnosti len potvrdili. Dave Filoni je zas obrovským Star Wars fanúšikom, takže to prepojovanie so zvyškom univerza, pravá "starwarsácka" atmosféra aj samozrejme tá veľká kopa odkazov a narážiek, urobilo velikánsku radosť. Týmto dvom pánom by som pokojne dal riadiť Lucasfilm (všetci vieme, aká tam je situácia). Jon by bol riaditeľom/manažérom - staral by sa o celé fungovanie SW vesmíru. A Dave by mal úlohu hlavného dramaturga/kreatívneho konzultanta - vyberal by projekty na realizáciu a celkovo by dohliadal na to, aby to celé bolo ucelené a dávalo perfektný zmysel. Ale teraz naspäť k Mandovi: Stopáž jednotlivých epizód je síce kratšia, než som si myslel že bude, ale epizódy sú napísané tak, že to nebude pôsobiť nijako uponáhľane. Samotná hlavná dejová línia je dosť slušná. Je však škoda, že sa v podstate rieši iba v 5/8 epizód. Zvyšné 3 sú prevažne výplnkové - potešia, to určite. Sú však viditeľne slabšie ako hlavné. Hudba je pre Star Wars netypická (po prvej epizóde som si nebol úplne istý, či to bol správny krok... onedlho som však svoj názor zmenil), ale zato perfektná. Ako určite by som nebol rád, keby napríklad hlavné filmy mali nejakú podobnú, sem to však pasuje jak riť na šerbel. Vizuálne bomba - skvelé efekty na seriál. Odporúčam pozrieť nejaké tie videá z natáčania (Lucasfilm vydal rovno celý dokumentárny seriál), pretože Star Wars sú znovu priekopníkmi v tomto odvetví. Herci sú skvelí, hlavne náš Mandalorian. Aj napriek tomu, že bol celý čas (až na jednu malú výnimku) zahalený od hlavy po päty v zbroji, tak z neho išla neskutočná charizma. A to popritom bolo celé iba o jeho gestikulácii a rečovom prejave. Mando bol skrátka bravúrne stvárnený (a to bez ohľadu nato, či bol v maske Pedro Pascal alebo nejaký dablér). Epizódy samozrejme majú aj nejaké chyby. Dvakrát sa stalo, že príbeh nabral grády a tempo sa vyostrovalo, zrazu ale na konci prišiel zlom a zabrzdilo sa to - čo je veľká škoda. Konkrétne to bolo v epizódach režírovaných Deborah Chow. Každopádne "The Mandalorian" je úchvatná podívaná, pri ktorej každému fanúšikovi zaplesá srdiečko. Samozrejme výhodou seriálu je to, že je hraný, a preto osloví aj široké publikum. V tomto mali animované projekty nevýhodu (teda Clone Wars). This is the way. I have spoken.😎 #BabyYoda 😜😜😜 ()

mouzi

A stejne tam ten svetelny mec musel byt a stejne se tam ti Jediove museli zminit, at uz to celou dobu nakrasne vypadalo, ze se to bez tech cingrlatek obejde. Proste posledni dil to dokonal tak jako tak. IG-11 s mandukou byl bozi, ale to byl i predtim jako najemny lovec. Dillon z Predatora tady hral bohuzel jakehosi kulturistu duchodce. Gustavo z Pernikoveho taty si strihl kratkou roli v poslednim dilu (ale mel mec!) a Werner tady zastal funkci jakehosi zastydleho Generalfeldmarschalla po prohrane 477. vesmirne. Jinak Jodovo miminko super, Mando taky super, skvely hudebni doprovod. Za me skoro 5*. Docel bych byl rad za dalsi serii nebo serial. ()

meda2016

Doplňkový příběh mezi šestou a sedmou základní epizodou StarWars. Nenavazuje, ale přidává další společenství k původnímu univerzu (mnoho podobného). V duchu militantní pohádkovosti a neobjevného vývoje poněkud nudné. SE1: Ve stylu gamesy, přijmi úkol, splň úkol, získej měnu, vyměň za vylepšení výstroje. Pomoz někomu, získej přátele, znič a zabíjej. Určeno i mládeži, pokud někdo označí zabité za zlé bytosti. Pro mne za 50%. ()

Sebule

Viděl jsem jeden film ze světa Star Wars, ale tohle jsem si i tak užil se vší parádou... Nejprve musím ocenit tu geniální hudbu, ta je jako perfektní, potom Pedra, obecně role Mandaloriana se mi hodně líbí a baby Yoda, to je jasné, ten vždycky zlepší náladu. Líbilo se mi jak to bylo plné nápadů, v pár dílech i humor a akce bylo fakt dost. Jediný problém, co s tím mám, tak mi přišlo, že občas kulisy vypadaly blbě a hlavně některá zvířátka vypadala opravdu zvláštně a nevím, jestli v dobrém nebo ve zlém slova smyslu. Dva díly byly takové slabší, jinak paráda, chytlo mě to a nepustilo až do konce. Hodnocení první série: 9/10 ()

swenyx

Rozhodně bych sám sebe za Star Wars fandu nepovažoval, nikdy ty filmy nepatřili mezi moje filmy které bych si kdykoliv pustil, ale tohle panečku, to je jiná, Baby Yoda a Mando jsou super dvojka a příběhy které zažívají mají grády. Tohle je důkaz že Star Wars nemusí být jen o Jediech ! ()

david141474

Ku*va tohle je tak božská série a božskej seriál, že ani nevím co k tomu napsat. Sakra 1. Série tohoto božského seriálu je prostě božská. Pokud milujete Star Wars tak jako já, tak u každé epky budete úplně udělaný. Každá epizoda je totiž božská a je to úplná onanie. Už první epizoda je opravdu kvalitní a slibuje velkou jízdu, což se taky stalo. Potkáváme zde Kuiila (I have spoken!), zajímavou a dobře napsanou postavu, jen mě sere co s ním nakonec Dave Filoni a Jon Favreau v sedmém díle udělali. Je to škoda, protože tahle postava si rozhodně zasloužila větší prostor. Druhej díl je taky božskej a božská linka s Jawy je prostě skvělá a hrozně vtipná. Jsou zde skvělé epizody, každá má svou kvalitu, jen je tu jedna se kterou mám celkem problém a která mi moc nesedla a to je šestá s podtitulem vězeň, jakože ano bylo to dobře natočený a pro druhou sérii důležitý, ale mě to přišlo dost zbytečný. V této epizodě si dokonce zahraje i samotný Dave Filoni. Pokud máte rádi Návrat Jediho tak u čtvrtého dílu budete stříkat blahem, je zde totiž AT-ST. Nikdy bych nevěřil, že bych měl strach právě z AT-ST a tady se to stalo, no prostě ta atmosféra je úplně někde jinde než u filmů. Děj je božskej. Postavy jsou božský, ani jedna neostává vzadu. Herci jsou božští, dokonce si zde zahraje důležitou roli Carl Weathers. Milovníci Rockyho moc dobře vědí kdo to je, je to Apollo Creed, kdyby někdo nevěděl. No a soundtrack je taky božskej. Z celého mého srdce tento seriál doporučuji, je to opravdu onanie pro Star Wars fanoušky a fanatiky. 20/10 Hold kvalitní počin. ()

bonovox

Príjemný návrat do sveta Star Wars. Jednoduchý príbeh, solídna stopáž jednotlivých epizód, nevtieravý humor, kvalitná výprava evokujúca v niektorých momentoch western a slušné efekty. A k tomu skvele zakomponovaná postava mladého Yodu. Séria má určite do budúcna čo ponúknuť. 80% ()

Fuksinka

Překvapivě sympatická a zábavná westernovka. Co mi trochu vadilo, je ta repetetivnost. Mando někam přiletí, někoho potká, něco potřebuje. Dobře, já ti pomůžu, když ty pomůžeš mě. Mimino samozřejmě extra boží, ale chtělo by to trochu vypilovat ty jeho pohyby, hlavně pri chůzi. Šup sem s druhou řadou. ()

Scaevola

Příběh se obejde bez jediů i sithů a bez většiny z nejcharakterističtějších prvků fikčního univerza (takže už to není Star Wars), a přitom je čistší, přímočařejší, a především přehlednější než většina z nové filmové produkce. Nemá smysl rozebírat podařené efekty a výpravu, ale musím se zastavit u odvážné stopáže, která naštěstí nemusí plnit žádné vnější podmínky a zaměřuje se pouze na odvyprávění epizodického děje. Bohužel ve mně přes všechny klady zbyl pocit, že podruhé seriál vidět nemusím, ač jsem zvědav, co tvůrci vymyslí pro druhou řadu. ()

LeemaCZ

Lidi jsou dnes už zvyklí na to, že seriály mají vždy takovou tu "posouvavou" formu vyprávění, kdy se vždy musí dít něco v rámci hlavní dějové linky, ale vzpomeňte na Star Trek, Hvězdnou bránu a jiné. Seriál sice někdy působí jako MMORPG hra kdy má hlavní postava sehnat toto, zabít tamto, udělat tamto, udělat tamtoho a tamtu a pak sebe, ale to nemusí vyloženě být špatně. Seriál dobře referencuje Mandalorianskou kulturu, které je v Canonu strašně mále (krom The Clone Wars a Rebels nemáme skoro žádné kanonické zdroje) a řekl bych, že řady členů MMCC (Mandalorian Mercs Costume Club - ekvivalent 501st legion fan organizace) se dosti rozrostou. Každopádně víc k seriálu jako takévomu. Seriál má přesně taký feel, který jsem čekal od zrušeného Star Wars Underworld. Bounty Hunting by byl fakt můj vysněný job kdyby stále nějak existoval. Hudba je chytlavá, efekty na hraný seriál dosti dobré, seriál celkově působí jako vysokorozpočtový film. Hlavní postava se vyvíjí i s helmou na hlavě a ani nepotřebujeme vidět mimiku (ono polovinu screentimu tam ani nehraje Pedro Pascal, ale jeho stunt double, který je vnukem Johna Waynea). No zasazení a zpracování světa mi přijde super. Nepotřebujeme žádné Jedie ani Sithy, Star Wars universe nám vždy měl co nabídnout. Stejně jako Rogue One a Solo. V době psaní tohoto komentáře jsem ještě neviděl finále a tak bych asi nemohl říct finální verdikt, ale za mě je to zatím fakt jedna z nejlepších Star Wars věcí co máme k mání. Společně s Rogue One, The Clone Wars, Empire Strikes Back a Revenge of the Sith. THIS IS THE WAY. ()

Krnac

Nieje to vyslovene príbehovka ale prvé 3 časti a predposledná časť sú jedny s najlepších vecí čo Lucas film pod Disney vedením vytvoril. Sú tu infarktné momenty ktoré mi v 9. filme chýbali. Ťažko sa to hodnotí lebo polovica epizód je úplne super a druhá polovica je priemer až nadpriemer. ()

Sashmen13

Tak takhle jsem si nějak představoval budoucnost star wars potom co ohlásily novou trilologii. Ne tu, už jednou provařenou/nastavovanou instatní kaši bez duše, jakou jsme dostali s 7-9 díly, ale něco nového, zajímavého a něco co se děje za období nové republiky, ne empiru číslo 2. Mandalorian mi tenhle zážitek dopřál plnými doušky a já jen doufám, že tohle dílko je záčátek lepších zítřků, domluvil jsem. ()

CheeseFigure

Postupne som tomu prichádzal na chuť. Dej sa dá zhrnúť jednoducho, drsný Pedro Pascal v helme a rozkošné internetové meme cestujú vesmírom, aby ušli Impériu. Popravde som čakal niečo viac, než len ,,pricestujeme, zažijeme dáke to dobrodružstvo a odletíme ďalej". Ešte, že Mando postupne odhaľuje aj svoju ,,ľudskejšiu" stránku, ináč by som bol sklamaný. Sklamaný ale určite nie som z Baby Yody, ktoré je rozkošný a chápem, prečo sa z neho stal fenomén. Ešte pochválim efekty a dodám, že za najlepší diel považujem štvrtý s názvom Sanctuary. ()

BaT_M

Za mě první série parádní a rozhodně je to pětkrát lepší, než to zklamání jménem Rise of Skywalker. Roztomilej baby Yoda, cool vzhled, hudba taky ujde. Na Williamse to ale zdaleka nemá. Chvilkami lehce zdlouhavé a předvídatelné scény. Jinak není co vytknout. Aspoň něco okolo Star Wars ten Myšák neposral. Těším se na druhou sérii. 85%. EDIT: Po nějaké době musím jít u první série z 5 hvězdiček na 4, takže 75%. ()

Naby

Nebylo to vyloženě špatný, ale moje hodnocení nebude stejně jako seriál idální. Začnu těma drobnostma. Pedro Pascal mi na takovou roli moc nesedí, znám ho zcela z jiných rolí, kde mi naopak sedí. Pravda, je to spíš taková okrajová záležitost, ale.... Efekty obecně (ne vždycky) levně vypadající. Co mě ale vadí úplně nejvíc je ta zfejkovaná kvalita. Přesně tyhle scifi seriály/filmy jsou super právě kvůli efektům a oni zfejkujou kvalitu celého seriálu. Nejsem žádnej expert, ale je to tak viditelný, že jsem po prvním díle začal hledat kde je problém a nakonec jsem našel, že jde o fake HDR. Už to, že to není v dnešní době v Dolby Vision je krok zpět, ale že to HDR ještě fake, tak to je teda uplná tragedie. Seriál jinak celkem fajn. Občas se to trochu táhne, občas hodně, hodně předvidatelné. Na to, jak to všichni oslavují, tak jsem od toho čekal mnohem víc (lepší efekty, kvalitu videa), než jen "obyčejnou, předvidatelnou pohádku". Zvuky mi přišli celkem dobrý, jestli jsou taky fake Atmos to nevím, ale čas od času jsem slyšel prostorový zvuk, takže fajn dokreslení. Po delším přemýšlení je to za mě nakonec na lepší 3*, takže 3,44* ()

Warapeidza

Jsem nadšen. Má to vtip (začátek osmého dílo OMG MEGALOL), má to grády, má to celkem zajímavý příběh u kterého mě zajímá jak to bude dál. Sympatické postavy, zvraty sice trochu předvídatelné, ale hezky udělané. Našlapaný začátek, velmi dobrý konec, díly cca 4-6 trochu vatové, ale i tak se velmi těším na další sérii... ()