Epizody(8)

Daniel2003

Na rozjezd a ukázku směru, kterým se bude svět STAR WARS nyní ubírat bezchyné. Pokud další série přidají na hloubce a budování charakterů, bude to jeden z nejlepších sci-fi seriálů vůbec. ()

Marcas

10/10. No, tak to bylo něco. Před zhlédnutím jsem od toho zdaleka neočekával takovou jízdu. Až na maličko slabší dva díly uprostřed série to bylo dramatické, dějově zajímavé, precizně natočené a emočně chytlavé. Disney Plus si tímhle rozhodně dělá fantastickou reklamu. ()

Kinofil

|| PG-13 || Disney/Lucasfilm || Rozpočet 1. série: $120 mil. || Nejočekávanější SW seriál dopadl stejně jako nejočekávanější spin-off Rogue One. Samotný úvod je dostatečně zajímavý na to, aby nalákal na další díly, které bohužel tolik zajímavé nejsou jen, aby kleslo nadšení na minimum a závěr vás zase dostal do sedla a navnadil na druhou sérii. Ono samotnou 1. sérii bych rozdělil na půl, kde jedna půlka jsou samostatné epizodky s jednoduchým až prázdným dějem a postavami. Kdežto druhá půlka vrací zpět to nejzajímavější včetně hl. postav. Vedení by si mělo lépe pohlídat tvůrce pracující na jednotlivcých dílech. Stejně jako filmy, i zde vsadili na "každý natočí 1 díl a pak to dáme nějak dohromady". Favreau má zkušeností dost, ale chybí mu větší cit pro postavy. Vlastně i ten vizuál nevypadá zrovna na ekvivalent 4h filmu za $120 mega. Vše je příliš komorní způsobem prázdnoty/pustiny, než nedostatkem prostředků a financí. Trpěl na to The Last Jedi, který zavíral děj až moc do interiérů a vyplňoval zábavu nedůležitými vedlejšími linky na hl. děj. Zápletky pochází z dob seriálů v 90. letech a málo navnazují na další zhlédnutí a mytologie Mandalorianů by se dala odbýt během jedné epizodky. Naštěstí vše táhne charakteristický Mando, ňuňavý Baby Yoda aka The Child a dokonce i ten černoch a ta ženská (zapomněl jsem jména). Záporák o ničem, humor skvěle decentní (hlavně Yoda), akce jak kdy a výborná hudba, kterou jsem si po 5 dílech oblíbil (převážně Main Theme). Jako celek je to v pohodě a před druhou sérií si to dám rád znovu. Hodnocení 1. série: 80%. ()

IZFNP

Oldschool Firefly feeling, výborný Mando, najviac super Baby Yoda (tv postava roku) a vďačný 30minútový formát plný malých dobrodružstiev, v rámci ktorých sa umne dotvárajú postavy. Z týchto, no i z mnoha ďalších dôvodov je mi Mandalorian spomedzi noviniek roku najmilejší. Prvá séria si ma rozhodne získala, seriál si vďaka nej pripisujem na zoznam mojich aktuálne bežiacich "most beloved". ()

swinevenca

Kousky Yody ve scénáristické UHO omáčce, ze které je jen lehce cítit Lucas. A nejhorší je, že kuchař z toho chtěl mít vývar. ()

papuchalk

Začal jsem na to koukat kvuli dětem, jelikož na to chtěj mermomocí koukat, a potřeboval jsem nejdřív zjistit jestli to je vhodný i pro nejmenší :D Do mýho hodnocení se asi promítá dětská optika ( jelikož sám bych na to fakt nekoukal), ale když nad tím tak přemejšlím, bez dětské optiky bych SW filmy hodnotil velice špatně, snad kromě epizody 3. Z Mandaloriana jsem nadšen, okamžitě jsem najel na tu atmosféru, líbí se mi velký důraz na zobrazení planet, prostředí, hor, pouští, kaňonů, ledových pustin.  Líbí se mi minimalistický příběh ( prostě pro děti) který není ničím komplikovaný, nekrade si celou divákovu pozornost a umožňuje mu soustředit se na ten enviromentál a hudbu. Líbí se mi tak akurát zvolený humor, spíše formou  akce, než mluveným slovem. Hlavní postava se mi také líbí, chodí si klidným tempem po pustinách, mluví klidně i během největších přestřelek, helmu nikdy nesundá. Prostě není čím by byl nesympatický :D Přiznávám však , očekávání jsem měl naprosto minimální. Za pár slabších epizod snižuju z 5 na 4. ()

david.babick

Baby Yoda je snad ta nejroztomilejší věc co jsem kdy viděl a poslední dva díly jsou fakt laskominka...ale...zhruba v prostředku série jsou díly které nemají žádný smysl a ani pořádný děj..chybí napětí a nějaké to těšení na další díl..druhá série snad bude lepší, ucelená a s pořádným napínavým dějem ! ()

Juraxin

Mandalorian je v skutku fenomenálna show, ktorá znázorňuje príbeh dvoch postav v čase novej republiky vonkajších okrajoch. Je to to čo som od star wars chcel už od nepodarených Sequeloch a seriál to naplnil do poslednej bodky. Musím uznať že Jon Favreau tu urobil kus dobrej roboty, znázorňuje nám skvelý príbeh, ktorom nám dokázal že svet star wars môže kludne fungovať aj bez Skywalkerovcov.  Znázorňuje nám akčne dobrodružstvo, ktoré ukazuje nové planéty, postavy, príšerky a prehĺbi ešte viac do detailoch takýto úžasný svet na ,ktorom nie jeden divák vyrastal. Prvá séria mandaloriana je prevodná fakt na obrovskej úrovni. Ponuka nám kvalitné dialógy, bojové akcie, hudbu ako aj strih či kameru. Samozrejme seriál by nebol taký dobrý bez úžasných hereckých výkonoch hlavnej úlohe si dobre zahral známy herec Pedro Pascal, ktorý tu hrá famózne, prejde si tu obrovsky vývojom z bezcitného lovca odmeň až k ochrancovi malej nevinnej bytosti. ďalej je tu baby Yoda, ktorý je veľmi malý a zlatý a hneď si ho obľúbite. a povedal by som že doslova si kradne každú scénu pre seba, zvyšok postav tu nedostáva tak veľký priestor a nezanechávajú tu tak výraznú stopu, ale budúcej sezóne by mohli kludne viac žiariť ,a už teraz sa na nich veľmi teším ako aj na epické pokračovanie. Seriál je v skratke pastvou pre oči, podobe krásnej 45 minútovky. určite zrelo odporúčam 10/10. ()

koza3

Hvězdné války nejsou žádnou mojí láskou, ale moc rád vzpomínám na herní KOTOR, což byl pro mě jeden z největších vstupů do univerza a pochopení, že jeho šíře sahá do staletí. Mandalorian byl u mě celkem neznámá postava či řemeslo, ale hodněkrát mi byl doporučován. Pokud chcete sáhnout po nějakém seriálu z tohoto světa, tady nesáhnete vedle. Jde tam cítit ten klasický "kód" slušného scifi. Nejsou tam sprostá slova ani žádné sekačky hlav a přesto se jedná o drsnější podívanou. Jsem moc zvědav jak si Mando poradí se svým "balíčkem" a kam nás série zavede. Doufám, že se dočkám nějakého crossoveru do filmů nebo her a potkáme nějaké staré známé. ()

Mancunian

Začalo to skvěle, potom přišel menší úpadek, ale závěr to naprosto vynahradil. Vzhledem k tomu, jak poslední léta vypadá svět Star Wars, je Mandalorian takovým světlým bodem. Už se těším na další sérii, na níž mě konec té první velmi navnadil. ()

Novko

Tohle byl můj první Star wars serial a rozhodně nezklamal. Délka epizod je optimální a člověk se u toho nemůže nudit. Zápletka a postavy jsou vyšperkované. Jon Favreau je prostě borec. 9/10. ()

HennessyVSOP

Tohle je pro mě asi nejlepší záležitost, která se týká Star Wars od původní trilogie a pokud bych se odprostil od faktu, že originální trilogie vůbec umožnila vznik celého univerza a že obsahuje Darth Vadera, tak Mandalorian stojí pro mě osobně na vyšší úrovni než Empire Strikes Back. Přesto ale dávám "jen" čtyři hvězdy, protože je otázkou nakolik si toto zasloužilo být seriálem. Nemůžu se zbavit dojmu, že celý Mandalorian by fungoval lépe jako spin-off film, nebýt katastrofických tržeb Sola. Díky tomu má seriál i přes krátkou stopáž relativně dlouhé díly s hluchými místy a akčnější a kompaktnější formát filmu by tomu zřejmě seděl více. Epizodnost samotných dílů mi nevadí, silná inspirace westerny už vůbec a naopak ji vítám. Potvrzuje se, že dvojice Filoni / Favreau jsou lidé na správném místě a moc si přeji aby to do budoucna zůstalo co se Star Wars týče u nich. Do kennedyovské éry už se opravdu vracet nechci. Jo a za titulky a hudbu bych dal metál. ()

BlackAdder87

Možná, ze mě mluví nadšení z poslední epizody, ale Mandalorian má všechno, co aktuálním filmovým Star Wars chybělo. Zajímavý, nepřekombinovaný příběh, sympatické nové postavy výbornou hudbu. Netrpělivě vyhlížím další řadu a doufám, že si seriál takhle vysokou úroveň udrží i v budoucnu. "This Is the Way!" ()

Danny Nolander

Ač se mi jednotlivé díly líbily (zvlášť v místech, kde jsme mohli vidět něco známého - Tuskenové, Mos Eisley, atd.), tak celkově mě tato série vlastně moc nebavila. Nemohu zkrátka překousnout absenci děje a nějakého hnacího motoru. Prakticky už nemám ani důvod se těšit na druhou sérii. Škoda, věřil jsem tomu... ()