Epizody(8)

Modrymysak

Možná za to může přehnané očekávání, ale já zas až tak nadšený nejsem. Co se vizuálu a hudby týče, tak to je samozřejmě pecka, to má naprosto filmovou úrověň. První dva díly ještě šlapaly hezky. Ale pak se to trochu přibrzdilo. Děj neměl podle mě moc logiku ani spád. Jednotlivé epizody od sebe byly "odtržené" a pojícím prvkěm byly jen hlavní postavy. Až ke konci to trochu mělo říz, ale stejně bych řekl, že by tomu setsakra prospěly nůžky. A kdyby zde nebyla nutnost udělat z toho seriál, dal bych to dobrému střihači, který by z toho udělal určitě naprosto bezkonkurenční pecku Mandalorian: Epizoda I - The child. Takhle to vidím na první sérii na 70%. Po shlédnutí druhé série je tahle daleko víc kompletní a děj získal na náplni. Těžko říct, jestli to byl původní záměr či odpověď na divácké reakce na první sérii, ale druhá série doplnila tu první. Zvedám na 80% ()

jojo33

Ziadny fan-service (Abrams), ziadne ustupky (Johnson), ziadne umelohmotne odbite zakazky (Howard)... len Star Wars serial, ktory je cool starwarsovsky iny a zaroven hrejivo znamy. Waititi s poslednou epizodou samozrejme vladne a Yoda fire-scena nastavi husiu kozu aj nefandovi. Paradoxne najvacsim sympatakom pre mna nie je Mando s charizmatickym hlasom Pedra, ale kusy plechu, android so zmenenym programom a tuho chraniaci baby Yodu (dwarf Nicka Nolteho treti v poradi). Jeho nastup do zeravej lavy dal vzniknut jednej z najdojimavejsich scen starwarsovskeho univerza ever. Ocakavanie druhej serie je najvacsim mucenim v historii televiznej obrazovky vobec, aspon v mojich ociach. PS: V tej druhej sezone viac Yodu a jeho jediovskeho kuzlenia poprosim! ()

Jurcekk

Tak tak... Škoda, že nemám dvanásť... Inak favreau sa nevyznamenal scenáristickej... To by sme aj my s Andrejkou lepšie príbehy vymysleli. Ale ten ten vesmír obraz efekty ... Páni. To je trochu viac než dívka  na koštěti... Neviem či sa mi podarí dostať sa cez tretí diel... ()

Llou

na úroveň nové trilogie veledílo, na úroveň všeho ostatního takové lepší 3 *. Bavilo mě to, ale nic extra. Hodnocení na čsfd, jako často u seriálů, extrémně přepísknuté. ()

patient333

Bavil som sa? Áno. Dalo by sa to spraviť aj lepšie? Dalo...Mandalorian pekne rozširuje SW univerzum a je príjemné rozšíriť dej aj na inú časť univerza ako len svetelné meče a rodinu Skywalkerovcov. Špinavá sci-fi westernovka tomu sedí. Dúfam, že po počiatočnom nadšení a veľkom hype okolo baby yoda sa nabudúci rok dočkáme navýšenia budgetu a možno aj predĺženia času dielu, nakoľko na komplexnejšie vyrozprávanie by bolo treba asi aj viacej času. Mandalorian má našliapnuté na dobrý seriál tak dúfam, že im to vydrží aj o rok. ()

Fiffty

So samotným seriálom som spokojný a dúfam, že podobných sa zo sveta Star Wars ešte dočkáme. Niektoré epizódy ma sklamali, bolo v nich dosť klišé boli predvídateľné a dej v podstate nikam neposunuli, čo bola škoda kedže bolo len 8 epizód, tak to mohlo viac šľapať. Osobne som si postavu Mandaloriana rýchlo obľúbil aj napriek tomu, že mal na sebe po celý čas masku, dokázal na diváka prenášať emócie. Vynikajúca bola atmosféra celého seriálu a taktiež prostredie a som rád, že sme sa dostali na rôzne planéty a najmä kopa ester eggov. Každopádne to zanechalo dobrý dojem a už teraz sa teším na ďalšiu sériu. ()

DavHav

Mno. Má to úžasné, atmosférické momenty včetně zábavného fan-service (např. stormtroopeři snažící se zasáhnout terč). Ale chvílemi se to chová jako nehorázná blbina, která mi připomněla seriálového Herukula (a Gina Carano obdobu Xeny). Jsem rád, že jsem viděl první sérii, na druhou se docela těším, ale nevím, jak to zvládne zaujmout dál. Za "nekompromisní" neukázání obličeje Mandaloriana jsem vděčný, protože this is the way! ()

ArchAngel_

Velmi velmi dobré, překvapení hereckými výkon, hlavně nedoceněné Giny ... stylově zajímavý, až je trochu divné, že tenhle seriál všichni milují a stylově prakticky identický Han Solo film, v kinech naprosto propadl :( ... seriál je skvělý, ale prostě krátký, chce to pořádně rozjet :). Hodnocení 90%. ()

rostsoft

Od tohoto díla jsem čekal mnohem více. Neříkám, že to bylo špatné, ale chvílemi tam byly nudné pasáže, nemělo to prostě takový švih, jak bych si přál. Nicméně musím říct, že i takto se řadí mezi ty velmi podařené věci, a i taktéž k trikům nemám žádnou výtku. Prostě velmi dobře natočené sci-fi. ()

Zaks

Úvodné diely 1 až 3 za plnú paľbu, bez debát, tie sa musia pozerať v jednom kuse. Potom prišiel asi najslabší 4, trochu lepšie 5 a 6. So 7 rástla kvalita, 8 bol pekné vyvrcholenie, len škoda trochu nelogického správania sa postáv. No ale SW univerzum je touto sériou mimoriadne kvalitne obohatené, takže vo výsledku skoro dokonalé, vrátane hudby Ludwiga Göranssona - tá bola famózna. Sympatické bolo aj viacnásobné obsadenie MMA bojovníčky a hlášky hlavných hrdinov isto zľudovejú. Asi nikdy som si ešte s takým záujmom nepozeral záverečné titulky každej epizódy, Jon Favreau a spol sú proste machri. ()

SuccDelucc

Season 1 The Mandalorian je za mě přesně to, co chci od Star Wars, tedy pohodové někdy až akční dobrodružství, které mi ukáže nové zrůdy, nové planety a prohloubí už tak obrovský universe jako je tento. První sezóna to podle mého zvládá výtečně a jedním z velkých plus je i to, že každou epizodu si můžete představit jako samostatný Star Wars short, jelikož na sebe tolik nenavazují. Samozřejmě seriál by nebyl tak příjemný bez sympatického obsazení, v hlavní roli si velmi dobře zahraje Perdo Pascal už několikátou postavu otce v řadě a ten fakt, že jeho obličej zde vidíte tak dohromady 3 vteřiny je ještě více impozantní, dále je tu baby Yoda, který ukradne každou scénu, ve které se objeví pro sebe, zbytek je jemně nevýrazný, ale na shledání s nimi v 2. sezóně se rozhodně stále těším. Vizuální efekty jsou samozřejmě na vysoké úrovni, jak už jsme u Disney zvyklí a soundtrack je naprosto jiné úrovni a za mě je velmi podceněný. Celkově je to velmi zábavná oddechovka od Skywalker ságy 5/5 ()

luky312

Veľmi dobrý seriál na to, že SW nejak neprežívam. Dobre sa na to pozeralo, málokedy nastala nuda, stále sa niečo dialo a dej sa neustále posúval. Mando z prvej časti je úplne iný Mando z poslednej časti a to je fajn, že postava sa niekam posunula. Efekty majú vysokú kvalitu, príbeh je super. Odporúčam. "Toto je cesta." ()

Enon

Já nedokážu popsat, jak moc sem šťastný. Poté, co jsem viděl nejnovější trilogii, jsem na Star Wars trochu zanevřel. Ne že by ty filmy byly totální šílenosti bez žádné přidané hodnoty, ale tak nějak to byly JENOM sci-fi pohádky, kde jste se nebáli o hlavní postavy a nevěřili, že jim opravdu jde o život, všechno zde plynulo přesně podle plánu a bylo to celé takové nijaké. Ale Mandalorian je jiný. Tam kde dříve nepřátelské jednotky byly během pár sekund rozmetány našimi hrdiny jako by se ani nejednalo o hrozbu, tak zde se jedná o brilantně natočené přestřelky, ve kterých se i nepřátelé trefují a postavám jde o život. To je hrozně velké plus. Dále musím zmínit vizuál, ano chápu, na impozantní vizuál jsme u Hvězdných válek tak nějak zvyklí, ALE tady je to jaksi trochu něco jiného. Není to tak opulentní a velkolepé jako například v Epizodě 9, spíše se jedná o přízemní styl točení a vyprávění, tím pádem toto dílo dostává takový dospělejší nádech a já si to fakt neskutečně zamiloval. Protože dle mého názoru, Star Wars mohlo vždy být víc než jen sci-fi pohádka pro celou rodinu, ten svět k tomu prostě a jednoduše má ty předpoklady a vybízí k tomu. A jsem fakt rád, že tvůrci to očividně už také poznali. Doufám, že se bude tvořit více takových drsnějších projektů ze světa Star Wars, potenciál to určitě má. Neříkám, že není fajn natočit i něco pro menší, ale tohle je dle mého lepší. Nechceme přeci druhý Marvel. Takže jsem hodně spokojen. První sérii hodnotím 87%. ()

Hlubinix

Doporučoval bych opravdu jenom pro SW fanoušky, protože i přes všechno to chválení je to velmi nudné a příliš roztahané. Navíc mě celkem štvalo, že se v podstatě celá série odehrává na té planetě, kterou ze SW filmů známe prakticky nejvíc. Jakoby autoři zapomněli, že mají k dispozici celou předalekou galaxii. A i když potom tuto planetu využili ještě v The Book of Boba Fett, bylo toho písku už moc (to už i ta Duna je akčnější). Jinak lore to rozvíjí pěkně a nápad je to mnohem lepší než poslední díly z nové trilogie. Jenom kdyby to nebylo tak nudné. Možná že na to měli míň peněz a nedokonalou Stage Craft technologii, kdo ví. Ještě že se to potom zlepšilo. 70% ()

TR00P

Po zhlédnutí 1. série musím konstatovat, že pokud se Disney vydá s ostatními hranými SW seriály stejným směrem nešlápne vedle. Celá série hezky osýpá a nemá sebemenší zádrhel. Jednotlivé postavy jsou velmi dobře napsány. Dalším bodem, který bych chtěl zvýraznit je skvěle zpracované prostředí a hudební doprovod. Jako celek musím hodnotit 1. sérii 8/10. This is the way ()