Rambo: Poslední krev

• USA Rambo: Last Blood (více)

John Rambo se konečně vrátil domů. Usadil se na ranči v Arizoně a své běsy zabijácké minulosti se snaží vyhnat klidným životem kovboje v americkém zapadákově. Najde i pár lidí, které má rád a na kterých mu záleží. Má šanci dojít i smíření. A právě obyčejný pocit, že má konečně pro co žít, ho nelítostně vrátí tam, odkud se snaží utéct. Do světa zabíjení. Dcera jeho dávného přítele totiž nedbá na výstrahy a vydá se za hranice do Mexika, kde ji unese místní mafie. Únosy dívek pro nucenou prostituci provádí zločinci v Mexiku celkem běžně, v tomhle případě ale měli obrovskou smůlu. (Bontonfilm)

BROKEN_

Naprostá spokojenost. Rambo se vrací se svým pátým pokračováním, které je podle všeho tím posledním dílem, kde můžeme vidět Stalloneho ve své ikonický role. Teda pokud si Slya neřekne, chci další díl, protože něco takové naznačil slovy - Rád bych klidně udělal další díl, odehrávající se ve Vietnamu- což je něco co bych si nechal líbit, vždyt Rambo je Vietnamu vždy největší BOREC. Více čtvrtý díl! Každopádně se vrhneme na pátý díl, s podtitulem Poslední krev. Takže, hned na začátek musím říci, nechápu, proč je to tak moc kritizovaný? Jasně, plus mínus 70 minut se nic moc neděje, ale čekali by jste od Ramba zázraky, já ne. Pátý díl nám ukazuje starého Ramba na odpočinku, který se snaží žít poklidný život na ranči v Arizoně. Tady mám pouze jednu otázku, proč si Rambo stavěl ty tunely? To tam není vysvětlený, a divák hned pozná, že se tady bude odehrávat finále, pokud jste ale viděly trailer není co řešit. Všechno se ale posere, když mladá holka, o kterou se staral Rambo společně s její babičkou, se rozhodne jet do Mexika za svým tátou. A tam ji dostane místní mafie. Rambo se jí pokusí zachránit, ale všechno nejde podle plánu. Celá tahle část mi nepřišla nikterak nudná, ne, bylo to za mě v pohodě. Rambo dostane na prdel. No, a abych to tady všechno nekomentoval, řeknu něco k samotnému filmu. Nudný jak jsem už říkal mi nepřišel, Stallone je pořád fajn, a já jsem mu to všechno žral. Hudba je ok, jen je pravda, že mohla mít větší tah na bránu. Zbytek obsazení dobrý, například ti mexičtí bratři, měly ten správný badass nádech. Takže, jelikož vím, že si tenhle komentář nejspíš nikdo nepřečte do konce, tak přeskočím rovnou do finále. Tady není opravdu co k tomu vytknout. Rambo si ve stylu Kevina ze Sám doma, nachystá všelijaký pastičky, a je pevně připravený vypustit, toho starého dobrého Ramba. Akce je super, dobře se na to kouká, a i když je to trochu urychlený ten děj v závěru, já jsem se i tak neskutečně bavil. Finále v tunelech bylo absolutně skvělý, a sledovat jak Rambo kosí jednoho padoucha za druhým, a během toho sledovat, jak seká končetiny, je nádhera. Doufám, že to nezní tak, že bych byl uchyl, to ne, jen se musím přiznat, že mi to dělá úsměv na tváři, jak Rambo všechny parádně zabijí. Zkrátka jsem byl ve finále jako malý dítě, s otevřenou hubou, který si užívá VŠECHNO, co Rambo provede. No, a závěrečný vyrvání srdce, byla jen třešnička na dortu. Za mě, je Rambo: Poslední krev, důstojný zakončení, na které se rád znova, někdy kouknu. A jestli Sly, uděláš další díl, odehrávající se ve Vietnamu, tak jsem s ním! RAMBO STYLE!! P.S. Závěrečný titulky mi udělali úsměv na tváři. RAMBO FOREVER! ()

Mrkvič

Prospal jsem většinu filmu a asi už nikdy neseberu odvahu na to, film dokoukat. Začátek bylo peklo. Příšerné dialogy a otřesná začínající zápletka. Když jsem se na chvíli probudil, Rambo se chystal na střetnutí. Takže už chápu to zábavné propojení se Sám doma. Je mi sice jasné, že jsem přišel o to nejlepší, akci, ale ten zbytek je tak bolestivě nudný, že bych nejspíš znovu usnul, ať už bych si pustil film kdykoliv a kdekoliv. ()

Johnny.ARN

Máme to za sebou. Sly si už šátej neuviaže a hroty šípov do luku nenabrúsi. Príde niekto mladší, možno nejaký jeho stratený syn alebo niečo také. Poslední krev je ale strašne nevyvážený film. Plynie rýchlo a hladko, to áno, len do polky sú to životné múdra a hladkanie koňa, po polke to trochu graduje a posledná tridsaťminútovka je jedna veľká režba všetkých zlých chlapcov takými pascami, aké som ešte nevidel. A čo by sme chceli. Veď on už neni najmladší aby sa tam s nimi naťahúval. Zrežírované je to ale hrozne povrchne, bez tej patričnej rambo atmošky. Skôr modernejšie, čo ocenilo asi publikum, pre ktorých bol toto druhý kontakt s Rambom. Čo sa jeho samotného týka, či je to dôstojná rozlúčka a či nie, to posúďte sami. Ak sa v jeho postave vyznáte a máte napozerané staré filmy, odpoveď nájdete. Mna to ale motivovalo pozrieť minimálne jednotku. Sly, ďakujeme za legendu, ktorá vošla do dejín filmového plátna. Prehnané a neobjektívne 5 z 5 ()

Sfinkter

Předchozí díl byl lepší a rád ho zkouknu kdykoliv znovu, tento je sice zábavný a zvlášť jatka v tunelech jsou skvělá, ale snímek už zavání primitivním scénářem a estrádní akcí. ()

oveckaoa

Já teda byl maximálně spokojený nevím co jako ti co kritizují čekali jestli konverzační drama nebo snad nějaký psychologický rozbor. Rambo nikdy nebyl o nějakých extra hereckých výkonech (proč taky, když většina herců tam byla jen proto, aby chcípla) a tenhle film jde ve stejných stopách. Optimálně je to za 4 hvězdy, ale hvězdu přidám jelikož to tu tolik lidí kritizuje snad to vydělá a budou další díly. P.s. menší detail pokud všichni na konci šly po Rambovi tak jim tam ty štětky zůstaly samotné a možná i utekly. P.s. 2 škoda, že té Mexičance co prodala jeho adoptovanou dceru taky něco neudělal, ale zase chápu, že v dnešní době kauzy MeToo a dalších vymyslených pičovin by to asi neprošlo. ()

noriaki

Pátý díl se liší od všech ostatních a není to nutně špatně. John Rambo na sobě pracoval. Dostal nové prášky a deset let času na přemýšlení a proto občas mluví s lidmi a sem tam projevuje emoce. Ale to co řekl plukovník Trautman pořád platí - "My jsme z tebe neudělali vraždící stroj, jen jsme osekali přebytečné kousky." John Rambo není hodný člověk. Příliš dlouho nikoho nezabil a když k tomu dostane příležitost, užije si to s plnou parádou. Děj nekopíruje schéma vyzkoušené ve druhém a třetím díle, ale zaměřil se na charakterizaci postavy a ukazuje další odstíny temnoty její duše. Stárnoucí vietnamský veterán je nucen projít peklem a milerád do něj přibere i své nově nabyté nepřátele. Film má bohužel zbytečně pomalý nástup a když už se akce konečně rozběhne, tak je chaoticky nasnímaná. Závěrečná řež je nepřehledná a i přes erupce brutálního násilí postrádá údernost typickou pro sérii. Last Blood je temnější, krutější a bolestivější než předchozí díly, ale i tak chvílemi působí téměř vyčpěle a studeně. Sylvester Stallone na to ovšem pořád má a strach a zkázu kolem sebe rozsévá naprosto s přehledem. Tenhle sympatický snímek utrpěl špatnou režií. ()

ywo666

Sam doma v Arizone a miesto Kevina nastupuje Jigsaw. Rambo 5 ma kopec pozitivnych stranok. Stallone stale nevyzra smiesne a na akcny film proste ma. Sposob smrti je tak kreativny, ze niektore horory mozu zavidiet. Co uz ma trochu mrzelo ze Johny mohol tych mexikancov pokantrit viac. Celkovo akcia bola dobra ale jej kvantita trochu uchadzala. Chapem ze to chceli lepsie rozvijat dramaticku linku, ale pre mna je Rambo mlyncek na maso. Akoze celkovo som spokojny. Len keby vystrihnu 10 minut vaty a nahradia 10 minutami akcie. Bol by som spokojnejsi. 4*. Bola to dobra akcna seria. ()

hanagi

Věkem sešlý Rambo našel smysl života v poklidném rodinném farmaření a v hloubení tunelů kolem svého pozemku. Asi tušil, že se mu budou jednou sakra hodit, stejně jako slušná zásoba zbraní rozličného kalibru a pár tun výbušnin. Jen tak, pro jistotu. A pak už to jde ráz na ráz. Únos skorodcery, bleskové pátrání naštvaného Johna a první, neúspěšný střet se zloduchy. Ti samozřejmě netuší s kým si zahrávají a tak se s ním jen tak trošku pokočkujou a nechají ho jít. Chyba, velká chyba! Tak jsem si myslela, že to bude fajn masakrózní rozlučka s Rambem, a ono prý ne?! ()

tnp101

96 hodin a Sám doma včetně montáže s přípravou pastí na bandity – na papíře to ve spojitosti s paranoidním důchodcem kopajícím na farmě tunely působí úsměvně, ale i přes béčkově zavánějící produkci musím říct, že jsem to Slyovi sežral. Takový Arnold je sympaťák, ale v tomto případě si jej nedovedu ve Slyovo roli představit. Byla by to nejspíš zábava, o tom žádná, ale byla by to parodie. To samé platí pro většinu drsňáků z osmdesátek. Slyovo Rambo je nekompromisní a sám sebou, stejná postava jako v prvním díle a bez potřeby přizpůsobovat se moderní době. 70% ()

Jazzzz

Bohužel na předchozí dil to nemá, ale jakožto fanoušek Ramba jsem nebyl zklamán. Nemusel by tolik mluvit, ale to co říká, má hlavu a patu, takže se to dá vydržet. Akce ubylo a diky protahovanemu začátku působí veškeré akční scény uspěchaně a sestrihaně. Na druhou stranu jsem ocenil, že Rambo měl poprvé možnost bojovat ve svém prostředí, což mělo zajisté vliv na rychlost celé akce. Jeho soupeřem byli bohužel rádoby drsni typci, kteří leč jsou ověšeni zbraněmi, tak s bojem jako takovým mají nulové zkušenosti. Troufám si tvrdit, že Rambo v každém z předchozích dílů zabil vic lidí, než všichni ti rádoby drsňáci, co se ho snažili zabít v tomto díle. Bohužel ve zvoleném prostředí se člověk rychle ztrati v tom, jaké přesile vlastně Rambo čelí a leč se film snaží o nějaké super finále, mě chyběla jistá gradace. ()

Všivák

Zápletka už je docela ohraná. Měl jsem pocit, že sleduju další verzi Komanda nebo 96 hodin. Z jedním velkým rozdílem. Který je někdy v půlce filmu dost emotivní. Rambo se holedbá, že chce, aby před smrtí cítili jeho žal. Jeho mstu. Bohužel nic moc cítit nemohli, protože je v závěrečné scéně zmasakruje dřív, než si to stačí uvědomit. Tohle mělo sakra mnohem větší potenciál. Brutalita v tomhle případě působí až moc samoúčelně. Postavy ve filmu vůbec nepřemýšlí a jednají iracionálně. Proč se John nechá zmlátit? Proč sakra lezou do toho podzemí, když je jasné, že přesně tam je chce mít? Akce je skvěle zpracovaná, ale je krátká. I na Ramba až moc rychlé. Oproti nepřetržité jízdě v předchozím díle. Jsem velký fanoušek Ramba. Tady mi ale něco chybělo a nedokážu přesně poznat co. Možná Johnovy vlasy. Jo, budou to ty vlasy. ()

VasaX

Příběh je tak jednoduchý, že už to snad ani víc nejde. Takže je fakt, že mnohým dává lehce smysl, na rozdíl od desítek jiných věcí ve filmu. První polovinu filmu se dělá build-up, který má za úkol ospravedlnit proč má Rambo na statku stovky metrů tunelů a proč kvůli jedné nafučené tvrdohlavé a úplně pitomé teenagerce bude absolvovat "last stand". Pak už je to jenom rozpoutat potyčku s gangem a absolvovat Sám Doma - děda Rambo edition. Což je třešnička na oříšku celého filmu, i když násilí jde často zbytečně přes hranu (je potřeba do někoho, koho zrovna propíchlo na několika kritických částech těla minimálně půl tuctu roxorů, vyprázdnit zásobník z útočné pušky?) a některé momenty míjí stanici rozum jak šinkanzen v plné rychlosti. Nehledě na mé citlivé místo - používání hloupých a tvrdohlavých teenagerů jako hybatele děje či zásadního zvratu. Osobně - není to zlé, ale čekal jsem trochu něco jiného, lepšího, obsáhlejšího. Jak píše KareIR: "Dobrá seagalovka to byla". ()

VanTom

Stallone se opravdu snaží a rozhodně na to stále má. Náhled do okoralé duše válkou zmučeného veterána / důchodce, který si zoufale brání a opečovává lidi nejbližší tomu, co kdy mohl zvát rodinou, tak díky němu zajímá a nepůsobí nepatřičně. Bohužel jsme podobných "revenge" námětů viděli tucty, tento navrch přidává jen onu ikonickou postavu (paradoxně zde v nejméně "rambovské" poloze) a velice efektní, skutečně brutální závěrečnou likvidaci mexických kuplířů. Jestli to stačí? Ostudu si tvůrci neuřízli, zároveň se však nezbavili nálepky nadbytečného dovětku po fantastické, kruh dokonale uzavírající čtyřce. [viděno v kině] ()

JohnSmith

Neříkám, že to nebylo důstojné rozloučení s postavou Johna Ramba, ale určitě to nebyla kdo ví jaká pecka. Závěrečný masakr byl sice povedený, ale cesta k němu byla dlouhá, předlouhá a místy nudná. Je to škoda, protože zdá se, že Stallone, ač překročil sedmdesátku, stále na to má. No vlastně kdo ví, třeba John ještě nenaporcoval své poslední tělo. ()

Brandon

Slabý céčkový film, který stojí jen na nostalgii. Nějak to ale zafungovalo, a to i díky miniroličce Paz Vegy. ()

Trustme

Rok 2019 má několik ukončení slavných filmových sérií. Některé ovlivnily svojí generaci. A jsem rád, že tu moji generaci a mládí provázel John Rambo a ne Harry Potter. Poslední Rambova krev by ovšem mohla/měla být opravdu tou poslední. Věk akčního hrdiny je totiž adekvátní uvěřitelné akci a umění odejít včas. Po fenomenálním návratu s Rambem 4 se uvažovalo ještě o jednom dílu, ale stále se nedařilo najít oblast, kde by legendární hrdina zachraňoval a proti komu bojoval. Ve hře byl i sci-fi (!!!) thriller, případně ekologická agitka. Poslední díl nakonec padl na nejbližšího nepřítele a sice mexický kartel, kam to měl John Rambo ze svého arizonského bydliště přes plot. Navrhované scénáře dávaly i možnosti přiklonit se k westernu a tento žánr, byť v poněkud osobitém pojetí, nakonec i vyhrál konkurz. Výsledkem je učebnicová ukázka jak natočit moderní western, kde má Rambo mnohem větší důvod k pomstě a boji, než měl možná kdykoliv dřív. Příběh jednoduše nalajnuje osnovu proč by měl Rambo znovu a na stáří zabíjet a dá divákovi - fanouškovi ještě jednou a naposledy pocítit tu euforii odplaty a válečnictví. Rambo: Last Blood je mistrovské dílo revenge žánru s přidanou hodnotou, že toto je stále John Rambo i když není v džungli a nestřílí jednoručně z kulometu M60 a ani nemá čelenku ve vlasech. Ano takto má vypadat přerod akčního hrdiny z let osmdesátých a tam kde mu věk ubírá na fyzičce, tak přidat na razanci a brutalitě boje. Toho všeho si je Stallone vědom a Rambo trademark pohlídal se vší zbožnou úctou. Rambo: Last Blood není nejlepší z dílů (tím je majestátní Rambo IV), ale zcela určitě je to jeden z nejlepších a nejbrutálnějších filmů, kde jde chlap vykonat pomstu. A nebýt Taken (2008) s Liamem Neesonem, bylo by vítězství jasné. Při tomhle filmu si divák uvědomí, že končí éra akčních legend, kterých byl Rambo králem a jako jediný dokázal přežít filmové dějiny, protože fanoušek je stále chce a miluje. Je smutné, že s koncem těchto hrdinů zřejmě odejde i toto pojetí žánru. "Heroes never die…. They just reload.” John Rambo ()

Brain-D

No debilnější scénář už snad ani být nemohl, ale u Ramba tu o tohle nikdy nešlo. Tyhle snímky jsou o tvrdosti a zabíjení. Tenhle nejslabší díl i tak uspokojí fanouška klasických 80.tkových akčních snímků. ()

Zlaté maliny 2020 – nominace

Zlaté maliny 2020 – nominace

09.02.2020

Tradičně se Zlaté maliny aka ceny pro nejhorší filmy roku udílí noc před Oscary. Letos tomu tak není, pořadatelé se dosud ani nerozhodli, kdy ceremoniál vlastně proběhne, místo toho však dnešek… (více)

Sylvester Stallone se chopí korejské detektivky

Sylvester Stallone se chopí korejské detektivky

08.05.2019

Produkční společnost Sylvestera Stallonea (Rambo, Rocky) Balboa Productions získala práva na remake jihokorejského thrilleru The Gangster, the Cop, the Devil, jenž bude debutovat letos na filmovém… (více)

Opuštěný Rambo projekt stále žije

Opuštěný Rambo projekt stále žije

19.10.2018

Sylvester Stallone (Plán útěku, Creed) momentálně natáčí pátého Ramba, který se bude odehrávat v Americe a stárnoucí hrdina John Rambo ve filmu bude válčit s mexickým kartelem. Kdybychom se ale… (více)