Epizody(8)

Stíba

Nejsem žádný extra "starwarsák" a tady mi přijde, že to nadšení, převychvalování a vysoké hodnocení hodně vychází právě díky téhle značce na triku. A také díky baby Yodovi, který je na celém seriálu stejně to vůbec nejlepší. Špatné to ale vůbec není a Mandalorian jakožto muž bez tváře s pevnými zásadami si mě získal stejně jako jeho putování po galaxii. Druhou sérii určitě dám. ()

Razzor_82

"Jsem Mandalorian, zbraně jsou mé náboženství!" Zdařilý návrat do světa Star Wars jede ve westernovém tempu. První sérka má své mouchy. Některá místa jsou dost hluchá. Třeba mi tam vůbec neseděla romantická linka v epizodě na vesnici. Din Djarin je emočně jen chladný kus beskaru. Komický byl výcvik vesničanů pro bitvu. Skvělé jsou akční scény a kouzelný vizuál. Mandův nápaditý zbrojní arsenal.  Baby Yoda je přímo magnet.  8/10 ()

Daiker

Star Wars noc nemusím, ale tento serial je skvělý..... Tedy hlavně Baby Yoda, bez něho nevím jestli by se tak chytlo (u fanoušků SW určitě) ..... Hlavně to nemá (konečně) nic společného se známým příběhem SW. Příběh je dobrý a triky kvalitní..... Bavilo mě to a už nepustilo.... ()

Urukhaj98

Mandaloriana můžeme považovat za zachránce Star Wars, jelikož je to první opravdu dobrý zářez do tohohle univerza pod taktovkou Disneyho. Je to skvělá kombinace stylů původní a prequelové trilogie. Zároveň se však jedná o mnohem přízemnější podívanou. Nehraje se tu o osud galaxie a příběh se mnohem více zaměřuje na životy obyčejných lidí (víte jak to myslím), kteří nejsou obdařeni citlivostí na Sílu a snaží se v galaxii najít své místo nebo prostě jen přežít. Ale jsou to Star Wars, takže i na tu Sílu a Jedie samozřejmě dojde, jen nehrají první housle. Tvůrci se zcela zjevně inspirovali westerny, jejichž prvky, atmosféra a někdy i styl vyprávění jsou z Mandaloriana velmi patrné. Na efektech se navíc nešetřilo a tudíž Mando i jako seriál bez problému snese srovnání s vysokorozpočtovými filmy, byť je stále spíše komornější podívanou. Mandalorian je zkrátka poctivé Star Wars, se vším dobrým (zajímavé postavy, fantastické světy, úžasné masky, triky a efekty, dechberoucí hudba) i špatným (občasná infantilnost, jasný kalkul spojený se snahou prodat co nejvíc hraček), co k tomu patří. 8/10 ()

Dolby.130

Prvá séria Mandaloriana bola na veľmi vysokej úrovni. Dialógy boli veľmi kvalitné. Nekecalo sa tam zbytočne a od veci. Hudba k sérii bola vynikajúca, tak isto kamera aj strih a tiež vizuálne efekty veľmi podarené. Bojové akcie boli skvelé spracované a podané. Výkon Pedra Pascala bol taktiež perfektný. Baby Yoda bol taký podarený a roztomilý, že hneď by som ho bral domov :D. Po pravde jedna vec mohla byť iná a to trochu dlhšie epiódy aspoň na štandart 42nim na diel ale možno preto to bolo také kvalitné, že to malo len cez pol hodiny a neboli tam zbytočné scény. Tak verím, že aj druhá séria bude taká dobrá ako prvá. A už teraz sa neviem dočkať novej série. Jon Favreau odviedol mimoriadnu prácu. ()

Klajondr

Konečně po dlouhé době skvělý kousek ze světa Star Wars. Ale pořád ne dokonalé. Stále my tam něco chybělo, jako by spousta epizod byla byť dobrá, ale pro celkový příběh naprosto zbytečná. Snad v dalších sériích tento nedostatek napraví. A snad se dočkáme i nějakého toho backgroundu o mystickém Baby Yodovi. Jinak příjemná změna. Jediové mě už začali pěkně vytáčet. ()

Mouchal

Asi takhle. Nebýt to o slavných Mandalorianech ze světa SW a ohromného rozpočtu (a samozřejmě Baby Yody), byl by to prostě strašný průměr. Epizody na sebe prakticky ani nenavazují a ikdyž jsou dost krátký, ke konci už většinou nudí. Mandalorian je sice jako postava fajn, ale je na celý seriál dá se říct sám a když máte v celém seriálu jednoho hrdinu, který toho ani moc nenažvaní, nejedná se zrovna o zábavné sledování. Lokace jsou fajn, soundtrack taky a pár postaviček si člověk i zapamatuje, ale rozhodně to není taková pecka jakou to lidi nazývají. Hlavního děje je tu méně jak v hodinovém filmu a některé situace jsou až naivně dětinské. Což je poměrně průser vzhledem k tomu, že Mando má být seriál spíše pro dospělé. Škoda, že Disney tento seriál nevyužila na nějaké pořádné cameo nebo nějaký velký zvrat, který by zamával s celým univerzem... Takhle je to promarněný potenciál. I have spoken. 65% ()

Neutralité

Lidi na tomto webu dají tomuhle vývaru lepší hodnocení než Better Call Saul. Vám stačí vidět X-wing nebo stormtroopera a už zuřivě klikáte 5 hvězdiček.   V tomhle seriálu se za 5 hodin skoro nic nestane, herci nemají co hrát, protože scénář je naprosto plytký, napětí neexistuje, protože Mandalorian porazí každého a když neporazí, tak baby yoda ex machina ano. Je to jak hvězdná brána v hezkém obalu. Tohle že je 47. nejlepší seriál na světě? To je k smíchu. ()

Wyrdas

Konečně něco z universa Star Wars, z čeho je cítit pravé Star Wars. A není to jen o síle a světelných mečích. Na efektech se postavily filmy 7-9 a jak to dopadlo? Sračka, za kterou se fanoušci stydí a kterou si dnes už ani pomalu nevybavím. I přes slabý poslední díl je celkový dojem velmi pozitivní a pevně doufám, věřím, že druhá série přinese nejméně stejně silné zážitky. Každý díl jsem poctivě komentoval a hodnotil zvlášť, proto se netřeba rozepisovat a vymýšlet nějaké hodnocení. Čísla mluví jasně, průměr jsou čtyři hvězdy. Ale do plného hodnocení chybělo opravdu jen malinko. ()

J.e.r.e.c

Mandalorian svojí nekoncepčností a rozpolceností dokonale demonstruje Disneyho přístup k Hvězdným válkám. Na jednu stranu mu není zatěžko investovat hromadu prachů, sehnat zajímavé herce (Je fajn znovu vidět Weatherse, ale je to Herzog, kdo vládne v každé scéně, škoda, že ho není víc!) a pustit se do docela odvážného projektu bez světelných mečů, vesmírných bitev a zachraňování galaxie. Na tu druhou seriálu chybí pořádná dramaturgie, jasná dějová linka a v trailerech proklamovaný drsnější přístup se místy mění téměř v parodii. První tři epizody jsou perfektní; do prostředí postimperiálního světa nahodí westernový styl, pár cool postav, celkem nečekanou zápletku a člověk se začne těšit, jak se to celé bude vyvíjet. Pak ale přijde nepochopitelná odbočka a další tři díly jsou naprosto zbytečné. Příběh zastydne a Mando se plácá od ničeho k ničemu; absolvuje doslova bolavý „milostný román“, leží půl dne na dunách a navrch dostaneme smrtelné dávky ochotnického herectví (Gina Carano neumí hrát, ale pořád ještě ujde proti té bandě necharismatických tragédů z 6.dílu). Finální dvojepizoda sice napravuje, co se dá, ale pachuť z výrazně nedopečeného produktu a hlavně další promarněné SW příležitosti tak docela přebít nedokáže. Navíc je to strašně krátké. Pokud těch 5 smysluplných epizod puntičkářsky přepočítám na minuty, tak mi jich vychází nějakých 174, to znamená sotva tři hodiny solidních Hvězdných válek. A to je vzhledem ke všem těm výše zmíněným možnostem a očekávání tuze málo. Disney prostě neví. Za čtyři roky se zmohl na jeden parádní film v podobě Rogue One (který navíc přišel na svět v obrovských porodních bolestech, takže to byla víc šťastná haluz než důsledek uvědomělého produkčního vedení), solidního Sola a rozpačitý seriál, což nemůže vykompenzovat zoufalost totálně domrdané hlavní trilogie. Slavná a kdysi jedinečná značka klesla kamsi na úroveň ostatních zaměnitelných popkulturních veleprodukcí. A to je skoro stejná tragédie, jako ta, která se kdysi přihodila Darthu Plagueisovi... 72 % ()

Najt

I když mě průměrné hodnocení vychází na 4* stejně dám pět, protože většina epizod a ty dvě poslední především, byly naprosto skvělý. Příběh je dost minimalistický a jednoduchý, jenže je to tak skvěle napsané, zrežírované, vizuálně perfektní a skvěle zahrané, že to z této série dělá velmi příjemnou podívanou. Zkrátka Mando je perfektní postava a to putování napříč galaxií, kde na každém rohu číhá nebezpečí, nebo problém, s baby Yodou, kterého budete mít rádi už jen jeho roztomilostí, je fajn. Těším se na další dobrodružství. ()

ACDCKL

První série Mandaloriana je jedna velká jízda, rozhodně více povedená westernovská Star Wars než sólo film "Han Solo" a letošní poslední díl SW. I když 99% času hlavnímu hrdinovi nevidíte do tváře, cítíte ty sympatie k němu. Též se povedli vedlejší herci, "Dillon" mi do seriálu sedl, Gina Carano tomu dodává svaly a trochu ženského prvku. Největší pozitivum však je Baby Yoda, z toho se stal takový hit roku 2019, že i demokratické primárky jsou proti němu jen úryvek ve večerních zprávách a i když seriál v podstatě stojí na něm a Mandovi, vůbec to nevadí, ten jeho rozkošný pohyb a pohled, dostane do kolen skorem všechny. V druhé sérii je se na co těšit. Jasných 5*. ()

DarweyD

Na nic netlačící Mandalorian je v podstatě videohra, kde spoustu dílů jsou pouze vedlejší mise, které vás drží zpátky od dokončení hlavního příběhu, a stejně jako v případě většiny fanoušků třetího zaklínače, tady to je v podstatě stejná situace. Krátké vedlejší mise jsou perfektní kovbojskou estrádou. Bohužel když pak dojde na rozuzlení hlavního příběhu, nefunguje to u mě tolik, jako například samostatná linie u 4. Epizody: Sanctuary. Audiovizuálně je to vlastně perfetkní. Moc se mi líbí, že veškeré triky jsou vypiplané do detailů. Seriál nijak neuniká od zajeté vizuální SW šablony, ale přece jenom určitě přidává něco svého. Tak jako tak, je to k nevíře, ale ke Star Wars univerzu mě nepřišpendlil ani žádný z filmů, či předchozích seriálů, ale právě Mandalorian a videohra Fallen Order, za což jsem rád, protože poslední tři filmy kromě audiovizuálního zážitku stály za starou bačkoru, a nečekal jsem, že by SW universum mohlo být ještě někdy na vzestupu. PS: Hlavní znělku a každý outro absolutně žeru!!! ()

Mr.Sombrero

Z první série Mandaloriana jsem upřímně nadšen. Měla sice i slabší epizody, především třetí a čtvrtou, jiné byly ale naopak vynikající. Odlišný přístup různých režisérů je někdy opravdu vidět, dává jednotlivým dílům zajímavou různorodost. Akční a místy westernová jízda s neotřelými hrdiny drsným nájemným lovcem a baby Yodou mi spravila chuť po nové triologii a solidně doplnila SW univerzum. Těším se na druhou sérii. ()

Blazkowicz

Naprosto skvělé, víc netřeba dodávat. Jediné výtky směřuju k nekonzistentní délce jednotlivých dílů (proč má jeden díl 30 minut a druhý 40 minut?) a potom k trendu dnešní doby, což jsou mini série. To se netýká jen Star Wars, ale narovinu říkám, s tímto prostě běžte do prdele. Osm dílů? Sezóna seriálu má mít minimálně deset, v lepším případě i kolem dvaceti dílů. Nikdo tvůrcům nekáže, aby za jeden díl vysolili 15 milionů dolarů nebo podobné částky. Myslím si, že kdyby ty peníze rozdělili do více dílů, tak kvalita neutrpí. Tvůrci totiž vypadají více než schopně. 5-* ()

adamix

MANDALORIAN ma vyviedol z mojej skepsy hneď pilotnou epizódou. Skepsy, ktorú započala posledná nepodarená trilógia kedysi váženej značky a u ktorej posledné filmové fiasko nadobro zabilo svet Star Wars zvyšný klinec do rakvy. Odrazu sa rakva pootvorila a to vďaka minimalistickému štýlu Jona Fevreaua. A vlastne všetkým, čo v seriály bolo odprezentované. Skrz sympatického vesmírneho rytiera, rozkošného Yodovského škriatka, zaujímavých misií, žánrových preskokov (dominancia westernového) a odkazy na rôzne slávne westerny (BUTCH CASSIDDY A SUNDENCE KID, 7 STATOČNÝCH) plus jednoduché, ale úprimne emócie, prostý a nijak nenarušovaný príbeh so zaujímavými postavami a posledná čerešnička na torte je futuristická verzia Gusa Frinka z môjho obľúbeného BREAKING BAD. Toto mi stačí, už len z toho dôvodu, že sa to netočí okolo otrepanej Skywalkerovskej témy, ktorú už máme všetci pokrk. Menej filmových sračiek, viacej mandalorianských sérii. Nateraz za 4*, pretože od druhej série mám veľké očakávania, ktoré ak vyjdú, nebudem váhať s hodnotením vyššie. THIS IS THE WAY. ()

DaweForeman

Pokud jsem to pochopil dobře, tak děj se odehrává mezi 6. a 7. epizodou. Zezačátku se to nese v celkem příjemném tempu nájemných lovců s tím, že je tu pak překvapení, které se řeší po zbytek série. Mimochodem se Mando taky vydá na nám velice známý Tattoine, kde vidíme Jawy a Tuskeny z trochu jiné stránky. Hlavní zápletka jako taková je sice svou podstatou zajímavá a má velký potenciál se stát něčím velkým, ale v první sérii se tento potenciál objevil jen v malém množství. Nejvíce mě dopálil ale poslední díl, který mi přišel naprosto nesmyslný z následujících důvodů: 1) Záběrové kiksy (Stormtroopeři vyhodí do povětří dveře a pak je o pár scén dál droid zavře, jako by byly v pořádku a pak v dalších záběrech tam zase chybí. Poté v ústí kanálu, kdy si snaží nandat jetpack, tak to mluví samo za sebe - kdy má plášť na jednu stránku a zadruhý ho má zase v jednom záběru v ruce poté, co si ho nasadil.); 2) Hláška typu Mandaloriani nejsou rasa; 3) Snaží se utéct, s tím že to pravděpodobně nedokážou a pak je to najednou takový, že vlastně se nic neděje, můžeme se vrátit. 4) Naprosto nesmyslný souboj venku před tavernou. 5) Delší scénka se stormtroopery na vznášedlech. 6) Nepochopitelné chování stormtrooperů u ústí tunelu ve scénce s droidem. ... Musím tomuhle hlavně uznat odvahu natočit něco jako hraný vedlejší příběh v podobě seriálu, kdy si to udržuje celkem dobré scenérie, kostýmy, rekvizity, designy, efekty a různé rozmanitosti v rasách a tvorech. Po příběhové stránce mi to ke konci přišlo slabší, kdy hlavně perlil ten poslední díl, jak už jsem popsal. Samozřejmě pár takových kiksů se najít i v ostatních dílech, ale to by bylo na dlouhý sloh, kdy v tom závěrečném dílu je to naprosto bíjící do očí. Trochu jsem byl i zmaten z herce, který hraje Manda, protože je velice podobný tomu, který hrál v Rogue One, takže jsem si chvilku myslel, že tam mají další nekonzistenci s ostatními příběhy, než jsem zjistil, že jsou to dva odlišní herci. Velice mě ale potěšila hudba a postava Cary, Kuiila a kovářky. Celkem příjemné pokoukání, pokud člověk nemá co sledovat, ale mohli by poladit ty chyby. ()