Mandalorian - Season 2

(série)
Trailer 2
USA, 2020, 5 h 21 min (Minutáž: 32–52 min)

VOD (1)

Epizody(8)

Trailer 2

Lachtaan

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

V prvních i posledních epizodách jsem absolutně neváhal, že by druhý přídavek do Mandalorianí ságy nebyl za plný počet. V pomyslném prostředku série jsem se ale začal trochu nudit a vířily se kolem mě obavy, jak se série zacelí. Její konec naštěstí opět trumfnul většinu filmových dílů a já se už teď nemůžu dočkat další sérky. ()

Sdoom

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Nebudu lhát, upgrade seriálu po 1.sérii jsem úplně nečekal, ale musím uznat, že 2.série se opravdu povedla. A to nejen poslední kapitola, která je sama o sobě na čistých 5 hvězd. Děj je tentokrát konzistentnější a neuhýbá neustále z hlavní linky do různých drobných epizod. Na plný počet celá série není, ale na hodně pěkné 4 hvězdičky určitě, fakt spokojenost! (Disney+ 4k, orig.) ()

DragonnCZ

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

9,5/10. - Já... Já to tak nehorázně zbožnuju ❤️ 2. série je dechberoucím zážitkem a skvělým navázaním a pokračováním na první sérii. Ten fan servis, který již byl v 1. sérii přislíben nijak neničí příběh. Naopak ho neuvěřitelně pozvedává do výšin. 1. epizody začínají velice slibně. Shledáváme se se známými postavami plno vynikající akce. 3 ep kdy vidíme Mandaloriany z Clone Wars. Ten moment kdy Mando skříží cesty s Ahsokou Tano a Mando pak získá kopí z Beskaru. Nebo 6. epizoda, která kompletně zlomí příběh a objeví se Boba Fett. Nebo 7 epizoda, ten moment kdy si poprvý za celý seriál Mando sundá helmu, kterou si nesundal od utlého dětství, je tak vynikající. No a to finále. To nejde ani popisovat slovy. Každý fanda musel u toho stříkat. Ty emoce když se Mando s Gruguem loučil a sundal si před ním helmu. A pak ta úžasná podtitulkovka. Jon Favreau s Donem Filonim jsou naprostí bohové a vymyslet takový seriál dokáže jen mistr svého oboru a herci zde předvádějí famózní herecké výkony a Göransson se svou hudbou v tom jen utvrzuje. Nemohu se dočkat 1.3. na 3. sérii. Tento seriál čeká ještě slibná budoucnost. ()

char_t

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Hodně jiné než první sezóna, ale nedokážu říct, jestli lepší nebo horší... Hlavní změna je v masivním napojení na Star Wars Disney canon. Zatímco první sezóna byla stand-alone, a nebylo třeba znát ze Star Wars prakticky nic abyste si ji užili, v sezóně druhé je to přesně naopak. Bez znalosti Clone Wars, Rebels a v neposlední řadě i původní a sequelové trilogie si nevychutnáte nejen sem tam nějaký ten detail, ale nakonec ani hlavní zápletku. Což je na jednu stranu pochopitelné, budování Univerza je teď hnacím motorem číslo jedna v nejednom studiu, ale na druhou stranu si nedovedu představit, že by někdo viděl Bo Katan v temném Mandalorianovi, a rozhodl se proto dokoukat zpětně animáky. A napojení na sequelovou trilogii naznačuje, že pověsti o jejím vyškrtnutí z canonu byly přinejmenším nadsazené. I když... Zrovna po téhle stránce se jedná spíš jen o nenápadné pomrknutí, než přímý tie-in, takže vyškrtnutí by pořád obhájit šlo. Doufejme. ()

Spiker01

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Seriálů je stále více a více, ale je jen málo těch, u kterých se každý týden těším na nový díl. Mando v druhé řadě pořádně přidává pod kotlem s fan-servisem, který nemohl být lahodnější a opět spojuje (jak to tak bývá, tak pouze téměř) všechny fanoušky Star Wars a dává Novou naději pro věci nadcházející. Neříkám, že není co kritizovat, pořád je to pohádka s jasně danou šablonou, ale v rámci možností rozpočtu a schopností tvůrců se jedná o absolutní špičku, u níž fanoušci loru mohou vyzobávat twisty ještě hezkých pár hodin po zhlédnutí. Jen jsem doufal, že touto dobou již budu moci legálně sledovat seriál s recapem první řady na Disney+ i u nás a místo toho jsem se musel opět na dva měsíce odstěhovat do Holandska. Snad příští rok...95%! ()

• Flashback, který ukazuje, jak přišel Cobb Vanth (Timothy Olyphant) ke slavné mandalorianské zbroji Boby Fetta, je adaptací několika pasáží z knižní trilogie „Star Wars: Aftermath“ (2015–2017). (TwoFace)
  • Krayt dragon vydáva rovnaké zvuky, aké použil Obi-wan na vyplatenie Piesočných ľudí (Tuskenov) v epizóde Star Wars: Epizóda 4 - Nová nádej (1977). To vysvetľuje, prečo sa Tuskeni po ich započutí okamžite stiahli. (ČSFD)

Související novinky

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů

02.01.2021

Nejoblíbenější uživatelé ČSFD se tradičně svěřují s osobními topkami 3 filmů (a seriálů), uvedenými v našich končinách (nebo kdekoliv jinde) v uplynulém roce, a od letoška jejich řady rozšiřují taky… (více)